1

Téma: opuchnute vacky pod ocami

RNG, zenin stryko 62 ma uz cca 20 r, opuchnute vacky pod ocami, vyzera to akoby ho tam pichla vcela a opuchlo to. Lekari nevedia,co maju s nim robit, takze mu stale skusaju chemiu a zlepsenie samozrejme ziadne..vraj skusali aj lieky na alergiu,ale nic nezabralo...Vedel by si nieco poradit??
Vdaka..



2

Re: opuchnute vacky pod ocami

Vačky môžu byť okrem iného spôsobené chorobou obličiek - hlavným príznakom sú tmavé kruhy pod očami...
Z prírodných, čo viem, je na to (na obličky) dobrá praslička roľná, ktorú ale nie je dobré piť (čaj) dlhodobo..
Môže to byť aj únavou, zlým spánkovým režimom,  aj alergie ako píšeš..a aj candida..

Inak starší ľudia majú všeobecne postupom veku väčšie a výraznejšie vačky pod očami.. Kľudne to môže byť aj vekom (ale aj starnutie je určite spojené s tými chorobami, lebo imunita postupne slabne, trávenie a iné tiež..)

Zabudol som aj alkohol, fajčenie, zlý životný štýl, stravovanie..

To je z toho, čo ti viem poradiť ja...
Mám známeho, ktorý mal tiež s týmto problém, na odporúčanie starej mamy začal piť prasličkový čaj aj sirup a kruhy zmizli..

Naposledy upravil: Delux (2012-05-18 20:59:54)



3

Re: opuchnute vacky pod ocami

Vacky pod ocami znamena nedostatok kolagenu a elastinu.  Pomoze brat vitamin C a L-lysin, pripadne aj arginin, cystein a ornitin na posilnenie tvorenia colagenovych vlakien.Davka je niekolko gramov.
Tmave kruhy su dosledkom oslabenych stien kapilar. Tam pomaha cistit cievy, hodne antioxidantov, najma bioflavonoidy, ako rutin, hesperidin, diosmin a podobne. A samozrejme tiez antioxidanty, najma vitamin C, E  a proantokyanidy z roznych semien (hroznove, vinca minor, cucoriedky....
Kremik/silicium/silicone je tiez potrebny na kolagenove struktury, preto zdroje organickeho kremika, ako je praslicka mozu tiez pomoct.

Naposledy upravil: RNG (2012-05-19 01:10:00)



4

Re: opuchnute vacky pod ocami

RNG vdaka za radu, ja tiez beriem ako Ty l-lysin hcl na zvysenie kyselin, beriem ho tesne pred jedlom, zvycajne tesne pred jedlom, rano 2 cps,obed 3cps a vecera 2 cps. Takze moze aj zenin stryko brat tento l-lysine http://www.iherb.com/Source-Naturals-L- … blets/1250 ako ho beriem ja v spominanych davkach,alebo treba viac a kolko ??
Popripade by som mu aj arginin objednal, kolko  mg by ho mal denne brat???
Samozrejme aj vit. C, kolko 3-4 g denne??
Za neocenitelne rady srdecna vdaka..



5

Re: opuchnute vacky pod ocami

To su dost velke dasvky,, ja beriem len 2 a aj to len s najvacsim jedlom. Mensie jedla stacim spracovat bez doplnovanie kyse;lin, len nesmiem pit s nimi vodu, ale az asi 2 hodiny potom.
Ako som povedal, doplnky sa beru len podla potreby,pre kazxdeho je to inac,podla toho, kolko kyselin si musi doplnit,  a kyseliny opatrne, lebo kolko zoberies kyselin, tolko musis zobrat v inom case alkalii, aby si si v priemere neokysloval telo Tak ako to robi prirodzene telo samo, ked rozstiepi v parietalnycvh bunkach sol na HCl a NaHCO3, rovnake mnozstva, a to sa potom zmiesa v dvanastorniku na neutralne(teda kysly obsah zaludka a pankreaticke stavy a zlc). Aminokyselin sa berie nierkolko gramov, tak isto vitaminu C odporucal Linus Pauling 3 gramy denne pre kazdeho
Takze tebe toho L-lysinu je akurat dost
Osobne si nedoplnujem ani arginin ani ornitin, dostavam ho dost v bielkovinach. Ale beriem hromady antioxidantov na spruznenie ciev a vitamin C vo forme esteru C s bioflavonoidmi, ktore su potrebne na spruznovanie ciev.
Ludia co maju problemy s cievami(caste mosriny, krcove zily, "metlicky"...)  by mali brat niekolko gramov(2-3) bioflavonoidov, ako rutin, hesperidin a najma diosmin.



6

Re: opuchnute vacky pod ocami

Ahoj RNG,
niekedy sa rano zobudim so silne opuchnutymi hornymi i dolnymi vieckami. Niekedy mam opuchnuty aj cely vnutorny kutik oka. Dopoludnia to pomaly prechadza, ale rano to vyzera hrozne. Nevies, cim to je sposobene a co na to?
Dakujem



7

Re: opuchnute vacky pod ocami

RNG, ak sa da, poprosim Ta o odpoved na prispevok cislo 6.
Dakujem



8

Re: opuchnute vacky pod ocami

Nemam ani sajnu. Kvapkal si koloidnu stribornu vodu do oci a ber hodne vitaminu C. Ja osobne pouziovam moj vlastnu krem, co s miesam z kokosaku, erster C palmitatu a vitaminu E, plus rozne ine prisady, ktory vyzivuje kozu transdermalne, tj cez kozu, , podporuje tvorenie kolagenovych vlakien a teda je celkove dobry na kozu.
http://rng.nazory.eu/rubriky/p/prirodna-kozmetika