1

Téma: trieskovité krvácanie pod nechtom

dobrý den,
chcem sa spýtať z čoho sa to objavuje? vyzerá to ako tmavá trieska uložená pod nechtom, vyrastá to spolu s nechtom. Ďakujem.



2

Re: trieskovité krvácanie pod nechtom

Cievky mozu prasknuit kdekolvek, tj aj pod nechtom. Najma ked si clovek prst narazi.

Naposledy upravil: RNG (2014-07-21 16:59:49)



3

Re: trieskovité krvácanie pod nechtom

mne sa to objavuje nejakú dobu aj naraz na všetkých prstoch, vyrastie to a tvoria sa nové..nie je to spôsobené mechanickým narazením, našla som to na gogli ako trieskovité krvácanie, je to spájané napr. so psoriazou, ochorením lupus, zlyhávanie obličiek a pečene a iné..ja som nefrologická pacientka, tak ma to vyľakalo, ako človek zistí že mu zlyhávajú obličky, alebo napríklad pečeň? dakujem.



4

Re: trieskovité krvácanie pod nechtom

Zlyhanie alebo zoslabenie cinnosti  pecene alebo obliciek sa da velmi lahko diagnozovat laboratornez odberu krvi.
"Nefrologicka pacientka" mi nic nehovori,. len ze je to nejak spojene s oblickami. To moze byt sposobene roznymi mikrobami, parazitmi, poranenie kamenmi, cystami,  chemikaliami(vcitane roznych liekov) a podobne.
Vsetky menovane sa daju ucinne adresovat neskodnymi potravinovymi doplnkami



5

Re: trieskovité krvácanie pod nechtom

od detstva premnožené e-coli, časté zápaly obličiek a močových ciest, dráždivý močový mechur...neužívam žiadne lieky, ale mechur cítim stále, aj močovú trubicu, aj pálenie počas sexu, snažím sa piť dostatok vody a preplachovať, neviem či na obličky nie su tekutiny škodlivé..pozerala som ten berberine, ale na iherbe z kt. objednám som nenašla..zaujímam sa o preparáty na vyliečenie obličiek. mám kupeny vit C a výťažok z brusnic, ale chcela by som sa zbaviť definitívne týchto ťažkosti. dakujem pekne za rady.



6

Re: trieskovité krvácanie pod nechtom

Pozri na
http://www.iherb.com/Thorne-Research-Be … l&ic=1
http://www.iherb.com/Now-Foods-D-Mannos … l&ic=2
pripadne aj celu temu na kvasinkove infekcie
http://rng.nazory.eu/rubriky/c/candida
a tiez viralne infekcie, ktore mame v tele kazdy dnes roznych druhov
http://rng.nazory.eu/rubriky/h/herpes

A zdoraznujem naprav si travenie, tj najma crevnu floru na probioticku, lebo tam sa ti vyrobi az 70% vsetkych protilatok, tj to je kluc k imunite, takze ber aspon 15 gramov mikrovlaknin a nasad si kvalitne probiotika Toto radim dnes kazdmu, a na cely zivot,  lebo velka vacsina ludi ma zlu probioticku floru co znacne oslabuje imunitu a skodi rozne telu.

Inac ucinna latka vo vytazku z brusnic je prave ten berberine, ale v brusniciach je ho pomerne velmi malo.
Skor sa snaz zohnat citricidal, aj ten slaby je lepsi ako ziadny, a samozrejme odmaskovace ako serrapeptase a NAC, lebo mnohe infekcie v urinarnom trakte su zhromazdene a spolocne maskovane, takze sa do nich cez to maskovanie nevie dostat dostatok antimikrobialnych latok, ci uz nasej vlastnej obrany, alebo roznych liekov a antimikrobialnych doplnkov.
E coli sa totiz da znicit aj celkom slabou koncentraciou citricidalu, tj takou co neposkodi probioticku crevnu floru.

Naposledy upravil: RNG (2014-07-21 23:24:07)



7

Re: trieskovité krvácanie pod nechtom

dakujem,
citricidal mám doma z momimineral, a objednala som si ešte jeden z needs,je dosť horký, pijem ho 6 dní a spozorovala som zmenu že mi prestal páchnuť ranný moč. Mám kúpené aj mikrovlákniny aj probiotika, len ja nezvládzem tolko vlákniny vypiť, je to hnusné, lepkavé a musím s tým vypiť vela vody, strašne som z toho plná potom nemôžem vobec jesť..
neviem či vela vody ktoré pijem s vlákninou mi práve neškodí na obličky??
môžem brať aj vit C? kolko?na moje obličky, kt. su podla lekárov zjazvené po zápaloch?kolko vody denne by som mala vypiť?
Mohla by som vyskúšať aj čaj Chanca Piedra?
ešte si pozriem tie lieky kt. si mi odporučil, dakujem pekne



8

Re: trieskovité krvácanie pod nechtom

Voda cisti oblicky, rozne latky co sa tam usadzuju ladviny nicia.
Vlaknina, ani mikrovklaknuiny sa neabsorbuju do krvi, tj sa nevyluciju cez ladviny, tj ich nemozu zatazovat.
Nie si sama, co ma problemy s tymi syrupovutymi roztokmi mikrovlaknin. Inac sa pouzivaju aj v dietetike na chudnutie, najma Glucomannan.
Chanca piedra cisti oblicky tj moze ti byt len uzitocna.
V zasade netreba dovolit, aby boli dlhodobo infekcie v ladvinach, treba ich potlacit co najskor, aby napachali minimum skod.
Ladviny sa po case regeneruju, ked v nich nemas infekciu a nezatazujes ich skodlivymi chemikaliami, tj vcitane znacnej casti chemickych liekov.



9

Re: trieskovité krvácanie pod nechtom

Dakujem za expresné odpovede smile
D-mannosa je lepšia v prášku alebo tabletky? a poprosím Vás pekne dávkovanie.
Dalej som čítala že aj tinktúra z kapucínky má dobré učinky na moč. cesty plus obličky..
Stále mám pocit alebo obavy že aj velké množstvo vody zaťažuje obličky, cítim taký tlak..aké by malo byť optimálne množstvo vody denne?ja pijem tak 2l denne čistej vody.



10

Re: trieskovité krvácanie pod nechtom

2 litre vody nie je vela.
L manozy treba kazde 3 hodiny 2 gramy=pol kavovej lyzicky aspon 3 dni v kuse, tj aj v noci,  a mikrobov, , co to pomoze odhaknut vyplachnut mocom von je kopa roznych, hoci nie vsetky.
Pomoze pritom brat aj NAC, co odmaskuva rozne maskovane infekcie, najma caste organizovanie mikrobov do biofilmov v urinarnom trakte.
Kapucinka ma priaznive ucinky na mocove cesty, ale zatial nikto neuvadza vyskum, kde by urcili, ktore ucinne latky a kolko z nej treba na klinicke ucinne vysledky.
Naproti tomu napr berberine, v davke 2 x 1 gram je na urinarne nakazy a dokonca aj crevne znacne uspesny.



11

Re: trieskovité krvácanie pod nechtom

dakujem, mám doma aj NAC, tak ked mi príde D manosa vyskúšam tuto kombináciu.. dakujem smile
a manosa prášok sa má ropustiť pred požitím vo vode?/množstvo
dakujem Vám veľmi pekne



12

Re: trieskovité krvácanie pod nechtom

D-manosa je cukor takze ako praskovy cukor ho mozes zobrat aj rozno na lyzicke, aj rozpustit do vselicoho. Davka je 2 gramy/pol kavovej lyzicky  kazde 3 hodiny, vcitane noci po dobu  aspon 3 dni .



13

Re: trieskovité krvácanie pod nechtom

veľká vdaka  Vám smile

RNG napísal(a):

D-manosa je cukor takze ako praskovy cukor ho mozes zobrat aj rozno na lyzicke, aj rozpustit do vselicoho. Davka je 2 gramy/pol kavovej lyzicky  kazde 3 hodiny, vcitane noci po dobu  aspon 3 dni .



14

Re: trieskovité krvácanie pod nechtom

OK. Napis, ako sa ti dari.