1

Téma: Chaparral

Ahoj RNG, mám pár otázok ohľadom chaparralu. Čo to vlastne je a prečo by to mal byť najsilnejší antivirálny prostriedok v prírode? Treba ho s niečím skombinovať, aby ešte lepšie účinkoval a aké by malo byť dávkovanie? Popr. sem môžeš dať aj konkrétny výrobok. Ďakujem.



2

Re: Chaparral

O chaparrale sa tu uz pisalo, napriklad tu: http://rng.jecool.net/viewtopic.php?id=327

A chaparral sa neodporuca na dlhodobe uzivanie, mal by sa uzivat len par dni, cca 1 tyzden a to 2x1 gram denne.

Chaparral mas napr. tu: http://www.iherb.com/Arizona-Natural-Ch … l&ic=1



3

Re: Chaparral

Alice , "otazka pre" co je zodpovedana tym, ze  ho s uspechom pouzili statisice ludi.
Farmacia nan uz dlho utoci a obvinuje ho zo vselicoho,jeden cas ho dokonca aj zakazali,  ale museli to odvolat, lebo nic skodlive mu nevedeli dokazat.
Ale" istota je gulomet" aj ja ho neodporucam brat dlhodobo, nakoniec silny virusovy utok sa da zdolat do 10 dni prakticky vzdy, takze nevidim dovod na dlhodobe branie.
Antiviralnych co mozes alebo vlastne aj musis brat, ked sa chces uchranit je kopa, napr zinok, selen jod, vitamin C, adaptogen astragalus a mnohe inemozes brat hoci aj cely zivot, bez prerusovania, lebo tym nikto nikdy nedokazal ziadnu skodlivost, naopak, zvysuju nam imunitu a podielaju sa na roznych procesoch v tele a naviac, z potravy ich nedostavame dostatok podla novsich lekarskych vyskumov(zabudni na archaicke odporucene denne davky z roku 1948, ktorych sa vacsina lekarov tak krcovite a spiatocnicky drzi, keby si vedela, ako k tym cislam prisli, casto uplne bez vyskumu,  casto  len dohodou medzi vladou urcenymi "odbornikmi", tak by si sa musela z toho smiat)
Napr chaga, druhy velmi silny antiviralny, antibakterialny a protirakovinny prostriedok mozes brat prakticky neobmedzene dlho. Ja mam v ladnicke caj z nej cely cas, a obcas si ho pridam do mojej "vody" na pitie, co nosom so sebou a kam so davam rozne doplnky, najma ester C, mikrovlakninovy zmes, a,loe vera,  nesladene ovocne koncentraty kvoli antioxidantom a podobne, pripadne ked na mna nieco lezie, tak aj citricidal a ine.
Tak isto aj citral, co si obcas pridam niekolko kvapiek do mojho drinku, lebo to mam naviac aj prijemnu citrusovu vonu a chut.

Naposledy upravil: RNG (2014-06-04 10:02:04)