1

Téma: operácia platničky

Moja mama ma asi z pred 20 rokov operovanu platnicku. Zial vtedy na odobrate miesto platnicky nadavali ziadnu nahradu. Takze chrbtica jej klesla a nejako sa zdeformovala. Mama mava bolesti chrbta uz aj a najma v krcnej oblasti. Je z toho dost ubolena a nervozna. Pije kazdy den ciernu kavu od bolesti a aj obcas nejake lieky. Pojedla toho uz dost. To ju velmi odvodnuje, co sa prejavilo uz aj na jej tvari. Dost schudla a tvar ma prepadnutu. Nemozem ju donutit vypit salku caju cez den. Ma k pitiu cajov dost odpor. A to je v jej veku nie dobre.

Zacal som jej davat to praskove MSM z Vitaminlife. Zda sa ale to len zatial, ze je to dost vhodne. Videl som na Swanson tento produkt:
http://www.swansonvitamins.com/SWU293/ItemDetail
a dalej sa spomina Boswellia serrata

Co podla teba z toho je pri takejto diagnoze vhodne.

Okrem toho mava aj syndrom nervoznych noh. Je to nieco, kedy chyba dopamin. To ma este z mladosti a vlastne preto sa dala aj operovat, pretoze si mysleli, ze to moze sposobovat vysunuta platnicka. To sa zlepsilo len ciastocne a este sa pridali aj bolesti chrbta.

Dakujem za rady a ospravedlnujem sa, ze mam tolko pacientov.



2

Re: operácia platničky

Schudnutie naznacuje mozno zhorsene travenie. Mozno by sa jej zisli nejake traviace enzymi. Tak isto bolesti chrbta mozu byt sposobene osteoporozou, na co by som pridal aj yam, lebo mineralove nedostatky su u zien cez 40 casto sposobene hormonalnymi vykyvami.
Nervove bolesti sa daju adresovat ciastocne branim rybacich olejov, ktore su hojive na nervove obaly.
Ta spominana zmes gluco/chondro/hyal plus extra MSM moze byt len uzitocna pre ludi s klbovymi a platnickovymi problemami, az vyse 50% ludom to pomoze.
Inac 10 az 15% roztok MSM vo vode alebo pridavok do kremov sa da pouzit ako topicky transdermalny prostriedok na klbove a chrbtove problemy.
Boswelia je jedna z protizapalovych, podobne ako quercitin, vitamin C a ine.



3

Re: operácia platničky

http://zdravi.doktorka.cz/chirurgie-bol … -plotenky/

Netvrdím že tie štúdie v dnešnej dobe nie sú pravdivé ale predsa len, píše sa rok 2013 takže bolo by dobre odvolať sa na niečo novšie.



4

Re: operácia platničky

Nie je to nic noveho, ze sa robia rozne operacne zakroky  s pochybnou ucinnostou na potlacenie symptomov, ale nie na odstranenie problemu. Na cgrbticu odporucam doplnky na platnicky, kosti a na to aby sa tam mohlo ukazat nejake hojenie na noc trakciu, pripadne proloterapiu.
Nuz ale to je uz mimo doplnkov a samoliecby.



5

Re: operácia platničky

Ahoj RNG,
moja znama ide na operaciu krcnej chrbtice, lebo jej tlaci nejaky stavec na miechu. Chcela by som ta poprosit o radu, co by som jej mohla kupit na posilnenie organizmu pri operacii, je to slabsi clovek s viacej diagnozami (osteoporoza, nizka funkcia stitnej zlazy, vysoky krvny tlak, arytmia, nervove a svalove problemy, atd), snazim sa jej dodavat niektore doplnky ktore k tymto problemom radis, ale nie je to prave disciplinovany pacient. Chcem jej aspon pri tej operacii dat nejaky "booster", ktory by jej pomohol zosilnit organizmus. Mohol by stacit collostrum? napriklad tento
http://www.iherb.com/California-Gold-Nu … 00-g/52394
Alebo niektory iny je lepsi?
DAKUJEM VELMI PEKNE!

Naposledy upravil: Nephilim (2014-01-04 17:03:41)



6

Re: operácia platničky

Colostrum pooperavcne je velmi dobry napad. Zrychli podstatne regenetraciu v davkach 2 x 10 gramov.
Ale na osteoporozu treba si upravit hormonalne hladiny, najma u zien v prechode(yam)
pripadne brat docasne dobry doplnok na kosti spolu s vitaminami D-3 a K-2
a na vysoky tlak odporucam destresovanie, zlepsit spanok a pouzivat pravidelne lyzicu lecitinu raz az dva krat tyzdenne na precistenie ciev.
Arytmia, osteoporoza , nervove a svalove problemy mozu byt aj zo zleho travenia a absorbcie( treba na to kyseliny, enzymy, mikrovlakniny a obcas nasadit kvalitne probiotika)

Samozrejme kazdemu odporucam brat bezne ako selen zinok, jod, vitaminy C E D-3, lebo ich nemame v potrave dostatok. Nedostatok jodu a selenu je aj pricina poruch stitnej zlazy, okrem ineho.



7

Re: operácia platničky

dakujem za rady, drahy RNG. Snazim sa jej davat tie doplnky ktore radis. Takze bude stacit aj toto colostrum? v davke 2x10 gramov?  http://www.iherb.com/California-Gold-Nu … 00-g/52394 A aj pred operaciou alebo len po nej staci? DAKUJEME!



8

Re: operácia platničky

Najmenej 2 dni pred na posilnenie a aspon 4 dni po.



9

Re: operácia platničky

Ahoj Rng,
moja svokra mala operovanu platnicku na chrbtici - mala ju zevraj rozdrvenu, ale po operacii sa jej stav este zhorsil. Bolesti jej vystreluju do ruk do noh.
Neviem, ci to moze mat nejaky suvis, ale okrem tych bolesti, pre ktore nemoze spavat a musi sa dopovat silnymi liekmi od bolesti - analgetika,opiaty, ktore jej len tlmia bolest, ale jej aj tak nezaberaju na tu bolest, tak jej trpnu prsty na rukach, opuchaju nohy. Ma 45 rokov, vahu cca 90 kg, od mladosti mala problem, nikdy nevedela schudnut ani par kil, aj ked dodrziavala rozne diety.
Posledny pol rok som jej objednaval krill olej, serapeptazu a rozne mineraly na kosti, d3, vapnik atd.
Co by si poradil, aby si zacala davat, aby sa jej aspon jedna vec zlepsila? napr. utlmit bolest alebo to trpnutie prstov, vystrelovanie bolesti ...

Dakujem



10

Re: operácia platničky

Mechanicke poranenia alebo operacne zialbohu musi telo vyhojit samo, a da sa v tom len podporuit doplnkami na nervy, najma sa jedna o rozne protizapalove, co zmiernia miestne zapaly , najma curcuminoidy ako tento
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Curc … l&ic=2
davka 2 x 2 gramy
a pomaha aj material na nervove obaly, tj myelin, co vyzaduje doplnok DHA, 2 gramy denne, co najdes najviac v caloamarine oleji.
Vysoka vaha u zien moze byt sposobena privela cukrami a znizenou cinnostou stitnej zlazy. Cukry a jemne muky treba obmedzit a nahradit celozrnnymi produktami, po ktorych nie su cukrove vlny a teda ani taky prilisnyaz zravy  hlad, co sa tazko kontroluje,
Na stitnu zlazu treba brat jod a selen.
Na periferalnu neuropathiu pomaha brat benfothiamine(600 az 1200 mg ) a Inisitol hexaniacinate(forma vitaminu B-3 tiez zvana " no flush B-3", davka 500 mg
Na poraneny chrbat odporucam trakcne /natahovacie stoly alebo  zavesenie sa za nohy/inversion, aspon do 30 stupnoveho uhla na zaciatok, , tym sa chrbtica uvolni, a zlepsi sa v nej cirkulacie, tiez sa mozu zahojit pripadne porusene platnicky a stavce.
Pozri co ukazuje google.com pod tymto
https://www.google.com/search?q=inversi … S:official

Naposledy upravil: RNG (2014-08-10 20:53:53)



11

Re: operácia platničky

A nieco velmi silne proti bolesti asi nie je co?lebo by som jej chcel vysadit aspon cast liekov od bolesti.
A myslis,ze ked je rozdrvena platnicka,tak je tam zapal? ked odporucas protizapalovy curcumin
Dakujem



12

Re: operácia platničky

Pri akomkolvek poraneni  na mirestach poruchj v tele mozu byt velmi opravdepodobne zapalu.
Silne prirodne prostriedky proti bolesti su zialbohu zakazane predavat, napr opium
Farmacia sa postarala o to, aby konkurenciu z prirody odstranili, alebo aspon znacne obmedzili.



13

Re: operácia platničky

A nemozu mat protizapalove doplnky ako kurkumin,vit C,serapeptaza nejaky vplyv na tie lieky co berie od bolesti-rozne opiaty ?
Lebo napr. ze grep zvysuje ucinok niektorych liekov.
dakujem



14

Re: operácia platničky

Grapefruitova stava obsahuje urcite mnozstvo latiek(fumarokumariny, narangine) co na cas(24hodin?) zastavia v peceni  aj v crevach vyrobu niektorych cistiacich enzymov a tak sa mozu v krvi niektore latky nahromadit do vyssich hladin,
Najma psychiku ovladajuce lieky, ktore maju skodlive vlastnosti aj v predpisanych hladinach v krvi, ked sa zvysia niekolkonasobne, lebo ich pecen neodstrani mozu sposobit ovela vacsie skody.
Potravinove doplnky ale nemozu mat skodlive postranne ucinky, az na male vynimky, aj ked ich mnohonasobne predavkujes.
Okrem grapefruitu ale nepoznam z potravin nic, co by take nieco sposobovalo, snad az na celer.
Samozrejme menovane potravinove doplnky to tiez nemozu sposobit.
http://www.npr.org/blogs/health/2012/11 … grapefruit

Naposledy upravil: RNG (2014-08-21 17:31:36)