1

Téma: dermograficka zihlavka u deti

Ahoj rng,
Moja 2,5 rocna dcera trpi zihlavkou. Ked ju to zacne svrbiet spravia sa jej take pasy ako po poprhleni ale su dlha niekolko cm. Neviem co s tym som zufala. Alternativny doktor povedal, ze to ma nieco s pecenou a ze preto sa vyhadzuje. Neviem co mozemdat tak malemu dietatu. Rozmyslala som nad olejom z ostropesca. Skus mi dat nejake hints. Dakujem.



2

Re: dermograficka zihlavka u deti

Nie olej, ale sylimarin z ostropestreca je ucinny na cistenie a regeneraciu pecene.
Ale odporucam aj hodne mikrovlaknin a kvalitne probiotika, to moze tiez casto pomoct.
A samozrejme enzymaticke cistenie, lebo enzymy vedia odstanit rozne alergeny v tele.
No a moze to byt aj viralneho povodu, zialbohu, takze doplnky ako selen, zinok, jod vitaminy C,E a D-3 tu mozu tiez pomoct.

Moze to byt aj vyraz prekyslenia tela, alkalizacia nezaskodi nikomu, pozri na surove zeleninove cerstvo vytlacene stavy, pripadne zelene ako spirulina a praskova stava z jacmennej travy tam pomozu na mnohe kozne problemy a su to zaroven  alkalizatory.
Prinajhorsom skus aj Kalinat na alkalizaciu.

Naposledy upravil: RNG (2013-01-29 19:13:06)



3

Re: dermograficka zihlavka u deti

Dakujem. Prosim ta aka denna davka je pre tak male deti. Neviem si predstavit napr. Kolko toho silymarinu alebo enzymov. Dakujem.



4

Re: dermograficka zihlavka u deti

Dospela davka sylimarinu na 70 kg osobu je povedzme 900 mg(pozri protikol dr Berksona) tkze napr na polovicnu vahu je to polovica, na stvrtinovu stvrtina
To iste plati na enzymy, kde napr na cistenie tela sa odporuca az 4 x 120 000 IU serrapaptazy, tj na dieta podla vahy(v pomere vahy) menej.
Tu je vsak jeden problem, lebo serrapaptaza prichadza v enterickych kapsuliach, ktore nesmies otvorit. Tak si musis pre dieta zohnat mensie, povedzme 30 000 IU



5

Re: dermograficka zihlavka u deti

tiez mam podobny problem, aj mne sa robia tie pasy po poskrabani,otreti sa o nieco a podobne a svrbia..
Gia ako dlho je dcerke vydiet tie cervene pasy? doktori mi povedali ze to je tlakova urtika ale pri tej mozu byt tie flaky(pasy) vidiet aj cely den. mne to po cca. 20 minutach mizne.



6

Re: dermograficka zihlavka u deti

Mojej dcerke tiez, za 20 min to ani neviem najst kde to bolo. Iba ked sa velmi skriabe tak jej zostanu skrabance. A raz je to na tvari, potom na tele tak to cestuje.



7

Re: dermograficka zihlavka u deti

Niekedy koza svrbi, ked je telo prilis kysle. Alkalizacia je pre kazdeho uzitocna. Pripadne aj enzymi, lebo dnes maju deti casto rozne potravinove alergie, ktore sa mozu aj takto prejavovat.



8

Re: dermograficka zihlavka u deti

Prosim ta skus mi poradit pre malu nejake enzymy, myslim znacku lebo je toho tak strasne vela, ze si neviem vybrat. Ak sa da mozno nieco co dostat na slovensku na zaciatok. Dakujem. L.



9

Re: dermograficka zihlavka u deti

Ja zijem v USA takze co je na Slovensku dostat neviem. A kedze je tam aj tak slaby vyber a privysoke ceny, lepsie je objednavat zo zahranicia a to znamena najma z USA, kde sa vyraba a predava daleko najviac doplnkov.
Ale ked chces nasilu nakupovat v Europe pozri na predrazeny dovoz
http://www.swanson.cz/biocore-kompletni-enzymy-90pcs
z dovozu je to
https://www.swansonvitamins.com/swanson … 0-veg-caps
Samozrejme postovne je nemozne, ale ked si tam kupis viacej doplnkov, tak je to nakoniec lacnejsie



10

Re: dermograficka zihlavka u deti

Ja v poslednej dobe pozorujem na sebe presne tento isty problem.  TRosku sa poskriabem, kdekolvek na tele a vyhodi sa mi zihlavka, kt. este aj svrbi. Uz zhruba pol roka liecim znicenu crevnu floru od kvasiniek a ktovie este coho branim oregano oil, candida support, l-glutamin, selen, dgl, ester c, citricidal, enzymy, kyseliny, vlakniny, triphala, kurkumin. Nieco sa zlepsilo, ale problem tam stale je, travenie ani stolica este ok nie je. Urobila som si aj food detective test a vysla mi mierna alergia na mandle, kesu, vajcia, kvasnice, mlieko a lepok. Snazim sa tomu vyhybat, na lepok a mlieko som zacala brat rano na lacno 1hod pred jedlom enzymy na cistenie. Zhruba mesiac beriem aj Milk Thistle od Swansonu. Moze to byt reakcia na ten Milk thistle? Zeby sa telo cistilo? Zaroven sa mi zacali v teplom pocasi robit podobne vyrazky po pazuchou a v okoli, kt. sa zapaluju a strasne svrbia a rozsiruju sa. Bohuzial mi na ne nic prirodne nezabera, iba atb-korikoidna mast od koznej sad

Naposledy upravil: Enriketa (2014-05-30 18:17:22)



11

Re: dermograficka zihlavka u deti

Milk thistle odmoruje pecen zvysenim zlcotoku. Ked sa zlc nasiakne do mikrovklaknin a vynesie z tela von, tak sa telo odmori. Inac sa zlc reabsorbuje spat do krvneho obehu a sposobi "virenie" toxinov v nej ulozenych. A samozrejme telo sa ich snazi vsemozne vyhodit tj aj cez kozu. Ked nemas este pravidelnu a spravnu stolicu, znamena, ze sa ti telo este stale zamoruje a extra enzymy by ti nezaskodili povedme taka silna  zmes ako entericky pokryty pancreatin, ktory sa nespotrebuje na jedlo, ale rozpusti az v crevach a absorbuje do krvi a tak cisti telo.
http://www.iherb.com/Solgar-Pancreatin- … l&ic=1
Nespominas , ze by si brala jod, a prave ten a selen sa podielaju na vyrobe nasich vlastnych cistiacich a traviacich enzymoch, takze si to zarad medzi doplnky.
Odmorenie tela moze trvat aj mesiace, podla toho, ake mnozstvo zamorenia mas ulozene v tukoch v tele. Takze trpezlivost



12

Re: dermograficka zihlavka u deti

Pravidelne stolicu praveze mam, rano ako vstanem, tak hned idem. Problem je, ze mam niekedy aj dve aj tri stolice za sebou(a nie je to vyslovene hnacka) a je to sprevadzane miernymi krcami v crevach. Po stolici uz je to ok, cely den uz nic. Iba hned kratko po nej ma trosku pobolievaju creva, je mi divne,  ale to nie je pravidlo, strieda sa to. Raz mam obdobie, kedy ziadne problemy nepocitujem a niekedy to zase pride.

Cize ten pankreatin mozem uzivat rano nalacno hodinu pred jedlom spolu s gluten defense a enzymami na mlieko?



13

Re: dermograficka zihlavka u deti

Presne tak.  A nezabudaj, na mlieko je sice dost ucinny enzym aj na stravenie, aj na cistenie tekla od neho, ale na lepok zioalbohu nie, takze sa musis lepku podla moznosti vyhybat. Najviac ho je v psenicnej muke potom raznej a jacmenych krupoch a najmenej v ovosnej.
Takze tym,to sa musis vyhybat kompletne.
Bezlepkova je ryza kukurica, pohanka, quinoa chia, zemiakova muka, a rozne orechove muky(mandlova, kokosova, atd)
Problem je, ze priemysel pouziva tie s obsahom lepku a tie bez lepku su dost vzacne, takze sa musis vyhybat priemyselnym vyrobkom, a mozno pripravit na to, ze si bUdes muset mnohe jedla vyrabat sama, vcitane pecenia chleba, lebo bezlepkove vyrobky su vzacne a velmi drahe a aj tak si si nie nikdy ista, ci tam nepodvadzaju.
Bolesti v crevach si z premnozenych skodlivych mikrobov, co sa zivia najma latkami prilepenymi na steny criev(vid lepok...), takze napravit si crevnu floru a ocistit creva je pre teba velmi dolezite.



14

Re: dermograficka zihlavka u deti

bezlepkova aj bezmliecna dieta nie je pre mna problem. Spominane alternativne muky som pouzivala, aj ked som este lepok jedla. Teraz sa mu uplne vyhybam. Mozno veelmi obcas si dam ovsene vlocky. Ale kupila som si pohankove, takze ich viem nahradit. Aj ovsene vlocky bez lepku uz su.
A este mam otazku ohladne kalinatu. Ak sa dava rano na lacno kalinat pred jedlom, davaju sa v tom istom case aj tieto enzymy na cistenie alebo to si mam dat este pred kalinatom?



15

Re: dermograficka zihlavka u deti

Entericke pokrytie sa rozpusta v alkalickom prostredi. Takze nemozes sa zaroven alkalizovat aj brat entericky pokryte doplnky.
Pozor na alkalizaciu, musi byt robena najmenej 1.5 hodiny pred jedenim, jedlo nemozno davat do alkalickeho zaludka, lebo mikroby na nom sa neznicia kyselinami a nastane v zaludku kvasenie a hnitie. Takto premnozene mikroby sa dostanu aj do criev, kde sa dalej rozmnozuju a niektore z nich mozu byt skodlive a narusit crevnu floru



16

Re: dermograficka zihlavka u deti

Tak ako to robit zaroven?Lebo vstavat o 3 hodiny skor sa mi nechce kvoli najskor alkalizacii a potom este dat si enzymy smile
A este by som sa rada spytala. Nemam teraz doma ziadny pankreatin, chvilu bude trvat, kym mi pride, ak ho objednam. Mam ale enzym Serrapeptaza, ale len 40 000 SPU od Doctors  Best. Mohlo by to nalacno fungovat podobne ako ten pankreatin? A ked ano, tak v akej davke?



17

Re: dermograficka zihlavka u deti

serrapaptaza je sice vyborny enzym, ale je len proteolyticky, tj cisti v tele len bielkovinne Latky. Tak isto je entericky pokryty, tj neber ho, ked sa alkalizujes.
Pancreatin je zmes roznych enzymov a obvykle pomoze na hromadu roznycy zamoreni.
Entericky pokryty pancreatin mozes brat napr na obed a na veceru, ked sa nealkalizujes.



18

Re: dermograficka zihlavka u deti

A v akej davke mozem/mam brat tu Serrapeptazu ked mam 40 000 SPU?Ak je na bielkovinove latky, tak by mohla zabrat aj na ten gluten, kedze to je zmes proteínov gliadínu a glutenínu a mliecnu bielkovinu, nie? Ked zozeniem pankreatin, zacnem aj s nim samozrejme



19

Re: dermograficka zihlavka u deti

Denna davka serrapeptazy je 3 x 120 000 SPU pre priblizne 70 kg osobu. Na ostatne vahy treba prepocitat.



20

Re: dermograficka zihlavka u deti

Na mliecne produkty su ine enzymi, specificke , pod menom Dairy enzymes. Na lepok/gluten su enzymy tiez specificke, zialbohu este ale problem s lepkom kompletne neriesia, takze sa mu i tak musis vyhybat.
Serrapeptaza riesi bielkoviny na krvnych platnickach ciastocne cim bezpevne riedi krv, odhlienuje a rozbija rozne bielkoviny, nie vsak gluten.