1

Téma: Tráviace enzýmy

RNG, ak som vegán, ktore su pre mna vhodne traviace enzymy? Prdím ako závodný kôň smile Ale okrem toho nepotrebujem enzymy na travenie masa a mlieka. Vies mi poradit nejaky dobry konkretny doplnok zo Swansonu? Vdaka.



2

Re: Tráviace enzýmy

Zeleniny a fazula obsahuju niektore cukry, ktore nase telo nevie stracit, ale poskytuju hostinu v crevach roznym kvasnym kulturam.
Enzym alfa galactosidaze tento problem adresuje pomerne ucinne, vyrobky ako Beano(150 GALU) alebo ine zmesy obsahujuce tento enzym v dostatocnom mnozstve definitivne pomozu, to mam uz dlhe roky aj osobne vyskusane.
Beries ich spolu s jedlom malebo tesne pred jedlom, niekolko zuvacich tabletiek, podla velkosti jedla.
http://www.swansonvitamins.com/BEA002/ItemDetail?n=0



3

Re: Tráviace enzýmy

ahoj RNG mam v tom to zmetok beriem Betain HCL + pepsin od Cantri life  s jedlom 2 tablety no niekedy ma aj tak pali zaha niekde som na forach cital ze tablety treba uzit tak tesne pred jedlom alebo po jedle kym sa rozpustia a uvolni kyselina a ze HCL cista liekopisna 3,5%.je lepsia ako tie tablety a miesa sa z vodou na 1%.a uziva pred jedlom a pojedle zbytok,no neviem ci mozno aj uzivat spolu  tie minerali co odporucas BONE ESENCIALS. a enzymy by sa mali brat az po jedle tak mi to ozrejmi ak budes taky dobry.a v akej forme mi ty radis uzivat tuto kyselinu chlorovodikovu 3,5%.vdaka



4

Re: Tráviace enzýmy

Nuz teoreticky by lekarne mali mat HCl, ale ju povacsine nemaju alebo odmietnu predavat.
Naviac tekuta kyselina nici zuby pri dotyku tj branie betainu a pepsinu HCl nenapada zuby, lebo sa rozpusti az v zaludku.
Zaha je dost nepresny vyraz, lebo ludia ho pouzivaju aj na tazobu aj na kvasenie v zaludku. Tazoba je niekedy priznakom prebytku kyselin, nafukovanie a kysle peny v pazeraku je dosledok nedostatku kyselin a pre to kvasenia v zaludku.
Tazoba moze byt aj alergia, H.p infekcia alebo ine mikroby v zaludku.

MIneraly nemozes brat spolu s kyselinami, lebo neutralizuju kyseliny. Ber ich(mineraly) s malym jedlom, co nepotrebuje kyseliny(zelenina ovocie)



5

Re: Tráviace enzýmy

vdaka ale povedzme ze ju zozeniem HCL 3,5% a keby som ju chcel nariedit na 1% tak ako to namiesat s vodou?a na itie su na to finty aby sa nekazili zuby!a tie enzymy od NOW ako tie uzivat? spolu s kyselinamy alebo teda po jedle? v tom nemam jasno vdaka



6

Re: Tráviace enzýmy

V lekarni ti mozu namiesat rovno 1% a po rozriedeni s vodou ju mozes pit slamkou, aby sa ti nedostala na zuby.



7

Re: Tráviace enzýmy

ahoj vdaka tak tu som nasiel tu kyselinu Ale neviem ci je vhodna na uzivanie neviem co je   p.a   a ked chcem koncentraciu uz spominanu 3,5% kolko dodat vody? myskim ze 9 dielov vody a 1 diel HCL vdaka za vysvetlenie



8

Re: Tráviace enzýmy

Matematika hovori, ze ked chces dostat 1% roztok z 3.5% musis pridat do neho 2.5 dielov vody.

Neviem ale, naco to chces riedit na 1%, ked sa to ma aj tak dat do pohara vody. takze ci tam das 35 kvapiek 1% alebo 10 kvapiek 3.5% je uplne jedno. Predsa to nemozes brat tak silne a musis to tak ci tak rozriedit, inac ti to spali pazerak.
Viacej by som velmi nebral, skor menej.
A potom este stale nevies, kolko naozaj potrebujes, to si musis vyskusat postupne zvysovanim davok
Normalne zaludok vylucuje 0.5 % HCL, ktora sa okamzite zriedi v zaludku na kyslost od 1 do 3 PH. Mnozstvo vylucenej je v desiatkach kvapiek  velmi zavisi od jedla co zjes a schopnosti parietalnych buniek.
Ak nezoberies dost, jedlo ti v zaludku kvasi a to je dobry indikator, ze treba trochu pridat.
Na rozne kvality pozri na definicie cistoty
http://www.advtechind.com/grade.htm
Farmaceuticka a potravinarska cistota su vhodne na pouzitie. Pravdepodobne aj spektralne cista, ale ta je pridraha.

Naposledy upravil: RNG (2010-11-04 21:11:22)



9

Re: Tráviace enzýmy

dakujem na fore bolo tusim odporucane 20 kvapiek na 0,5 L vody alebo 1ccm ze to zodpoveda 20 kvapkam  takze podla teba 10 kvapiek na pohar vody cize 2 deci je myslene na jeden pohar?



10

Re: Tráviace enzýmy

Nerozumiem otazke. Neviem co bolo odporucane a v akej koncentracii.
Opatrne z radami z fora, tam moze napisat hocikto hocico.
Kolko kyseliny si potrebujes dodat je vysoko individualne, musis zacat s tou najnizsou davkou a postupne ju zvysovat, kym nedosiahnes zastavenie kvasenia v zaludku. To samozrejme zavisi znacne aj od velkosti jedla.Na male jedlo snad vystaci aj to, co ti zaludok normalne produkuje, len na vacsie jedla niektori potrebuju doplnit to co zaludok nestaci vyrobit.
Ja osobne by som sa trochu obaval brat kyselinu, hlavne ked nevies merat kyslost toho, co pijes. PH v zaludku nesmie byt prinizke, inac si poskodis zaludok.



11

Re: Tráviace enzýmy

ok vdaka



12

Re: Tráviace enzýmy

Inac Betain HCl sa da kupit dnes uz velmi lacno, je to pevna latka, velmi trvanliva, nie ako kyseliny, ktore stracaju odparovanim a sposobuju korozie, naviac betain samotny je zivina najma pre pecen.
http://www.iherb.com/Country-Life-Betai … /1657?at=0
http://www.swansonvitamins.com/SW350/ItemDetail?n=0
http://www.swansonvitamins.com/CRL187/ItemDetail?n=0



13

Re: Tráviace enzýmy

ahoj RnG prosim ta ked mam 1l 35% roztoku a chcem 3,5% roztok kolko vody mam pridat do roztoku mne to vychadza 9L a 1l roztoku moze byt lebo mam tabulky stiahnute a v nich  mi vyslo ze 10,66l na 1l tak neviem  vdaka



14

Re: Tráviace enzýmy

Pomery riedenia su podla vah, nie objemov. A kyselina je tazsia ako voda, preto treba dat trochu viac vody na zriedenie(vacsiu vahu)
Riedenie sa ma robit podla vah, nie podla objemov.
Dufam ze nepouzivas technicke chemikalie a chces ich pouzivat po zriedeni ako doplnky!!!!



15

Re: Tráviace enzýmy

vdaka je to HCL  ako som ti uz pisal v p,a. kvalite http://www.centralchem.sk/?IDe=40566 je to tato a potrbujem 3,5% privitam upresnenie nariedenia vdaka



16

Re: Tráviace enzýmy

Pozor!!! Uvedena kyselina je len v laboratornej kvalite, nie farmaceutickej ani potravinovej. Tj moze mat zamorenie neprijatelne na farmaceuticke alebo potravinarske pouzitie.
Pozri na vysvetlenie roznych skratiek na kvalitu
http://www.advtechind.com/grade.htm
Kvality vo farmacii povolene su
NF, BP, USP, Ph Eur, DAB, DAC, JP, Ph Franc
Potravinova kvalita sa pise FCC



17

Re: Tráviace enzýmy

KLed som videl tu cenu, hned ma to napadlo, ze sa jedna o technicku=laboratornu kyselinu na reakcie. Farmaceuticke kvality su podstatne drahsie, ani neprichadzaju v tak vysokych koncentraciach obvykle, lebo riedenie vysokokoncentrovanych kyselin ej dost nebezpecne-uvolnuje sa pri tom hromada tepla
Pozri na tuto znacku
https://www.vwrsp.com/catalog/product/i … 030-2.5LPC klde maju cenu 35 dolarov za pol litra=590 gramov a je blizko max koncentracie, zhruba 37%
! kvapka tejto plus 10 kvapiek vody by ti dalo zhrubas 11 kvapiek 3.5% keseliny, hoci stale este nechjapem, na co potrebujes 3.5 % ked sam zaludok vyraba len 0.5% a aj ta je prilis silna na pazerak

Preto je lepsie brat kyselinu viazanu vo forme betainu HCl, ktory ti nepopali pazerak a rozpusti sa az v zaludku, ktoru je proti kyseline dobre chraneny.Za chyby pri experimentacii sa velmi tazko plati!!
Ja momentalne beriem L -lysine HCL, ktory ma asi 20% kyseliny na vahu, kde betain HCl ma 24% na vahu(za predpokladu ze betain je trimethylglycine a nie ine betainy)
Je to v kapsuli, tj lahko sa smykne cez pazerak a kedze je to jemny prasok v zelatinovej kapsuli velmi rychlo sa v zaludku rozpusti, tj je k dispozicii za par minut.

Dovod preco som momentalne presiel na L-lysine z betainu je momentalna epidemicky siriaca sa sezonna chripka/chripky?, co je zakazdym pri zmene pocasia, ked sa plno ludi nespravne oblecie, telo si oslabi a nastane epidemia.Ved sa to este stale nazyva prechladnutie, hoci sa jedna o sezonne oslabenie a tym vytvorenie podmienok pre vacsie sirenie sa roznych mikrobov.

Naposledy upravil: RNG (2010-11-04 22:18:28)



18

Re: Tráviace enzýmy

dakujem pekne len neviem take najst a v lekarnach by to vedeli namiesat? alebo ostat na tom Betaine hcl od Cantry life?



19

Re: Tráviace enzýmy

Veru ja nejdem nijak experimentovat, betaine HCl je lacny, mas tam dokonca pridany aj pepsin aj trosticku papainu a bromelainu
http://www.iherb.com/Country-Life-Betai … /1657?at=0
Su taki, co si to uz dali v lekarnach namiesat, ale ani tam ti to neurobia zadarmo a nakoniec ta babracka s korozivnymi kvapkami a mozne poskodenie pazeraka a zubov, to za to veru nestoji.



20

Re: Tráviace enzýmy

no vyslednu kyselinu chcem miesat este na 0,035% uz v pol litra vody a pit slam kov pred jedlom a po jedle a na stranke zdravy.cz to maju uz odskusane a vlekarni mi robi znama a ta mi ju namiesa na 3,5% je to cista na vnutorne pouzitie uz som to s nou preberal a ona miesa bezne 4% roztoky vecinou. to ridenie je 1ml kyseliny asi 20 kvapiek 1% hcl do pol litra vody a to je ta hodnota co som pisal  0,035% co ty na to?



21

Re: Tráviace enzýmy

a co hovoris na toto Dobry den Jardo, testem se sodou jsem vyzkoušel, že se v žaludku netvoří HCl a chtěl bych postupně vyzkoušet užívání Betainu HCl a následně dodávání HCl. Chtěl bych se vás zeptat, jak byste doporučil zařadit užívání tablet Betain HCl (600mg) s pepsinem. Můj jídelníček je zhruba následující: ráno 0.5l ovocné šťávy a 0.5l ořechového mléka, snídaně ořechy prohnané odšťavňovačem + ovoce a lžíce SP.
Oběd a večeře většinou zeleninový salát a 0.5 - 1l zel. šťávy (zařadím šťávu z bílého zelí), večer do něho občas dávám trochu vařených jáhel/pohanky/rýže/luštěnin nebo lžíci SP, jako přesnídávku/před spaním dávám 0.5l kozí kefír, takze bílkoviny konzumuju v relativně malém množství, hlavně v snídani. Ráno někdy cítím problém s trávením určitých druhů ovoce a ovocných šťáv (pocit plnosti, tlak v žaludku pod hrudni kosti), u zeleniny tento problém nemám. Mým cílem je zlepšit trávení a obnovit tvorbu HCl. Nejlepsi se mi zda dat tabletu k snidani a zapit orechovym mlekem. Díky

Tyto tablety, případně i kyselina se vždy berou před jídlem, nebo po jídle, případně mezi jídly, ale do jídla ne, protože první fáze trávení je enzymatická a teprve druhá fáze trávení pracuje s kyselinou. Je tedy vhodný určitý odstup a ten si musíte vyzkoušet, je dosti individuální.



22

Re: Tráviace enzýmy

OK na tu kyselinu. Osobne by som to aj tak nerobil, lebo je to za prve nepohodlne a za druhe to pali pazerak. Ten na to nie je stavany.

Jedno je ale trochu pomylene pri tom tvrdeni, kedy kyselina pracuje.
Niektore enzymi sa zacnu vylucovat uz v ustach(amylaza), preto vnimame sacharidy dextriny ako cukor.
Dalsia faza je v zaludku, kde prave kyseliny s enzymami dokopy rozkladaju bielkoviny(proteaza) ,
dalsia faza je zlc s lipazou v dvanastorniku,kde treba uz nielenze nekysle prostredie, ale dokonca alkalicke,
a dalsia su rozne vylucene enzymi z crevnych stien, kde je prostredie skoro neutralne.
Na kysle prostredie v crevach je rychla odpoved=hnacka, mierne zasadite neskodi.

Takze z toho vyplyva, ze sa kyselina ma brat tesne pred jedlom alebo s jedlom, nie dlho po jedle, lebo to da moznost kvaseniu a hnitiu v zaludku, co ma za nasledok peny zo zaludka v pazeraku=pala.

Naposledy upravil: RNG (2010-11-05 22:36:00)



23

Re: Tráviace enzýmy

dakujem za ochotu tak to pouzijem



24

Re: Tráviace enzýmy

Drzim palce. Davaj si pozor, zacni s mensimi davkami a prestan zvysovat, ked nebudes mat viac  naduvanie v zaludku.
Naduvanie v crevach je ina zalezitost, je to, obvykle vec nedostatku alfa galaktosidazy, ktora rozklada niektore zeleninove sacharidy(a fazulove!) aby sa absorbovali a neposkytli potravu kvasnym bakteriam v crevach.
Davka alfa galaktosidazy je 300 a viac GALU s vacsim jedlom. S fazulou aj 450 a treba ju brat tesne pred jedenim alebo spolu s jedlom, lebo na hydrolyzu sacharidov je potrebne kysle prostredie zaludka. Jej ucinnost je v prostredi  od 3.5 do 7 PH, samozrejme najlepsie je v prostredi od 4.5 do 5.5, tj mierne kysly zaludok
To celkove sedi s uvolnovanim kyseliny v zaludku, lebo na sacharidy a zeleniny sa uvolnuje menej kyselin ako na bielkoviny(proteiny). Na rozklad bielkovin zaludok ma dosiahnut PH od 2 do 3 , preto so silno bielkovinnym jedlom sa neodporuca si riedit zaludocne kyseliny, pri sacharidoch a zeleninach nie je ziadny problem okolo pitia.

Najhorsia rada na jedenie sa zialbohu praktizuje aj na radu dietetickych lekarov, najprv sa napit a zjest polievku, potom maso so skrobovinami a surovou zeleninou(zdroj roznych mikrobov) a na vrch toho nestraveneho mnozstva s rozriedenou kyselinou mucnik s plno rafinovanym jednoduchym cukrom, ktory samozrejme zacne okamzite kvasir
Na zelenine su rozne mikroby, nielen kvasne kultury a probioticke kultury, ale aj hnilobne....
A potom sa ludia divia, pre o ich naduva a maju bolesti zaludka, ked im tam dlhsie jedlo kvasi a hnije!

Nehovorim, aj ja robim obcas taku hlupost, stare zvyky sa nedaju tak lahko vykorenit, ale si dam aspon vacsiu davku betainu HCl a enzymov, pripadne ked sa to nehybe v zaludku a zacnem pocitovat tazobu, lognem si koloidneho striebra, ktore tie mikrobialne procesy na par hodin potlaci a jedlo sa dostane bez zivych mikrobov(dobrych aj zlych) do criev.
Obcas ideme do miest, kde je sa tomuto tazko vyhnut ako napr toto
http://www.texasdebrazil.com
kde obiehaju dookola stale "gaucovia" so spizami dookola a aj ked si zoberies z polovice len celkom maly kusok, je to besna davka.
Totiz neviem odolat studeny baru, udenemu lososovi vynikajucej racej polievka(lobster bisque) pred tym.Uz len ten studeny bar je dost na nasytenie, ale nikdy sme tam este nesli len na studeny/salatovy bar.
Posledne som za tym nejedol ziadny mucnik, nepil som okrem trochu vody ziadne napoje a predsa som si v noci musel raz glgnut striebornej vody. Ale rano som uz bol fit, plny energie.



25

Re: Tráviace enzýmy

RNG, mozem kludne uzivat BETAIN HCL aj po dobe spotreby? Koncili  teraz v oktobri, no mam este 5 balickov.
Tiez aj mineraly na kosti Bone Esencials mam po zaruke a este mam 2 baliky. Tie uz skoncili doby spotreby davnejsie.Nie su v nich  latky, ktore mi mozu uskodit, ked budem uzivat po spotrebe? A asi ako dlho po expiracnej dobe ich este mozem konzumovat? Az vobec mozem.
Dakujem za odpoved

Naposledy upravil: 959touareg (2010-11-06 11:33:08)



26

Re: Tráviace enzýmy

Nemyslim. Ja pouzivam casto rozne doplnky davno po zarucnej dobe. Tie doby nie su urcene naozajstnym degradovanim, ale priemyselnymi standardmi. Na Slovensku z toho robia cirkusy, ale skutocnost je, ze dobre vyrobeny a stabilizovany suchy vyrobok vydrzi aj desatrocia. Naproti tomu napr probiotika na Slovensku sa predavaju casto uplne neucinne, hoci maju este daleko do konca expiracie.
Najviac som sa musel smiat na soli, ktora je v mori miliony rokov, ale balena v obchode ma expiraciu 1 rok.



27

Re: Tráviace enzýmy

este mi upresni prosim ta pred jedlom si dam kyselinu a po jedle tie seper enzymy od firmy NOW alebo tieto enzymy spolu s kyselinamy na zaciatku jedla a niekedy si dam pred lahkym jedlom tieto enzymy robim dobre? vdaka



28

Re: Tráviace enzýmy

Ja osobne neodporucam kyselinu na prazdny zaludok.
Enzymy s jedlom pomozu stravit jedlo, enzymi 1.5 hodiny pred jedlom cistia telo ode roznych zamoreni



29

Re: Tráviace enzýmy

ahoj RNG tak cez moju znamu som Mal tu moznost zohnat HCL v lekarskej kvalite  no nakoniec to zasa bola analiticka ale cez Centrakl chem mam moznost v kvalite potravinarskej a rozpraval som sa aj z veducim a ten hovoril ze nieje s nou ziadny problem no len ta cena za liter 2 eura sa mi zda nijaka podozriva a on tvrdil ze obchodnici mozu rizovat  uz s cenami ako sa zachce ,lebo si spominal ze cena je podstatne vyssia. tak co radis?



30

Re: Tráviace enzýmy

2 eura za liter potravinarskej kvality kyseliny chlorovodikovej je prinizke, len samotne analyzy na primesy vyzadovane na potravinarsku kvalitu (FCC) nedovolia tak nizku cenu, leda ze by niekto sa toho nasilu chcel zbavit.
Technicka kyselina chlorovodikova samozrejme moze byt aj pod tu cenu, vychadzaju totiz z reakcie technickej kyseliny sirovej a soli. Technicka kyselina sirova je ale zamorena tazkymi kovmi spravidla, takze na vyrobu potravinarskej HCl musia pouzivat ovela drahsiu cistu kyselinu sirovu.

Osobne by som sa takym individualnym riskantnym pokusom vyhybal, ked je na trhu dost bezpecnych prostriedkov.

Naposledy upravil: RNG (2010-11-11 19:22:17)



31

Re: Tráviace enzýmy

ok este raz vdaka len sa mi to zda neucinne pretoze beriem s jedlom 2 kusy betainu hcl vies od Cantry life a este sa mi zda ze to neni ono  avsak prechadzam stale na lepsiu stravu .napr ked zjem chlieb s maslom,alebo mucne jedla aj makovnik tak pala je na svete.tak neviem ci mi nespaluje obiloviny ,maso mozem zjest z toho ma tak nepali ako mucne jedla ani sladke mi nevadia ako cokolada,zacinam aj ocisty pecene aj criev to je zaklad lebo ma najviac seru akne.inak ma nic neserie a to je dosledok zleho travenia podla vsetkeho co som sa naucil.



32

Re: Tráviace enzýmy

Zeby candida? Alebo alergia na lepku?
To vsetko ma spojenie s travenim, palou nafukovanim....
Alebo infekcia H.p v zaludku? Ta je tiez spojena s acnami, tak ako je aj candida.
Nemas nahodou spomalene travenie(posuv, motilita) takze nejes na prazdny zaludok , ale je tam este zvysok z predosleho jedla? To tiez moze sposobovat okamzite kvasenie sacharidov a z toho kvasne peny sa tlaciace do pazeraku=pala.



33

Re: Tráviace enzýmy

ako zistim ci mam candidu alebo ze mam zvysok predosleho jedla kde sa daju robit testy? candidu asi pochybujem jest mi chuti a ziadne bolesty brucha ani criev nemavam znasem hodne palive jedla aj cesnaku a cibule len od puberty tie akne a pala mal ju otec aj brachovia,takze babo rad



34

Re: Tráviace enzýmy

Nedostatok kyselin ako aj ine veci v rodine su dedocne tak ako tvar ucha, kosti v tvari ci naklonnosti na rozne choroby.
Su niektore jedla, ktore poznas aj v stolici, takze ti mozu ukazat, ako rychlo jedlo cez teba prislo. napr kukurica.
Spravny cas ma byt 8 az 16 hodin. Dlhsie znamena, ze maju mikroby v crevach moznost sa premnozit prilis a to vcitane aj skodlivych.



35

Re: Tráviace enzýmy

ahoj esta raz a chcel by som vediet Kolko si mozem dat rano na lacny zaludok KHCO3 ,davam si zarovnanu lyzicku cajovu s pol litrom cistej vody a potom nejem 2 hodiny takze ci sa nemozem predavkovat draslikom a co za nasledky moze vyvolat vela?



36

Re: Tráviace enzýmy

Pol lyzicky je viac nez dost, to mas extra 1 gram =1000 mg draslika. Privela draslika a inych mineralov zatazuje extra ladviny, hoci KHCO3 je vyborne vodorozpustna, takze nemozu vyvolat usadeniny v ladvinach, len mozu malicko  zvysit ich pravdepodobnost nepriamo(vysolenie)



37

Re: Tráviace enzýmy

RNG, rad by som sa ta spytal, ktory je podla teba najlepsi produkt na traviace enzymy? Tak aby som tam mal podla moznosti vsetko, alebo nie je dobre brat jednu pilulu na vsetko? Co beries ty?

Mam teraz tento
http://www.swansonvitamins.com/NWF601/ItemDetail

A inak Vsetko najlepsie do noveho roku 2011 a dakujem za vsetky tvoje cenne a nezistne rady a za tvoj cas.
Srdecna vdaka.



38

Re: Tráviace enzýmy

Ten beriem aj ja. Tiez beriem Jarro Zymes Plus a s jedlom Super Enzymes  firmy NOW.
Dost tazko povedat, co je lepsie, lebo to zavisi od toho, co chces adresovat.
Ja beriem aj obcas Nattozymes, lebo mam hustu krv.



39

Re: Tráviace enzýmy

Ten beriem aj ja. Tiez beriem Jarro Zymes Plus a s jedlom Super Enzymes  firmy NOW.
Dost tazko povedat, co je lepsie, lebo to zavisi od toho, co chces adresovat.
Ja beriem aj obcas Nattozymes, lebo mam hustu krv.



40

Re: Tráviace enzýmy

A ako sa to ma presne brat? Pred jedlom ci cez jedenie? A kolko kapsul?



41

Re: Tráviace enzýmy

Enzym pred jedlom je na cistenie teloa, enzym s jedlom je na stravenie jedla. Davka zavisi od velkosti jedla a potreby doplnit telesnu vyrobu individualne.



42

Re: Tráviace enzýmy

Rozmyslal som, ak by som bral tieto enzymy dlhodobejsie, nemoze sa telo na ne zacat spoliehat a prestane si vyrabat svoje vlastne a zostanem na nich zavisly? Nema sa to brat len obcas alebo kratkodobo?



43

Re: Tráviace enzýmy

Poskodenie vyroby enzymov je mozne roznou mikrobialnou cinnostou, tak isto regeneracia je mozna, hoci ovela menej pravdepodobna.
Neviem o pripade, ze by telo prestalo vylucovat enzymi za to, ze beries extra tie, co ti chybaju.
Ja ich beriem uz dlhodobo a mozem kludne vynechat tyzden a nemam ziadne problemy. Samozrejme ma zacne naduvat, tak ako ked som predtym nebral enzymi a kyseliny, tak isto je moznost navratu pal, ked zjem privela alebo po jedle vypijem nieco sladke a to zacne kvasit.
Samozrejme beriem enzymi len s velkymi a tazkostravitelnymi jedlami, s mensimi si telo bez problemov poradi.

Naposledy upravil: RNG (2011-01-01 00:52:31)



44

Re: Tráviace enzýmy

chcem sa spytat na tieto enzymy
http://www.sportvyziva.sk/index.php?productID=221
su dostatocne silne , pripadne keby som uzivala 3 tabletky denne + foruna vitae jod (jedna lyzicka denne ) ? (znicenie cysty)



45

Re: Tráviace enzýmy

Velmi slaby produkt. Este slabci nez ubohy stary Wobenzyme.
Sile pankreatinove obsahuju ekvivalent nad 2000 mg pankreatinu a su este silejsie enzymi zalozene na rastlinnych a fungalnych vytazkoch. Ja momentalne beriem bezne s jedlom stredne silny Super Enzymes firmy NOW
http://www.iherb.com/Now-Foods-Super-En … /857?at=0, ktory ma v kazdej kapsuli 4x200 mg pancreatinu so zarucenou enzymatickou aktivitou(pozri enzymaticke jednotky)
,Na seriozne cistenie tela pouzivam ovela silnejsi a s viac zlozkami
http://www.iherb.com/Now-Foods-Digest-P … 21321?at=0
pripadne lacnejsie pankreatinove s alfa galaktosidazou(zeleniny fazula bez vetrov)
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ja … s/257?at=0
kde je zhruba ekvivalent 2000 mg pankreatinu na kapsulu, co je dvadsatnasobok toho, co mas v tom drahom uvedenom slabom enzyme

Vseobecne, ked nevidis udavane enzymaticke jednotky ale len miligramy, zabudni na to to je slaby produkt, ktory sa nema cim chvalit a nema ziadnu enzymaticku aktivitu garantovanu.

Co sa tyka toho tekvicoveho oleja s pridavkom jodu, toho jodu je tam velmi malo, len 200 mikrogramov na polievkovu lyzicu. V jednej kvapke jodovek tinktury, tej starej, co sa kedysi pouzivala je vyse 2.5 mg jodu.
1 ozs(30 ml)flasticka tinktury ma teda 600 kvapiek= 1500 mg jodu, zatial co tato stvrtlitorva flaska jodidovaneho tekvicoveho oleja ma len 5 mg jodu dokopy.
Pozri na cenu jodovej tinktury
http://www.google.com/products/catalog? … DUQ8wIwAg#
Inac pozri na  http://rng.nazory.eu/jod
Volny jod je halogen ktory sa okamzite naviaze na tuky, akekolvek, takze hovorit o "specialnej organickej forme" je tu len obycajna reklama.Naviaze sa aj ked prejde cez kozu okamzite na nase vlastne podkozne tukove vazivo, tj dale hovoris uz len o organickom jode.
Samozrejme zlozka KJ alebo NaJ sa vyuzije pomerne malo, lebo sa nenaviaze a zostane v krvi pomerne kratko, lebo ako mala molekula sa pomerne rychlo v ladvinach odfiltruje do mocu.

Naposledy upravil: RNG (2011-01-13 23:05:27)



46

Re: Tráviace enzýmy

dobry vecer RNG, neviem ci si lekar, liecitel, ci sam si sa vyliecil, chcem ta poprosit o radu,  mam polyp v maternici, cysticku maternicu a uz aj cysty v prsnikoch vacsie i mensie. beriem pupalku olej 1x500mg denne, kelp 1x150uq denne, lecitin 1x1200mg, pijem zmes byl. cajov: alchemika, sallvia, mysi chvost, nechtik 2xdenne. chcem si kupit traviace emzymy, ale mam helikobaktera, ktoreho antibiotika nezlikvidovali, iba crevnu floru mi znicili na pol roka /hnacky a bolesti zaludka/. mlieko, vajcia, cibula, banan, strukoviny ma naduvaju - ale neriesim to uzivanim enzymov, pretoze by som ich musela brat cely zivot. momentalne ta poprosit o radu ake traviace enzymy na cysty  /pre istotu bez betainu - pri podozreni zo zalud. vredoch nie je betain doporuceny/  mam zakupit - neviem, aka je kvalita tovaru cez internetovy obchod. hladala som v lekarnach traviace enzymi a lekarnici vobec taky sortiment nemaju, nasla som iba podnikovu predajnu fy. Tachyon http://hotelspirit.sk/ttpharm/index.php?ID=549 , kde maju pripravok Enzymkomplex. neviem ci tiez pouzivam spravne davkovanie pripravkov, ak mas aj nejake znalosi ohladne zlikvidovania helikobaktera budem rada, ked mi poradis. dakujem.

Naposledy upravil: sidvis (2011-01-25 21:53:04)



47

Re: Tráviace enzýmy

Ze kyseliny skodia zaludku je blud. Snad pri zaludocnom vrede mozno niekedy pomaha na zahojenie znizit kyseliny v zaludku. Ale nizko kyseliny znamena, ze sa mikroby v zaludku neznicia, vcitane helikobaktera a inych a tak sa dostanu aj do criev, kde narobia pataliu, vcitane velmi skodlivych pliesni a candidy albicans.
Ked nemas dostatok enzymov a probiotik v crevach, musis si ich dodat. Samozrejme nie s tak slabeho produktu, ako uvadzas, s 120 mg pankreatinu, to aj vyse 30 rokov stary Wobenzyme ma viac. Pozri na silne enzymaticke zmesy, kde je az 8x skoncentrovany pancreatine. Pozri na
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ja … s/257?at=0
kde mas skoncentrovane do kazdej kapsuli 2000 mg pankreatinu, nie 120....
To iste plati na kyseliny, ktorych zrejme nemas dost a potrebujes si ich dodat..
Ak mas helikobakter, da sa znicit za mesiac pitim koloidnej striebornej vody(4x2 lyzice), tiez branim monolaurinu, co je novy velmi ucinny prostriedok vyrobeny z kokosoveho oleja, ucinny na mnozstvo bakterii plesni, candidu aj mnohe virusy. Ja ho uz beriem ako prevenciu.Na vyhojenei vredu je dobry aj DGL(vytazok z licorice) aj patentovany zinkovy preparat, potravinovy doplnok carnosine zinku(PepZin GI)

Nuz ale ked si myslis, ze sa to da urobit bez kyselin, enzymov, vlaknin a probiotik, budes este dlho trpet.
Na travenie by som odporucil, napr tento, ktory ja sam pouzivam
http://www.iherb.com/Now-Foods-Super-En … s/857?at=0
na cistenie tela ten od firmy Jarrow, alebo tento velmi komplexny, mnohozlozkovy
http://www.iherb.com/Now-Foods-Digest-P … 21321?at=0 na odstranenie roznych zamoreni.
Samozrejme potrebujes aj kvalitne probiotika, pozri  sa do tem napr candida, kde sa riesi zamorenie criev candidou albicans, ktoru treba vyhubitr a nahradit kvalitnymi proibiotikami.



48

Re: Tráviace enzýmy

pre Sidvis: ten 1200mg Lecitin je ampulka a berieš ho na tuky? Lepší asi bude granulovaný. Pozrí si tému Lecitín.



49

Re: Tráviace enzýmy

Nuz na to, aby lecitin emulzifikoval nase tuky(pecen, cievy....) nesmie byt uz nasyteny olejom, tj musi byt cisty, praskovy. A musi ho byt naraz dost.Odporucam polievkovu lyzicu raz az dva krat do tyzdna.
Na Slovensku je tento pomerne cenove dostupny:
http://www.vemica.sk/sojovy_lecitin.php?sekce=14



50

Re: Tráviace enzýmy

http://www.iherb.com/Source-Naturals-Pa … /6199?at=0
Toto je tuším najsilnejší a ešte lacnejší pancreatin čo je na iherb.