1

Téma: Objednávanie z U.S.A. - potravinové doplnky

ak vam to nebude vadiť tak by ste do tejto temy mohli písať svoje skusenosti ohladom objednavania doplnkov z usa. Rád by som si nejaké aj objednal. Čiže ku komu by som sa mohol pridať? kto planuje v blizkej buducnosti niečo objednavať alebo by možno mal aj nejake doplnky na predaj ?

Administrátor: http://rng.nazory.eu/kde-kupit-potravin … z-usa.html



2

Re: Objednávanie z U.S.A. - potravinové doplnky

Ja mam zaujem o dost doplnkov od Swansonu. Asi by bolo dobre sem uviest aj z akych slovenskych miest sme. Mozno by sme vedeli redukovat naklady na dopravu spojenim poctov objednanych kusov a v danom meste by sme si to vedeli rozdistribuovat. Ide vsak o to aby sme nemali prilis velky objem objednaky a neplatili zbytocne clo. Ja som z BB.
Ale tato tema nema nic spolocne s koznymi ochoreniami - mala by byt inde.

Naposledy upravil: Igor (2010-05-12 21:48:46)



3

Re: Objednávanie z U.S.A. - potravinové doplnky

AHOJ RNG CHCEM SA OPYTAť NA POTRAVINOVE DOPLNKY Z USA čO SOM OBJEDNAL ZINC FOR ACNE - MôžEM AJ DVE TABLETKY DENNE? čIžE TAM VYCHADZA ASI AJ 100MG ZN .... NIE JE TO VELA?   A KOKOSAK - TERAZ KED SU TAKE TEPLOTY U NáS A AJ KED TO MAM V POLIčKE NIE V CHLADNIčKE, NEMôžE SA POKAZIť ALEBO ZNEHODNOTIť? A OPAKOVANE STUHNUTIE KOKOSAKU čO ZNAMENA POD 25 STUPNOV A OPATOVNé ROZTOPENIE.... ? TIEž NEMôžE ZNEHODNOTIť? DAKUJEM



4

Re: Objednávanie z U.S.A. - potravinové doplnky

Zinok v ziadnom pripade neber viac ako 50 mg, lebo znemoznuje absorbciu medi a inych potrebnych v tele.
Nejeden "mladeznik " s acnami sa prave na tomto popalil s dovodenim," ked 50 mg pracuje trochu, viac bude pracovat lepsie" a bol to jeden z dovodov, preco nasa FDA nariadila pisat na doplnky, ze su urcene len pre dospelych , co je samozrejme hlupost, lebo nevidim dovod, pre co by dosiahnutim 18 rokov sa telo zo dna na den zmenilo a vyzadovalo doplnky, ktore den pred tym alebo rok pred tym neboli odporucene.
Predsa ked cloveku nieco chyba alebo ma nejaku nakazu, treba to adresovat bez ohladu na vek
Kokosak ako nasyteny olej(tj nema otvorene vazby, ktore su reaktivne) je velmi stabilny a kedze je aj ciastovcne antimikrobialny, nepotrebuje chladenie a nekazi sa dlhe roky.
Olivovy olej voci tomu zosmradne za par tyzdnov, ja to viem, lebo som skusal cerstvo vytlaceny priamo v olivovom sade a tem bol vynikajuci. To co dostavame v obchodoch je zialbohu menej ci viac zosmradnute. Sice nam to zdravotne nevadi, aj ten "smradlavy " je velmi zdravy,  ale ja som si dosial nezvykol na to, pre to som sa roky vyhybal olivovemu oleju.
Dnes zena kupuje tzv Lahky olivovy, ktory je ciastocne precisteny parou a je stabilnejsi a drzi ho v chladnicke. Alebo pouziva ten extra virgin zeleny a miesa ho s kokosakom.

Naposledy upravil: RNG (2010-06-13 00:48:15)



5

Re: Objednávanie z U.S.A. - potravinové doplnky

Vie niekto prosim poradit? Skusam objednat doplnky zo swanson a vypisuje mi shipping 2,99  a po tym este raz additional shipping 29,40 takze potom ak tu platbu odkliknem, bude komplet postovne tych 29,40 + 2,99= 32,39 ??
inac tam maju nejake reklamy na dopravu 2,99 usd, len kto vie pre koho??



6

Re: Objednávanie z U.S.A. - potravinové doplnky

tá lacná doprava je len v rámci USA

inak myslím, že to tam tak je, že k tej sume 2,99 pripočíta tú medzinárodnú prirážku - poštovné, swanson je najnevýhodnejší na objednávanie kvôli vysokému poštovnému, je x výhodnejších obchodov ako vitaminlife.com, healthdesigns.com, donedávna ešte aj naturalhealthyconcepts.com, ale tam to už nejak zase podraželo, vyhodili odtiaľ tú lacnú dopravu, to už sa viac oplatí objednávať napr. cez amazon - ten to posiela väčšinou zadarmo v rámci USA a potom využiť shipito.cz, tam vychádza doprava pri ca. 3 ks doplnkov asi 12 USD - čo je konečná suma, kopec doplnkov s lacným poštovným sa dá objednať aj cez ebay



7

Re: Objednávanie z U.S.A. - potravinové doplnky

Ahojte.
Chcel by som objednat doplnky z USA, ae ako som sa docital, povacsinou mate na to zalozene extra ucty (na platbu).
Ja mam len debetnu platobnu embosovanu kartu z VUB, bolo by mozne zaplatit aj touto? Je tam nejake riziko, ze by sa mi mohol niekto dostat na ucet, ci vlastne ako to funguje? Alebo su v beznej banke uctovane za taketo platby privysoke poplatky?
Dakujem za rady.
Vlado



8

Re: Objednávanie z U.S.A. - potravinové doplnky

Nemam sajnu co ti tvoja banka za to rata.
Ale nemala by nic, kedze sa jedna o kreditkartu ci debitnu kartu okrem konverzneho percenta, co je dnes 3% vys, ako bankova premena penazi.



9

Re: Objednávanie z U.S.A. - potravinové doplnky

Vlado NM ja mam tiez debetnu kartu a objednavam skoro denne doplnky z USA, objednam a system si stiahne sumu, ktoru vidis aj v obj. formulari, takze uplne v pohode mozes objednavat,samozrejme ti bude stiahnuta prepocitana suma v € podla aktualneho kurzu. Takze sa nemusis nicoho obavat...



10

Re: Objednávanie z U.S.A. - potravinové doplnky

Chcel by som z USA vitamín D3. Nikdy som z USA nič neobjednával. Môže ho pre mňa objednať niekto kto s tým má prax a skúsenosť? Poštovné, clo a pod. samozrejme uhradím.

alexa123@seznam.cz



11

Re: Objednávanie z U.S.A. - potravinové doplnky

Ahojte,
chcem sa spytat, ako je to s tym platenim DPH, oni si to sami zauctuju, ci ako?



12

Re: Objednávanie z U.S.A. - potravinové doplnky

Moja skusenost so swansonom pch no riadne ma nahriali. Objednala som si za vyse 100 eur na adresu kamaratky, co zije v usa s tym, ze moja svagrina tam teraz cestovala a zabalila by mi to do balika polskou spolocnostou s inymi vecami...Objednavka odisla...peniaze nie...na treti den od objednania mi prisiel mail s poziadavkou na rozne preverovacky ohladom karty atd asi si mysleli ze daka americanka nasla kartu a objednava ... vymenili sme si asi 8 mailov kde som im najprv posielala vsetko co chcu, potom ked to neslo som im vysvetlila ako to teda je a preco je teda taka adresa...asi nevedeli co so mnou nakoniec vraj vysvitlo ze im vadi to, ze som pri objednavani omylom zadala to, ze sa adresa objednavatela a adresa dorucenia rovnaka(pricom nebola) nakonieeeeeec mi chceli po tych vsetkych torturach poslat balik na slovensku adresu, kde by sa mi priratalo dph a este 40 dolacov postovne...tak som nakoniec objednavku zrusila a mozem si ist trhnut nohou. Velka skoda mohli aj oni zarobit a ja konecne zacat brat co potrebujem, som celkom sklamana.



13

Re: Objednávanie z U.S.A. - potravinové doplnky

"Ludska hlupost a materinska laska su nekonecne"
Blbcov zialbohu najdes vsade, ziadny zamestnavatel nie je proti nim imunny. Otazka je len ako rychlo ich odhali a prepusti.
Casto, ked zadas kredit kartu, odmietnu ju zobrat, ked tam nedas svoju adresu ,tj  na ktoru je kreditkarta registrovana.
Interbankovy system totiz vtedy platbu  automaticky odmietne. To je sucast bezpecnosti, proti zneuzivaniu stratenych alebo ukradnutych kreditkariet alebo ich niekde ziskanych  informacii.

Ale vzdy mas na vyber adresu objednavatela a adresu, na ktoru sa to ma dorucit.



14

Re: Objednávanie z U.S.A. - potravinové doplnky

Hej ved sme aj zadavali, kopirovali kartu, potom sme poslali fotku z mojho uctu kde mam cislo karty teda jej cast a moju adresu a aj taaaak ako u neandertalcov...no nic idem skusat odniekial inakial.



15

Re: Objednávanie z U.S.A. - potravinové doplnky

Obcas narazis na "neandertalcov" vsade, zialbohu. A velmi pravdepodobne na lenivych, co robotu odflinkaju.



16

Re: Objednávanie z U.S.A. - potravinové doplnky

Je uplne bezne ze mi asi tretia objednavka z iherbu neprišla po mesiaci a objednavka z pred dvoch tyzdnov dnes dorazila? Mam byt uz sklamany alebo niekomu prišla aj za ovela dlhšiu dobu?  Akurat ta bola vo vyzšej hodnote, je mozne ze ju drzia na colnici? no stade mi nic neprišlo sad



17

Re: Objednávanie z U.S.A. - potravinové doplnky

Cesty balikov su nevypocitatelne. A colnice na Slovensku taktiez.



18

Re: Objednávanie z U.S.A. - potravinové doplnky

ja som si objed.2 baliky kazdy cca 50e a spine mi z colnice poslali list,ze traba zdokladovat co je tam,a pred 3mes.ked som objed. balik za 90e mi prisiel bez problemov,jednaju ako sa vyspia,skor si myslim ze niekomu vedilo ze su 2baliky...

Naposledy upravil: handmade (2013-11-04 19:14:39)



19

Re: Objednávanie z U.S.A. - potravinové doplnky

No comment.



20

Re: Objednávanie z U.S.A. - potravinové doplnky

Mne minuly tyzden zadrzali balik za 22.50E (suma uvedena na baliku bez postovneho) a zaratali colny dlh 5E, co mi az tak nevadi ako to, ze to nehorazne predlzuje dobu dodania. A akoby to nestacilo dalsi balik mi zadrzali tento tyzden - suma na baliku 26.35USD=19E (s postovnym 30.35USD=22E). Podla zakona baliky v hodnote do 22E nepodliehaju DPH ani clu, tak nerozumiem o co im ide. V poslednej dobe vsak iHerb prestal prikladat do balika akykolvek doklad alebo zoznam poloziek, tak je mozne, ze toto je kamen urazu. Kazdopadne naschval objednavam doplnky v balikoch do 22E a radsej za kazdy balik zaplatim 4USD postovne, nez cakat o par tyznov dlhsie na postu/colnicu kym sa im uraci balik spracovat, oznamit mi to, nasledne po colnom konani preposlat a nechat zaplatit DPH.
(Minuly rok som objednaval balik za 180E a teda som si zvolil DHL za asi 30USD. Doruceny do BA bol za 3 dni avsak koli colnemu konaniu som ho dostal priblizne za mesiac - uz take chyby nerobim...)



21

Re: Objednávanie z U.S.A. - potravinové doplnky

Co bolo potom z tymi zasielkami pod 22€? Poslali ti ich potom bez platenia DPH? Kazdodne ak ich maju drzat na colnici aj ked nezaplatis DPH uz to straca ucel...



22

Re: Objednávanie z U.S.A. - potravinové doplnky

Tak bol som si na poste pre balik a dalsi list z colnice/posty.

Prvy balik presiahol podla prilozeneho colneho konania 22E o 44 centov, preto zrejme zacalo colne konanie. DPH vyrubili na 5,09E + 3,60E "Poplatok za postovy colny servis". Veci v baliku su v poriadku, nic sa nestratilo akurat reklamne predmety sa v nom nenachadzaju (bud iherb tentokrat neprilozil alebo sublimovali po ceste).

List ktory som si zaroven prevzal a o ktorom som predpokladal, ze sa tyka 2. zasielky (ktoru som este neobdrzal) opat patril k colnemu konaniu ohladne prveho balika. Takze aj napriek tomu, ze som poslal vsetky dokumenty mailom este 31.10 na colnicu a balik si dnes prevzal, nezabudli mi poslat ten isty, tentokrat uz urgentny list o colnom konani zo 4.11.

Na druhy balik teda este cakam, uvidime, ci sa teda iba niekde zdrzal alebo je na colnici.
Toto sa mi naozaj stalo prvykrat, ze iba take nepatrne presiahnutie 22E limitu mi zadrzia a zdania. Obvykle pustaju aj ovela vyssie sumy.

Naposledy upravil: markk (2013-11-06 16:06:05)



23

Re: Objednávanie z U.S.A. - potravinové doplnky

Prosim Vas, chcel by som sa opytat, ked objednavate vyzivove doplnky a zadrzia Vam ich na colnici, tak ake doklady od Vas pytaju, ziadaju aj kopiu obcianskeho preukazu? Dakujem.



24

Re: Objednávanie z U.S.A. - potravinové doplnky

V pripade neobchodného tovaru žiadajú poštou, emailom alebo faxom zaslať:
- doklad o hodnote tovaru
- účel dovozu (uvádzam: osobná spotreba)
- skladové číslo zásielky (uvedené na prednej strane listu od vyclievacieho oddelenia)
- tel. alebo emailový kontakt

Prakticky to znamená, že na uvedenú emailovú adresu zašlem email:
(subject: SKLADOVÉ ČÍSLO: XXXX)
- uvediem, ze tovar je neobchodného charakteru na osobnú spotrebu
- v prílohe zasielam elektronickú faktúru (z iherb iba order list danej objednavky) a výpis z internet bankingu pre danú transakciu
- kontakt uvádzam taktiež aj keď je zrejmé, že je to ten istý z ktorého odosielam email.

Doteraz k danému postupu neboli výhrady a to už mám za sebou colných konaní viac. Po prebehnutí konania zásielku doručí slovenská pošta. Ak vznikol colný dlh, uhradí sa pri preberaní balíka na pošte  plus 3,50E (alebo 4,50E) stupídny skladovací poplatok slovenskej pošte.

Samozrejme, dá sa so spomenutými dokladmi prísť aj osobne prevziať zásielku.

Splnomocnenie a kópiu občianskeho je potrebné ak Vás zastupuje nejaka prepravná spoločnosť. Mne sa to stalo s DHL, keď som objednával balík za asi 200E, vtedy ma kontaktovali z DHL aby som predložil dané doklady a oni ma zastupovali v colnom konaní a následne po pár týždňoch doručili zásielku, kde som pri prevzatí uhradil colný dlh a DPH.



25

Re: Objednávanie z U.S.A. - potravinové doplnky

Objednal som niekolko doplnkov zo swansonvitamis.com, pri jednom produkte je napisane, ze "1 unit backordered" to znamena, ze ten produkt maju na externom sklade? Uz si sa RNG s niecim takymto stretol? Vopred za odpoved dakujem.



26

Re: Objednávanie z U.S.A. - potravinové doplnky

To je bezne, ze vybehnu z tovaru a objednavaju si to niekde vonku, alebo programuju dalsiu davku dokonca vo vlastnom podniku. Obcas tiez vybehnu z roznych zloziek a musia cakat, kym ich niekto doda.

Naposledy upravil: RNG (2014-02-19 00:31:16)



27

Re: Objednávanie z U.S.A. - potravinové doplnky

Ahojte ludia,

uz sa Vam niekedy stalo, ze ste mali doplnkove postovne (additional shipping) zadarmo, ked ste objednavali zo Swansonu?



28

Re: Objednávanie z U.S.A. - potravinové doplnky

Prosim vas vie mi niekto poradit ako je to s objednavanim z IHerb? To musim objednat do kolko dolarov aby som platila postovne "len" 4 eura a ziadne DPH? A ked nakupim viac tak platim 20% dph + tie 4 eura postovne? Napr. keby nakupim za cca 80 dolarov kolko mam postovne a teda plati sa to DPH pripadne clo??? Dakujem za vysvetlenie



29

Re: Objednávanie z U.S.A. - potravinové doplnky

Dievča zlaté, omieľa sa to tu dookola, tak trochu poštuduj, prípadne použí aj vyhľadávanie a nehovor, že si to tu nenašla a prešla si všetko, zapoj trochu vlastnú iniciatívu a nebuď pohodlná !!!



30

Re: Objednávanie z U.S.A. - potravinové doplnky

Pocuj Strejdo, ked nechces poradit tak na mna vobec nereaguj... nieco som si pozrela len mi to nie je celkom jasne,tak asi preto sa pytam a nikde netvrdim ze som to tu vsetko presla a nic nenasla, nemam tolko volneho casu popri detoch aby som vysedavala pred internetom ako niekto, preto sa rovno spytam.



31

Re: Objednávanie z U.S.A. - potravinové doplnky

Ja poradím veľmi rád, ale sám viem, že najlepšie si veci zapamätáš, keď si ich sám vyhľadáš, potom tú informáciu si vieš aj viac vážiť. Vyhovárať sa na deti je trochu od veci, keď sa chce, čas sa nájde. Ale aby si si nemyslela, že som taký zlý wink.
1. Poštovné len 4 USD ( nie eurá) platíš, ak je hmotnosť zásielky nižšia ako 1814 gramov, nad túto hmotnosť už je poštovné oveľa vyššie,
2. Žiadne DPH neplatíš pod sumu 22 Eur ( cca. 30 USD, záleží od aktuálneho kurzu )- výhoda pri iHerbe je tá, že na zásielku ti napíšu sumu bez poštovného, čiže s poštovným môžeš kúpiť do sumy cca. 34 USD, ale na balíku ti napíšu 30 USD.
3. Poštovné platíš stále, či kúpiš pod 22 Eur alebo nad 22 Eur, pričom ak kúpiš nad 22 Eur, tak platíš aj DPH 20%.
Už je ti to jasnejšie? Podľa tvojho príspevku si v tom mala riadny chaos.



32

Re: Objednávanie z U.S.A. - potravinové doplnky

Strejdo dik, uz som objednala.



33

Re: Objednávanie z U.S.A. - potravinové doplnky

Len pozor na tú sumu 22 Eur, lebo ti colnica zadrží balík. Tento týždeň mi zadržali už dva. Nad 22 Eur platíš DPH a nad 150 Eur aj clo.



34

Re: Objednávanie z U.S.A. - potravinové doplnky

A ak tu sumu prekrocim malinko cez 22 eur? napr. 22,50 uz je problem a stoji to na colnici? Inak sranda ze niektory tu pisu ze objednali aj za 50 $ a nic neplatili a ini objednali okolo 30$ a uz clo aj dph. Takze ako to tam maju nechapem...
Prave si lamem hlavu preco mi iherb nechce akceptovat Visa kartu, uz som aj do banky volala tam tiez nevedia ze by nemal byt problem ale je. Vypisuje mi ze bud nemam financie na karte, to ale mam, alebo problem s bankou, ale banka tvrdi ze nie je problem...:|  kua a ja netusim ze preco...



35

Re: Objednávanie z U.S.A. - potravinové doplnky

Ako som povedal, sice su urcite volne pravidla, presne, Ale colnici si obcas robia co len chcu. To je este pozostatok z totality, kde clovek s funkciou s myslel , ze ma pravo diktovat podla svojej vlastnej vole.



36

Re: Objednávanie z U.S.A. - potravinové doplnky

Po správnosti, už keď prekročíš aj o 1 cent nad 22 Eur, tak ti vyrúbia daň. Ale ako píše RNG a navyše do dňa im prejde pomedzi ruky 2000 balíkov a nemajú čas sa všetkými zapodievať, pred mesiacom som objednal spirulínu, raz mi prišla domov a potom o týždeň som objednal ďalšiu a musel som im dokladovať koľko stála a vyrúbili mi DPH nejakých 5 Eur.
S tou kartou som mal ináč aj ja problém, minulý týždeň sa mi stala taká vec, že síce objednávka mi neprešla ako tebe, ale peniaze z účtu mi stiahlo a dalo do rezervácie, písal som aj na iherb support a oni o žiadnej rezervácii nevedia a v mojej banke (ZUNO) mi zas povedali, že ak iherb do 20 dní peniaze neprevezme z rezervácie, tak sa mi peniaze odblokujú, takže musím čakať. Následne som zaplatil s inou kartou ( bratovou, ktorý má v SLSP) a prešla aj platba aj objednávka.



37

Re: Objednávanie z U.S.A. - potravinové doplnky

perla napísal(a):

Prosim vas vie mi niekto poradit ako je to s objednavanim z IHerb? To musim objednat do kolko dolarov aby som platila postovne "len" 4 eura a ziadne DPH? A ked nakupim viac tak platim 20% dph + tie 4 eura postovne? Napr. keby nakupim za cca 80 dolarov kolko mam postovne a teda plati sa to DPH pripadne clo??? Dakujem za vysvetlenie

Stražte si to do 28,5  dolarov aj s poštovným/letecky na Sk 4 dol./ Kurz sa mení.  Mne to zatial vyslo do 22 €, bez cla,DPH.



38

Re: Objednávanie z U.S.A. - potravinové doplnky

Strejdo napísal(a):

Ja poradím veľmi rád, ale sám viem, že najlepšie si veci zapamätáš, keď si ich sám vyhľadáš, potom tú informáciu si vieš aj viac vážiť. Vyhovárať sa na deti je trochu od veci, keď sa chce, čas sa nájde. Ale aby si si nemyslela, že som taký zlý wink.
1. Poštovné len 4 USD ( nie eurá) platíš, ak je hmotnosť zásielky nižšia ako 1814 gramov, nad túto hmotnosť už je poštovné oveľa vyššie,
2. Žiadne DPH neplatíš pod sumu 22 Eur ( cca. 30 USD, záleží od aktuálneho kurzu )- výhoda pri iHerbe je tá, že na zásielku ti napíšu sumu bez poštovného, čiže s poštovným môžeš kúpiť do sumy cca. 34 USD, ale na balíku ti napíšu 30 USD.
3. Poštovné platíš stále, či kúpiš pod 22 Eur alebo nad 22 Eur, pričom ak kúpiš nad 22 Eur, tak platíš aj DPH 20%.
Už je ti to jasnejšie? Podľa tvojho príspevku si v tom mala riadny chaos.


Prosímťa určite to platí, že keď si objednám tovar za 22 € + poštovné 3 €= 25 €, ta na zásielku z IHerb napíšu 22 €. a tým pádom nepodlieha DPH? Ako to vlastne je?
Ďakujem

Naposledy upravil: Mik (2014-05-28 11:08:33)



39

Re: Objednávanie z U.S.A. - potravinové doplnky

Aj ja dakujem za tuto radu o tom ze sa postovne do ceny zásielky pre urcenie cla ,DPH nerata som nevedel.



40

Re: Objednávanie z U.S.A. - potravinové doplnky

Mik napísal(a):
Strejdo napísal(a):

Ja poradím veľmi rád, ale sám viem, že najlepšie si veci zapamätáš, keď si ich sám vyhľadáš, potom tú informáciu si vieš aj viac vážiť. Vyhovárať sa na deti je trochu od veci, keď sa chce, čas sa nájde. Ale aby si si nemyslela, že som taký zlý wink.
1. Poštovné len 4 USD ( nie eurá) platíš, ak je hmotnosť zásielky nižšia ako 1814 gramov, nad túto hmotnosť už je poštovné oveľa vyššie,
2. Žiadne DPH neplatíš pod sumu 22 Eur ( cca. 30 USD, záleží od aktuálneho kurzu )- výhoda pri iHerbe je tá, že na zásielku ti napíšu sumu bez poštovného, čiže s poštovným môžeš kúpiť do sumy cca. 34 USD, ale na balíku ti napíšu 30 USD.
3. Poštovné platíš stále, či kúpiš pod 22 Eur alebo nad 22 Eur, pričom ak kúpiš nad 22 Eur, tak platíš aj DPH 20%.
Už je ti to jasnejšie? Podľa tvojho príspevku si v tom mala riadny chaos.


Prosímťa určite to platí, že keď si objednám tovar za 22 € + poštovné 3 €= 25 €, ta na zásielku z IHerb napíšu 22 €. a tým pádom nepodlieha DPH? Ako to vlastne je?
Ďakujem

Co ako vlastne je??? Ako som napisal, tak to je, ked neveris, vyskusaj, sa to tu omiela dookola. A inac, na zasielku z iherbu ti nepisu sumu v EUR, ale USD a u nas na colnici si prepocitaju kurz.



41

Re: Objednávanie z U.S.A. - potravinové doplnky

IvanBA-Sk napísal(a):

Aj ja dakujem za tuto radu o tom ze sa postovne do ceny zásielky pre urcenie cla ,DPH nerata som nevedel.

Ale to plati iba pre iherb, ktory postovne na balik nepise. Vseobecne sa pre vypocet DPH a CLA postovne rata.



42

Re: Objednávanie z U.S.A. - potravinové doplnky

Ahoj RNG, kedze ty hlavne objednavas doplnky zo Swansonu, tak chcel by som sa Ta preto opytat.

Objednal som si tento doplnok: http://www.swansonvitamins.com/swanson- … g-180-caps to je to vecsie balenie, obsahuje 180 kapsul. Este som si aj k tomu objednal aj ine doplnky. Ked mi prislo mailom potvrdenie objednavky, tak vsetko sedelo. Ale ked mi prisiel mail, kde ma informovali, ze mi moju objednavaku resp. balicek uz poslali, tak som si vsimol, ze mi do objedvaky pridali Zinok, ten isty, ale 2 balenia po 90 kapsul zadarmo. Myslis, ze sa mohli pomylit, alebo Swanson obcas pribali aj nejaky alebo nejake doplnky ako vyjadrenie dovery alebo pozornost firmy? Uz si sa niekedy s niecim takymto stretol, ked si nakupoval zo Swansonu?



43

Re: Objednávanie z U.S.A. - potravinové doplnky

Mozno bol medzitym nejaky "sale" tj vypredaj. To mavaju obcas na par dni, tzv 2 za jedno.
Ked nieco pribalia zadarmo tak je to alebo literatura, alebo vzorka niecoho noveho, co sa snazia tlacit na predaj.



44

Re: Objednávanie z U.S.A. - potravinové doplnky

Ten vypredaj poznam "Buy 1 Get 1 Free", ale urcite ten produkt nebol vo vypredaji. Ale som si spomenul, ze ten zinok, balenie 180 kapsul, ze som si tam vsimol, ze tam bolo napisane nieco ako, ze ho maju na externom sklade. Tak je mozne, ze mi namiesto toho vacsieho balenia poslali 2 balenia po 90 kapsul?



45

Re: Objednávanie z U.S.A. - potravinové doplnky

To je bezne, ze posielaju 2 mensie balenia miesto vacsieho.



46

Re: Objednávanie z U.S.A. - potravinové doplnky

Vdaka.



47

Re: Objednávanie z U.S.A. - potravinové doplnky

Nuz moje skusenosti s nimi su dobre, pretoze tam donesem baliky osobne, zabalene, a zatial, co je vyse 20 rokov mi kazdy na Slovensko dosiel.
O ich ine sluzby, ako konsolidacia alebo ich telefonicke informacie som sa nikdy nezaujimal.



48

Re: Objednávanie z U.S.A. - potravinové doplnky

Dakujem velmi pekne. Budem trpezlivo cakat a modlit sa, aby vsetko dobre doslo a bez zbytocnych poplatkov.



49

Re: Objednávanie z U.S.A. - potravinové doplnky

Drzim palce. Napis.
Ako s nimi komunikujes? Ja po anglicky, lebo po Slovensky nerozumeju aj ked je polstina Slovencine dost blizka.



50

Re: Objednávanie z U.S.A. - potravinové doplnky

Strejdo napísal(a):
Mik napísal(a):
Strejdo napísal(a):

Ja poradím veľmi rád, ale sám viem, že najlepšie si veci zapamätáš, keď si ich sám vyhľadáš, potom tú informáciu si vieš aj viac vážiť. Vyhovárať sa na deti je trochu od veci, keď sa chce, čas sa nájde. Ale aby si si nemyslela, že som taký zlý wink.
1. Poštovné len 4 USD ( nie eurá) platíš, ak je hmotnosť zásielky nižšia ako 1814 gramov, nad túto hmotnosť už je poštovné oveľa vyššie,
2. Žiadne DPH neplatíš pod sumu 22 Eur ( cca. 30 USD, záleží od aktuálneho kurzu )- výhoda pri iHerbe je tá, že na zásielku ti napíšu sumu bez poštovného, čiže s poštovným môžeš kúpiť do sumy cca. 34 USD, ale na balíku ti napíšu 30 USD.
3. Poštovné platíš stále, či kúpiš pod 22 Eur alebo nad 22 Eur, pričom ak kúpiš nad 22 Eur, tak platíš aj DPH 20%.
Už je ti to jasnejšie? Podľa tvojho príspevku si v tom mala riadny chaos.


Prosímťa určite to platí, že keď si objednám tovar za 22 € + poštovné 3 €= 25 €, ta na zásielku z IHerb napíšu 22 €. a tým pádom nepodlieha DPH? Ako to vlastne je?
Ďakujem


Dnes uz nakup do cca 34 €, neplatí. Euro pada dole, treba si prepnut v Iherbe jazyk na GERMANY a ukazu sa ceny v €. Kazdym dnom je cana  € vyssia. ceny v US dolaroch sa nemenia.
Co ako vlastne je??? Ako som napisal, tak to je, ked neveris, vyskusaj, sa to tu omiela dookola. A inac, na zasielku z iherbu ti nepisu sumu v EUR, ale USD a u nas na colnici si prepocitaju kurz.