1

Téma: Deti a časte nádchy - v kolektíve

Dobry den,
Chcel by som Vas poprosit o radu  ohladom častých nádchiek detí 3-6 r. zdržujúcich sa v kolektíve v  materskej školke.
Keď sú doma je všetko v poriadku, ale v kolektíve idu z nadchy do nadchy. z prechldnutio  do prechladnutia. Je to hlavne o rodičoch, ktore deti aj napriek nakaze tam deti ponechaju a ine su nachylné . A aj v skolkach je čiastočny problem, lebo deti sa dostanu do prievanu, machajú v studenej vode a pod. Ale tym sa nechcem zaoberať.

Ide mi o doplnky- z iHERBU, aké by ste doporučil deťom podávať

1 /  aby neboli také nachylne nielen na nádchu, ale aj prechladnutie.

2/ co podavať ked už nadchu dostanú, ake si trebárs vyrobit kvapky do nosa proti nadche;

3 / roztok na kloktanie hrdla,na kašel,  ked dojde k prechladnutiu a chyti im to aj priedušky.

Možno chcem toho vela, ale jedno  sa pri chladnutí viaže na druhé.
Z iHerbu preto, lebo tam prevažne kupujem.

Vopred ďakujem.



2

Re: Deti a časte nádchy - v kolektíve

Nuz nakaz je hromada, na kazde treba ine doplnky, takze je tazko povedatm, co clovek odporuca. Ale podpora probiotik sa im zide, tj kazdodenne zmes mikrovlaknin a obcas aj nasadit kvalitne probiotika.
Infekcie prichadzaju najma ako kvapockove zo vzduchu a tam pomoze kvapkat do nosa roztok citricidalu, profesional,(pozri hoogle) 4 kvapky na deci vody, alebo este lepsie kokosoveho oleja, co zaroven nielenze dlhsie v nose vydrzi ale ochrani aj nosnu sliznicu pred vysusenim, najma v zime.
Nuz na hlieny odporucam NAC a oreganovy olej
Zvysenie virwlnej imunity moze pomoct, na to treba selen vitamin D-3, vitamin C, a astragalus, co je lepsie ako echinacea, lebo sa da brat bez prestavok.



3

Re: Deti a časte nádchy - v kolektíve

Aky selen odporucate pre 3 rocne dieta? ...chcem podporit viralnu imunitu...dcera berie vit. D, C a rybi tuk...dakujem

RNG napísal(a):

Nuz nakaz je hromada, na kazde treba ine doplnky, takze je tazko povedatm, co clovek odporuca. Ale podpora probiotik sa im zide, tj kazdodenne zmes mikrovlaknin a obcas aj nasadit kvalitne probiotika.
Infekcie prichadzaju najma ako kvapockove zo vzduchu a tam pomoze kvapkat do nosa roztok citricidalu, profesional,(pozri hoogle) 4 kvapky na deci vody, alebo este lepsie kokosoveho oleja, co zaroven nielenze dlhsie v nose vydrzi ale ochrani aj nosnu sliznicu pred vysusenim, najma v zime.
Nuz na hlieny odporucam NAC a oreganovy olej
Zvysenie virwlnej imunity moze pomoct, na to treba selen vitamin D-3, vitamin C, a astragalus, co je lepsie ako echinacea, lebo sa da brat bez prestavok.



4

Re: Deti a časte nádchy - v kolektíve

Doppnky sa beru podla vahy, nie podla veku. Dospela davka selenu  tj na 70 kg vahu je 200 az 600 mikrogramov selenu.
Najbeznejsi je kvasnicovy/yeast selenium ale su aj rozne nekvasnicive/not yeast seleny na trhu. Samozrejme odporucam len organicky viazane.
Pre tak male deti odporucam colostrum zamiesane do mlieka, to je pre nich najprijatelnejsie. To skoro vsetky vypiju, nalezite ochutene  trebars ako ovocno-mliecny mix.
Pre vacsie deti, co,uz vedia prehltnut aspon miniaturne sosovicky odporucam monolaurin. Dospela davka je 2 x 5 gramov.
Momentalne aj my s tymito pomocnymi bojujeme cela rodina proti hromade virusov co sa teraz siria.



5

Re: Deti a časte nádchy - v kolektíve

Dakujem. Moja uz dokaze prehltnut aj velke tabletky, nerobi jej to problem. Mohla by som poprosit link na monolarium?

RNG napísal(a):

Doppnky sa beru podla vahy, nie podla veku. Dospela davka selenu  tj na 70 kg vahu je 200 az 600 mikrogramov selenu.
Najbeznejsi je kvasnicovy/yeast selenium ale su aj rozne nekvasnicive/not yeast seleny na trhu. Samozrejme odporucam len organicky viazane.
Pre tak male deti odporucam colostrum zamiesane do mlieka, to je pre nich najprijatelnejsie. To skoro vsetky vypiju, nalezite ochutene  trebars ako ovocno-mliecny mix.
Pre vacsie deti, co,uz vedia prehltnut aspon miniaturne sosovicky odporucam monolaurin. Dospela davka je 2 x 5 gramov.
Momentalne aj my s tymito pomocnymi bojujeme cela rodina proti hromade virusov co sa teraz siria.



6

Re: Deti a časte nádchy - v kolektíve

Ja pouzivam tento a objednavam 3 jednolibrove(454gramov) krabice naraz. Neviem, ci poslu mimo USA, ale mozes pouzit sluzby konsolidatorov,  firmy DOMA akebo shipito.com kam sa to da poslat a odtial ti to poslu na Slovensko casto ovela lacnejsie, najma ked sa jedna o vacsie vahy
http://www.allhealthcareproducts.com/he … 2-383.html
http://www.domashipping.com/
http://www.shipito.com/



7

Re: Deti a časte nádchy - v kolektíve

Dakujem,,,a aky mate nazor na Koloidne striebro..mozu ho vnutorne uzivat aj deti...? lebo je to predsa len kov, ktory sa z tela nevyluci..

RNG napísal(a):

Ja pouzivam tento a objednavam 3 jednolibrove(454gramov) krabice naraz. Neviem, ci poslu mimo USA, ale mozes pouzit sluzby konsolidatorov,  firmy DOMA akebo shipito.com kam sa to da poslat a odtial ti to poslu na Slovensko casto ovela lacnejsie, najma ked sa jedna o vacsie vahy
http://www.allhealthcareproducts.com/he … 2-383.html
http://www.domashipping.com/
http://www.shipito.com/



8

Re: Deti a časte nádchy - v kolektíve

Koloidne striebro je striebro, tj tj vzacny/malo zlucivy material tj sa v tele zriedkavo naviaze a teda sa po case vylucuje, ci uz mocom, stolicou, slinami alebo hoci aj cez kozu. Ludia, co beru hromady striebra maju z neho zafarbenu kozu do sediva
(strasenie argyriou, co nie je vlastne ziadna choroba, len zafarbenie koze, kedze ti ludia neprejavuju ziadne ine znamky chorob, okrem zafarbenia koze), podobne aj vlasy. na to ale musis brat masivne davky, nie len par miligramov, co dostanes obcasnym glgom koloidnej striebornej vody, povedzme 20 ppm, tj liter z nej obsahuje 20 mg striebra.
Inac na to, aby sa ti koza zafarbil;a do sediva, potrebujes najmeje 1/2 gramu striebra a uvadzane pripady (2-3 na celom svete)na televizii beru desiatky gramov rocne v roznych zbrndach s vysokymi obsahmi striebra, co si podomacky vyrabaju.



9

Re: Deti a časte nádchy - v kolektíve

a mozu to teda vnutorne uzivat aj deti?

RNG napísal(a):

Koloidne striebro je striebro, tj tj vzacny/malo zlucivy material tj sa v tele zriedkavo naviaze a teda sa po case vylucuje, ci uz mocom, stolicou, slinami alebo hoci aj cez kozu. Ludia, co beru hromady striebra maju z neho zafarbenu kozu do sediva
(strasenie argyriou, co nie je vlastne ziadna choroba, len zafarbenie koze, kedze ti ludia neprejavuju ziadne ine znamky chorob, okrem zafarbenia koze), podobne aj vlasy. na to ale musis brat masivne davky, nie len par miligramov, co dostanes obcasnym glgom koloidnej striebornej vody, povedzme 20 ppm, tj liter z nej obsahuje 20 mg striebra.
Inac na to, aby sa ti koza zafarbil;a do sediva, potrebujes najmeje 1/2 gramu striebra a uvadzane pripady (2-3 na celom svete)na televizii beru desiatky gramov rocne v roznych zbrndach s vysokymi obsahmi striebra, co si podomacky vyrabaju.



10

Re: Deti a časte nádchy - v kolektíve

Samozrejme ze, ved mikroby sa nedelia na detske a dospele,,takze na ne treba rovnakle doplnky pre deti aj dospelych, samozrejme prepocitane podla vahy.
Ja som napr  mojej vnucke a jej kamaratkam liecil "trush"=zaba v ustach, co je nejaka candidova nakaza striekanim koloidnej striebornej vody do ust , viackrat denne, co to vyhojilo ovela rychlejsie, ako bezne lieky na to.m To iste sa opakovalo s nakazou oci  (Red Eye, oci mala cervene ako kralik a bolestive) co bolo po kvapkach a neskorsie len postreku koloidnou striebornou vodou prec za 3 dni. To iste u jej spoluziaciek, lebo to si doniesla zo skoly a tak som to ponukol aj rodicom jej spoluziakov a tym to celkove vyhubili, inac by to dostavala znova a znova od nich.



11

Re: Deti a časte nádchy - v kolektíve

Dobry den. Prosim Vas o radu. Chlapec 10 rokov. Uz druhy rok opakovane zapaly hornych dychacich ciest. Okrem leta. Upchaty nos. Raz idu biele hlieny. Potom zlte aj ked tych je menej. Popri tom kasel. Hlieny zatekaju. Naposledy sinusitida max. Obe strany zastrete. Lekar navrhuje odobrat nosnu velku mandlu. Zhrubnuta sliznica. Hlien biely na oboch stranach po vysetreni endoskopom. Vysetrenie biorezonanciou: vysoke plucne chlamydie. Plucny streptokok. Oslabena vyrazne slezina, pecen a oblicky. Acidita. Plesne.kandida.borrelia. helicobacter. Haemophillus.zlaty stafylokok. Streptokok pyogenes. Skolioza. Krcna chrbtica.  Doporucili Zapper a Plazmovy generator. Koloidne striebro 2* 10 ml denne. Kvapky Drug Imuns a Renol od Energy. Vylucit psenicu. Korenie.Cukor.ryby.hydina.mlieko.citrusy.med.zemiaky a ine..Dnes som mu zarobila 60percentny Citricidal 35 kv do litra vody. Pil po malych davkach cely den. Preplachy do nosa 3* denne koncentracia 8 kv na deci vody. Po jedle mu davam Pangamin a Jodamin 2*2tbl denne. Vecer 1/3 strucik cesnaku. Cez vianoce bol len na koloidnom striebre. Zlepsenie stavu ale zahlienenie trvalo dalej. Od pondelka po biorezonancii teploty 39. Mozno aj psychika. Prosim Vas co by ste mi poradili, uz sme obaja zo skusania niecoho co zaberie unaveni..Lekarka mu urobila testy z krvi. Vytery. Stolica. Nasli iba zlateho staff. Mam byt kludna. Vsetko ma ok. To ze to mava opakovane akoby nepocula. Dakujem za Vasu radu. Pekny den.

Naposledy upravil: Petka (2015-01-10 21:01:19)



12

Re: Deti a časte nádchy - v kolektíve

Nuz chlamidie pneumoniae su velmi vazna nakaza, kedze sami skodia a podstatne znizia celkovu imunitu, takze ludia s nimi su neustale chorlavi
Takze radim v prvom rade tieto adresovat dlhodobym branim extraktu z olivovych listov(dospela davka musi obsahovat  3 x 300 mg oleuropeinu na zaciatku, potom stacvi 3 x 150 mg oleuropeinu  a kvapiek samento coumanda a banderol z kazdeho 2 x 15 kvapiek)
Mandle nie su zdroj inych infekcii, kvapockove infekcie su zdroje a tie sa daju adresovat ucinne kvapkami roztoku citricidalu. Pitie roztoku citricidalu adresuje rozne z menovanych infekcii, tie co ziju z hlienov a v hlienoch treba adresovat branim odmaskovcvov/odhlienovacov ,ako  NAC(2 x 600 az 1200 mg) a serrapeptazy(3 X 120 000 IU) ale najma kapsul oreganoveho oleja , kde dospela davka musi obsahovat 3 x 200 mg carvacrolu, co dostanes napr z 3 x 2 entericke kapsule oreganoveho oleja firmy NOW.
No a samozrejme brat aspon 15 gramov mikrovlaknin a probiotika, ktore vyrobia telu hromady roznych protilatok proti roznym infekciam vtele, vcitane plesni a candidy v crevach, ale aj inde v tele.



13

Re: Deti a časte nádchy - v kolektíve

Dobry den. Odporucite mi aj konkretne ktore oliva listy, samentol, banderol a serapeptaza? NAC a Oregano objednam od Now. Dakujem za radu. Nemam s tymito vyrobkami ziadne skusenosti...studujem si to len z prispevkov. A este ATB teda v ziadnom pripade? Chcela som ist za jeho lekarkou a prebrat to s nou. Ale podla vsetkeho by mu dala Atb.

Naposledy upravil: Petka (2015-01-11 08:51:27)



14

Re: Deti a časte nádchy - v kolektíve

Na znacke nezalezi, len na obsahu. Ja osobne kupujem extrakt z olivovych listov tento
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … mg-60-caps, kde mas 150 mg oleuropeinu v kazdej kapsuli. Ine znacky su ovela drahsie a slabsie.
Iherb.com ma samento coumandu aj banderol, tiez serrapeptazu.
http://www.iherb.com/NutraMedix-Samento … l&ic=3
http://www.iherb.com/NutraMedix-Cumanda … l&ic=1
http://www.iherb.com/NutraMedix-Bandero … l&ic=1

Chlamidia pneumoniae sa lieci vyse roka kombinaciou 3 roznych siln ych antibiotik,ktore maju hromadu skodlivych postrannych ucinkov, najma ked su brane tak nemozne dlho, ale vysledky su aj tak dost otazne. Nehovoriac o tom ze protokol Vanderbilt/wheldon/Stratton ti aj tak lekarka nepredpise, aj ked ho vobec pozna, o com pochybujem Viac na
http://rng.nazory.eu/rubriky/ch/chlamydie
na lekarske "vydobytky " okolo toho pozri na
http://www.cpnhelp.org/
Vseobecne , na co lekari nemaju dostatocne ucinne farmaceuticke patentovane lieky sa snazia "nevidiet" podobne ako pstros, ktory si udajne schovava hlavu do piesku. U pstrosa to vraj nie je pravda, ale u lekarov, zialbohu, ano, o com si sa uz mohla dostatocne presvecit.



15

Re: Deti a časte nádchy - v kolektíve

Dakujem za Vas cas RNG. Pozriem si linky.



16

Re: Deti a časte nádchy - v kolektíve

OK.



17

Re: Deti a časte nádchy - v kolektíve

Dobrý den, ešte by som sa chcela spýtat, kupila som dcere toto kolostrum http://www.iherb.com/Symbiotics-Colostr … l&ic=1 ake mam zvolit davkovanie pre 3 rocne dieta? Su to kapsule. Dakujem



18

Re: Deti a časte nádchy - v kolektíve

Na dospeleho odporucam ako intenzvne posilnenie 15 gramov denne, na vahy inaksie, ako 70 kg to treba prepocitat v pomere vah.
Na len trochu posilnenie imunity aj tretina staci.



19

Re: Deti a časte nádchy - v kolektíve

Dobry den Rng. Pozerala som pripravky na chlamydie, ktore ste mi poradili pre syna. Z hoogle.sk mi zatial prisli oregano kapsule. Nasadila som mu 3*1 kapsula po jedle denne. Ma totiz iba 36 kg. Je to dobre aj ked ste pisali 3*2 kapsule? Cakam na extract z olivovych listov Swanson. Avsak mam pocit ze tych pripravkov je vela, ktore navrhujete...syn ma 10 rokov, radsej sa chcem uistit ze to vsetko treba nasadit naraz. Alebo nie? Predsa len je to dieta. Neviem ako dane pripravky zarazuju zaludok... Co mam davat pred jedlom a co po jedle? Ake casove rozostupy? Rano ho chysta do skoly muz a radsej mu napisem podrobny rozpis davkovania...dakujem za vasu odpoved. Pekny den.



20

Re: Deti a časte nádchy - v kolektíve

To oregano kludne moze aj 3x2 kapsule denne aj ked ma 36 kg. Tu davku mozes dat aj 2-3 krat vyssiu, tj. 3x4-6 kapsul denne pre dospeleho (cca 70kg) cloveka.
Oregano mu davaj vzdy s jedlom alebo ihned po jedle. Vacsina doplnkov na prazdny zaludok, sa lepsie absorbuju, ale mozu byt pre niekoho tazke na zaludok. Ale mozes ich davat vsetky pre istotu s jedlom alebo ihned po jedle, tak najmenej zatazuju zaludok.
Serrapeptazu mas napr. tuto: http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … l&ic=1
alebo tuto silnejsiu: http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … l&ic=3

Ak bude uzivat aj probiotika, tak tie nedavaj s polu antimikrobialnymi doplnkami, tam musi byt aspon 3 hodiny odstup, cize uvediem priklad: antimikrobialne nech uziva hlavne cez den, povedzme poslednu davku antimikrobialnych si da o 18h a o 21h uz si moze dat probiotika spolu s jablkom alebo s kuskom jablka.



21

Re: Deti a časte nádchy - v kolektíve

Podobne, dakujem smile



22

Re: Deti a časte nádchy - v kolektíve

Doplnky beries podla vahy, prepocitane z dospelej vahy tj 70 kg.Vek tu nehra ziadnu rolu.



23

Re: Deti a časte nádchy - v kolektíve

RNG prosim Vas ako dlho by mal syn 10 r, uzivat vsetky pripravky, ktore ste doporucili?
Oregano kapsule, NAC pripadne Serrapeptaza, extract olivove listy, Citricidal - pit vnutorne, kvapkat do nosa, samento, coumanda a banderol, probiotika vecer s jablkom ? Kolko tyzdnov, mesiacov?

NAC - v inej teme doporucujete rozpustit detom do vody a pit cez slamku? Treba to aj s dalsich pripravkami takto robit?
Dakujem.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

RNG napísal(a):

Nuz chlamidie pneumoniae su velmi vazna nakaza, kedze sami skodia a podstatne znizia celkovu imunitu, takze ludia s nimi su neustale chorlavi
Takze radim v prvom rade tieto adresovat dlhodobym branim extraktu z olivovych listov(dospela davka musi obsahovat  3 x 300 mg oleuropeinu na zaciatku, potom stacvi 3 x 150 mg oleuropeinu  a kvapiek samento coumanda a banderol z kazdeho 2 x 15 kvapiek)
Mandle nie su zdroj inych infekcii, kvapockove infekcie su zdroje a tie sa daju adresovat ucinne kvapkami roztoku citricidalu. Pitie roztoku citricidalu adresuje rozne z menovanych infekcii, tie co ziju z hlienov a v hlienoch treba adresovat branim odmaskovcvov/odhlienovacov ,ako  NAC(2 x 600 az 1200 mg) a serrapeptazy(3 X 120 000 IU) ale najma kapsul oreganoveho oleja , kde dospela davka musi obsahovat 3 x 200 mg carvacrolu, co dostanes napr z 3 x 2 entericke kapsule oreganoveho oleja firmy NOW.
No a samozrejme brat aspon 15 gramov mikrovlaknin a probiotika, ktore vyrobia telu hromady roznych protilatok proti roznym infekciam vtele, vcitane plesni a candidy v crevach, ale aj inde v tele.



24

Re: Deti a časte nádchy - v kolektíve

NAC=N-acetyl cystein je kysla forma aminokyseliny, co moze napadnut zubnu sklovinu. preto ta slamka. Ine menovane doplnky to nerobia.
Chlamidie pneumoniae su velmi"tvrdohlave" mikroby a vynicit ich trva aj vyse roka. Takze dufaj, ze ich nema....

Naposledy upravil: RNG (2015-01-19 11:09:05)



25

Re: Deti a časte nádchy - v kolektíve

Boli sme na biorezonancii kde potvrdili vysoke plucne chlamydie a plucneho streptokoka, dalej oslabena vyrazne slezina, pecen a oblicky. Acidita. Plesne.kandida.borrelia. helicobacter. Haemophillus.zlaty stafylokok. Streptokok pyogenes. Skolioza. Krcna chrbtica.  Doporucili Zapper a Plazmovy generator.

Takze pripravky od Vas ma syn uzivat 1 rok? Nemam s nimi skusenosti...

Naposledy upravil: Petka (2015-01-19 11:38:46)



26

Re: Deti a časte nádchy - v kolektíve

Odomna nic. Ja som uz davno, vyse 5 rokov von z distribucie doplnkov.
Z menovanych infekcii, ak je to naozaj pravda(biorezonancie nie je priam presna....) traba najma adresovat plucne chlamidie, lebo tie velmi znizuju imunitu a tak sa dieta chytaju rozne ine mikroby A to sa adresuje dlhodobo extraktom z olivovych listov  a kvapkami samento, coumanda a banderol a odmaskovacmi ako NAC a serrapeptaza. Na ine infekcie staci jeden z tychto: roztok citricidalu, monolaurin, a rozne protiplesnove, pozri v teme candida.



27

Re: Deti a časte nádchy - v kolektíve

Dobry den RNG, vcera mi prisli SWANSON Olive leaf extract kapsule. Ako dlho mam davat synovi 36 kg davkovanie 3*1 kapsula /150 mg/ denne a potom znizenie na 1-2 kapsule denne? Alebo inak?

vyssie ste pisali : (dospela davka musi obsahovat  3 x 300 mg oleuropeinu na zaciatku, potom staci 3 x 150 mg oleuropeinu). dakujem za upresnenie. Pekny den.



28

Re: Deti a časte nádchy - v kolektíve

OK, mas to vyratane zhruba spravne.



29

Re: Deti a časte nádchy - v kolektíve

RNG prosim Vas mozete mi povedat ako dlho mu mam davat vyssiu davku 3*1 kapsula denne? dakujem.



30

Re: Deti a časte nádchy - v kolektíve

Neobmedzene. Ale ked epidemioe pominu, tak by som daval alebo mensiu davku alebo nic.



31

Re: Deti a časte nádchy - v kolektíve

Ktorý NAC odporucate pre deti a súcasne pre dospelych????
Diiik za odpoved



32

Re: Deti a časte nádchy - v kolektíve

Naaty napísal(a):

Ktorý NAC odporucate pre deti a súcasne pre dospelych????
Diiik za odpoved

V podstate je to jedno, pretoze doplnky sa davkuju nie podla veku, ale podla vahy, t.j. davka pre dospeleho (cca 70 kg) cloveka je 2x600 mg az 1200 mg za den. Cize tuto davku pre inu hmotnost musis zhruba prepocitat.



33

Re: Deti a časte nádchy - v kolektíve

Pietro napísal(a):
Naaty napísal(a):

Ktorý NAC odporucate pre deti a súcasne pre dospelych????
Diiik za odpoved

V podstate je to jedno, pretoze doplnky sa davkuju nie podla veku, ale podla vahy, t.j. davka pre dospeleho (cca 70 kg) cloveka je 2x600 mg az 1200 mg za den. Cize tuto davku pre inu hmotnost musis zhruba prepocitat.

Pietro ... a na SK mame nieco ciste??? nie sumive ACC????

Naposledy upravil: Naaty (2015-04-03 21:14:22)



34

Re: Deti a časte nádchy - v kolektíve

Pozri na tento: http://www.hoogle.sk/NAC-N-acetyl-L-cys … g-d430.htm

ale je to drahsie ako ked to kupis priamo od vyrobcu: http://www.swansonvitamins.com/swanson- … g-100-caps



35

Re: Deti a časte nádchy - v kolektíve

Pietro napísal(a):

Pozri na tento: http://www.hoogle.sk/NAC-N-acetyl-L-cys … g-d430.htm

ale je to drahsie ako ked to kupis priamo od vyrobcu: http://www.swansonvitamins.com/swanson- … g-100-caps

Pietro ...diiik



36

Re: Deti a časte nádchy - v kolektíve

mozu aj deti  Serrapeptase?   Ak odporucana davka je  1 x denne 120 000 UI krv pre dospeleho, tak pre dieta by stacilo aj to slabsie balenie http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … ic=1....ci???



37

Re: Deti a časte nádchy - v kolektíve

Samozrejme mozu. Davka pre dospeleho je 3x120 000 SPU, sice neviem kolko tvoje dieta vazi, ale mala by pravdepodobne stacit ta serrapeptaza, ktoru si uviedla.



38

Re: Deti a časte nádchy - v kolektíve

Detto



39

Re: Deti a časte nádchy - v kolektíve

Dosiel mi vitamin D-3 http://www.swansonvitamins.com/swanson- … u-250-caps a http://www.swansonvitamins.com/swanson- … -250-sgels ...pre deti by bol lepsi ten slabsi??? A ako citam , tak je dobre ho kombinovat s vitaminom K ...mam vo vyhlade tento http://www.iherb.com/Now-Foods-MK-7-Vit … l&ic=2 ...ale teraz som citala, ze je dobre brat Vitamin D a K spolocne.....tak mam pockat az mi dojde vitamin K a az potom davat detom cca 30kg alebo im mozem zacat davat ten vitamin D samostatne a az ked pride pridat vit. K???

A este jedna otazka....spravila som detom vodu s inulinom + vitamin C  + aloe pouder  -----mozem to dat aj do horuceho caju alebo je to lepsie rano na hladny zaludok?????

vitamin C http://www.swansonvitamins.com/swanson- … ize=SW1054
aloe http://www.swansonvitamins.com/swanson- … 76-oz-pwdr

a este jedna otazocka k tomu aloe....je tam taka malicka odmerka...to z nej mam davat 1/4 ci z cajovaj lyzicky????

diiik za odpovede....



40

Re: Deti a časte nádchy - v kolektíve

Kedze vitamin D-3 sa skladuje dlhodobo v peceni, ci beries 2000 IU kazdy den, alebo 20 000 raz za 10 dni je jedno.
Vitamin C nedavaj do caju teplejsieho ako 50 stupnov celzia. Mikrovlakniny sa neposkodia ani varom.
Ked chces, davaj tu odmerku, ja osobne beriem viac takze si davam 1/2 cajovej lyzicky, co je asi
1 az 1.5 gramu, a teda ekvivalent 200 az 300 ml aloe vera stavy.



41

Re: Deti a časte nádchy - v kolektíve

Takze podľa tohto článku http://www.nutraceutica.sk/sk/nutaceuti … astmy.aspx možem deťom Curcumin dávať aj keď majú zápal v tele? Napr namiesto oreganoveho oleja kedže dcéra ho zle znáša?  Musíme doriešiť aj  reflux. Mam tento http://www.swansonvitamins.com/swanson- … ex-60-caps aké dávkovanie pre dieťa 30 kg?  Nemal by robiť šarapatu v žalúdku ako oreganovy olej keď mame reflux?



42

Re: Deti a časte nádchy - v kolektíve

Curcumin je protizapalovy alwe len slabo antimikrobialny. A za zapalmi su skoro vzdy rozne mikroby.
Curcumin nie je ani zdaleka tak drazdivy, ako oreganovy olej.
Refluc znamena nedostatok kyselin a tak ich musis doplnit, inac mas problemy



43

Re: Deti a časte nádchy - v kolektíve

Ddobrý deň, chcela by som poradit ohľadom mojej dcerky. Chodíme prvý rok do školky a od decembra sa nám neustále vracia kašel a soplíky, ktoré prevažne zatekajú. Vždy sme sa to snažili liečiť prirodnými doplnkami a vitamínmi, ale tentokrát sme sa už bez ATB nezaobišli. Už nám akosi nič nezaberá. Využívala 3 balenia alicinu s oreg.olejom, vit.C nekysli prášok v celodennom piti( pri chorobe dávku zvyšujeme do hnačky), GSE liquid biocidin-podávame pri chorobe, rôzne probiotiká-tie užívame stále(2xsme mali aj 50 miliardove s 10 kmenmi),koloidné striebro, kokosový olej. Týždeň max. dva v školke a opäť dostane kašeľ, na 2-3 deň teplotu, ktora vyskočí až nad 39. V nose mala aj bacila, kt. po vyuzivaní ATB nezmizol-preto to koloid.striebro, a už 2x na 6 den uzivania ATB dostala teplotu. Naposledy uz mala taky kasel, ze sa jej usta cely den nezatvorili a museli sme bezat na pohotovost.Vitamíny som objednávala z Anglicka z damianvit.Doplnky a vit.užívame už rok. Je to finančne dost náročné. Ktoré doplnky by Ste nám odporučili a ake dávkovanie. Momentálne som objednala serrapeptazu 40 000 ui a NAC.Dcérka bude mať 4 roky a váži 16kg.



44

Re: Deti a časte nádchy - v kolektíve

Nuz na kvapockove nakazy, co sa usadia v prinosnych dutinach, kde prakticky nic brane ustne neucinkuje, treba kvapkat roztok praveho citricidalu do nosa 3 x denne.
Pod GSE dnes nenajdes pravy citricidal, s obsahom quaternialnych zlucenin, pozri cez Hoogle, tam tvrdia, ze maju pravy citricidal
Atb zialbohu tym , ze znicia probiotika viacmenej podporia rozne mikroby, najma hlienove , ako aspergilus pneumoniae. a ine.
A pre to ich moji lekari neodporucaju, lebo to neznici nakazu v prinosnych dutinach ani v hlienoch a tak sa kasel a hlieny tahaju mesiace dlho. Neviem, aky oreganovy olej pouzivas, ale ja radim ten v enterickych kapsuliach  z firmy NOW, kde je zaruceny obsah ucinnej latky , carvacrolu. Davka by mala byt 2 x 1 kapsula na jej vahu.
A smamozrejme odhlienovac NAC je tam tiez velmi potrebny. Ten sa da rozpustit vo vode, a tak pit postup e cez slamku Davka pre jej vahu by bola 600 mg na den.



45

Re: Deti a časte nádchy - v kolektíve

Ďakujem, toto sme užívali 2xdenne, a ked bola doma tak 3x denne http://www.damianvit.sk/kategoria/vsetk … ntibiotic/ ,a toto pri chorobe, kedy som kvapky postupne zvysovala  http://www.damianvit.sk/kategoria/vsetk … din-15-ml/



46

Re: Deti a časte nádchy - v kolektíve

Nuz oba tie uvedene maju slabe obsahy, tj nizke davky ucinnycy latok. Ked hovorim o alicine, tak odporucam 1000 mg, ked o oreganovom oleji, tak davka pre dospeleho je 3 x 200 mg carvacrolu, jked hovorim o arabinogalactane tak davky co spomionam su kavova lyzicka tj 2-3 gramy v zmesi s inymi mikrvlakninami.
Ked hovorim o citricidale, tak hovorim o pravom citricidale, tj takom co obsahuje quaternialne zluceniny, nielen vytazkom z grapefruitovych jadierok.
Takze to , co si davala dcerke je prilis slabe na naozajstny ucinok.



47

Re: Deti a časte nádchy - v kolektíve

našla som citricidal, ale nie som si istá či je pravý, spominajú sa tam nejaké kvartérne zlúčeniny, ale neviem či je to to isté, kedže nie je vidieť etiketu zozadu http://biozdravie.sk/obchod/citricidal/ … oncentrat/



48

Re: Deti a časte nádchy - v kolektíve

https://www.pureformulas.com/citricidal … iotic.html



49

Re: Deti a časte nádchy - v kolektíve

Nuz reklama to jasne hovori, ale akosi uz neviem celkom  verit NutriBiotic firme, kedze aj pred tym klamali. Treba to oskusat napr na pokuse s kvasnicami,co som tu uz viackrat uviedol.
Ked to niekto vyskusa, bolo by dobre to sem do fora napisat, ci je to na tie kvasnice ( a teda aj na ine mikroby) ucinne alebo nie



50

Re: Deti a časte nádchy - v kolektíve

RNG napísal(a):

Nuz na kvapockove nakazy, co sa usadia v prinosnych dutinach, kde prakticky nic brane ustne neucinkuje, treba kvapkat roztok praveho citricidalu do nosa 3 x denne.
Pod GSE dnes nenajdes pravy citricidal, s obsahom quaternialnych zlucenin, pozri cez Hoogle, tam tvrdia, ze maju pravy citricidal
Atb zialbohu tym , ze znicia probiotika viacmenej podporia rozne mikroby, najma hlienove , ako aspergilus pneumoniae. a ine.
A pre to ich moji lekari neodporucaju, lebo to neznici nakazu v prinosnych dutinach ani v hlienoch a tak sa kasel a hlieny tahaju mesiace dlho. Neviem, aky oreganovy olej pouzivas, ale ja radim ten v enterickych kapsuliach  z firmy NOW, kde je zaruceny obsah ucinnej latky , carvacrolu. Davka by mala byt 2 x 1 kapsula na jej vahu.
A smamozrejme odhlienovac NAC je tam tiez velmi potrebny. Ten sa da rozpustit vo vode, a tak pit postup e cez slamku Davka pre jej vahu by bola 600 mg na den.


Prosím Vás a ako dlho by mala ten NAC, oregánový olej, serrapeptazu a citricidal užívať? Čítala som, že  aj colostrum je dobré. Viete mi nejaké odporučiť? Je potrebný medzi doplnkami aj nejaký odstup? Koľko kvapiek toho citricidalu mám dať do akeho množstva kokosového oleja? Veľmi pekne ďakujem