1

Téma: nadoblicky

ahoj rng mam na teba otazku. bral som kortikoidy , hned ako som mohol tak som sa ich zbavil -vzhladom na problemy ktore robia to bolo dost rychlo tak sa obavam ze mi ostanu lenive nadoblicky pri produkcii tohto hormonu a vznikne mi addisonova choroba. nevies o niecom co by mi ich dokazalo trochu nastimulovat? z diosgeinu sa glukokortikoid asi nevie vyrobit ze? dakujem



2

Re: nadoblicky

este som sa chcel opytat.z kortikoidov sa mi zvacsila slezina-urcite to neni infekciou lebo v tej dobe ked to zacalo som bral vsteko mozne na bakterie a virusy-je mozne si nieco dat aby sa tomu pomohlo lebo to je dost hnusna bolest clvoek nemoze dychat a musi len lezat na chrbte. nechem aby to tu nebolo neprehladne ale aj tak tu taka temu neni na fore takze som to dal sem



3

Re: nadoblicky

Nuz na regeneraciu cohokolvek v tele treba najprv telo odmorit(enzymi, absorbenty, chelacia) a potom dodat potrebne materialy na regeneraciu, pripadne doplnky na posilnenie cinnosti.
Su rozne doplnky, vytazky  zo zvieracich zliaz(adrenal glands), ktore podporuju regeneraciu. Pozri napr na http://www.swansonvitamins.com/SW1223/I … =374140801
Samozrejme je potrebne si dodavat rozne take, co nedostavame v potravinach v dostatocnom mnozstve, ako selen, zinok, jod, vitaminy C E a D-3, pripadne niektore aminokyseliny na budovanie kolagenu(arginin ornitin cystein)

Rozne protizapalove mozu pomoct, tiez antiviralne, lebo zvacsena a bolava slezina je casto z roznych viralnych nakaz.

Tuto nieco rozpravaju okolo roznych doplnkoch v pripade bolavej sleziny, za spravnost  informacie ale nijak nerucim, to je len nahdne vybrany canok z internetu a naviac z homeopatie, ktorej celkove nedoverujem, ale uvadzam ho tu, aby ste nepovedali, ze som zaujaty proti homeopatii. Ale spominaju tam rozne byliny a mozno niektore su naozaj ucinne, tj v dostatocne silnych vytazkoch
http://health.hpathy.com/spleen-symptom … t-cure.asp

Naposledy upravil: RNG (2010-04-06 00:21:42)



4

Re: nadoblicky

tak nakoniec ra slezina ma len hranucnu velkost-zo sono. vyklula sa z toho znicena zaludocna vystelka-z liekov a den prdtym som jedol dost korenin-oregano a kurkuma. ůenze ani 3den nezabera ani aloe ani sladovka caj- nepoznas este nieco? je to fakt priserne-mam aj horucky. dakujem



5

Re: nadoblicky

Odmorovanie a regeneracia zaludocnej vystelky su dlhodobe programy.
Napr vyhojenie zaludka v pripade zaludocnych vredov je 4 az 6 tyzdnov.A jedine, co na to poznam je aloe vera a DGL. Nakolko je ucinny caj zo sladovky, neviem, ale DGL (vytazok zo sladovky) sa berie 2x2 tabletky, rozuvat,  pred jedlom.
A aloe vera gel sa berie 3x2 lyzice minimum.
Ak mas v zaludku infekciu(horucka to naznacuje) musis si ju nejak vyliecit.
Odporucam pit roztok citricidalu(horkac) po malickych glgoch. A na noc zobrat probiotika.
Tiez je osveceny prostriedok zinc carnosine(PepZin, momentalne je cena velmi pristupna, pozri na sale v Swansonvitamins.com)miesto inych zdrojov zinku.
Daj si urobit test na Helikobakter, pripadne. Je krvny aj dychovy test.
Ale to je vlastne celkom ina tema ako travenie, H.p, infekcie.

Naposledy upravil: RNG (2010-04-08 16:53:15)



6

Re: nadoblicky

dgl ake davkovanie-v gramoch.dakujem



7

Re: nadoblicky

Ja som pouzival tieto

http://www.swansonvitamins.com/SWH154/ItemDetail?n=0
teda 2 tabletky(cca 800 mg) pred jedlom viackrat denne.
Tento sa zda este lepsi, lebo specifikuje, ze sa jedna o vytazok 3:1 z korenov sladovky hladkoplodej:
http://www.swansonvitamins.com/ET074/ItemDetail?n=0
A tento sa vidi este silnejsi, lebo specifikuju vytazok 12 : 1.
http://www.swansonvitamins.com/NWF211/ItemDetail?n=0

Problem z vytazkami je, ze sa pri nich nieco vyhodi a clovek si nemoze byt nikdy isty, ci to nahodou nebolo na ucinnost alebo jej podporu uzitocne....

Na PepZin GI je davkovanie 2 za 3 krat 2 kapsule. Odporucena jedna nestaci.
Zaroven to ale poskytne teda 3x2x8=48 mg zinku, tj plnu maximalnu dennu davku.davku.
Pozor na ine doplnky so zinkom, aby si sa nepredavkoval kombinaciami.

Naposledy upravil: RNG (2010-04-08 22:54:09)



8

Re: nadoblicky

nevie mi povedat ako je mozne ze berem koloidne striebro, olive leaf, gse a stale mam horucku berem to odzaciatku takto som vzdy kazdu infekciu potlacil do pol dna. oreg olej asi nemozem na ten zaludok. asi je tam otvorena rana a stale sa to znovu zapaluje ale ked to mam stale v krvi preco to hned pri vzniku infekcie neposobi? vies mi to vysvetlit stale mam rovnake boelst ia horucku uz ledva dojdem  na zachod bez odpadnutia.6. den a vobec sa to nezlepsuje.



9

Re: nadoblicky

este dodam testy na heli.pil. som si nerobil lebo som bra kortkoidy dlhsie predy tym tak som sa branil vsetkymi moznymi prostriedkami na infekcie, takze pri takej sile naraz je nemozne aby sa vo mne nieco roztiahlo ....dufam
inac co hovoris na dietu co je vhodne jest pit a co nie. na internet su rozchadzajuce informacie
dakujem

Naposledy upravil: 5qo (2010-04-09 21:29:34)



10

Re: nadoblicky

Hadanie, co to moze byt nie le najlepsi pristup k tomu

K predoslemu ti mozem napr poradit vacsie davky collostra a psylia, co mam napr v teme hnacky.

Ak sa jedna o virusovy utok na zaludok, treba pozret na temu herpes, kde su zoradene rozne antiviralne doplnky.

Skontroluj si alergie, hlavne na mlieko a lepok. To moze tiez sposobit take problemy, ako popisujes

Aj niektore potravinove nakazy sa prejavuju podobne(escherichia coli, salmonela, yersenia, camphylobacter)



11

Re: nadoblicky

alergie viem ake mam,alergenom sa vyhybam. ale zacal sa mi objavovat tmavozlty v podstate az hnedy moc,co to znaci? moze bolet zo zapalu zaludka aj chrbtica a uzliny zboku krku?



12

Re: nadoblicky

Odmorovanie tela je znacne cez moc, tj tam poznas ze sa telo cisti od niecoho.
Pomoz tomu pitim viacej vody.
Ale musis adresovat aj nakazy, lebo zapaly su nie sami od seba, ale vzdy sa tam dostanu nejake mikroby, ktore to alebo, sposobia, alebo sa "prizivia" na situacii, ked je v tele nieco oslabene.Takze ber tie antimikrobialne a dojive aloe a DGL kym sa ti to nevyriesi.
Neviem , ci som tim naznacil, ale zapaly mozu byt sposobene aj virusami a to aj takymi, ktore mame v tele neustrale skoro vsetci, takze brat rozne doplnky proti virusom je dolezite pre kazdeho, pozri temu "herpes" alebo aspon ber to, co miniomalne odporucam kazdemu:selen, zinok, jod,probiotika, vitaminy C E a D-3 a samozrejme rybacie oleje.

Naposledy upravil: RNG (2010-04-11 23:01:32)



13

Re: nadoblicky

Dlhe obdobia stresu poskodia cinnost nadoblickovych zliaz a ludia pocituju neustaly nedostatok energie=unavovy syndrom. Da sa to zlepsit roznymi doplnkami, napr vytazkami zo zvieracich nadoblickovych/adrenalnych  zliaz (adrenal; cortex extract), a najnovsie su to aj  kombinacie adaptogenov ako napr tento od dr Allana Spreena
http://northstarorders.net/HTML5/650SPA … &g=142