1

Téma: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

RNG, potrebujem poradiť s problémom prílišnej úzkostlivosti na čistotu a najmä prach v domácnosti. Je to stále horšie. Prerástlo to až do fóbie. Čo to spôsobuje? Tento problém sa objavil vo veku asi 14 rokov a bol liečení liekmi a aj elektrošokmi. Potom nastalo zlepšenie, no teraz vo veku 43 rokov sa to opäť vrátilo. V mladosti však išlo o iné príznaky, nebola to upnutosť na čistotu, ale skôr na školské povinnosti. Teraz sa jedná prevažne o upnutosť na poriadok a najmä na prach. Ostatní členovia rodiny tým dosť trpia. Ide zrejme o poruchy v mozgu, však? Čo je na to dobré? Nechcel by som, aby sa to opäť riešilo liekmi. Určite majú veľa vedľajších účinkov. A čo elektrošoky? Je to prospešné? A čo nejaké účinné potravinové doplnky, prípadne stravovanie, alebo terapia? Vďaka vopred.



2

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Co tak sa systredit na nieco ine, uzitocne
Ja si nemyslim, ze veci ktore sa udievaju v mozgu bez poruch tvorenia neurotransmiterov potrebuju lieky alebo doplnky. To je len vec ovladania sa, tj preladenia mozgu na ine zalezitosti
Dobry hypnotizer moze pomoct,. meditacie a rozne cvicenia(tai chi, yoga) tak isto.
Potlacanie normalnej cinnosti mozgu alebo nicenie jeho funkcie elektrosokmi je zly napad.



3

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Ale predsa ide tu o nejakú biochémiu mozgu, ktorá asi nie je úplne vyladená. Neviem, čo to spustilo. Nebolo to a zrazu sa to nedá prekonať. Je to myšlienka, ktorá sa nedá odohnať. Niečo ako keby sa vrylo do mysle a nechce odísť. Kto vie, možno to spôsobuje Wifi, alebo niečo iné. V poslednej dobe sa to v západnom svete objavuje ako epidémia. Niečo za tým musí byť. Tých vecí, ktoré na nás v tejto "prekrásnej civilizácii" vplývajú je veľmi veľa.

Naposledy upravil: vlado (2013-11-02 00:44:14)



4

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Nuz rozne toxiny nas cely cas obklopuju, niektore su neurotoxiny, takze mozu sposobit skody v mozgu. Elektromagneticke polia tiez mozu narusovat nervovu sustavu u niektorych velmi citlivych jedincoch, v tom pripade by som vyskusal vsetko doma povypinat , najma na noc, alebo este lepsie odist niekde na chatu kde nie je ani elektrina zavedena. Ak sa ti to tam zlepsi, tak mas problem z poliami, v tom pripade sa ti zide si urobit ciapku s vodivymi vlaknami, urobit nad postelou akoby moskytieru z vodivycy latok a tak odtienit prienik elektromagnetickych ziareni. Wifi na niektorych miestach ma velmi silny signal  a to je zialbohu 24 hodin.
Ja som v robote zistil , ked nainstalovali niekde v blizkosti anteny, ze sa mi meracie priostroje "zblaznili"skakali a vobec sa s nimi nedalo pracovat, tak som ich cele prakticky musel obalit alobalom. Na stastie ja na to nereagujem velmi.Zatial.



5

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Je to možné, alebo ma ešte napadlo, či to nemôžu spôsobovať izbové kvety. Je ich v spálni veľmi veľa najmä je tam veľa orchideí. Niekde som počul, že dokážu poriadne vysávačť z človeka energiu. Neviem, či je to pravda.



6

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Na orchideach su plesne a to moze sposobovat alergie.
Ze by tahali z cloveka energiu sa mi velmi nezda!!!
Ja ich mam dost v obyvacke, kde casto aj zaspim a nezda sa mi, ze by som mal extra malo energie

Naposledy upravil: RNG (2013-11-04 21:47:56)



7

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

OK a ešte ma napadlo, či by neboli nápomocné vlašské orechy, kedže o tých sa hovorí, že sú dobré na mozog. A aký je rozdiel medzi vlašským orechom a doplnkom z Black wallnut? Je to to isté?



8

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Vlassky orech je orech, s obsahom roznych mastnycy kyselin a mozog je zlozeny hlavne z tukov. Na mozog je dobre jest neprazene rozne orechy.

Doplnok Black Walnut Hull, je vytazok zo zelenej supky oresaka, je ucinny na rozne parazity.



9

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Dobry den,pan RNG,

bola som zavisla 2 roky na lexaurine,dalsie 4 roky zavisla na xanaxe,potom mi zistili obsedantno-kompulzivnu poruchu,beriem momentalne sulpirid belupo.Mala som helikobakter pyroli,brala som 1 rok omeprazol-vdaka Vam,uz neberiem nahradila som ho kalinatom.Kazdy mesiac mam problem s mykozou-nekonecna navsteva lekarne,kupujem masti,gely,lieky,nic nezabera,nepijem mlieko,nejem syry ani jogurty,mäso 2krat tyzdenne.Mam problem s plynatostou,naduvanim,vsetko mi stoji v zaludku.Trpim uzkostou,strachom,neskutocnou nervozitou-riesim to cajikmi-aswaghanda,mucenka,rozchodnica ruzova,majoranka atd-pomaha trochu.Beriem multivitaminove tablety gs-extra strong,cesnak v tabletkach,kyselinu listovu,oreganovy olej a sem tam kokosovy olej.Chcem prejst protiparazitnou detoxikaciou a vysadit sulpirid belupo.Prosim Vas,smiem vsetky tieto vyzivove doplnky brat spolu?
protiparazitny balicek:
mlety klincek
palina
tinktura z cierneho orecha
5HTP
lubovnik bodkovany(hypericin a hyperforin)
L-Theanine
GABA+B3
koloidne striebro
Inositol
SAM-e
KAVA-KAVA
LECITIN
Lugolov roztok
Zinok
Magnezium
Vitamin C
Vitamin D3
Za odpoved,Vam,vopred dakujem :-))



10

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

este som sa chcela spytat,ci mi pomozu antiparazitika:praziquantel ,albendazol,niclosamide
a nieco na zavrate a piskanie v usiach?



11

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Nie. Piskanie v usiach je najma z mikrobov co su schopne zit z hlienov. na to je najma serapeptaza a NAC na odmaskovanie/odhlienenie, a oreganovy olej alebo vlastne carvacrol co v nom je, davka carvacrolu ma byt 3 x 200 mg na ucinnost, dlhodobo.



12

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

OCD?
neviem či mám OCD- teda kompulzie vobec nemam -  ze by som niečo musela robit opakovane -ale mám opakované myšlienky  kvoli 1 veci-viem sa hrozne kvoli tomu trapit- prosim vas neviete mi niečo poradit na tie opakované myšlienky?dakujem



13

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

niekde som čítala že inositol pomáha proti OCD



14

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Vsetky vitaminy B su dobre pre cinnost mozgu, dobre je brat napr zmes stress B plus C



15

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

je dobrý tento? : http://www.iherb.com/product-reviews/Na … 1&fr=4



16

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

alebo tento: http://www.iherb.com/Twinlab-Stress-B-C … sules/7211



17

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Ja beriem ten z Twinlab, lebo mam radsej kapsule, ktore sa lepsie prehltaju aj rozpustaju, a maju obvykle menej eciek=nepotreebuju tabletovacie pridavku.
Inac co sa tyka toho vitaminu B-3 jeho forma inositol hexaniacinate je vyborne tolerovatelna  aj vo vacsich mnozstvach(az 2 x 500 mg) a na ukludnenie posobi pre to, ze sa mala cast naviaze na ukludnujuci neurotransmiter GABA, ktory sa tvori v crevach, ukludnuje creva s svalstvco, ale  bez naviazania na B-3  sa nevie  prebojovat priamo do mozgu pre mozgovu krvnu barieru. Len v zlucenine s vitaminom B-3. sa vie dostat do mozgu a tam posobit ukludnujuco, tlmiaco. Inac na trhu je aj priamo zlucenina GABA s B-3 pod menom Picamilon, zatial dost draha. kde odporucena davka je okolo 300 mg denne.

Osobne sa ale skor spolieham na tlmiaci L-theanine , davka 2 x 400 mg alebo pitie silneho zeleneho caju.



18

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Ďakujem veľmi pekne.



19

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

OK



20

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

a nahodou neviete či ten L-theanine a B vitaminy sa možu uzivat spolu s venlafaxinom-antidepr. zo skupiny SNRI, uzivam len najnižšiu davku- 37,5mg 1 krat denne, ja viem Váš názor na lieky, že to nie je dobré brať, aj ten venlafaxin chcem v lete postupne vysadiť, ale dovtedy músím nejako vydržať, lebo študujem na VŠ
a ešte mám vlastnú skúsenosť, že keď som samostatne užívala B6 alebo B3 v trochu vyšš. dávkach ako sú tie ofic. odporúčané
sa mi OCD trochu zhoršilo, je to tým, že som tie vitamíny  B spolu neužívala?niekde som čitala, že je lepšie ked sa spolu užívajú- myslim to tak že vitaminy B všetky spolu uzivat, nie len 1 z vitamínov B, dakujem



21

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Oficialne odporucane davky su pre potreby tela ako vitaminy. Klinicky ucinne davky vitaminov ako lieciva su ovela vyssie.SNRI je ucinok na serotonin aj norepinephrin. 5-HTP  pomaha telu tvorit viac serotoninu (=5-HT).
Takze neodporucam brat 2 latky naraz ovplyvnujuce hladinu serotoninu, jedine ze by si jednu znizovala a druhu postupne pridavala.



22

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Ahoj RNG, uz dlhe roky mam obsedanto-kompulzivnu poruchu, asi priblizne 5 rokov sa liecim chemickymi liekmi (co mas dost stve), ale uz som sa nemohol dalej pozerat na to ako trpim na ich vedlajsie a skodlive ucinky tych liekov, tak som si povedal, ze to dalej nebudem tolerovat. Tak som sa nedavno rozhodol, ze tento moj problem budem riesit aj alternativnou medicinou konkretne homeopatiou. Takze uvidim ako mi toto pomoze, este som len na zaciatku takze nemozem ocakavat zaraky. Ale ak by toto nemohlo, tak budem hladat dalsiu alternativu a to hlavne vyzivove doplnky.

Tak som studoval temy na tomto fore, ktore suvisia s tymto mojim psychickym problemom. Nasiel som aj konkretne doplnky aj odkazy na ne, ktore presne odporucas a to SJW a L-Theanine. Chcem sa Ta spytat na 5-HTP, hladal som na i-herb-e, je ich tam vela, ale tento sa mi zda asi najlacnesi a aj obsahovo vyzera byt dobry: http://www.iherb.com/Healthy-Origins-5- … l&ic=2

Myslis, ze je to dobry vyber, alebo poznas nejaky lepsi pripadne kvalitnejsi?

Naposledy upravil: Pietro (2014-03-07 10:47:22)



23

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Homeopatia je hlupost z minulosti, kde jednoducho to, co sposobovalo podobne priznaky, ako ma choroba prehlasili za liek, ukrutne rozriedene. Bez akychkolvek dokazov. A kedze je toto naozaj nedokazane za ucinne okrem placebo efektu(viera vo vyliecenie) tak to farmacii a lekarom nevadi, lebo to nepredstavuje pre nich konkurenciu. Medzitym, kedze na homeopatiu neutocia sa pod tym menom schovali aj rozne doplmnky, ktore maju naozajstny ucinok. Takze v sucasnosti je to poriadna matez.
Na znacke doplnkov nezalezi,len na obsahu a samozrejme cene. Osobne odporucam hlavne dobre kontrolovane vyrobky z USA, inde je kontrola kvality neista.



24

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Este tu na fore spominas, ze aj rozne rybie oleje su dobre na psychiku resp. na mozog. Obsahuju tie dve zlozky EPA a DHA.
EPA je protidepresivne a DHA je na hojenie nervov -> treba az 1g aj viac. Prosim Ta, vies mi povedat, kedze je EPA protidepresivne, aku vysoku davku treba dodat aby to malo pozadovany ucinok?

Naposledy upravil: Pietro (2014-03-07 16:55:52)



25

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Az jeden gram denne.
Protidepresivny je aj vitamin D-3, az 5000 IU denne.
Niekedy pomoze aj lecitin, osobne odporucam brat najmenej lyzicu raz za tyzden ale moj  dovod je najma cistenie ciev. Lebo az 1/2 ludi zomiera na nasledky zapchatych ciev( infarkty, porazky zlyhania nedokrvenych organov)

Naposledy upravil: RNG (2014-03-07 22:02:19)



26

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Dakujem velmi pekne smile



27

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

OK



28

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Ahoj RNG,

chcem sa Ta opytat. Ako som uz nedavno spominal v tejto teme, ze mam obsedantno-kompulzivnu poruchu uz niekolko rokov, ktoru som zacal riesit aj homeopatiou. Homeopaticka mi naordinovala uz aj nejake homeopaticke lieky, ktore som postupne kazde zvlast vykusal, ale ucinok nebol dostacujuci, takze v podstate este stale hlada pre mna ten spravny homeopaticky liek. No ja uz som bol netrpezlivy, tak som si objednal SJW, ten ktory odporucas, pretoze som bol velmi zvedavy ako bude ucinkovat. Takze ked mi prisiel, tak som ho na druhy den aj vyskusal, dal som si narazovu davku (3 kapusule = 3mg hypericinu a 30mg hyperforinu) a ucinok nastal priblizne po 2 - 3 hodinach a musim povedat, ze ucinkoval vynikajuco smile Takze z toho vyplyva, ze mam s vysokou pravdepodobnostou nedostatok serotoninu?



29

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Nuz  ta davka nema len ucinky SSRI ale aj SNRI, ciastocne aj na hladinu GABA, tj je to ovela viac, nez len zvysenie serotoninu.
Najma nedostatky noradrenalinu a GABA sa tiez prejavuju na nepokoji, a to je zrejme nejak spojene s obsesivnostou.



30

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Su aj nejake doplnky na norepinefrin (noradrenalin)? Ja som nasiel nejake, ale neviem ci su spravne:
http://www.iherb.com/Life-Extension-D-L … l&ic=1
http://www.iherb.com/Now-Foods-L-Tyrosi … l&ic=2
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … mg-60-caps



31

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Nuz o tom viem mizivo malo a zialbohu na informacie vyrobcov sa celkom  spoliehat neda.



32

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Aha, OK. A na dopamin som sa tu docital, ze je dobry doplnok L-Dopa, ta klinicky ucinna davka je od 250 mg do 1200 mg (ak sa nemylim), poznas nejaky dobry doplnok, ja som nasiel na tomto fore od fimy NOW Foods, ale tam je len v 1 kapsule 60 mg L-Dopy, nepoznas nejaky lepsi?



33

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Su aj lepsie, samozrejme  dnes sa L-dopa vyraba aj synteticky, jedna sa o bioidenticky produkt, pozri na
http://www.ccnvitamins.com/l-dopa.html? … MwodnVsAeA
Odporuca sa brat spolu s quercitinom, ktory pomoze premenit L-DOPU na dopamin.



34

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Dakujem. Este som si spomenul na ajurvedsku bylinu Ashwagandhu, myslis ze by mohla byt uzitocna pri OCD.



35

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Definitivne. Patri medzi ukludnuijuce a Ayurveda ju pouziva na ukludnenie uz aspon tisic rokov.



36

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Inak ten St. Johns Wort sa moze uzivat aj nalacno?



37

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Hociako, nie je drazdivy na zaludok, tj este som nikoho na to nepocul sa stazovat. A aj bajky, co obiehaju, ze vyvolava fotosenzitivitu sa zdaju nepodlozene. Od ludi, co to pouzivaju som este nepocul ani jeden pripad



38

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Tak som to vyskusal si dat ten SJW nalacno a fakt vobec to nedrazdi zaludok, cize tym padom ani brucho z toho neboli, takze je to v pohode smile



39

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

OK



40

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Trochu som si nastudoval nieco o norepinefrine. Telo ho vie ziskat z fenylalaninu (Phenylalanine). A este som sa docital, kedze telo premeni fenylalanin na tyrozin (Tyrosine) a z neho vyrobi norepinefrine, takze z toho vyplyva, ze tyrozin je lepsi zdroj na vyrobu norepinefrinu?

http://en.wikipedia.org/wiki/Phenylalanine
http://en.wikipedia.org/wiki/Tyrosine

Naposledy upravil: Pietro (2014-05-26 09:15:57)



41

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Nuz to by som si musel aj ja nastudovat, ale ono to je velmi komplexne, kdeze pri roznych premenach su potrebne rozne enzymy, pozri na grafy
http://en.wikipedia.org/wiki/Norepinephrine. Tam je dopamin len jeden krok od norepinephrinu, a L-DOPA jeden krok od dopaminu.
Takze ked tomu mozem verit tak L-dopa by bol doplnok  k tomu najblizsie.

Naposledy upravil: RNG (2014-05-26 20:23:22)



42

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Cize to znamena, ze L-Dopa je zdroj na vyrobu dopaminu a zaroven aj zdroj na vyrobu norepinefrinu?



43

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Ano.Lebo v tele sa dopamine ciastocne meni na norepinephrine



44

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Podarilo sa mi najst doplnok na L-Dopa: http://www.iherb.com/Paradise-Herbs-Org … l&ic=5

Podla mojich prepoctov tam je dokonca az 375 mg L-Dopy na 1 kapsulu. Spravne som to vypocital?



45

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Desatinna ciarka ti tam chyba. 15% z 250 mg je 37.5 mg.



46

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Aha, lebo ja som to pocital podla tohoto popisu:

Description of Raw Material: Organic Mucuna extract 10:1 naturally containing a full spectrum of active and synergistic constituents including but not limited to 15% L-Dopa and equal to 2,500 mg whole seed.



47

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

OKI. Mucuna obsahuje 1.5 az 2.5% L-DOPY. Nas obycajny konsky bob obsahuje okolo 1 % L-DOPY.



48

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

A preco sa ten obsah L-Dopy vypocita z 250 mg a nie z 2500 mg?



49

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Pretoze vysledny vytazok 10:1 ma obsah 15 %  L DOPY.
Samotny africky bob ma len 1.5%, ako som uviedol



50

Re: obsedantno kompulzívne poruchy OCD

Aha, uz rozumien. A chcem sa este opytat na tu L-Dopu co si mi odporucil, kde je v jednej kapsule az 250 mg L-Dopy. Len nejako tomu nechapem podla coho si zistil, ze ide o bioidenticky produkt?