Téma: jedna oblička u detí

Dobrý deň chcem sa opýtať na prevenciu syn mal zápal močových ciest má jednu obličku od narodenia čiže ju má velku ako keby mal dve ale aj tak chcem robiť všetko preto aby som mu ju ochranila mám D manosu aj brusnicovy sirup ale ten rychlo využiva je toho malo večer mu davam celaskon a chcem nasadiť probiotika ale potrebujem poradiť aku prevenčnú liečbu mu nasadiť aby som sa nebala z každého prechladnutia  dakujem za radu



2

Re: jedna oblička u detí

Nuz byt tebou, tak by som doma drzal minimalne ester C, berberine,citricidal  oreganovy olej NAC a serrapeptazu.Brusnicovy syrup obsahuje aktivnu latku, berberine, ale v dost malych mnozstvach. Ucinna davka je na dospelu vahu 2 x 1 gram.
Kazdy z nas potrebuje viac urcitych zivin ako dostava z beznej potravy, a preto kazdemu radim si doplnovat minimalne selen jod, zinok, vitaminy C E a D-3, mikrovlakniny a probiotika.



3

Re: jedna oblička u detí

RNG napísal(a):

Nuz byt tebou, tak by som doma drzal minimalne ester C, berberine,citricidal  oreganovy olej NAC a serrapeptazu.Brusnicovy syrup obsahuje aktivnu latku, berberine, ale v dost malych mnozstvach. Ucinna davka je na dospelu vahu 2 x 1 gram.
Kazdy z nas potrebuje viac urcitych zivin ako dostava z beznej potravy, a preto kazdemu radim si doplnovat minimalne selen jod, zinok, vitaminy C E a D-3, mikrovlakniny a probiotika.

A nedaju sa kúpiť tieto doplnky aj na Slovensku ? Pravdupovediac podavať mu tolko tabliet no neviem je toho veĺa nieje niečo v jednej? A citritidal je lepší ako celaskon? Teda mala by som kupiť všetky doplnky berberine, citritidal, oreganovy olej NAC , serrapeptazua ester C plus ta d manosa? A brusnice teda nie?



4

Re: jedna oblička u detí

A ešte otazočku syn bude mať 10 rokov  to len kvoli davkovaniu a ester a citritidal su vit.C to si vybrať jeden z nich?



5

Re: jedna oblička u detí

Ester C je forma vitaminu C, co sa udrzi v tele ovela dlhsie, ako ine formy.
Citricidal je vytazok z grapefruitovych semien, ktory bokl chemicky upraveny tak, ze polyfenoly v nom boli zmenene na ovela silnejsie quaternialne zluceniny, ktore su velmi sirokospekttralny antimikrobialny prostriedok, ucinny aj na rozne nakazy, na ktore atb nezaberaju.
Davkovanie je podla vahy, ja udavam davky na dospelu osobu zhruba 65 az 70 kg.  Na ine vahy to treba aspon zhruba prepocitat podla vahy, nie podla veku.

Doplnky sa beru podla potreby. Ked mas nejaky zdravotny problem , tak ich musis brat, bez ohladu na to, kolko ich je. Ja som stary a chory clovek, ja ich musim brat niekedy doslova na hrste, Na cukrovku, na travenie, na rozne choroby, co sa ma z casu na cas chytaju, na cievy a srdce, na znizenie cholesterolu a homocysteinu atd.
Je to rozhodne ucinnejsie, nez brat desat-az patnast  roznych liekov, co by mi lekari velmi radi predpisali.



6

Re: jedna oblička u detí

RNG napísal(a):

Ester C je forma vitaminu C, co sa udrzi v tele ovela dlhsie, ako ine formy.
Citricidal je vytazok z grapefruitovych semien, ktory bokl chemicky upraveny tak, ze polyfenoly v nom boli zmenene na ovela silnejsie quaternialne zluceniny, ktore su velmi sirokospekttralny antimikrobialny prostriedok, ucinny aj na rozne nakazy, na ktore atb nezaberaju.
Davkovanie je podla vahy, ja udavam davky na dospelu osobu zhruba 65 az 70 kg.  Na ine vahy to treba aspon zhruba prepocitat podla vahy, nie podla veku.

Doplnky sa beru podla potreby. Ked mas nejaky zdravotny problem , tak ich musis brat, bez ohladu na to, kolko ich je. Ja som stary a chory clovek, ja ich musim brat niekedy doslova na hrste, Na cukrovku, na travenie, na rozne choroby, co sa ma z casu na cas chytaju, na cievy a srdce, na znizenie cholesterolu a homocysteinu atd.
Je to rozhodne ucinnejsie, nez brat desat-az patnast  roznych liekov, co by mi lekari velmi radi predpisali.





Čiže to znamena že to použivať len ked už je prechladnuty alebo stale a v menších davkach. U nas je bio predajňa a chcem sa tam zastaviť či to tam budú mať.Ja som si tam kupila pupalkovy olej a shatawari čaj mam cistu na prsniku a čakať čo sa s nou bude robiť ja veru nemienim.Mrzí ma že dnes maju lekári toĺko možností a nič neporadia aj pre syna som si to musela všetko hĺadať . Ja dám radšej na radu skúsenosti a ako píšete že ste už starši tak už mate niečo odskušanè.



7

Re: jedna oblička u detí

A tu serrapeptazu môžu aj deti? Tu by som si dala asi ja na tu cystu.



8

Re: jedna oblička u detí

Nuz serrapaptaza odmoruje a odhlienuje. A naviac aj riedi bezpecne krv a teda deti , co maju problemi s hlienami, maskovanymi infekciami alebo prilis rychle sa zrazajucu krv to potrebuju tak isto ako dospeli.
Cysty su vyrob4ne z roznych neziaducich materialov. Serrapaptaza rozklada len bielkoviny. Na cysty by som pouzil lacnejsi entericky pokryty pancreatin, lebo ten ma plno roznych zloziek a teda odpratava telesne "smeti" dokladnejsie.
Inac cysty v prsiach su casto dosledok kolisania hormonalnych hladin, takze odporucam brat aj yam a DIM na upravu tychto hladin.



9

Re: jedna oblička u detí

Tak si to zhrniem s vami pre syna potrebujem serrapeptazu, , citritidal, ester c a berberine čo su probiotika  a oreganovy olej a pre seba Yam to je preparat s jodom? Lebo momentalne uživam Kelp . A DIm je čosi ako u nas indonal3c? Spravne som to pochopila? A ešte syn ma aj tu D manosu aj s tou pokračovať? No len budem mať problem to objednať už keď som objednavala tu d manosu tak dom cez neakeho pana objednavala nechcelo mi brať kartu. Nieje neaký jednodchší spôsob objednavania z i herbu u nas su strašne predražene a citritidal moc kvslitny u nas nieje len 30% ný .No ale ktorý vybrať ester c a serrapeptazu je tam toho veľa ? vrucna vďaka .



10

Re: jedna oblička u detí

Yam je pakoren ktory upravuje hormonalne problemy. Neobsahuje ziadny jod.
DIM je 3 x tak ucinny ako I3C. Skus nejak objednat z iherb, mozno na inu bankovu kartu, to si prekonzukltuj s tvojou bankou. Plno ludi zo Slovenska objednava cez karty z iherb. Z probiotik odporucamnajma tieto
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … l&ic=3
Oreganovy olej tento
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … l&ic=1
serrapatase
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … l&ic=2



11

Re: jedna oblička u detí

Velmi pekne dakujem a synovy to mam davať stále alebo len ked ma problémy.



12

Re: jedna oblička u detí

A ešte aký pankreatin je dobrý



13

Re: jedna oblička u detí

Pancreatin na travenie je napr tento
http://www.iherb.com/Now-Foods-Pancreat … l&ic=3
na cistenie tela napr tento
http://www.iherb.com/Solgar-Pancreatin- … l&ic=1



14

Re: jedna oblička u detí

Ďakujeme za nas všetkých:)



15

Re: jedna oblička u detí

A predsa ešte ten pankreatin móžem dať aj mojej mame ma problem zo srdcom presne neviem čo to je ale uživa trimepranol ešte to pozisťujem a potom napísem ešte čaka na výsledky lebo prechodila čierny kašel



16

Re: jedna oblička u detí

Trimepranol; je dost novy liek, najma na vysoky tlak ho predpisuju, takze o jeho skodlivych ucinkoch este nie je vela toho zname, alebo verejne zname, lepsie povedane.
Serrapaptaza a nattokinaza riedia bezpecne krv a tym znizuju tlak, lebo redsiu krv moze srdce lahsie pumpovat. Ale zvyseny tlak je skor vec zapchatych ciev(treba cistit lecitinom), Zuzenych ciev(da sa rozsirovat napr hlohom, tak isto to ma ACE machanizmus, a stresu, pozri na temu stres a spanok na www.rng.nazory.eu



17

Re: jedna oblička u detí

poydravujem a zas otravujem smile        ja že neviem najsť v iherbe cititridal majú ho tam? a to berberine môže užívať s probiotikami čo mam doma  či to je to čo ich podporuje. teraz čo mu davám kím mi príde objednávka, mu dávam z jablkov večer. A serrapatazu tu podávať stale alebo len využívať a prestavku apotom zas. Už mám v tom miešanicu. Alebo ešte lepšie poslať mi linky na všetko čo potrebuje aby som nedala niečo zle.Len neviem či ta serrap. bojím sa jej ,alebo som zbytočne uskostlíva tu na slovensku je deťom nedávajú a vy osobne poznate deti ktorím ju dávajú.Nehnevajte sa nemyslím to zle ale skusenosti z našimi lekármi ma nutia na všetko sa vypytovať. A chcem ho dať očkovať proti meningokovej meningitýde čo vy nato???



18

Re: jedna oblička u detí

Berberine patri medzi antimikrobialne, tj davas  medzi neho a priobuiotika aspon 3 hodiny pauzu.Inac detom mozno davat aj jablcny pretlak, podla  moznosti nesladeny, tj zivit probiotika mikrovlakninami/pektinmi a nie candidu  cukrami. Potravinove doplnky sa beru podla potreby a az na velmi male vynimky nevyzaduju ziadne prestavky.
Enzymy potrebuje kazdy a napr na zahlienenie a riedenie krvi sa bezne pouziva serrapeptaza, bez ohladu na vek, len s ohladom na telesnu vahu, aby si mohol zobrat spravnu davku, aspon priblizne.
Opakujem znova, potravinove doplnky su schvalene teamom lekarov, kde podmienka na schvalenie je absolutna neskodnost. Preto vsetky spravy okolo mozneho poskodenia potravinovymi doplnkami v spravnych davkach su sirenie lzi a propagandy proti potravinovym doplnkom, ktore vazne konkuruju farnaceutikam.
Na ockovania mam zmiesane pocity, na jednej strane zvysuju imunitu, na druhej strane zamoruju telo. Nikdy pred tym nebolo tolko alergii medzi detmi, ako dnes. Za mojej mladosti som ten termin poznal len ako senna nadcha, potravinove alergie mi boli nezname, hoci sme boli 2 triedy napr v "skole prirody, " tj na chate cely mesiac a kazdy tam jedol vsetko, co servirovali bez akychkolvek problemov. Dnes napr v skolke mojich vnucat maju vymedzene , co ktore deti neznasaju, dokonca im to davaju na naramky, lebo vyse polovica ma vazne problemy s niektorymi jedlami.
Viac na neisera meningitis pozri na
http://en.wikipedia.org/wiki/Meningococcal_disease
Tam uvadzaju, ze vo vyvinitych krajinach je pravdepodobnost infekcie touto bakteriou 1 az 5 zo 100 000 ludi. tj nie obzvlast vysoka. A ked je pacient nakazeny, ked to lekari vcas adresuju intravenalny podavanim antibiotik, vyse 90% pacientov z toho bez zvlastnych problemiov vijde. Smrt je len v asi 10% zanedbanych pripadov.

Naposledy upravil: RNG (2014-06-23 18:37:05)



19

Re: jedna oblička u detí

Dakujem zaodpovede, zaujima ma to lebo za posledne mesiace tu boli umrtia detí na meningit. No aj  syn je alergik ale nevedia načo.spirometria mu ukazala že sa rychlo zadycha tak berie lieky mne sa to nezda vladze normalne behať všetko akurat sa rychlo spotí no ale ked to lekár tvrdí čo už .dakujem a pozdravujem je super mať po ruke domaceho poradcu.



20

Re: jedna oblička u detí

Na regeneraciu pluc je dobry adaptogen cordyceps, davky az niekolko gramov. Zaroven to zvysuje imunitu. A oreganovy olej, NAC a serrapaptaza pomahaju porazit rozne infekcie, co vedia zit z hlienov, na ktore atb su neucinne, ba dokonca ich podporia, nepriamo.



21

Re: jedna oblička u detí

Dakujem vyskušam a uvidim možno už sa tak rychlo nespotí.



22

Re: jedna oblička u detí

OK



23

Re: jedna oblička u detí

čo poviete na toto môže to biť nahrada citritidalu?search%3Fq%3Dnutribiotic,gse%2Bgrapefruit%2Bseed%2Bextract%26client%3Dfirefox-a%26hs%3D0t6%26rls%3Dorg.mozilla:sk:official%26channel%3Dsb                                                                 našla som tam aj kvapalný nieje citritidal ale výťažok z jadierok grapefrujdu ale len 33% ný



24

Re: jedna oblička u detí

Nuz aj vytazok z grapefruitovych semien obsahuje antimikrobialna polyfenoly/bioflavonoidy, ale ma mozno len 1/10 ucinnosti povodneho citricidalu, kde boli tie polyfenoly chemicky zmenene na ovela ucinnejsie quaternialne zluceniny.
Takze je to slaba nahrada, ale ovela lepsia , ako nic, alebo rozne slane vyplachy nosa.



25

Re: jedna oblička u detí

prosím vas môžem alebo stačí posilniť imunitu pre troj ročného probiotikami? Už dva krát mal kliešťa a odrhlo sa nám telo a potom nam to lekár vyťahoval ale aj tak tam ešte ostalo vraj to chrastou odlupneme na strednom slovenku máme výskit infikovaných klieštov používam repelent aj tak ho dostanú manžel aj vela krat môžem teda požiť tie probiotika abz sa vyhol infekciam?veľka vdaka je to od témy ale takto viete o koho ide dakujem



26

Re: jedna oblička u detí

Zialbohu klieste prenasaju hromadu roznych nakaz, od borelioz cez rozne virusy az po parazity,
Takze ked bol kliest nakazeny, tak na to nestacia len atb, ako tvrdia mylne lekari.

Pre kazdeho odporucam si doplnovat selen zinok, jod vitaminy C E D-3, brat mikrovlakniny a probiotika, to ma celkove velmi oriaznivy ucinok na telo, , vcitane zvysenia imunity, celkove.

Dobry repelent na kliestov je permetrine, da sa nastirekat na saty a ucinkuje az 2 tyzdne.
Deet ucinkuje na klieste len v koncentaciach od 33%



27

Re: jedna oblička u detí

Je aj neky sirup co toto všetko obsahuje teda tie vitamíny maly mi ešte neprehltne kapsule.



28

Re: jedna oblička u detí

S takymi maslymi je to propblem Mozes mu dat collostrum, to je plne imunoglobulinov. A da sa to zamiesat do jedla. Tiez betaglukany.



29

Re: jedna oblička u detí

Super to maju aj u nas v bio mala som ho na mysli len som nevedela ci mu to stačí obom chlapcom davam aj omega rybì olej zo žralocej pečene ale je dosť drahy a tom mam v predajni ako člen zľavy a je to dokonca tiež všetko na prirodnej baze ale z Iherbom sa to neda porovnať je omnoho lacnejší aj ked zaplatim prepravu .



30

Re: jedna oblička u detí

Olej zo zralocej pecene je dvelmi zamoreny, ked chces zdroj omega 3 kyselin ako EPA a DHA, siahni radsej na radove ovela cistejsi krill olej, ktory sa ovela lepsie absorbuje.Naviac dobre znacky maju aj astaxanthim, az 1.5 mg na gram a tento antioxidant/carotenoid ma plno dobrych ucinkov v tele, este nie je ani plne doceneny.



31

Re: jedna oblička u detí

Ano čítala som tu o krille . Teda prekvapenie pre mňa doteraz som si myslela aka je to zdrava vec lebo syn bol menej chorý a asi aj to ho zamorilo  už aby som mala tie doplnky doma až na citritidal ten hladam kvalitný snáď dačo najdem. A môžem sa opýtať či DIM môžu aj muži ?



32

Re: jedna oblička u detí

Reklamam netreba prilis verit. Ja sa radim radami lekarov co sa s tymito vecami zaoberaju.
Zraloci olej a chrupavka by boli velmi zdrave, zialbohu kedze zraloky jedia uz zamorene velke  ryby, co jedia mensie, co jedia krill a plankton, stupen zamorenia sa v kazdom stupni vyssie zvysuje.
Zamorenie planktonu je vyssie ako mora, zamorenie malych bylinozravych ryb  a krilu co sa nim zivia je vyssie, zamorenie vacsich ryb, co sa zivia mensimi  a krilom je este vyssie, velke dravce maju zamorenie este vyssie a najvacsie, zraloky najvyssie.
Ja osobne beriem obcas DIM, lebo starsi muzi maju casto privela estrogenu, co nas , ako sa vyjadril jeden z lekarov doslova kastruje. Tvori sa nam z roznej potravy, najma fytoestrogenov, ale aj z roznych estrogenickych latok, ako napr roznych plasticizerov.
Privela estrogenu a estrogenickych latok podstatne zvysuje pravdepodobnost rakovin a znizuje energiu, co je u muzov samozrejme neziaduce.



33

Re: jedna oblička u detí

Fajn teda ked bude užívať mesiac a mesiac pauza preventivne tak to bude o.k ? Zas tu zomrela žena na rakovinu velmi mladá tak som zasa v strese teda prevencia je najlepšia  budeme ho jesť obaja. Velmi som Vám vďačna za Váš čas ste môj domaci aj lekar aj psycholog .Tak si myslím že mi viac pomáhate ako moji lekári:):):)



34

Re: jedna oblička u detí

Vdaka za poklonu.
Priti rakovine sa treeba branit cely zibvot, nie len ked ju uz clovek dostanr tak velku, ze ju lekari diagnozuju. Rakovinne bunky sa v tele tvoria od narodenia, a pokial sa ich netvori privela, tj telo nie je exttra zamorene a obrana je dobra, tak ich telo hravo zlikviduje, skor nez sa zacnu mnozit.
Preto treba telo cistit a posilnovat jeho obranu, preventivne.

Kazdemu radim brat to, co nedostaneme v potrave dost, ako selen, jod, zinok, vitaminy C E D-3, mikrovlakniny a probiotika a to tiez je sucast obrany proti rakovinam, okrem ineho.



35

Re: jedna oblička u detí

dobrý deň môžem tie pankreatiny na čistenie  tela a aj na travenie brať spolu to su na to odmorenie tela , stači mi to vzbrať balenie teda jedna tableta denne tak sa odmorím ? a po čase zopakovať velmi dakujem



36

Re: jedna oblička u detí

Samozrejme, ze mozes brat pankreatiny entericky pokryte spolu s nepokrytymi.



37

Re: jedna oblička u detí

Dobre papa:)



38

Re: jedna oblička u detí

OK



39

Re: jedna oblička u detí

Dobrý večer . Prosím vás mám to GSE  môžem to davkovat tych 10 kvapiek na dva litre vody a dávať to synovy pit počas dňa? On to vypije tak doobeda , , či radšej rozdeliť a pankreatin na čistenie tela môžu aj muži pravda. Lecitin som mame kazala dávať tri krat do týždňa to by jej malo stačiť. Eser c mk neprišiel poslali mk akisi polarpower rybi olej tak to musím vymeniť. Vysledky mal celkom dobre ale to som davsla zatial len tu D manosu a celaskon a Ecoly mu klesa 10 na 3 ešte mu napísala Uro Vaxom ale to mu dám až keď prideme z dovolenky tsk sa toho dúfam zbavime. Dakujem pekne



40

Re: jedna oblička u detí

GSE radim pre 70 kg dospeleho 60 kvapiek do litra vody, pre mensie vahy preratat pocet kvapiek podla pomeru vah.
Ako to rozriedis, na tom nezalezi, ale silne koncentracie su extremne horke
GSE zabija aj malych koncentraciach e-coli.
Uro-vaxom je vytazok z e-coli bakterii, tj je toxicky pre telo, ako mnohe e-coli,  a niekedy vyvola imunitnu reakciu, tj branenie sa tela proti tomuto typu mikrobov, zialbohu ale nie vzdy.
Odporucam skor brat mikrovlakniny, probiotika a berberine



41

Re: jedna oblička u detí

Dobre dakujem mam psilium zatial a zje aj veľa jablk  tak aspoň niečo pekné leto prajem smile



42

Re: jedna oblička u detí

OK