1

Téma: natiahnuté väzivá a šľachy

ahoj RNG,

prosím ťa o radu, pre môjho priateľa. má problémy s kolenom- má tam opuch, bolí ho to pri pohybe, puká mu v ňom. Po návšteve ortopeda mu ten povedal, že má natiahnuté väzivá a šľachy. pichol mu nejakú injekciu a predpísal mu flector...ja som veľmi proti tomu , aby ten flector užíval, takže hľadám nejakú alternatívu...poradíš mi niečo? hrával futbal, takže to má asi z toho...

ďakujem



2

Re: natiahnuté väzivá a šľachy

Flector je diclofenac, protizapalovy NSAID. Moze vyvolat krvacanie , kedze narusuje rozne vaziva.
Ked chces len protizapalove, tak curcuminoidy, boswelin serrapaptaza su rozhodne lepsie a ucinnejsie.
Ale opuch znamena poranenie a to treba adresovat, na regeneraciu branim roznych polotovarov na slachy a klby. tj zelatina, huspenina, glucosamine, MSM, hyaluronany a na klbopvy maz CMO a jest 2 avokada tyzdenne.
Pukanie znamena najma nedostatok klboveho mazu, ale mozu to byt usadeniny, kalcifikaty, co sa daju premiestnit pouzivanim vitaminov D-3(5000 IU) a K-2 (200 mikrogramov)



3

Re: natiahnuté väzivá a šľachy

RNG, prosím a problémy s krčnou chrbticou by sa dali vyriešiť ako? v marci mi asi prechladol krk, keďže som spala pri otvorenom okne. ráno som sa zobudila s veľkou bolesťou a keď som chcela otočiť hlavou, tak mi seklo, že sa mi nedalo pohnúť. vtedy som si pomohla náplasťou na tú oblasť plus rozmasírovaním. no ale odvtedy každé každičké ráno ma hne´d bolí krk, z toho aj hlava. snažím si to rozvičiť, masírujem ale vždy mi to pomôže asi tak na deň.
znepríjemňuje mi to život, lebo mám z toho až tlaky do hlavy a bývam z toho veľmi unavená. neviem, či mi to niekde tlačí ale po rozmasírovaní tlak aj únava prejdú. kúpila som si aj vankúš z pamaťovej peny, najskôr to bolo ok, ale teraz mi už ani to nejak nepomáha. najviac mi vadí tá únava z toho. ako by som sa toho vedela zbaviť trvalejšie?

ďakujem



4

Re: natiahnuté väzivá a šľachy

Pozri na predosly prispevok.



5

Re: natiahnuté väzivá a šľachy

aha, takže aj to mám liečiť ako zápal? nevedela som, že to môže byť zápal myslela som, že to je prechladnuté alebo čo..a môže to teda spôsobovať únavu?

ďakujem



6

Re: natiahnuté väzivá a šľachy

Prechladnutie oslabi miestne imunitu a tak sa mozu rozmnozit niektore mikroby, najma virusy, co bezne kazdy ma cely cas v tele A tieto sposobia zapal, kde sa zacnu vylucovat napr kalcifikaty a tak porania okolite tkaniva.
Teplo, chelacia, zlepsenie cirkulacie, branie vitaminov D-3 a K-2 mozu tie kalcifikaty presunut do kosti, a protizapalove pripadne pomozu ten zapal odstranit.

Ale ak mas smolu, ze sa ti tam premnozili mykoplazmy, tak ako sa to stalo mne aj mnohym starsim ludom, co sa stazuju na "lamku" tak na to poznam jedine extrakt z olivovych listov, a kvapky samento, coumanda a banderol a samozrejme serrapeptazu, ktora je odmaskovac tychto vnutrobunecnych parazitov a zaroven aj protizapalova latka a riedic krvi na zlepsenie cirkulacie.



7

Re: natiahnuté väzivá a šľachy

Aha, jasné, takže toto môžu robiť aj vírusy...trochu som sa nalakala tých mykoplaziem..vedel by si mi prosím povedať, ako by sa mykoplazmy mohli prejavovať?
ešte ti poviem, že si myslím, že mi to fakt môžu robiť tie vírusy, pretože veľmi často ráno sa mi stáva, že ma pobolieva hrdlo , cítim takú horúčosť a taký pocit na chorobu. ale ono to poobede prejde. môžu to byť nejaké vírusy? a teda tým pádom by mi fakt mohli robiť tie bolesti krku..
a čo znamená, že sa starší ludia sťažujú na lamku ? smile

ďakujem



8

Re: natiahnuté väzivá a šľachy

Mykoplazmy nevyvolavaju zapaly hornych dychacich ciest, pokilal viem. Su to vnutrobunecne parazity, ktore sa v bunkach maskuju,extremne pomaly sa rozmnozujuce, pre telesnu obranu preto viacmenej neviditelne.
Prejavuju sa vo vacsej miere najma u starsich ludi vo forme lamky(artritis, a osteoartritis).
Zapaly nhornycy dychacich ciest su najma sposobene roznymi bakteriami, virusami a ked sa vytvori dostatok hlienov, tak nastupia ak kvasne a hnilobne infekcie, co vedia z hlienov zit.
Pozri si temu infekcie
http://rng.nazory.eu/rubriky/i/infekcie