51

Re: Zákal sklovca

dakujem za obsiahlu odpoved. zapal oci som mala roky dozadu a dost tazky, mozno vtedy nieco sa spustilo. zacalo to malymi skvrnkami, ktore som spozorovala a odvtedy sa zvacsuju. UV ziarenie ako dovod vylucujem, skor si myslim ze to bude tym zapalom. vyskusam tie MSM kvapky, objednala som uz MSM prasok. taktiez asi vyskusam aj vitamin K2 MK-7. pripadam si ako pokusny kralik, skusam vsetko mozne. zamorenie mam urcite znacne, pretoze ked som robila Berksonov protokol, tak sa mi hrozne tocila hlava aj som odpadla, musela som s tym prestat. moze to byt aj dosledok zamorenia ? a inak mam operovanu stitnu zlazu, kvoli struma nodosa. teraz si doplnam stale jod, podla Vasej rady kvapkanim na kozu.



52

Re: Zákal sklovca

Ked dostanes reakciu na cistenie pecene, tak mas iste zamoreny organizmus poriadne
Osobne som velmi zdoraznoval brat mnozstvo mikrovlaknin pocas intenzivneho Berksonovho protokolu, lebo chceme, aby sa ta extra vylucena zamorena zlc neabsorbovala spat do tela, ale nasiakla do mikrovlaknin(alebo ineho absorbentu) a vyniesla von z tela
Skus len samotne ALA, 200 mg a ked budes mat ten isty pocit virenia, tak sa jedna o ortut velmi pravdepodobne.
Inac v peceni su hromady roznych toxinov a treba ich odstranit, nemozno si predstavovat, ze sa mozu do nekonecna zhromazdovat bez znicenia zdravia. Takze len pokracuj v tom protokole, aj ked len 1/2 alebo 1/4 davky, ale musis si pecen detoxifikovat.
Pecen je ustroj, ktory nasledovne detoxifikuje cele telo, tj ked je preplneny toxinmi, staca schopnost ucinne telo cistit.A bez cistiacej funkcie pecene neexistuje zivot.
Mezi bezne toxiny dnes patria rozne tazke kovy, chemikalie(vyse 50 000 roznych, zahrnuje to aj vacsinu liekov) mikrobialne a paraziticke toxiny a bezne splodiny normalneho travenia .
Takze vlastne kazdemi odporucam aspon raz do roka, lepsie 2 x absolvovat 3 tyzdene intenzivne cistenie pecene.

Ked sa to niekomu zda vela, predstavte si, ze by ste sa len 2 krat do roka kupali, alebo utierali prach a vysavali v byte....

Ja osobne beriem selen pravidelne, tak isto ALA kazdy den(pokial nezabudnem), samozrejme mikrovlakniny a obcas aj sylimarin, tj necakam, kym sa zamorenie nahromadi, ale cistim  ho priebezne, tak ako sa priebezne hromadi.

Nezabudaj na zvysovanie viralnej imunity, aspon v oku, kvapkanim koloidnej striebornej vody.
http://www.rng.nazory.eu/herpes



53

Re: Zákal sklovca

Dobry den pan RNG,
moj problem spociva v zakalkoch,no o to je vacsi,ze lave oko mam od narodenia tupozrake(vidim s nim fakt slabo) a prave na  ktore mam dioptriu do daleka aj do bizka +astigmatizmus, tam sa objavili potvory.Sledujem ich asi 5 rok,no v poslednom roku je to horsie  po infekcii  .Mala som nejaku mykozu na plucach,no teaz je to v poriadku podla mojho lekara co mi robil testy, cca 3 tyzdne.Teraz od Vianoc sa motam v chripke znova a 3 mesiac sa poriadne neviem z toho dostat,no najviac ma trapi fakt,ze zakalky su viac viditelne.Lekari vravia to iste,treba si zvyknuta atd.....:'( Bojim sa o to moje oko,prosim poradte mi co by pomohlo odstranit alebo zmiernit priznaky.Objednala som si Schindeleho mineraly akurat vcera mi prisli zacala som uzivat.Co na to poviete Dakujem  za odpoved.



54

Re: Zákal sklovca

Kedze si iste pouzivala rozne chemicke lieky, zamorenie v tele sa tym zvysuje a okrem ineho sa mozu vytvarat aj zakaly A rozne drobne ciastovcky(floaters) v sklovci.
Nuz niektore aminokyseliny, najma forma N-acetylcystein nejakym sposobom ucinkuju proti tvorbe zakalov, tj sklovca aj sosovky (catharact), niektore enzymi tak isto mozu rozne zhluky v tele odstranit, najma sa vyskytuju rozne bielkovinne a glykosylacne , no a univerzalne rozpustidlo MSM vo forme kva[piek tam tiez moze pomoct. Na oci vseobecne treba z mineralov zinok a med, z vitaminov silne antioxidacne, tj najma karotenoidy, a vinpocetin, huperzin, extrakt z hroznovych jadierok(Grape seed extract.



55

Re: Zákal sklovca

RNG spytam sa tiez ohladne kataraktu. Mam doma toto MSM http://www.iherb.com/Now-Foods-MSM-Powd … 0057?at=0. Cital som davnejsie na fore,ze sa da pouzit pri katarakte. Neviem presne ci sa takto da miesat 1 diel MSM-9dielov vody?? Ak to tak nie je, prosim oprav ma...totizto neviem nikde ani v USA ked som hladal na nete zohnat kvapky carnosin...
dakujem..



56

Re: Zákal sklovca

Acetyl L carnosine kvapky dstanes napr pod menom Can-C
http://www.swansonvitamins.com/Search?k … 32&y=5
http://www.iherb.com/Advanced-Orthomole … 41640?at=0
a tito sa boja uviest NAC ako ucinnu latku, ale ju obsahuju, len neviem ani kolko.
http://www.iherb.com/Life-Extension-Bri … /7452?at=0



57

Re: Zákal sklovca

dakujem,este raz sa spytam,ci prichadza ucinok pri katarakte aj aplikovanim toho MSM/1 diel/ s vodou /9 dielov/ ako som uz davnejsie cital??



58

Re: Zákal sklovca

Nuz viaceri lekari to uvadzaju, ale skor by som sa spoliehal na N-acetyl carnosine, ktory je dokazatelne za roky pouzivania pri kataraktoch ucinny. Vyskum v tom robil dr Babyzhayev a iste je to ucinna vec, ked proti tomu tak urputne bojuje ocny priemysel a lekari, ktorym to berie tazke zarobky z operacii kataraktov.Mnoho vyrobcov uz vykupili a zavreli, mozna niektorych aj zastrasili atd.
Dnes v USA stoji operacia kataraktu od 10 do 15 tisic dolarov na kazde oko..
A CanC je sice besne predrazeny na obsah toho NAC, ale aj tak je to len maly zlomok ceny operacie. A neskoncis s kuskom plastiku v oku, miesto svojej vlastnej sosovky.Totiz to so sebou nesie rozne problemy, o com ta ,samozrejme, lekar neinformuje

Nakoniec, ked by ti to nezabralo dostatocne, este vzdy je operacia....
Ja beriem aj ustne carnosine, celkove to znizuje glykacne procesy(glycosilation) v tele, ktore su sucastou starnutia tela a vytvaraju rozne glykacne zamorenia, vcitane pravdepodobne zamoreni lymfatickych ciest v oku, co dava tiez moznost zbieraniu sa vseliakych neziaducich materialov v oku.U mna je to ovela silnejsie, nez u zdravych ludi, lebo mam cukrovku(DM2) ktorej casty nasledok su katarakty, makularna degeneracia, rozpad svalstva, zlyhania roznych organov, nehojace sa rany(nedostatocna regeneracia), rozpad nervov, znizena cirkulacia a koncoi to casto amputaciami noh a podobne.
A tam je vsade ta glycosilacia nejak zastupena a prispievajuca, dokonca sposobujuca tieto degeneracie.



59

Re: Zákal sklovca

Dnes som objednal tie ocne kvapky s 1% NAC z IHERB co si mi dal link na ne vyssie http://www.iherb.com/Advanced-Orthomole … 41640?at=0 ale je tam velmi maly objem 5ml za tu cenu, pisu davkovanie myslim 2 x2 kv do kazdeho oka, neviem ako dlho mi to balenie vydrzi,ale pocitam, ze len niekolko dní...Inak aj ja beriem Carnosin aj ked diabetes nemam, pre jeho blahodarne ucinky, kedze omladzuje bunky a cital som v tom clanku,co som sem nedavno prilepil,ze moze byt napomocny aj pri bolestiach klbov a chrbta...tak neviem, vybral som balenie 500 mg - 100 cps, berem 2x1 cps. Tie kvapky s NAC su asi vsade tak besne predrazene...



60

Re: Zákal sklovca

Aj jedna kvapka staci, v tom pripade ti 5 ml vydrzi mesiac.
Je len jeden vtroibca v Cine, co vyraba NAC. Kedysi som pomyslal, ze si kupim pre moje predajne minimum=5 kg a budem robit vlastne kvapky.
To ale cele padlo, ked som zistil, ze moji konatelia nevedia dostat schvalenie ani len bezne predavanych doplnkov, nieto vyrobu.
A ta vysoka cena je preto, ze malokto sa to odvazi vyrabat zo strachu pred prenasledovanim organizaciami ociarov a farmaciou, najme Baush and Lomb, co ma hromady vyrobkov , vcitane zariadeni na operacie na oci.



61

Re: Zákal sklovca

Vazeny pan RNG,
Dakujem  za odpoved,no kedze sa vobec nevyznam v tychto veciach som Vam vdacna za radu.Hladala som tie kvapky na predoslich linkoch ktore ste poskytli niektorym zaujemcom vo fore,no bez uspechu,nasla som len tabletky.Este by som sa Vas rada spytala,ci tie karotenoidy,by som si kazde zvlast mala objednat,alebo jestvuje nejaky produkt,co obsahuje vsetky tieto antioxidanty v jednom.Nemate skusenosti s tymi kvapkami,od uzivatelov,ktori by hlasili zlepsenie alebo zmiernnie zakalkov?S pozdravom  Monika



62

Re: Zákal sklovca

MSM prasok mas napr tu
http://www.swansonvitamins.com/SW851/ItemDetail
pozri na predoslu stranu, ako si z neho urobit kvapky do oci.
Na karotenoidy je tento proidukt asi najsilnejsi
http://www.swansonvitamins.com/SW851/ItemDetail
a momentalne je dokonca nan zlava(2 za 1)



63

Re: Zákal sklovca

Veeelmi dakujem,tak teda idem na to,vyskusam :-)



64

Re: Zákal sklovca

OK



65

Re: Zákal sklovca

Mohla by som poprosit o link na tie karotenoidy,najsilnejsie,oba linky su na MSM...:-)



66

Re: Zákal sklovca

som to nasla :-)



67

Re: Zákal sklovca

Dakujem za pripomenutie, dnes som na ne zabudol, idem si ich vziat.



68

Re: Zákal sklovca

RNG kvapkam si tie kvapky s NAC 1% http://www.iherb.com/Advanced-Orthomole … 41640?at=0 do oboch oci po 1 kv. denne. Po kvapnuti do kazdeho oka mam asi 1-1,5 min. v kazdom oku dost intenzivne palenie/stipanie/, ktore potom uplne zmizne. Nemusim sa niecoho negativneho obavat ? Dufam, ze si nemozem nejak uskodit..



69

Re: Zákal sklovca

To palenie je len normalny rozdiel osmotickych tlakov. Slzy a lymfa v tele maju koncentraciu soli az 9000 ppm, ty pouzivas destilovanu vodu(1 ppm) alebo vodovodnu(60-150 ppm).
Nic negativne sa tam nedeje, stipanie prinuti oko slzit a ked sa slzy zmiesaju s kvapkami, nemas uz ten osmoticky tlak, lebo sa koncentracie zvonka a zvnutra vyrovnaju.



70

Re: Zákal sklovca

Srdecna vdaka za vysvetlenie...



71

Re: Zákal sklovca

OK



72

Re: Zákal sklovca

dobry den. mate prosim Vas niekto skusenosti s tymito kvapkami?
http://www.goodhealthusa.com/products/MSM_drops/
popripade co si o nich myslite? dakujem

Martin



73

Re: Zákal sklovca

Velmi zaujimave!!!.  Vdfaka za uvedenie!
A cena prijatelna. Jedine, co mi vadi je, ze neuvadzaju presne zlozenie v mg alebo % kazdej zlozky, len celkove mnozstvo tych styroch uvedenych latok.
Ak je tam ale 1% N acetyl carnosinu, tak je to daleko najlacnejsi a komplexnejsi zdroj. Dufam, ze sa konecne podarilo rozbit tu barieru nemozne vysokych cien za N-acetyl carnosine. Vyskusaj a napis!!



74

Re: Zákal sklovca

Dobry den RNG. Prosim Vas o radu... Pred 3 tyzdnami som bol fyzicky napadnuty (netusim kym a uz vobec nie preco). Zial pästou s kovovym prstenom mi zasiahli lave oko. Odvtedy vzdy ked sa pozriem prudsie z lava do prava, mi cez zorne pole prebehne hviezdicka, pavucinka... Ocna lekarka zhodnotila ze sietnica vyzera ok. Iny lekar sa domnieval ze ide o zakal v sklovci ako nasledok urazu. Mozte mi poradit ako sa toho zbavit? Je to dost intenzivne a trva to uz tyzdne... Potrebujem cokolvek co ma zbavi zakalu ale aj posilni sietnicu (pre istotu) Srdecne dakujem.



75

Re: Zákal sklovca

Odstranenie floaterov a moznej malej zrazeninky je enzymami, najma nattokinaza. Regeneracia nervov potrebuje zlepsenu krvnu cirkulaciu(vinpocetine, huperzine, riedenie krvi nattokinazou)a materialy potrebne na regeneraciu nervov, co je najma DHA z rybacich alebo este lepsie krill olejov.
No a trpezlivost, hojenie potrva niekolko tyzdnov prinajmenej , aj pri tych doplnkoch.
Pomahaju samozrejme aj kvapky roztoku MSM, 10% MSM do vody na vahu.



76

Re: Zákal sklovca

Ahoj Rng.
Potrebovala by som poradit.
Bratovi operovali sklovec lebo uz slabo videl. Mal zanesene cievy. Ma cukrovku. Od 19rokov. Teraz ma 36.
Odporucila som mu brat lecitin. Citala som na tejto stranke par veci o cievach. Neviem co by som mohla bratovi este odporucit aby sa mu zlepsil stav. Asi este nejake enzymy.
Skace mu aj cukrovka. Co by si mu poradil? Msm by mohol?nechcem mu zle poradit.
dakujem ti za odpoved.

Naposledy upravil: gucciok85 (2014-03-02 10:51:28)



77

Re: Zákal sklovca

Nuz casom sa mu zanesu cievy coraz viac a viac, takze musi bojovat proti tvoreniu triglyceridov a cholesterolov v peceni znizenim prisunu cukrov  a vyrobkov z jemnych muk,a branim policosanolu,( 2 x 20 mg)
Samozrejme mu odporucam, ako aj kazdemu cistenie ciev lecitinom, a spruznovanie roznymi carotenoidmi a inymi antioxidantami, najma vinpocetine, huperzine, gingkolidy, vyrazok z hroznovych jadierok(grape seed extract, 200 mg proantokyanidov)
No a cistenie tela roznymi enzymami, najma entericky pokrytym pancreatinom tu tiez pomoze.
Ja tiez tak bojujem proti nasledkom cukrovky a to dost uspesne uz vyse 10 rokov.



78

Re: Zákal sklovca

MSM kvapky do oci by mohol vyskusat? Nemohlo by mu to uskodit?



79

Re: Zákal sklovca

MSM je potravinovy doplnok a je neutralny co sa tyka PH. Takze nemoze uskodit do oci.
Inac ja som to skusal osobne a okrem osmotickeho zastipkania, ako od vody do, oci to nemalo ziadny iny pocit.



80

Re: Zákal sklovca

RNG prosim ta co si myslis ze by sa stalo kebyze vysypem jednu kapsulu enzymom do MSM kvapiek? Alebo dokonca aj kapuslu s probiotikami? Dalo by sa to tak kvapkat do oci? Malo by to zmysel?
Ide o to ze okrem zakalku sklovca tam vidim aj dake biele presvitne veci a dost pripominaju dake bakterie.

Urobil som obrazok a vyzera to asi takto ked sa pozriem na oblohu.

http://iris-diagnostika.sk/files/oko.jpg

Naposledy upravil: mass (2014-05-28 09:26:18)



81

Re: Zákal sklovca

Nuz co sa tyka bakterii a inych mikrobov v ociach, odporucam na to najma kvapkat koloidnu striebornu vodu do oci.  Pomaha aj roztok citricidalu,( 3 kvapky do 30 ml vody)
Na zakaly moze pomoct roztok MSM, v koncentracii 10% na vahu,
Enzymy priamo do oci, to by som sa neodvazil



82

Re: Zákal sklovca

RNG napísal(a):

Nuz co sa tyka bakterii a inych mikrobov v ociach, odporucam na to najma kvapkat koloidnu striebornu vodu do oci.  Pomaha aj roztok citricidalu,( 3 kvapky do 30 ml vody)
Na zakaly moze pomoct roztok MSM, v koncentracii 10% na vahu,
Enzymy priamo do oci, to by som sa neodvazil

No koloidne striebro si kvapkam denno denne uz asi 3/4 roka a stale to iste, ak nie este horsie. MSM tiez pouzivam, len ma napadlo co by to urobilo s plus enzymamy. A tie probiotika do MSM? Hlupost?



83

Re: Zákal sklovca

Nuz ked ti koloidne striebro nepomohlo, tak tam nemas mikroby, lebo tie by ti znicilo.
Ocna sliznica ma tak isto ako vsetky ostatne urcitu p mikrobiologicku floru. Zatial; som este nepocul o probiotickom doplnku do oci, ale kedysi, ked som mal zapal v oku a nepomohli mi kvapky koloidneho striebra, dal som si tam doma spraveny jogurt tj zdroj probiotik a pomohlo mi to. Dnes by som asi pouzil ustne probiotika/oral probiotics, lebo tie riesia rozne porblemy v ustach, hrdle, ochranuju zuby a dokonca zvysuju imunitu proti nakazam hornych dychacich ciest , vcitane stredneho ucha, ktore je viacmenej spojene so slznymi zlazami, nepriamo, takze to ma mozno dopad aj na mikrofloru v ociach. Ale priamo by to bolo iste ovela efektivnejsie
Ci to bude mat nejaky vplyv na floatery/zakalky to neviem, ale pochybujem. Zakalky su obvykle bielkovinne zhluky a tie mozno rozbit silnymi bielkovinnymi enzymami, branymi vo vacsich mnozstvach ustne. Samozrejme na vlastne telesne enzymy  je dobre brat aj jod a selen, ktore sa podielaju na ich tvorbe.

Naposledy upravil: RNG (2014-05-28 18:34:44)



84

Re: Zákal sklovca

Rng,

aké konkretne  enzymi z Iherb treba brať pri zvýšenom tlaku v očiach?

Aké MSM?

Ďakujem



85

Re: Zákal sklovca

Skus brat entericky pokryty pancreatin.
Ale na znizenie ocneho tlaku ti skor odporucam kvapky roztoku MSM, lebo tam sa jedna o zablokovane lymfaticke cesty a MSM je univerzalne polarne rozpustidlo, takze to ti prenikne cez ocnu bulvu a zvysi jej priepustnost/permeabilitu a tym aj  lymfaticky tok.

Niekomu zle nameraju ocny tlak, lebo pre zhrubnutu rohovku su testy fuknutim vzduchu mylne.



86

Re: Zákal sklovca

RNG,

ďakujem no nikde nemôžem nájsť kvapky roztoku MSM ? kde by som to zohnal? Alebo z čoho , ako si to pripraviť?????

Ď



87

Re: Zákal sklovca

MSM dostanes ciste, v prasku. Ja pouzivam toto
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … l&ic=1
Roztok je zhruba 9 dielov vody(na vahu) a 1 diel MSM.



88

Re: Zákal sklovca

ahoj RNG, užívam super enzymes a nedá sa mi ich prehltnúť lebo sú to pre mna dosť velké, môžem ich prosím rozdrviť v drviči na lieky alebo ich musím jesť len v celku?



89

Re: Zákal sklovca

Super enzymi obsahuju aj kyselinu, tj by som ich neodporucal drvit. Kyselinovy prasok(betain HCl) ti moze popalit pazerak.
Ked mas propblem s prehltanim velkych tabliet, sustred sa na male kapsule, ktore sa lahsie smyknu dole hrdlom..

Naposledy upravil: RNG (2015-08-31 15:36:52)



90

Re: Zákal sklovca

dakujem velmi pekne ale tie kapsule sú od výroby velké, môžem ich rozdrviť a dať ich do menších kapsulí? tak som to spravila aj s betainom ktorý užívam zvlášť. ak ich rozdrvím a dám do malých kapsulí nebudú enzými menej účinné? 

RNG napísal(a):

Super enzymi obsahuju aj kyselinu, tj by som ich neodporucal drvit. Kyselinovy prasok(betain HCl) ti moze popalit pazerak.
Ked mas propblem s prehltanim velkych tabliet, sustred sa na male kapsule, ktore sa lahsie smyknu dole hrdlom..



91

Re: Zákal sklovca

Samozrejme vacsie kapsule super enzymov mozes presypat do mensich, tieto nie su entericky pokryte. Alebo si najdi mensie.
Jarro-zymes plus su dost male a predsa dost silne. Aj betain dostanes mensi,
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ja … l&ic=1
http://www.iherb.com/Nature-s-Life-Beta … &ic=12



92

Re: Zákal sklovca

Dakujem velmi pekne a tiež všeobecne za tvoj prístup, tvoje rady.... všetko dobré želám

RNG napísal(a):

Samozrejme vacsie kapsule super enzymov mozes presypat do mensich, tieto nie su entericky pokryte. Alebo si najdi mensie.
Jarro-zymes plus su dost male a predsa dost silne. Aj betain dostanes mensi,
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ja … l&ic=1
http://www.iherb.com/Nature-s-Life-Beta … &ic=12



93

Re: Zákal sklovca

Podobne.



94

Re: Zákal sklovca

Dobrý večer prajem potrebujem Vašu pomoc. Trpím už niekoľko rokov zákalkami sklovca a ako sledujem pomaly ale isto sa mi stav zhoršuje tým myslím, že mi pribudajú stále nové a nové zákalky. Očná lekárka stále hovorí, že si mám na stav zvyknúť že ide o bežný jav ale mám 27 rokov a keď to pôjde takýmto tempom tak v 30 nebudem poriadne vidieť. Operáciu podstúpiť zatiaľ nechcem príde mi veľmi riziková a o oko prísť nechcem zákalky mám v oboch očiach v ľavom aj v pravom v pravom omnoho viac. Čítal som na fór, že odporúčate kvapky MSM(10% roztok) alebo L carnosinu(1 %, napr pod menom Can-C) máte už aj ľudí čo im tieto kvapky pomohli? Mal by som záujem o tieto kvapky plus o Vaše rady koľko kvapkať po akú dlhú dobu. Kľudne zaplatím aj vopred prevodom na účet!!! Som už bezradný.....Vopred Vám Ďakujem za Váš čas a odpoveď



95

Re: Zákal sklovca

Hovorim nioe alebo, ale a na tie dva prostriedky. Plus pouzivanie enzymov ,jodu a selenu vo vyssich davkach.
Zakalky su bielkovinneho povodu, tj zamorenie pre to, ze niektore bielkoviny telo nevie spracovat/vylucit a tie sa kadekde v tele ulozia. Najma ked ma niekto zhorseny odvod lymfy z oka. To iste plati na zakalky v ocnej sosovke=catharact. Moj brat si udrzuje catarakt uz dlhe roky v zaciatkoch pouzivanim kvapiek obsahujucich acetyl L carnosin. Samozrejme berie aj carnosine v kapsuliach, ale to neviem nakolko sa do oka dostane. U neho sa to zialbohu nedalo odstranit, ale aspon ze sa mu to nezhorsuje.
Operacia trend ukladania bielkovin v ociach zialbohu nevyriesi .



96

Re: Zákal sklovca

RNG,

mám v tom guláš, zákal sklovca je floaters - pavučinky?

Ď.



97

Re: Zákal sklovca

Lekari na to vsetko maju milion diagnoz, jedno je vsak jasne, jedna sa o najma bielkovinne zamorenia, ktore su obvykle sposobene nedostatkom urcitych specifickych enzymov.
Takze je jasne, ze doplnky tych enzymov by to mali vyriesit.
Tak isto tam moze prispiet jod a selen, lebo tieto su potrebne na vyrobu roznych enzymov v tele. A univerzalne rozpustidla, ako MSM a DMSO tam tiez mozu pomoct.
Specificka forma aminokyseliny, acetyl L-carnosine tam tiez pomoze, na co poukazal uz  pred mnohymi rokmi  rokmi dr Babyzhajev
http://www.wisechoicemedicine.com/produ … oCEx3w_wcB



98

Re: Zákal sklovca

ahoj RNG
chcem sa spýtať či mi môže užívanie serrapeptázy znížiť výrazne tlak, /mávam skôr nižší tlak/ ako dlho sa vlastne serrapeptáza užíva? beriem ho 3 x denne /začala som ho brať kvoli zákalu sklovca, tiež beriem super enzymes a pod./ serrapeptázu užívam už asi tretí mesiac a v piatok som sa ráno zobudila na točenie hlavy, búšenie srdca, pomohla som si,  ale ešte aj dnes pocitujem problém s rovnováhou /akoby točenie hlavy - výraznejšie vtedy ak spravím pohyb že dám ucho k úrovni ramena/, hoci som na vyrovnanie  tlaku spravila už asi všetko čo som mohla. asi tri týždne tiež pocitujem určitý velmi mierny šum v ušiach ktorý mi je nepríjemný. myslím si že to môže byť spôsobené tlakom, možno nejaká viróza - vyhodil sa mi ,,kútik" ale iné príznaky nemám. možno by to mohla byť chrbtica ale to som skôr vylúčila. mám 35 rokov a celý život sa snažím zdravo žiť.  dakujem ti velmi za akúkoľvek radu, názor..  len doplním informáciu - práve som sa vrátila z lekárne aj z prvej pomoci- v lekárni som mala tlak 140 na 80 pulz 89 a na prvej pomoci 130 na 80 pulz tiež vyšší, takže nie nízky tlak, ale vyšší...  takže serrapeptázu môžem brať stále?

Naposledy upravil: leila (2015-12-20 18:14:00)



99

Re: Zákal sklovca

Tocenie hlavy a busenie srdca ma hromady roznych dovodov. Najma je to sposobene nakazami v strednom uchu, povodu hlienoveho. Po case to vedie od tinitusu(suenie a piskanie v usiach) az k state roznovahy(vertigo) a odporucam na to brat najma oreganovy olej  v kapsuliach(NOW)a samozrejme odhlienovac serrpapeptazu.



100

Re: Zákal sklovca

Dakujem velmi pekne, bola som včera aj v nemocnici tlak bol 150 na 100 a potom sa znížil na 130 ale tá rovnováha sa nezmenila. nedali mi žiadne lieky na tlak, podla nich to nie je vysoké, dali mi len infúziu a vyšetrenie Ct hlavy. z krvi nič nenašli - žiadny zápal. uši ma nebolia ale ten tlak, šum  akoby v hlave/ v ušiach pretrváva, hoci je to velmi nepatrné.  s tým vraj nič nevedia.  tlak si mám vraj sledovať a uvidí sa. myslíš je možné aby tú rovnováhu vyvolával aj tlak? ak som zvyknutá na nižší a on je už od piatku stále zvýšený a ako si to nejde zraziť...  dakujem velmi za radu

RNG napísal(a):

Tocenie hlavy a busenie srdca ma hromady roznych dovodov. Najma je to sposobene nakazami v strednom uchu, povodu hlienoveho. Po case to vedie od tinitusu(suenie a piskanie v usiach) az k state roznovahy(vertigo) a odporucam na to brat najma oreganovy olej  v kapsuliach(NOW)a samozrejme odhlienovac serrpapeptazu.