1

Téma: Liečba po plucnej embolii a trombóze

Dobrý deň, vašu stránku fascinovane čítam už týždeň, odkedy som ju objavila a teraz som sa rozhodla napísať Vám. Chcela by som vašu radu. Moja sestra (34) absolvovala minulý rok hormonálnu prípravu na umelé oplodnenie, kedže má vrodený trombofilný stav (mutácia protrombínu G20210A)  pichala si fraxiparin na riedenie krvy, po odobratí vajíčok jej ho vysadili. Následne po týždni masívne embolizovala do plúc. Po týždnovej liečbe heparinom prišla druhá embolizácia, trombus v srdci o velkosti grepfruitu a šokový stav, a dalšie komplikácie, na ktoré už nechcem ani spomínať. Našťastie po 3 mesiacoch v nemocnici ju prepustili domov s warfarinovou liečbou. 2 trombusy v oboch nohách (stehná), zlepšená plúcna embolia a trombus v srdci aktuálne o velkosti 1,2cm.   Lekárska prognoza: Doživotná liečba Warfarinom, prísna warfarinova diéta, už nikdy žiadne pohlavné hormóny.  Sestra má okrem toho zníženú funkciu štítnej žľazy, berie L- thyroxín a syndróm PCO (kvôli tomu aj dost priperá na váhe, zavodnuje sa).  Je možné nejakými výživovými doplnkami dosiahnuť stav, že warfarin lekari vysadia? Čo by ste odporúčali na riedenie krvy? Pritom pri diete nemôže zeleninu, ani nič "zelené"  s obsahom vit. K, ktorý znižuje účinok warfarinu. ďakujem a budem rada ak si nájdete čas na odpoveď. Pekný deň smile



2

Re: Liečba po plucnej embolii a trombóze

Warfarin sice riedui krv ale nie bezpecne lebo moze vyvolat krvacavost, najma pri dlhom pouzivani A nie je schopny rozpustit zrazeniny, podobne ako aj fraxiparin a ine heparinove derivaty.
Ale priroda nam dava vyborne fibrinolyticke enzymy, co bezpecne riedia krv, dlhodobo, bez nebezpecia krvacanlivosti a rozpustaju aj uz  existujuce fibriny a tromby.
Zialbohu su to potravinove doplnky a nie schvalene farmaceutika, takze ich lekari ani nepoznaju, cast vzacnym vynimkam a rozhodne ich nepredpisuju zo strachu pred lekarskymi organizaciami. Ale ze to pracuje na to su statisice dokazov.
Staci ich brat nejaky cas(mesiac) a dat si skontrolovat zrazanlivist krvi, aby si sa uistil, ze beries toho dost
S tymito mozes kludne jest vsetko, aj ked pri doplnku vitaminu K-2 potrebneho na kosti treba mierne davku tychto bezpecnych enzymnov zvysit. Nakoniec krvny test to jasne povie.

Ja mam aj osobne skusenosti, lebo ako stredoeuropan mam zvysenu zrazanlivost krvi a raz som mal trombus v clenku, co som si rozpustil davkami 4 x 6000 FU nattokinazy za 2 dni.
Odvtedy beriem pre istotu mensie davky, napr 2 x 4000 FU,
alebo serrapeptazu, 2 x 120 000 IU, lebo ako cukrovkar mam na tvorbu trombusov zvysenu pravdepodobnost, to je ako naviac nad ten streoeuropsky syndrom vysokej krvnej zraznlivosti.

Ako som povedal, davku si treba "nastavit" na spravne krvne testy(INR) ale nemala by si s tym warfarin kombinovat, lebo tym sa zvyzi moznost krvacanlivosti z warfarinu.

Naposledy upravil: RNG (2014-08-25 00:54:40)