1

Téma: cesnakovo citrónová kúra

Nikde som nenašla odpoveď,prečo sa táto kúra (cesnakovo-citrónová) nemôže užívať dlhodobo.Každý len píše,kúra sa má po 3týždňoch prerušiť  a potom zasa 3týždne úžívať.Po roku opakovať.Ale prečo prosím Vás až po takej dlhej dobe,keďže cesnak aj citróny sú normálne potraviny,bežného každodenného užívania.Ja som to začala užívať asi pred mesiacom a pol.Dostala som chrípku,tak som to urobila a pila niekoľkokrát denne.Po pár dňoch som vyzdravela a som si na betón istá,že bez tohoto lieku by som skončila určite s ant.Odvtedy si to dávam vždy keď pociťujem oslabenú imunitu,čo je u mňa veľmi často,jedine toto mi pomáha,aby som zasa neochorela.Vyskúšala som niečo podobné ,ale so zázvorom,urobila som si lúh z čerstvého zázvoru.Ten mi zasa vyliečil trávenie takmer okamžite a tiež sa toho nechcem vzať! Chcem to užívať každý deň,ale keď človek číta také upozornenia,že sa to nemá piť stále ,tak mám obavu.Ide mi na nervy,že nikto nenapíše aj príčinu,že prečo! Asi ani sami nevedia a neviem koho sa mám opýtať.Dúfam,že moja otázka nie je nejak mimo toho ,čo sa na tejto stránke preberá a za odpoveď vopred ďakujem....



2

Re: cesnakovo citrónová kúra

Nuz farmacia sa snazui bojovat proti konkurencii potravin a potravinovycyh doplnkov sirenim roznych zavadzajucich alebo doslova lzivych sprav.  A kedze ich je velka hromada, ludia postupne nadobudnu obavy, ze su potraviny a potravinove doplnky nejak nebwezpecne, co je samozrejme uplna blbina.
Niekedy su pauzy v brani dobre, ale len dost zriedkavo .
Len na margo chripky, na virusy su atb neucinne, ba prave naopak oslabia imunitu tela a chemicky  zamoria telo lebo znicia nase uzitocne probiotika, co produkuju hromady obrannych latok pre telo.
Cesnak tj latky co obsahuje ako najma alicin su ucinne na rozne mikroby ako, bakterie  plesne a ciastocne aj virusy.
Zialbohu je to len dost slaby prostriedok,, lebo mnozstvo alicinu co potlaci na 100% rozne nakazy je tak velke, ze by ho telo neznieslo.Ale v prirode je hromada ovela silnejsich prostriedkov, ktore telo znesie aj v klinicky ucinnych davkach.



3

Re: cesnakovo citrónová kúra

Veľká vďaka,toto som potrebovala vedieť big_smile



4

Re: cesnakovo citrónová kúra

a vedeli by ste mi len v skratke napísať nejaké tie oveľa účinnejšie látky proti chrípke? Ja si robím zázvorový lúh a ešte lúh z chrenu,ale rada by som to ešte nejak obohatila.Ďakujem smile



5

Re: cesnakovo citrónová kúra

uz vseobecne na virusy su rozne antiviralne doplnky, viac pozri na temu
http://rng.nazory.eu/rubriky/h/herpes
Momentalne ma moja zena pasovy herpes, tj virus VZV sa jej premnozil a musi brat rozne antiviralne, lebo ked ich prestane brat , v zapate za par dni sa znovu vyhadze.
Berie extrakt z olivovych listov,( 3 x 300 mg oleuropeinu)
chaparal (2 x 1 gram)
a robim jej caj z chagy a do neho zamixujem kopcom lyzicu colostra, 2 x denne.
Okrem toho samozrejme berie selen, a zinok ale zialbohu odmieta velke davky vitaminu C, co by jej urcite pomohli, najma vo forme ester C, aspon 500 mg kazdu hodinu.