1

Téma: opaľovanie

Dobry den, teraz som sa docitala ze sezamovy olej je dobry na opalovanie, ze absorbuje ultrafialove ziarenie. je to pravda?



2

Re: opaľovanie

ochranny faktor (SPF)sezamoveho oleje je okolo 2.5 co je ovela menej, newz napr kokosoveho, kde je podla hrubky natretia 4 az 8.
Vyssie hodnoty sa dosahuju pridanim roznych organickych chemikalii a tiez zinkovej beloby(oxid zinocnaty, jemny prasok asi 0.1 mikronovy)
Osobne davam prednost doma miesanym olejom, lebo tam nepridam ziadne skodlive chemikalie, prave naopak liecive a vyzivne doplnky. Pozri na
http://rng.nazory.eu/prirodna-kozmetika



3

Re: opaľovanie

Mam otazku na pana RNG ake doplnky su potrebne ako priprava na slniecko,teda ak sa chystame ist napr. k moru,ako je sa treba pripravit,aby sme sa nespalili?dik



4

Re: opaľovanie

Minimum zmes olejov, najlepsie kokosoveho s pridanym vitaminom E a jemneho prasku kyslicnika zinocnateho, pozri na   http://rng.nazory.eu/prirodna-kozmetika.
S nasou severskou bielou kozou je expozicia na slnko bez ochrany max 20 minut denne, s faktorom 4 je to 80 minut atd. Proti skodlivym nasledkom ultrafialoveho ziarenia je dobre brat rozne antioxidanty, najdolezitejsie su vussie davky zmesi vitaminov E, ja beriem pri mori a na horach 800 IU denne, to pomoze regenerovat kozu z nasledkov ultrafioaloveho ziarenia.

Vyhybajte sa kremom , ktore hovoria ze su nezmyvatelne vodou, lebo tie zapchaju pory a su z toho kozne problemy. A celkove je dobre sa vyhnut vsetkej chemickej kozmetike.



5

Re: opaľovanie

Aky faktor ma ten kokosovy olej s vitaminom E?
ktore doplnky s vitaminom E doporucujes a kedy je ich treba zacat uzivat? este mesiac pred odochodom k moru? inde ste pisali,ze dobre je uzivat aj D3, ale iba v zime, takze v lete to nie je potrebne? a posledna otazka: od detskych liet sa hovori,ze pri opalovani pomaha betakaroten,ten nedoporucujete uzivat pri mori? ktore z tychto doplnkov ma aj iherb? dakujem



6

Re: opaľovanie

Vitamin E nezmeni velmi faktor kokosoveho oleja, ktory je od 4 do 8, podla hrubky natretia. Vitamin E len regeneruje ultrafialovym svetlom poskodene podkozne bunky. Podobne aj vitamin C v tukovej forme, tj ako ester C palmitate.
D-3 sa vytvara na slnku, preto kremy s prilis vysokym faktorom 30 az 50 nedovolia vytvarat vitamin D-3. Zialbohu mnohi ludia aj napriek dostatku slnka(az 20%) si nevie vytvorit dostatok vitaminu D-3, najma starsi. Nuz a to je casto dovod pre osteoporozu u starsich ludi, lebo D-3=cholecalciferol je nevyhnutny pri absorbcii a zabudovani kalcia/vapnika do kosti.



7

Re: opaľovanie

takze v lete D3 nepotrebujem? mam 40, to este by som snad mohla zvladat vytvarat si vlastny D..
to znamena,ze ked si urobim krem na opalovanie z toho receptu ,co uvadzas, nemusim kupovat ziadne eckove kremy na opalovanie??
napis mi este prosim,ako sa vnutorne pripravit na ten pobyt pri mori,teda ako skoro pred pobytom treba zacat uzivat vitamin E (prip. aj betakaroten???)
ideme styria, s priatelom a dvomi detmi,kolko toho kremu budem potrebovat na 8 dni a aku ma trvanlivost?
prosim vypis mi, ktore doplnky do kremu su najvhodnejsie na iherbe?
vrela vdaka vopred..



8

Re: opaľovanie

Krem, co si namiesavam ja ma viacrocnu trvanlivost, lebo je konzervovany GSE. Hlavna zlozka tieniaceho faktoru je kyslicnik zinocnaty, ktory som si zaobstaral v zubarskych potrebach(0.1 mikronovy jemny prach.
http://www.rng.nazory.eu/prirodna-kozmetika
Vitaminy E a Betakaroteny(antioxidanty) netreba pouzivat pred opalovanim, ale pocas opalovania a po opalovani na regeneraciu.



9

Re: opaľovanie

tie suroviny do toho kremu je kazda surovina odinakial.Ester c palmitat nie je mozne nahradit liekopisnou kyselinou askorbovou (vitamin C).toho mam doma kilo..Kyslicnik zinocnaty mozem zohnat teda normalne u kamarata zubara, oni to pouzivaju??
ten tekuty vitamin E potom mozem pouzivt aj vnutorne??
dakujem



10

Re: opaľovanie

ten tekuty vitamin E dostanem aj v iherbe,alebo je iba v puritan? co je to MSM a je to potrebne to tam dat??



11

Re: opaľovanie

este otazka na vodu do kremu: ta ma byt z lekarne,teda destilovana???



12

Re: opaľovanie

Iherb ma tiez produkty z megakoncernu NBTY, napr tento je z jeho odbociek
http://www.iherb.com/Nature-s-Bounty-Vi … 32093?at=0
Samozrejme pouzivam na kozu vsetko jedle, tj nic len "kozmetickej kvality"
MSM =methyl sulfonyl methane, univerzalne rozpustidlo, prestupuje cez kozu a je dobre na klby, slachy a svalove bolesti. Ako starsi mam casto tie problemy, tak som to jednoducho zaradil do kremu permanentne. Pouzivam ternto
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … 0-g/5?at=0

Kyselina askorbova ako kyselina je drazdiva na kozu, preto treba neutralna forma a najlepsie tukorozpustna, lebo ta je najuzitocnejsia pre podkozne tukove vazivo. Najprv som vysypal kapsule, potom som presiel na tento vyrobok
http://www.iherb.com/Source-Naturals-As … r/972?at=0

Voda moze byt akakolvek cista, ja samozrejme pouzivam len destilovanu doma.

Kedysi bol kyslicnik zinocnaty ako prach bezny(cinkweiss), daval sa do ciziem proti poteniu noh, dnes cisty pouzivaju len zubari na docasne vyplne po vrtani, a tak som ho aj ja dostal kilo, jemny prasok 0.1 mikronovy. To mi iste vystaci na cely zivot.



13

Re: opaľovanie

ok, takze vitamin E plus kosovy olej,k tomu MSM,esterpalmitstearat a prasok zinku,k tomu trochu jodu a GSE a mame kremik na opalovanie, vsak?



14

Re: opaľovanie

Perfekt. Ja k tomu pridavam aj niektore ine antioxidanty, ale zakladne tam uz mas.
Tato zmes me aj na kozu naozaj vyzivna a "omladzujuca", kedze rozne ziviny z nej prestupuju cez kozu a pomozu ju zivit a regenerovat.



15

Re: opaľovanie

oki,ta voda teda jedine destilka,alebo moze byt aj z vodovodu?
ty doma pijes destilovanu vodu alebo z osmozy?pripajam este jednu otazocku. chysta sa ten synovec do USa a chcem mu dat zoznam,co ma doviezt. potrebujeme olice leaf strength zo swansonu,litrove balenie GSE,dalej kokosovy olej aspon kilovy,velke balenie vitaminu E a D3. Otazka znie: nabehne do lekarne alebo do akeho obchodu, ked to chce kupit napriamo?Lebo on to nebude objednavat cez net..co mi radis,prosim?



16

Re: opaľovanie

Nuz vacsina menovaneho sa da kup[it len z netu, zialbohu.
Ale su tu obchody(kamenne, ako to hovorite na Slovensku) napr Vitamin Shoppe, ktory ma plno z menovanych vyrobkov. Samozrejme nie litrove balenie GSE....
A aj ceny v nom su vyssie, ako cez internet



17

Re: opaľovanie

Oriesok, mozes si to objednat a dat poslat do skladu toho shipito.cz a syn by ti to tam potom vyzdvihol, pisu tam, ze osobne vyzdvihnutie je zdarma. Ja mam akurat u nich jeden balik zo swansonu, ale pride mi domov za postovne, lebo sa nechystam do USA.



18

Re: opaľovanie

to posielanie na shipito.cz funguje tak,ze na stranke swansonu, prip. iherbu si to objedname a priamo pri sposobe dodavky sa to tam niekde odfajkne alebo to treba odfajknut potom na www.shipito.cz?dik za info.



19

Re: opaľovanie

mozes mi prip. napisat,ci by si bol ochotny priobjednat, Ty ktory si mi pisal predtym..ku svojim veciam tie nase a za akych podmienok? dik za odpoved,



20

Re: opaľovanie

mohlo by to byt do cz,alebo aj do usa..do svojho skladu..ten sklad este stale celkom nechapem,to je asi nie miesto,ktore si urcim ja,ale nejake miesto v USA,ktore sluzi ako distribucny sklad..



21

Re: opaľovanie

dovtedy, kym zozeniem oxid zinocnaty,niekedy buduci tyzden, mozem si zatial chranit pokozku aspon kokosovym olejom, ten ochranny faktor 4 az 8 mi nateraz bude stacit?



22

Re: opaľovanie

Lepsie nieco, ako nic.



23

Re: opaľovanie

este otazka, ten oxid zinocnaty musi mat o,1 mikrona,inak je to nanic, vsak???



24

Re: opaľovanie

Nuz ovela mensi netieni a ovela vacsi ma mensi povrch, tj tieni menej,



25

Re: opaľovanie

ok,dakujem



26

Re: opaľovanie

Rng prosim ta pripravok s nazvom panthenol(dexpanthenol)je bezpecny na natieranie po slneni ak som to trochu prehnala so slnkom?kedysi to bezne pouzivali moji rodicia-je to taka pena v spreji*dakujem indiga



27

Re: opaľovanie

Nepoznam zlozenie toho vyrobku, ale samotna pantotenicka kyselina alebo calcium pantothenate(vitamin B-5) je dobry na kozu
Ked to prezenies so slnkom, odporucam hojive aloe vera tiez  regeneracny vitamin E na kozu aj vnutorne. Narazova davka vnutorne az 1200 IU.



28

Re: opaľovanie

Dobry den RNG, chcem sa opytat, ci takto pripraveny krem na opalovanie bude vhodny aj pre male 1,5 rocne dieta? Dakujem



29

Re: opaľovanie

Samozrejme je vhodny.



30

Re: opaľovanie

Da sa pri vyrobe kozmetiky pouzit aj ester c powder s bioflavonoidmi?  Dakujem.

Naposledy upravil: lotika (2014-04-27 23:08:25)



31

Re: opaľovanie

Velmi nie, lebo bioflavonoidy su nerozpustne v tukoch a bolo by to cele akosi "draplave"Naviac ester C nie je tukorozpustny, ale ester C palmitate je. ja pouzivam tento cisty  jemny prasok, asi 10% na vahu do mojich kremov.
http://www.iherb.com/Source-Naturals-As … l&ic=2