1

Téma: Bór

ktoru formu boru odporucas uzivat vnutorne? pozeram ze napr. Now Foods ma formu Calcium Borogluconate a Source Naturals ma formu citrate, aspartate & glycinate



2

Re: Bór

Samorejme organicke viazanie boru je lepsie. Pravdepodobne najlepsie su proteinove chelaty na zabudovanie do kosti.

Naposledy upravil: RNG (2014-04-16 18:47:42)



3

Re: Bór

a ktory z tych mnou vymenovanych je organicky viazany? ako zistim ktory je organicky a ktory anorganicky?



4

Re: Bór

Vsetky co si tam menoval su organicky viazane, odporucam z nich najviac glycinat.



5

Re: Bór

Alebo si objednaj tento: http://www.iherb.com/Source-Naturals-Tr … l&ic=4
Tam máš všetky tri formy v jednom.



6

Re: Bór

Strejdo,
ved o tomto som pisal v prvom prispevku



7

Re: Bór

Sorry, len som preletel tvoj prvý príspevok a nespojil súvislosti smile.



8

Re: Bór

OK



Re: Bór

Pan RNG,
prosim Vas, ked mame Borax, aky roztok mam urobit na bolesti v klboch? Niekde ste tu pisali, ze si riedite 1 lyzicku Boraxu do pol litra vody. Dobre si pamatam?
Ak je toto spravne, tak kolko cisteho boru sa nachadza v jednej lyzicke? 6 mg?



10

Re: Bór

Botrax ma dve formy, bezvody a krystalicky  Krystalicky ma v sebe 11.3% boru, tjV lyzicke boraxu(asi 4 gramy)je priblizne 452 gramov boru
Ked to das do pol litra vody, jedna lyzicka vody je asi 5 gramov, tj 1/100 z pol litra, tj je tam 4.5 mg boru.
Na vonkajsie pouztie mozes pouzit aj silnejsi roztok. Kyselina borita sa pouziva aj v 3% roztoku na dezinfekciu.



11

Re: Bór

Dakujem, pan RNG.
A tento je krystalicky? ---> http://www.pgchem.sk/sk/ponuka/386/bora … sodny-1-kg
Lebo tento mame.
Mozem urobit aj silnejsi roztok, aby som nemusela tolko merat lyzickami? Snazim sa rozdelit tych 100 mg do 3 rovnakych davok, kde jedna by mala mat okolo 33 mg. Ked dam iba lyzicku na liter, musim s tym vypit a merat vela vody. Ak by to nebolo nebezpecne, najradsej by som to rozrobila tak, aby sme mohli vypit 3 x 2-3 lyzicky za den. Nechcem od Vas, aby ste mi to pocitali, len info, ci mozem urobit aj silnejsi roztok, napr. 5-6 lyziciek do litra.
Aky silny roztok mozem pouzit na vonkajsie pouzitie? Kolko lyziciek na liter vody? Tu vodu s boraxom mozem zohriat a tak davat maminke obklady na klby?



12

Re: Bór

Uvedeny ma vo vzorci 10 H2O, tj je to krystalicky, prirodny.
Nerozumiem tvojim vypoctom.
Ked si das do pol litra vody lyzicku boraxu a pijes denne z toho 1 kavovu lyzicku, nemusis to ani zapijat a dostanes tie 4.5 mg boru To mas teda davku na 50 dni po jednej lyzicke
Ak z toho budes pit 3 x 1 lyzicku, dostanes 13.5 mg boru denne.
Borax samotny mozes povrchovo pouzivat v akejkolvek koncentracii
V Californii, kde maju boraxove polia su robotnici doslova pokryti boraxovym prachom a neskodi im to zdraviu ani v tak vysokych davkach.