Téma: Vitamin K.

RNG prosim Vás, čítala som, že doplnok BONE ESSENTIALS obsahuje aj vitamin K a je tam upozornenie:

UPOZORNENIE: Obsahuje vitamín K. Obráťte sa na svojho poskytovateľa zdravotnej starostlivosti, ak užívate lieky na riedenie krvi, alebo ste tehotné a dojčiace ženy.

Ja užívam Detralex, to sa mi zda je aj na riedenie krvi a teraz mám strach to užívať. A tak isto aj Bone Strength obsahuje vitamin K. Môžem súčasne užívať Detralex so Bone Strength?
Ďakujem.



2

Re: Vitamin K.

Detralex je farmaceuticka verzia citrusovych bioflavonidov hesperidinu a diosminu. To su antioxidanty, dobre na spruznovanie sten ciev, a nema to nic spolocne s riedenim krvi.
Ak potrebujes zlepsit cirkulaciu zriedenim krvi alebo mas prilisnu zrazanlivost, ber s vitaminom K-2 zaroven nattokinazu



3

Re: Vitamin K.

Ak by to bola s tým vitamínom K2 pravda tak to nemá chybu.

http://www.paleolit.sk/zabrante-alebo-z … ch-tkaniv/



4

Re: Vitamin K.

Samozrejme, ze je to pravda, ved je to podlozene dostatkom udajov.
Ja osobne beriem aj vitamin K-2 na presuvanie vapnika z makkych tkaniv do kosti, aj nattokinazu na bezpecne riedenie krvi, lebo ako stredoeuropan povodom mam prihustu(prilis zrazanlivu) krv a bolo by tragicke, aby som inac relaticne zdravy zomrel na dosledok malickej zrazeninky krvi ako zomiera dnes vyse 50% ludi(porazky infarkty a zlyhania nedokrvernych organov)
a samozrejme beriem aj vitamin D-3, ktory sa podiela na hromade roznych telesnych procesov a najma v zime, pri nedostatku slnka alebo v starsom veku sa ho nevytvara casto dostatok v tele



5

Re: Vitamin K.

http://www.paleolit.sk/jedno-tragicke-p … itamin-k2/



6

Re: Vitamin K.

Vdaka za uvedenie. je to velmi informativny clanok, ako aj predosly na to ako sa vapnik absorbuje a zabudovava vselikde v tele v zavislosti od vitaminov D-3 a K-2.
Najzavaznejsie z toho nie je len osteoporoza, ale aj zabudovanie alebo presun vapnika z makkych tkaniv do kosti. Vapenatenie ciev a ine kalcifikacie  v tele su totiz pre beznych lekarov neriesitelny problem a takto s doplnkom D-3 a K-2 sa nielenze znizi mnozstvo zlomenin a zvysi hustota a pruznost kosti, ale odstania rozne nezelatelne kalcifikacie v tele
Preto na rady mojich lekarskych zdrojov uz davno doporucujem ludom si tieto vitaminy doplnovat.

Clanok naviac upozornuje na skodlivost riedicov krvi,, ktore su zalozene na potlacani vitaminu K v tele(warfarin, coumadin) a inych patentovanych  liekov navrhnutych na zvysenie hustoty kosti, co vedu k zvysenej krehkosti a teda viacej zlomenin, teda okrem inych skodlivych postrannych ucinkov.



7

Re: Vitamin K.

zdravim RNG.
mama ma silnu osteoporozu. lekar jej dava iba vapnik a vit. D. samozrejme viem, ze treba okrem vapnika aj ine mineraly ako horcik, zinok, bor + vit.K2 a spirullinu pre zabudovanie do kosti
1. vies mi napisat presne davky denne kolko coho brat pri osteoporoze?
2. nasli sme na i-herbe tento vit.K2 a nevieme, co to MK7 znamena pred nim...vies mi to ozrejmit: http://www.iherb.com/Now-Foods-MK-7-Vit … l&ic=3

pisal si, ze tvoj otec sa vdaka tebe dostal z osteoporozy. vies mi, prosim ta napisat, co a v akych davkach si mu daval?
dakujem.



8

Re: Vitamin K.

Moj otec bral len tekuty calmag, to je uz hodne davno, vyse 20 rokov, vtedy sme nemali ki dispozicii nic lepsieho.  A kedze chodol, kazdodenne na dlhe prechadzky asi nemal problem s vitaminom D-3. Nakoniec v tedy sme si este myslei, ze ked clovek ide na slnko, tak sa mu automaticky vytvori dost vitaminu D-3, co vsak dnes vieme, ze nie je pravda u vyse 20 %  ludi
Dnes by som sa na to stastie nespoliehal a dodal si viac vitaminu D-3 aj K-2. MK7 je biologicky najucinnejsia forma tohoto vitaminu potrebnehom najma na absorbciu a zabudovanie roznych mineralov do kosti.
Moja zena ma napr osteopeniu, tj znizeny obsah mineralov v kostiach, hoci to este nie je osteoporoza a berie tento vyrobok
http://www.iherb.com/Now-Foods-Bone-Str … l&ic=1    4 kapsule denne, tj 2 x 2 denne s jedlom, ked nezabudne....
plus extra D-3 (5000 iu)a K-2  MK7(100 mcg)

Naposledy upravil: RNG (2014-10-05 19:34:23)



9

Re: Vitamin K.

Ahoj, ak clovek uziva K-2 (MK7) je nutne aj uzivat nejake riedice krvi? Napriklad nattokinazu alebo serrapeptazu?



10

Re: Vitamin K.

Prosim, mohol by si mi odpovedat na moju otazku v prispevku c. 9? Dakujem.



11

Re: Vitamin K.

Nutne to nie je, ale kedze stredoeuropania maju aj tak rychle sa zrazajucu krv tj nachylnost na tvorenie trombov, tak osobne tu nattokinazu odporucam. Clovek by si mal dat odmerat koagulaciu/zrazanie krvi a ked je INR pod 2,5 tak by mal aspon trochu nattokinazy pouzivat, najma ked berie K-2 alebo v praci a pri cestovani dlho sedi bez pohybu noh.Vtedy sa vytvoria zrazeniny aj u ludi, kde by sa pri pohybe netvorili.



12

Re: Vitamin K.

Velmi pekne dakujem smile



13

Re: Vitamin K.

OK



14

Re: Vitamin K.

z coho sa vyrabaju doplnky vitaminu K2? z vitacostu mi odpisali ze je to synteticky vyrobeny doplnok, su vsetky doplnky K2 takto vyrobene alebo niektore sa extrahuju z prirodnych zdrojov? su rozdiely medzi jednotlivymi znackami a vyrobcami?



15

Re: Vitamin K.

Bioidenticky K-2 je sice vyrobeny casto synteticky, ale ma ucinky presne rovnake, ako prirodny. Telo medzi nimi nevie rozoznavat.
MK7 forma je ale casto vytazovana z natto kultur, tj tam je K-2 produktom kvasnych bakterii, menovite bacilus subtilis natto. A samozrejme je aj trochu drahsi a osobne ja odporucam prave tento.



16

Re: Vitamin K.

a su vsetky synteticke doplnky z iherbu zaroven bioidenticke? myslim ze to v popise neuvadzaju ci je doplnok bioidenticky alebo nie...



17

Re: Vitamin K.

Nuz rozhodne nie, ale doplnkari sa vseobecne  snazia predavat a vyrabat len bioidenticke podla moznosti.



18

Re: Vitamin K.

ten Vitacost eshop sa mi zacina pacit.  maju tam este lepsie ceny ako v iherb. napriklad v pripade vitaminu K je rozdiel dost vyrazny, na porovnanie:
http://www.vitacost.com/vitacost-ultra- … k2-complex
http://www.iherb.com/Now-Foods-MK-7-Vit … &ic=30



19

Re: Vitamin K.

Samozrejme treba hladat medzxi vyrobcami, kto ma lepsie ceny.

Ale menovany doplnok by som osobne nebral, lebo K-1 vyrazne zvysuje zrazanie krvi a ja musim pouzivat enzymy na riedenie krvi a proti zrazaninam, tiez MK7 je podstatne ucinnejsi v tele, ako MK4



20

Re: Vitamin K.

v menovanom je aj MK7. pises ze K1 zvysuje zrazanie krvi, K2 ho nezvysuje?



21

Re: Vitamin K.

K-1 zvysuje zrazanie znacne, K-2, najma MK7 forma  len malicko a aj ho treba podstatne menej na ucinnost v tele



22

Re: Vitamin K.

ahoj RNG. mam na teba otazku...pisala som ti pod prispevkom cislo 7 za moju maminu. ty si mi odporucil v prispevku cislo 8 kvalitny mineral na kosti  z iherbu..dal si tam link, ten sme kupili aj vsetko, co si odporucil. teraz nam to doslo a mama mi volala, ze kolko toho MK7 ma brat, nakolko si pisal, ze denne ma z neho zobrat 100mcg. ale v tych mineraloch na kosti ked berie 2x2 tbl ma toho K 67mcg no a keby este zobrala osobitne co ma MK7 tak by to uz bolo asi vela, kedze v tom solo MK7 od firmy Nov je v 1 capsulke 100mcg.....tak staci, ked bude brat iba v tych mineraloch na kosti co ma?teda tych 67mcg denne? + samozrejme berie osobitne ku tomu vit.D5 000+ spirulinu 1 000mg hawai. dakujem za skoru odpoved.



23

Re: Vitamin K.

K-2 sa neda predavkovat tak lahko, odporucene davky su bezne od 50 do 200 mikrogramov, ale niektori beru az 2000.



24

Re: Vitamin K.

aha. tak co myslis...ma brat aj 100mcg navyse  , teda 1 capsulku aj z toho MK-7, alebo staci brat iba co ma v tych mineraloch na kosti...tam je v 4 tbl. co berie denne 67mcg. ak by brala este navyse, tak by denne uzila 167mcg....tak co jej povedat?



25

Re: Vitamin K.

Ak pridas ten extra vitamin K-2, tak urobis len dobre, pretoze vitamin D-3 s vitaminom K-2 lepsie v tele pracuje. A kedze berie aj extra vitamin D-3, tak tu plati, cim viac D-3 tym viac K-2. Ale samozrejme rozhodnutie je na tebe smile



26

Re: Vitamin K.

ved ja by som sa nebala brat viac, ale moja mama je taky vystraseny clovek a boji sa predavkovania. darmo jej hovorim, ze treba brat vo velkych davkach, nech sa neboji, ze po malo to nema az taky efekt, najma ked ma tu osteoporozu uz v hroznom stave, ze neviem, ci toto jej este pomoze.....ona radsej menej, boji sa. skusim jej dohovorit, no nebyvam s nou, cize ci to bude brat tolko....kazdopadne dakujem aj tebe Pietro...

a ty RNG, aky mas nazor....tiez suhlasis s Pietrom?



27

Re: Vitamin K.

Nuz vsetky potravinove doplnky su schalene lekarskymi teami na to urcenymi ako uplne bezpecne.
Preto vsetky reci o ich udajnej nebezpecnosti su bezpredmentne a samozrejme sirene konkurenciou, tj farmaciou za vydatneho umyvania hlav lekarov.

Na vsetko, co potrebuje sa mi nepodari prehovorit ani moju vlastnu zenu, s ktorou sa poznam uz vyse 50 rokov.....



28

Re: Vitamin K.

a este nieco pan RNG....az by predsa len brala aj navyse ten MK-7....bolo by to denne 167mcg.....nehrozi zrazanie krvi? lebo som jej povedala, ze by mala uzivat ku tomu aspon kus serrapetazy na riedenie, ale odmieta to objednat si. tak napis mi, nehrozilo by riziko zrazenia krvi keby brala tych 167mcg denne? ona ma 65 rokov a veru aj jej otec-moj starky na upchatie ciev - trombozu zomrel...ale serrapetazu nechce, preto mi vravi, ze radsej bude iba denne toho vit.K brat iba 67mcg....co  ty na to?



29

Re: Vitamin K.

959touareg napísal(a):

a este nieco pan RNG....az by predsa len brala aj navyse ten MK-7....bolo by to denne 167mcg.....nehrozi zrazanie krvi? lebo som jej povedala, ze by mala uzivat ku tomu aspon kus serrapetazy na riedenie, ale odmieta to objednat si. tak napis mi, nehrozilo by riziko zrazenia krvi keby brala tych 167mcg denne? ona ma 65 rokov a veru aj jej otec-moj starky na upchatie ciev - trombozu zomrel...ale serrapetazu nechce, preto mi vravi, ze radsej bude iba denne toho vit.K brat iba 67mcg....co  ty na to?

Skus pozriet prispevok c. 9 a c. 11 v tejto teme.



30

Re: Vitamin K.

65 miligramov je viac ako nic. Ale ked ako stredoeuropan ma hustejsiu krv, tj INR pod 1.5.dporucam jej brat nattokinazu alebo serrapeptazu proti krvnym zrazeninam a pripadne na icu rozpustenie, ak nechce zomriet na taku banalnu zalezitost ako drobna krvna zrazenina na dolezitom mieste(mozog, vencove cievy na srdci alebo niektorej z ciev vyzivujucich dolezite organy v tele.
Inac vyse 1/2 ludi na to zomiera, nebola by ani prva ani posledna...



31

Re: Vitamin K.

dakujem. a ked by som ju nejak nahovorila na branie tej serrapetazy, alebo nattokinazy, ktoru odporucas radsej z tych dvoch a kolko denne uzivat?
a ma to spolu s MK-7 brat, alebo moze hocikedy pocas dna?



32

Re: Vitamin K.

RNG napísal(a):

Nattokinaza je lacnejsia a ma aj mensie kapsule, takze by mala zacat s tym. Ale kolko jej jej treba ti neviem povedat, to sa ukaze az na INR teste zrazanlivosti krvi. Odporucam aspon 1 ranu a 1 vecer, ked ma nabeh na zrazeniny alebo ked sa jej niekde vytvori, tak par dni az 4 x 3 kapsule, pokial sa jej ta zrazenina nerozpusti.
Brat to mozes s cimkolvek

Odporucam jej ale urobit si test na zrazanlivost aby videla, ako sa jej to za par tyzdnov brania nattokinazy zmeni.
Nattokinaza ani v desatnasobne vyssich davkach nevyvolava krvacanlivost, ako lieky na riedenie krvi, takze nemusi mat obavy.A zlepsuje cirkulaciu krvi, co sa starsim ludom, iste zide.



33

Re: Vitamin K.

mozes mi to vysvetlit, prosim, nerozumiem tomu celkom.....ten test na zrazanlivost krvi ked sa robi, tak v pohode, norme je , ked je hodnota INR /0.8-1.2/...ale ty pises, ze ked uz ma hodnotu pod 1.5 tak je to zle, ze ma hustu krv......ale v tabulke, co je norma je ovela nizsie cislo......cize mam to chapat tak, ze nad 1.2 je redsia krv teda lepsia a pod 0.8 a nizsie je to uz velmi zle...ci ako je to.
dakujem.



34

Re: Vitamin K.

Zrazanlivost krvi je cislo, co vyjadruje cas zrazania. Cim rychlejksie sa zraza, tym vacsia pravdepodobnost tvorenia zrazenin v cievach=tromby. Oktrem toho "husta" krv pomalsie plynie v cievach a zriedenie fibrinolytickymi enzymami je bezpecne a zlepsi cirkulaciu.
Tiez odbura fibriny na stenach ciev a teda zlepsi priestup kyslika do tkaniva.
Ludia co maju krvne zrazeniny(tromboidy) sa udrziavaju na nhladine INR 2 do 3, a teda obdobne, ked pouzivas fibrinolytickle enzymy miesto chemickych riedicov krvi sa snazis byt aspon na INR 1.5



35

Re: Vitamin K.

takze cim nizsie cislo INR tym lepsie? ked je 1,5 a menej je to dobre? vtedy je redsia krv , alebo naopak..lebo vyssie si pisal, ze ked ma pod 2.5, alebo pod 1.5 treba brat riedice krvi-cize podla toho cim nizsie-tym hustejsia krv?



36

Re: Vitamin K.

Nizke cislo znamena rychle sa zrazajuca krv.Lebo to cislo je cas na zrazenie.
Hustota krvi je zaviala nielen od zrazania, ale aj obsahu. Velmi lepkava krv plynie pomaly a ma vyssiu sancu vytvarat zrazeniny.



37

Re: Vitamin K.

aha, tak rozumiem. teda preto pises, ze ked je 1.5 a menej  je to uz rizikove. ale este jedno my vysvetli....ked je INR /0.8-1.2/ to znamena tabulkova norma, kedy je to dobre......ale nesedi mi to, kedze ako pises, uz pod 1.5 je to kriticke a predsa v tej tabulke je to este nizsie cislo a to ma byt dobre? alebo tie cisla v tabulke znamenaju uplne nieco ine?
alebo to stale zle chapem? asi ma prizabijes.....



38

Re: Vitamin K.

Lekari tvrdia, ze INR 0.8 je dobre, a ja zase tvrdim, ze az polovica ludi zomiera na nasledky zapchatych ciev povacsine krvnymi zrazeninami(infarkty, porazky , zlyhania nedokrvenych organov), takze asi to nizsie cislo nie je az tak dobre ani normalne.
Inac to zrazanlivost krvi sa meni aj pocas dna, a napr ked dlhsie sedis a privieras si cievy na nohach, tak sa ti tam mozu vytvorit krvne zrazeniny aj ked ti lekari budui tvrdit, ze mas zrazanlivost " v medziach" Krvacanlivost je az nad INR 3 co sa ti nepodari dosiahnut fibrinolytickymi enzymami, ale da sa lahko dosiahnut warfarinom alebo coumadinom.



39

Re: Vitamin K.

Pán RNG, tento K-2 je dobrý? http://www.swanson.sk/p/408/vitam%C3%ADn-k2



40

Re: Vitamin K.

Samozrejme , ze je dobry, a znackach velmi nezalezi ale na obsahu a cene ano. uvedeny je prilis drahy pozri na
http://www.iherb.com/Now-Foods-MK-7-Vit … l&ic=2



41

Re: Vitamin K.

Ďakujem veľmi pekne.



42

Re: Vitamin K.

OK



43

Re: Vitamin K.

A tento K-2 je MK4 alebo MK7? http://www.iherb.com/Now-Foods-Vitamin- … l&ic=1



44

Re: Vitamin K.

Je možné brať aj K2 nárazovo, rovnako ako vitamín D, čiže raz za čas väčšie množstvo, alebo je lepšie pravidelné dávkovanie po menej???



45

Re: Vitamin K.

MK7 je daleko najucinnejsi v tele. A aj sa najdlhsie udrzi, az 72 hodin. Ale aj tak neodporucam ho brat narazovo, ale pravidelne kazdodenne.
http://menaq7.com/?page=absorption



46

Re: Vitamin K.

Prave som si objednala tento Vitamin K2 - MK7:
http://www.iherb.com/Now-Foods-MK-7-Vit … l&ic=2
Myslim, ze mi ho pan RNG mozete odporucit, podla predchadzajucej diskusie.
Dala som si do kosika dve balenia, dostala som zlavu a este som prihodila maly samponik pre psika alebo cloveka ako ochrana pred kliestami:
http://www.iherb.com/Organix-South-Ther … 0-ml/33242
Postovne mi vysli iba 2 USD! Dufam, ze môzem odporucit aj ostatnym.



47

Re: Vitamin K.

OK



48

Re: Vitamin K.

Aj pre deti je dobry vitamin K???? Keď sa tu pise raz o zrazanlivosti, potom o riedeni, o upchati....
chcela by som vediet, ci deti cca 30 kg mozu vitamin K a ked tak ktorý....
berieme uz vitamin D a tuna som citala , ze spolu s K je dobry.... tak objednat tento pre deti http://www.iherb.com/Now-Foods-MK-7-Vit … l&ic=2 a ak ano, tak kolko im z toho podavat????
alebo by bolo lepsie toto???  http://www.swansonvitamins.com/swanson- … g-30-sgels

Naposledy upravil: Naaty (2015-04-13 20:36:11)



49

Re: Vitamin K.

Deti su tiez ludia, a procesy v ich tele su podobne, ako u dospelych (nehovoriac aj u vacsiny ciciavcov)
Vitaminu K-2 sa odporuca brat od 50 do 200 mikrogramov(dospele davky) vo forme MK7 Cim viac vitaminu D-3, tym viac treba K-2) Oba su potrebne na absorbciu mineralov a ich zabudovani do kostry.



50

Re: Vitamin K.

Rng aky mas nazor na fermentovany syr NATTO zo sojovych bobov , je to novy hit vraj velmi zdravy kde jedna porida obsahuje 1000mg vitaminu K , trend je to zmiesavat s kefirom ako elixir zivota ? Hmm ?

tak isto ma zaujma syr tempeh ci je to vlastne to iste ako NATTO alebo v com je rozdiel .

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-08-12 15:03:09)