1

Téma: Trypsin

Dobry den Rng.Mozno si na mna spominas ked som sa ta volakedy pytal na plesne atd..Samozrejme ze este som stale nevyriesil moje problemy ale pokrocil som dost.Plesne mi nedokazali testy ale narazil som nahodne na jednu zaujimavost.Chyba mi v stolici trypsin.Dost som o tom cital a zistil som ze bez trypsinu clovek nemoze mat v uplnom poriadku aminokyseliny.Nebudem ti to tu vypisovat lebo ty sa vyznas urcite lepsie ako ja a preto by som ta chcel poprosit o radu.Ako mozem dat trypsin do tela aby mi fungovalo travenie ako ma?Poznas neaky prefektny pripravok?Alebo popripade co moze byt problem ze ho nemam?Dakujem za akukolkvek radu s pozdravom Rudinko



2

Re: Trypsin

Trypsin chyba v stolici??? je sice pravda, ze u novorodencov, co maju hnacky a smrdiacu stolicu sa tento test prevadza, lebo ked ma clovek nedostatok trypsinu a chymotrypsinu vytvaraneho v tele, telo sa zamori a objavia sa priznaky vytvarania roznych "smetnych kosov" v tele, najma cysticka fibroza. U dospelych jeho nedostatok v stolici este neznamena, ze sa nedostatocne vylucuje z pankreasu
http://www.labtestsonline.org/understan … /test.html

Trypsin je proteolyticky enzym, tj enzym rozkladajuci bielkoviny. Vylucuje sa v dvanastorniku a rozklada bielkoviny v mieste, kde sa nachadzaju peptidy zlozene z argininu, lysinu a pripadne ornitinu.
Potrebuje alkalicke prostredie okolo ph 8
.Prebytok sa absorbuje do krvi, kde cisti v tele rozne nahromadene nepotrebne bielkovinne zhluky.
Takze pokracuje v rozklade bielkovin po zaludocnom utoku kyselin a pepsinu na bielkoviny.

Nedostatok roznych enzymov sa da velmi lahko doplnit, na svetovom trhu je hromada silnych zmesi, co uz zivocisnych s pankreatinom(obsahuje aj trypsin) alebo rastlinnych, fungalnych a inych  mikrobialnych roznych druhov. Zivocisne(zo zaludka a najma pankreasu krav)  su podobne nasim a pomerne znacne sa znicia prechodom cez nas zaludok, rastlinne a ine tak isto stiepia rozne ciastky jedla a su povacsine odolne na kyseliny.

Naposledy upravil: RNG (2010-11-23 14:07:07)



3

Re: Trypsin

Dakujem za odpoved a nevies prosim ta nahodou neaky super pripravok co obsahuje ten trypsin?Lebo ja som si kupil Rejuvenzyme ten sice obsahuje trypsin a chymotrypsin(sus crofa) 72mg
                                                    trypsin 172800 USP/2,160FIP
                                                    chymotrypsin 28800 USP/6,713 FIP
A neviem ci to nie je malo.A este som zistil ze trypsin aktivuje aj chymotrypsin.Cize ak ho nemam tak to znamena ze nemam ani chymotypsin a tieto rozkladaju bielkoviny na aminokyseliny.Trypsin napr tryptofan to by mohlo vysvetlovat ze preco mam malo serotoninu.A ten biely jazyk co mam moze byt z toho ze bilekoviny sa mi nerozlozia.Myslis si ze by to mohlo tak neako byt?Alebo sa mylim?Potreboval by som poznat tvoj nazor lebo som v anglicku a tu sa od lekarov nedozviem nic akurat mi napisu paracetamol big_smile.Vopred dakujem za nazor



4

Re: Trypsin

USP jednotky by sa mali rovnat miligramom materialu, co su schopne rozlozit.
Podla popisu je to teda dost silny zdroj pancreatinu. Pozrel som si zlozenie nezavisle, obsahuje 320 mg x 10 tj ekvivalent 3200 mg  pancreatinu na dve , plus ovocne enzymi, tj je znacne silny ako sa vy vyjadrujete, spickovy.

Samozrejme, ked nemas dost proteolytickych(bielkovinnych ) enzymov,, mozes mat nedostatok jednotlivych aminokyselin, tj aj tryptophanu. Zle travenie je dovodom stoviek roznych problemov.Pozri na temu travenie
http://rng.nazory.eu/travenie

Biely jazyk znamena candida a plesne v tele. Pozri na temu candida.

Naposledy upravil: RNG (2010-11-23 15:04:25)



5

Re: Trypsin

RNG, mam na teba jednu otazku, mozno by si vedel poradit alebo pomoct. Priatel bol ako 1-rocny operovany na skratenu achillovu slachu, po operacii mal dlho nohu v sadre a tym padom mu nenarastol lytkovy sval ako na druhej nohe. Uz absolvoval vypln vlastnym tukom, lenze to bolo kratkodobe a velmi bolestive, cize nic trvale. Chce vyskusat este vypln kyselinou hyaluronovou, aj ked to je tiez len kratkodoby efekt, cca 9mesiacov a potom sa kyselina doplna. No teraz sme poculi od znameho o peptidoch, ktore si vraj pichaju injekcne do svalstva kulturisti, vraj dokaze z nich narast nove tkanivo, cize sval, ak by sa pichli do oblasti lytka. Pytam sa nato teba, lebo ich predaj je zakazany, vraj samotni lekari este vedia o nich velmi malo. Cena peptidov je dost vysoka, ale nevieme, ci ich vyskusat, ci to risknut. Alebo nepoznas nieco alebo nejaku metodu, pomocou ktorej by dokazal ten lytkovy sval narast? Na Slovensku su dostupne bud len plasticke operacie, vypln vlastnym telesnym tukom alebo ta kyselina hyauloronova. Neviem ake ine metody este existuju, mozno vo svete su vacsie moznosti, ale tie peptidy rozhodne je ochotny vyskusat, vraj ublizit neublizia ani vo velkych mnozstvach.
Dakujem za tvoju odpoved.



6

Re: Trypsin

Konkretne tieto dva chce vyskusat

http://www.peptidy-ghrp6.net/?37,follistatin-344

http://www.peptidy-ghrp6.net/?28,mgf-(igf-1-ec)

Pocul si niekedy o nich?



7

Re: Trypsin

Ja by som mu skor odporucal proloterapiu, najma v spojeni s ozonom. To je terapia, kde drobnymi vpichmi prinutia telo reagovat a posilnit slachy.



8

Re: Trypsin

Dakujem za odpoved, ale ta proloterapia sa robi na Slovensku?
Ale keby teda nahodou vyskusal tie peptidy, myslis, ze nemozu uskodit?



9

Re: Trypsin

Neviem. Skus sa informavat. Ja nezijem na Slovensku
Peptidy ti nemozu uskodit,ale nemusia byt ani ucinne,  leda ak vrecku