1

Téma: Dátum výroby

Zdravím RNG, poprosím Ťa o informáciu ohľadom značenia dátumu výroby a spotreby na  doplnkoch od Swanson, zmenili označenie z dátumu spotreby Best By na označenie  Manufakturing Datum výroby  Mfg Date napr 10/10  Y2, čo asi značí , že od datumu vyroby spotrebovať do 2 rokov? No neviem čo značí, ak tam je Mfg Date 09/10  X1. Do kedy sa ma spotrebovať? Ďakujem za odpoved.



2

Re: Dátum výroby

Vseobecne, datumy spotreby na vyrobkoch su diktovane priemyslom, nie skutocnou trvanlivostou vyrobkov. Tak sa moze stat, ze probiotika mozu byt v zarucnej lehote , ale uz kompletne neaktivne. Na druhej strane napr KCl ma trvanlivost miliony rokov, nie 2 roky.
Ja som veru bral uz neraz veci daleko po zarucnej lehote, napr vyse 6 rokov stary citrat zinku, lebo viem, ze na nom sa nic nemoze pokazit pokial je skladovany v suchu.
Takze skutocna trvanlivost je zavisla od produktu, skladovania, prepravy teploty atd., nie od vyrobneho cisla.

Ale len tak priblizne, velka vacsina doplnkov ma trvanlivost aspon 2 roky od dna vyroby.Hlavne tie, co su v kapsuliach, vo flasiach plnenych dusikom  a s desikatorom.
A to samozrejme neznamena, ze den pred expiraciou je to 100% perfekt a den po expiracii je to odrazu zle. Strata potencie je postupna.



3

Re: Dátum výroby

Ďakujem za odpoveď a konkretne označenie X1, čo znamená? Ak Y2 je asi 2 roky.



4

Re: Dátum výroby

Nemam ani sajnu. To je pre mna nove.



5

Re: Dátum výroby

Ano, Swanson ma uz nove znacenia, takze :

BEST By 11/11 - znamena, ze zaruka konci 11/11.

Mfg date 07/10   Y2 - znamena, ze vyrobok ma zarucnu dobu 2 roky od toho datumu, teda az do 07/12

Mfg date 07/10  X1 - znamena, ze dany vyrobok ma zarucnu dobu 1 rok od toho datumu, teda az do 07/11.

Naposledy upravil: 959touareg (2010-11-29 23:22:51)



6

Re: Dátum výroby

Dakujem za objasnenie. Ale ako som povedal, to su odporucene data od vyrobcu, nie skutocne znehodnotenia doplnkov.



7

Re: Dátum výroby

959touareg, ďakujem za informáciu.



8

Re: Dátum výroby

som rada, ze som pomohla. pekny den.