1

Téma: Zvacsené lymfatické uzliny

Dobrý den,rada by som sa opýtala, ci by ste mi vedeli odporucit nieco pre 6 ročného syna. Má uz 8 mesiacov zvacsené lymfaticke uzliny za lavym uskom. Lekárka nas polala na alergologiu, má vzýsené alegrény, nic hrozné, ale zoberú nás aj v juni (objenani od februara 2014}. Alergologicka nám vsak urcite predpíše xyzal a to je všetko, ktorý mu aj tak dávať nebudem. V nose mu zistili streptokoka, objednavam si gse roztok. Viete mi prosím poradiť niečo na prečitenie lymfatických uzlín, myslíte, že zdúrenie možno pripisovať len alergii? Krvné testy sú OK, akurát ten streptokok v mu vyšiel z výterov nosa. Ďakujem Vám veľmi pekne za radu, prajem pekný deň.



2

Re: Zvacsené lymfatické uzliny

Uzliny sa zduria hlavne , ked je v tele nejaka nakaza. A tu treba adresovat.
Aj vzdusne as ppotravinove  alergie to mozu sposobit, ale je to menej pravdepodobne
http://rng.nazory.eu/rubriky/a/alergie
To moze byt alergia na prach, pel, plesnove vytrusy,roztoce a rozne chemikalie, ale to sa prejavuje silnym tokom hlienov z nosa a cervenymi zaslzavenymi ocami.



3

Re: Zvacsené lymfatické uzliny

Dobrý deň, prosím o radu: mojej mame zistili uzlinu na ľavom laloku štítnej žľazy. Čo by ste jej odporučili? Už v krvi zistili zvýšené hodnoty štítnej žľazy a na sonografii našli tú uzlinu. Prosím poraďte mi. Ďakujem veľmi pekne.



4

Re: Zvacsené lymfatické uzliny

Z dnesnej potravy nemozeme dostat nijak dostatok jodu a selenu, podla novsich lekarskych znalisti(nie podla odporucenych dennych davok z roku 1948, ktorych sa zialbohu lekari(cwest vzacnym vynimkam) zatate a spiatocnicky drzia, napriek hromade dokazov ze su nedostatocne)
Takze odporucam doplnat jod aj selen, to je davno znamy liek proti hrvolom, a roznym inym nefunkcnym utvorom v tele. Pripadne aj brat extra enzymy, ako napr entericky ochraneny pancreatine.
Ale moze to byt len zdurena lymfaticka uzlina, co naznacuje v blizkosti niekolkych centimetrov od nej nejaku nakazu.



5

Re: Zvacsené lymfatické uzliny

Ďakujem, môžte mi ešte poradiť či sa dá aj u nás kúpiť pankreatín?



6

Re: Zvacsené lymfatické uzliny

"U nas" sa da  kupit z plno zdrojov, ale ja zijem v USA tj "u nas" znamena pre mna z US zdrojov, a objednavam vzdy cez internet.
Co je dnes na Slovensku v obchodoch neviem presne, ale vyber je tam vseobecne slaby a ceny privysoke.



7

Re: Zvacsené lymfatické uzliny

Dobry den, dakujem vam velmi pekne za radu. Zacala som teda synovi, 6 rokov, davat nastruhany zazvor. Mam pripravenu tinkturu z cerstveho zazvoru zaliateho v citronovej stave, vydrzi par dni v chladnicke. Synovi teda davam jednu lyzicu. Odstavujem mu ananas. Chcem objednat z iherbu este bromelin a querecin. Objednavam aj pupalkovy olej. Davam mu aj polku malej lyzicky kurkumy. ..je todostatocna davka? Predpokladam, ze tieto doplny je treba brat niekolko mesiacov, aby sa dostavil nejaky ucinok.

Pisali ste vo vašej odpovedi, ze uzliny sa tvoria hlavne vtedy, ked je v tele nakaza. Vsetky vysledky z odberov mal dobre....tak ja uz teda fakt neviem, nema ani vytok z nosa, ani nadchu, ze by mal tie uzliny z alergie. Myslite, ze ak sa teda jena o nejaku nakazu v tele mam si zabezpecit gse kvapky a vyskusat? dakujem vam velmi pekne za odpoved. Viete, radsej budem do neho pchat rok kurkumu, zazvor, atd., ako nieco chemicke z lekarne ... zdurene uzliny je podla mna dost dlho, lekarka je ulne v klude.



8

Re: Zvacsené lymfatické uzliny

Kurkuma pakoren obsahuje asi 3% curcuminoidov. Davka odporucena predospelu osobu(70 kg) je 3 x 1500 mg curcuminoidov s 10 mg bioperinu.
Doplnkove obchody nie su lekarne a predavaju najma silne extrakty z roznych rastlin, tj tak silne, ze by clovek toho priamo jedenim tych rastlin asi tazko dosiahol.
Odbery su najma na kultivaciu bakterii, ale mikrovov je hrozne vela roznycy, napr plesnove, kvasne, mykoplazmy, virusy a podobne nevedia nijak kultivovat bezne, pre to sa v nalezoch prakticky nikdy nespominaju
Klinicky ucinne davky doplnkov sa ukazu velmi rychlo, quercitin(dospela davka 3 x 600 mg_) sa ukaze za par dni.Podobne protiapalove curcuminoidy s bioperinom.

Lekarka nema tie zdurene uzliny, takze sa nediv,ze je v klude.



9

Re: Zvacsené lymfatické uzliny

Prepacte, pisala som sem uz davnejsie, ohladne synovych zvacsenych lymf. uzlin. Syn potvrdenu alergiu na roztoce, palinu a brezu. Okrem toho je celkom zdravy, az na tie uzliny. Chcela som sa opytat, ak je v tele nejaka nakaza, co presne mam kupit a davat mu. V septembri bude rok, co ich ma. Dakujem velmi pekne za odpoved.



10

Re: Zvacsené lymfatické uzliny

Prepacte, este by som od vas velmi potrebovala radu pre synovca - 4 roky. Od januara do marca tohto roku stale 40-ky horucky, vybral niekolko atb. priebeh dobral atb. dva dni ok, treti den zas horucky. Casto angyna, zapalene hrdlo, kasel. Lekark odporucil vyber nosnych mandli. Po vybere mandli zatial o neico lepsie. Maly ma vsak dlhodobo na krku zvacsenu lymfaticku uzlinu viditelnu na pohlad - velkost mensieho vlasskeho orecha a na sone sa ukazalo este strasne vela malych uzliniek. PROSIM Vas, mohli by ste mi k tomu napisat vas pohlad? Prosila by som aj nejake doplnky, ktore by ste odporucili brat a taktiez mnostva.



11

Re: Zvacsené lymfatické uzliny

ATB su ziaqlbohu na mnohe infekcie horneho dychacieho traktu casto nevhodne. Pozri na
http://rng.nazory.eu/rubriky/i/infekcie
Osobne odporucam kvapkat 3 krat denne rozatok citricidalu, najlepsie v kokosovom oleji(10 kvapiek GSE do 100 ml kokosoveho oleja, v leze, tak aby sa to dostalo aj do celnych dutin(ja to davam vnucke tak, ze ju zavesim za nohy a rychlo kvapkem po 2 kvapkach do kazdej nosnej dierky.
Okrem toho juej davam NAC vo forme roztoku(600 mg do 2 deci vody popijat cely den, moze byt prichuterne ovocnymi stavami), pit cez slamku(akoze citronova voda) a dnes je uz schopna zobrat aj kapsulu oreganoveho oleja, co je najlepsia obrana proti fungalnym infrkciam, co ziju z hlienov.
Samozrejme dietatu treba obnovit probioticku floru, co jej znicili antibiotika, tj probiotika a mikrovlakniny kazdy den, najma kvalitne probiotikum na noc povedzme s nesladenym jablkovym pretlakom.



12

Re: Zvacsené lymfatické uzliny

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť o zväčšenej uzline. Nebola som s ňou u lekára, našla som ju pred 2 mesiacmi na ľavej strane krku tesne pod čeľusťou. Je pohyblivá. V tej dobe keď som ju našla bola väčšia (približne 3 cm na dĺžku, 1 cm na šírku a 1 cm na výšku - aôe to je len môj odhad) teraz tam ešte je ale už je trochu vstrebaná. Chcem sa preto spýtať, čo s tým mám robiť.

Tiež som už minimálne pred rokom našla synovi - 2 roky (vtedy mal cca 1 rok) zdurenú uzlinku na ľavej strane krku - ale zozadu na zátylku. Bola som s ním u lekárky, neposlala ho ani na sono, iba povedala že sa hýba, tak je to uzloina, je to teda v poriadku. Povedala, že to už nikdy nezmizne!!! lenže mne to stále akosi nedá spať, stále ju tam má. Čo s tým? ako pomôcť aj jemu, aké prípravky kúpiť, aby mu pomohli? môže sa zo zdurenej uzliny stať niečo horšie? dakujem za rady



13

Re: Zvacsené lymfatické uzliny

Lymfaticke uzliny sa zdutia na signal mikrobialnych infekci a toxinov. Takze to treba adresovat  a nie zanedbat alebo len pozorovat. Odporucam roztok NAC a citricidal alebo najlepsie oreganovy olej ale to je pre deti dost nepredstavitelne, lebo sa jedna o silnu koreninu.
Ale podpora imunity mu nezaskodi, napr betaglukany,trochu zinku, selenu jodu vitaminy C E D-3, mikrovlakniny a probiotika, co vlastne radim kazdemu.
Uzlinky na krku su pravdepodobne zo zapalu pod zubami alebo v prinosnych dutinach, odkial sa z hlienami dostavaju na mandle, do hrdla, priedusiek pluc a dokonca aj do stredneho ucha.
Akekolvek utvary v tele, ktore su nefunkcne sa daju odburat enzymami



14

Re: Zvacsené lymfatické uzliny

Dobrý večer, dakujem veľmi pekne za odpoveĎ. SMutné je, že ona tú uzlinu ani nekontroluje, ona to uzavrela s tým, že je to tam a navždy to tam ostane a už to nezmizne.Mna ťo ale trápi. Dnes som dala synovi 1 kvapku IOSOL Formula, tak dúfam že som neurobila blbosť, že to môže. Jemu to celkom chutilo, ešte si aj pýtal wink . Skôr sa bojím ako toto všetko do neho dostanem, neviem či bude ochotný toho toľko pojesť a v akej forme? tablety on neprehltne ešte, má len 2 roky. Či mu kúpiť nejaké vitamíny na iherbe čo sú pre deti? Táto uzlina mu tam zostala po 6. chorobe - čo je tiež vírusové ochorenie, mám taký pocit.
Ďakujem za odpoveď



15

Re: Zvacsené lymfatické uzliny

aha, už som si lepšie prečítala že píšete, že môže aj trochu jódu, to som rada. Mohla by som mu dať aj enzýmy Solgar Pancreatin - Quadruplle Strenght ? to užívam ja na prolaktinóm. ale môžem mu to rozdrviť?alebo ako to podať? aby som neporušila účinok...



16

Re: Zvacsené lymfatické uzliny

Môže byť roztok NAC aj v tabletách? našla som nejaký 600mg...



17

Re: Zvacsené lymfatické uzliny

a čo poviete na toto? určite to nie je to pravé orechové, ale takto by som doňho dostala väčšie množstvo vitamínov v jednej tabletke http://www.iherb.com/Hero-Nutritional-P … &ic=14



18

Re: Zvacsené lymfatické uzliny

NAC davka pre dospeleho(70 kg) je 2 x 600 az 1200 mg Pre deti podla pomeru vah k dospelej, Da sa to dat do vody akoze "citronova voda" a tak pit. Ptipadne ochutit, najlepsie stavou z bazy, co je antiviralna.
Nieco je vzdy lepsie ako nic, a pre deti sa naozaj tazko niektore veci davkuju a podavaju. To nie su tabletky ale zelatinove medvediky. Pozor na to, aby nedostal viac ako 2 denne, lebo sa moze predavkovat zinkom.

Naposledy upravil: RNG (2014-06-30 22:41:18)



19

Re: Zvacsené lymfatické uzliny

Prosím Vás, 2,5r. dcére som našla v oblasti slabín malé hrčky. U lekárky som zatiaľ nebola, ale keď to neprejde určite pôjdem. Predpokladám, že sú to lymfatické uzlinky. Nebolí ju to a ani nie je chorá. Ešte vzadu na hlave ako končia vlasy má dve malé hrčky od narodenia - na ne lekárka povedala, že to majú bežne malé deti. Doteraz mala len 1x chrípku a párkrát nejakú slabú virozu-len sople a mierne zvýšená teplota. A po pôrode mala silnejšiu novorodeneckú žltačku - že ju museli aj ožarovať. Inak nič. Tak si neviem celkom predstaviť o akú nákazu by mohlo ísť.
Zatiaľ jej to natieram ľubovníkovým olejom a 2x som jej to natrela jodovou tinktúrou..
Čo by ste mi prosím odporučili Vy?



20

Re: Zvacsené lymfatické uzliny

Novorodenecka zltacka je najma zo stiskania toho malickeho telicka pri porode. Na to netreba ziadne ozarovanie.
Zdurene lymfaticke uzliny znamenaju nejake zamorenie alebo nakazu v tele, a je dost v blizkosti tych zdurenych uzlin.



21

Re: Zvacsené lymfatické uzliny

To znamená, že zamorenie alebo nákazu môže mať, aj keď vyzerá ako zdravá? Nemá žiadne zdrav.problémy a ako som písala ani chorá nebola často.
ak áno, potom mi to príde ako aj tá mamička vyššie písala, že absolvovali všetky možné vyšetrenia a lekári na nič neprišli....
Priznám sa, že moc sa mi po tých vyšetreniach nechce....
Myslela som, či by som jej s nejakými doplnkami bez vedľajších účinkov nevedela podporiť vyčistenie lymfy, alebo prúdenie lymfy, niečo čo by zlikvidovalo tú nákazu alebo zamorenie v tele.
Samozrejme, ak sa to po čase nezlepší, budeme musieť ísť s tým k lekárke, to mi je jasné.
ďakujem



22

Re: Zvacsené lymfatické uzliny

Kazdy mame v tele tisice mikrobov, to ale neznamena , ze sme chori. Totiz ked mame obranu tela dobru, dostatok roznych probiotik,. tak to udrzuje skodlivre mikroby "v sachu"Dokonca mozeme dat niektore s tycy mikrobov druhym, co z toho mochoreju. Preto je blizky telesny styk s druhymi riskantny.
Chodit hore dole po lekaroch len zvysuje sancu roznycy nakaz, kedze pri cakani je tam clovek medzi  viacmenej chorymi ludmi, s ktorymi sa o ich mikroby nevdojak deli.
Ak chces urobit nieco proti mnohym nakazam, tak jej davaj mikrovlakniny, probiotika a povedzme collostrum. A mozes jej dat aj cistiace enzymy, tj ked ich do nej budes vediet dostat,



23

Re: Zvacsené lymfatické uzliny

Ďakujem.
Mikrovlániny mám psyllium-Vemica, je to vhodné aj pre ňu? Neviem, či to do nej dostanem...Prípadne, ktoré sú dobré pre také malé deti - 2,5r., 16kg?

A tie čistiace enzymy by ste ktoré pre ňu odporučili? Dajú sa zamiešať do vody, alebo do jedla?



24

Re: Zvacsené lymfatické uzliny

Psylium mozes zamiesat do jedla, zahustuje akoze "zasmazka" Aj ine mikrovlakniny sa daju pridavat do jedla aj pitia, len musis vzdy brat do uvahy, dostatok vody, lebo mikrovlakniny do seba nasaju az 50 nasovok vody.
Enzymaticke doplnky zialbohu neprichadzaju v detskych davkach, ale mozes dietatu davat pravidelne stavu zo suroveho ananasu papaju, kiwi, zo surovej cvikle, stonkoveho celeru a podobne, to su bohate Zdroje enzymov.
Alebo skus vysypat do jedla kapsulu pancreatinu, kto vie, mozno sa to da jest.
Enzymy sa znicia pri teplote vyssej ako 50 stupnov celzia. Serrapaptaza sa da vysypat a zjest, lebo je spravidla mikroentericky pokryta. Tj aspon ta, z Dr Best.