1

Téma: Zapal sphenoidalnej dutiny

Ahoj RNG, potrebujem tvoju radu
mam uz dlhsie zapal dutin a neviem sa ho zbavit. Pri CT hlavy mi nasli, ze mam konkretne zapal sphenoidalnej dutiny

Pouzivam  toto:
3x denne Nac 600mg.

Tento Olivovy extrakt od swansonu 3x2tab
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … mg-60-caps

Oreganovy olej 3x1
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … ode=QIT189

Kedze ide pravdepodobne o nejaky virus, tak som zaradil aj to najsilnejsie  na virusy co odporucas. Chaparral 3x1g
http://www.iherb.com/Arizona-Natural-Ch … ode=QIT189

Mozem vsetky veci brat naraz  s jedlom?  Pouzivam spravne davkovanie?
Ako dlho to mam brat? Ako zistim ci este stale mam zapalenu danu dutinu? (teda okrem CT vysetrenia, tam uz nechcem nikdy ist)
Stacia tieto veci alebo mam este nieco pridat k tomu? Chcem sa toho navzdy zbavit.

Okrem toho si kvapkam do nosa 4xdenne 2 kvapky koloidneho striebra.
GSE uz nemam, takze to neberiem, neviem ci ho vobec mam kupovat, kedze ziadne uz nie je to "prave"

Okrem toho na imunitu beriem selen, zinok, vit c,d a probiotikum
Prosim pekne o odpovede, DAKUJEM

Naposledy upravil: plsfy (2015-01-13 11:13:07)



2

Re: Zapal sphenoidalnej dutiny

Ak Ti mozem poradit, tak to davkovanie mas spravne, az na oreganovy olej, klinicky ucinna davka je 3x200mg -> 3x2 kapsule. K tomu chaparralu, mne sa zda davka 3x1g uz vela, stacilo by 2x1g -> 2x2 kapsule a nemal by sa uzivat dlhodobo len par dni, tak cca max. 1 tyzden, mozno uplne maximum 2 tyzdne. Vsetky uvedene doplnky mozes uzivat naraz spolu s jedlom. Treba ich uzivat dlhodobo samozrejme okrem chaparralu. Este by som pripomenul, ze este je dolezite uzivat denne zmes vlaknin (napr. ovsena vlaknina, inulin, psyllium), to preto, aby si podporoval a vykrmoval probiotika, aby sa mohli rozmnozovat, pretoze nam vytvaraju az 70% protilatok do celeho tela. Mozno by som este pridal antimikrobialny berberine.

Len pre zaujmavost aj tu sa dozvies uzitocne informacie, ktore suvisia s tvojim zdravotnym problemom.
http://rng.nazory.eu/rubriky/i/infekcie



3

Re: Zapal sphenoidalnej dutiny

Detto



4

Re: Zapal sphenoidalnej dutiny

Dakujem za odpovede.
Este k tomuto by ste sa prosim vedeli vyjadrit:
Ako dlho to mam brat? Ako zistim ci este stale mam zapalenu danu dutinu? (teda okrem CT vysetrenia, tam uz nechcem nikdy ist)
Staci si kvapkat koloidne striebro do nosa alebo si mam kupit aj GSE?
V teme ktora je tu na fore: GSE  ktore je to "prave" -som sa ale nedocital, ktore je momenatlne asi to najucinnejsie.



5

Re: Zapal sphenoidalnej dutiny

PLSFY, nezabudaj na 15 gramov mikrovlaknin denne, inac sa ti tie probiotika nemozu rozmnozit a plne osidlit creva.
Zapal, nie je problem zastavit, napr 3 x 120 000 IU serapaptazy alebo 3 x 1500 mg curcuminoidov s biopwerinom ti to zastavi a tyzden. Ale to nie je cele riesenie, lebo to co ti to tam sposobuje, mikroby, treba tiez adresovat, inac sa ti zapal vrati.
Na GSE, co je dnes na trhu nemam este ziadnu radu okrem toho, ze aj laby GSE, tj taky co obsahuje len polyfenoly a nie quaternialne zluceniny je lepsi ako nic. A pouzil by som, vyssie davky toho slabeho, az do tolerancie tela.



6

Re: Zapal sphenoidalnej dutiny

RNG je normalne, ze pocas uzivania vsetkych tychto veci sa mi spravil maly herpes na pere? Ved prave tieto veci by mali tento virus zlikvidovat.



7

Re: Zapal sphenoidalnej dutiny

Nuz nie je to normalne, antiviralnymi sa prave virusy v tele potlacaju. Najma chaparal je extra silny na to.



8

Re: Zapal sphenoidalnej dutiny

Ahoj RNG, asi som sa vyhadzal z Chaparralu, mam take male vyrazky velmi podobne kiahniam hlavne na tvary, rukach.
Chaparral som mal naposledy vcera o 18 00 a cez noc mi ich pribudlo velmi vela. Pribudaju aj teraz rano. Co mam robit?
Na internete som nasiel, ze vedlajsie ucinky chaparralu mozu byt svrbenie a vyrazky.
Na ustach to vyzera ako herpes, preto som pred par dnami myslel, ze mam herpes ale to boli tie vyrazky, vtedy som ich ale mal len v nose a na perach, teraz skoro vsade.
Co mam robit aby nepribudali a aby som sa ich zbavil? Strasne to skrabe, s cim si to mam potierat?
Chaparral som bral presne 8dni, 2x2tab.
Velmi pekne dakujem.

Naposledy upravil: plsfy (2014-03-30 10:59:41)



9

Re: Zapal sphenoidalnej dutiny

Nuz ja som osobne nikdy nebral chaparal tak dlho, virusy sa daju vynicit za par dni a chaparal ako prevenciu proti virusom som nikdy neodporucal. To je prilis silny oprostriedok.
Ale telo sa odmoruje velmi rychlo, to ti zmizne za par dni, takze si z toho nerob tazku hlavu.
Natieraj si kozu kokosakom s trochou citricidalu, pi hodne vody a nrezabudaj na mikrovlakniny.
Existuju kremuy, ktore sa pouzivaju na kiahne, ako napr calamine  a ine, co obsahuju utisujuce latky. ja by som si to pravidelne striekal vodou, kazdych 10-15 minut, tak som postupoval ja sam, ked som sa hrozne vyhadzal z jahod (3 x po sebe vyse 1/2 kila) a ked to vydrzuis 48 hodin bez skrabania, vsetko to zmizne. bez problemov. ked si to rozskrabes, tak to bude trvat podstatne dlhsie, lebo si tam nanesies nechtami infekcie.



10

Re: Zapal sphenoidalnej dutiny

Kedze som si myslel , ze mam kiahne tak sme boli na pohotovosti. Tam nam s urcitostou nevedeli povedat ci su to kiahne tak nas poslali na infekcne. Tam uz podla priznakov vedeli, ze to nie su kiahne ale virus coxsackie  - ktory sa vyskytuje hlavne u deti. Na samotny virus, ze vraj nic nefunguje tak mi dali aspon Zodac. +Mam pit vela vody, dietu, nemam jest citrusy (takze asi ani vit C si nebudem davat)  a mam si davat bekomplex.
Chaparral a ine veci uz nemam brat.



11

Re: Zapal sphenoidalnej dutiny

Ako myslis. Pozri na rozne antiviralne
http://rng.nazory.eu/rubriky/h/herpes
Inac vitasmin C v vacsich davkach je silne antiviralny, ja beriem na potlacenie virusov najmenej dva dni 1 az 1.5 gramu KAZDU HODINU, esteru C s bioflavonoidmi
Nuz diagnoza podla priznakov je len odbornejsie hadanie, lebo podobne priznaky moze mat hromada inych
A velmi pochybujem, ze je to coxakie virus, ked si bral vacsie davky jedneho z najsilnejsich antiviralnych, chaparalu. Mozno lekari nemaju na virusy vela liekov, leda ze by si bral take, co maju hromadu skodlivych postrannych ucinkov, ktorym sa aj lekari vyhybaju,
ale priroda ma plno antiviralnych latok a znacne ucinnych.
Kedze ale nie su schvalene ako lieky, nemozes ocakavat, ze ich lekari bezne poznaju, kedze sa ucia len o patentovanych chemickych liekoch a ich ucebnice su silne ovplyvnovane farmaciou, tj nic z prirody!!!!