1

Téma: Artroskopia - Súrne prosím

Dobrý večer RNG, znova sa na Vás obraciam so svojim problémom.

Dnes pri prechádzke so psami, /kaukazskí ovčiaci/ pri svojich hrách do mňa tak neštastne narazili zboku do kolena, že som spadla a len za pomoci som odskackala dovnútra. Mám pocit, akoby mi tam niečo priečilo, nemôžem dobre narovnat ani ohnút nohu. Chodit sa nedá, iba tak pomaly ťahám nohu. Samozrejme bolesť a teraz k večeru nastúpila i teplota 37°C. Bola som na ortopédii, kde mi vytiahli z kolena krv a že si mám dávat do štvrtka studené obklady, aby sa koleno ukludnilo. Až potom röntgen a vraj bude možno potrebná aj Artroskopia, čomu by som sa rada vyhla ak to pôjde. Vraj môžu byt pretrhnuté, natiahnuté, neviem, či vazivo šlachy alebo čo. Dá sa tomu nejako pomôct?

Čo by som mala užívať aby som predišla operácii? Doma mám super enzýmy, nattokinázu, iné si rýchlo dokúpim. V akom množstve by som to mala užívať? Musím to koleno nejako rozhýbat. Vraj možem dostat aj vodu do kolena. Čo myslíte, čo s tým, resp. ako čo najrýchlejšie odtsránim silný opuch na kolene?

Ďakujem za radu!

Pekný večer

Atka

Naposledy upravil: Atka (2014-04-14 22:28:50)



2

Re: Artroskopia - Súrne prosím

Nuz potrhane slachy treba zosit, takze sa asi operacii nevyhnes. Teda ked su potrhane, nie len nadtrhnute a pomliazdene. Nakoniec na CT je to velmi dobre vidiet, tj lekari vedia, co sa da vyhojit a kde treba operacia.
Vsetky proteolyticke enzymy su na to dobre, od serrapeptazy, cez bromelain a enterickypokryty pancreatin.



3

Re: Artroskopia - Súrne prosím

Ďakujem za odpoved, chcem sa ešte spýtať ,koleno mám opuchnuté, čím by sa mi podarilo zmenšit ten opuch ? Kolko natokinázy možem denne užívat na to koleno ,stačí 2x denne? Super enzýmy užívam 3x denne je to postačujúce. Ak je voda  a krv v kolene aký prípravok by ste mi odporučil? Čo by pomohlo ak by to bolo natrhnuté?

Ešte raz vďaka

Atka

Naposledy upravil: Atka (2014-04-15 08:58:58)



4

Re: Artroskopia - Súrne prosím

Na opuch skor odporucam bromelain, nez nattokinazu. nattokinaza sice riedi krv a odstranuje zrazeniny, ale nie je protizapalova.
Alebo pouzi serrapeptazu, ta tiez rozbija krvne zrazeniny a je zaroven aj protiapalova. Davka je 3 x 120 000 IU
Superenzymy nie su entericky pokryte, tj sa spotrebuju uz v zaludku.
Malo natrhnute sa vie zarast, viac natrhnute treba zasit. Na to ti moze dat odpoved len lekar po prezreti CT toho kolena. Ani oni nemaju krystalovu gulu a musia robit CT, aby videli co je pod kozou skryte.



5

Re: Artroskopia - Súrne prosím

Dobrý deň RNG, píšem, lebo dnes som bola znovu na ortopédii, kde mi primár vytiahol z kolena znovu krv, ale vraj je redšia a svetlejšia, čiže neposlal ma ani na rtg, a ked bude nabudúce ešte svetlejšia, tak je to vraj na dobrej ceste a operácii by som sa mohla takto vyhnúť. Mast heparoid mi zakázal používať - ak, tak iba octanový krém, ale že to i tak nepomôže...

Moja otázka - Serapeptázu som si objednala, je niečo silnejšie z radu doplnkov, aby tú krv v kolene dostalo preč, rozriedilo to čím skôr?
Veľmi pekne ďakujem za Vaše rady!

Želám príjemné sviatky,
Atka



6

Re: Artroskopia - Súrne prosím

Nuz podliatiny odstranuju bromelain, serrapeptaza, nattokinaza, lumbrokinaza. Ako rychlo zavisi od davok jednotlivych.
Na hojenie sa ti zidu materialy ako zvieracia zelatina, glucosamine, MSM, a hyaluronicka kyselina.



7

Re: Artroskopia - Súrne prosím

Ďakujem, stačí dávka serapeptázy 3x120 000 ? Užívat aj nattokinázu,ak áno v akom dávkovaní?

Vďaka za odpoveď

Atka



8

Re: Artroskopia - Súrne prosím

Staci. Nemusis pouzivat aj nattokinazu zaroven, hoci pri tromboze sa pouzuva aj silnejsia kombinacia oboch.



9

Re: Artroskopia - Súrne prosím

Zdravím Vás RNG,
píšem znova, nakolko moja noha má momentálne fialovo-modro-zeleno-žlté sfarbenie a to takmer komplet celé lýtko. Vyzerá to naozaj hrozivo, až mám strach, aby nedošlo k horšiemu. Preto sa chcem spýtať, či by som predsa len nemala užívať pre lepší účinok ku serapeptáze aj tú nattokinázu. Ak áno, v akom dávkovaní spolu so serapeptázou? Aký by mal byť časový interval medzi oboma doplnkami? Prípadne, neporadili by ste mi nejaký krém, aby som ho používala spolu s doplnkami?

Ďakujem za Vaše rady,
Atka

Naposledy upravil: Atka (2014-04-23 14:45:18)



10

Re: Artroskopia - Súrne prosím

Bezne odporucam 3 x 120 000 IU serrapetazy a 3 x 2000 az 8000 FU nattokinazy. Ale su aj silnejsie prostriedky na trhi, pozri na
http://rng.nazory.eu/rubriky/e/enzymy
specificky je tam uvedena ovela silnejsia zmes, ako obvykle odporucam
http://detoxinternational.com/%28S%28m1 … eSupport=1
Je to tak silne, ze sa to ani neodvazim odporucat, ja som dost opatrnik, ale kedze je to na trhu doplnkov uz dost dlho, nemoze to byt skodlive, inac by to uz davno z neho stiahli(FDA by z toho mala uzasnu radost, lebo fibrinolyticke potravinove doplnky su neprijemna konkurencia liekom na riedenie krvi)



11

Re: Artroskopia - Súrne prosím

Dobrý deň RNG, po čase sa znova na Vás obraciam. Koleno po úraze mám zafixované, je tam fraktúra, ktorá sa musí zrásť. Prosím, poraďte aké doplnky si objednať, aby sa mi to čím skor zrástlo. Poprosím link na iherb s konkrétnymi doplnkami, ak by ste bol taký láskavý.

Vďaka za odpoveď,
Atka



12

Re: Artroskopia - Súrne prosím

Ber doplnky na kosti aj klby. napr
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Bo … l&ic=1
trebars
http://www.iherb.com/Natural-Balance-Su … l&ic=3
alebo
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Jo … l&ic=5
alebo kombinaciu oboch
http://www.iherb.com/Bluebonnet-Nutriti … l&ic=1
Kazdemu odporucam jest 2 avokada tyzdenne na tvorbu klboveho mazu podla prislovia:" kto maze, jede".



13

Re: Artroskopia - Súrne prosím

Ďakujem pekne za rýchlu odpoveď . Dávkovanie podľa návodu alebo môžem zvýšiť dennú dávku ? Viem že existujú kolagenové inj., pomohol by aj kolagén v tobolkách? Ak áno ktorý by ste mi odporučil.

Ďakujem

S pozdravom
Atka

Naposledy upravil: Atka (2014-05-16 19:44:28)



14

Re: Artroskopia - Súrne prosím

Nic v injekciach neodporucam,  ja odporucam len a len potravinove doplnky, pripadne tie iste neskodne latky transdermalne
Kedze nemas ziadnu poruchu travenia ani ine a chces to len na urychlenie hojenie nie prilis velkeho poskodenia, stacia ti aj polovicne davky, a plne su viac, ako dost.
Ved dostavas ziviny aj normalne z jediel.



15

Re: Artroskopia - Súrne prosím

Ďakujem veľmi pekne, doplnky som si objednala.



16

Re: Artroskopia - Súrne prosím

OK



17

Re: Artroskopia - Súrne prosím

Dobrý deň RNG , píšem Vám ,nakoľko som dnes bola  s kolenom na kontrolu na  traumatologii ,nosenie ortézy ešte pokračuje lekár mi však predpísal proti tromboze kedže mám na zranenej nohe na dotyk chladnejšie lýtko, tento liek - Xarelto.Užívam pravidelne serrapeptázu 3x120000. Potrebujem aj tento liek alebo radšej mi poradíte niečo iné,či stačí tá serrapeptáza? Nerada by som užívala niečo čo nepomôže a k tomu tie vedľajšie účinky lieku.

Dakujem za Vašu odpoveď


S pozdravom

Atka

Naposledy upravil: Atka (2014-05-21 09:52:46)



18

Re: Artroskopia - Súrne prosím

Xarelto len riedi krv, ale nerozbija krvne zrazeniny ako nattokinaza, serrapaptaza a lumbrokinaza. Naviec az 48% pacientov z neho dostane krvacanie do tgrasviaceho ustrojenstva, co moze byt smrtelne. Pozri na
http://en.wikipedia.org/wiki/Rivaroxaban
Rozhodne neodporucam, kedze enzymy na riedenie krvi su ucinnejsie a uplne neskodne.
Zialbohu to lekarov na skolach neucia, dokonca ich strasia s neexistujucou skodlivostou potravinovych doplnkov.



19

Re: Artroskopia - Súrne prosím

Veľmi pekne ďakujem za upozornenie, takže budem užívať serrapeptázu.

Vďaka

Atka



20

Re: Artroskopia - Súrne prosím

OK