1

Téma: privela kyseliny v zaludku

rng este by som sa chcela spytat, ako zistim, ci mam vela kyselin v zaludku...viem, ze tvrdis, ze vacsina ludi ma malo kyselin a ze by sme si ich mali doplnat...ja som uzivala jeden cas betain HCL, ale nebolo mi z neho dobre.
ten test nalacno s betainom nechcem robit, aj tak sa nemam dobre...a ten pristroj, ktorym sa da merat pH samozrejme nemam moznost pouzit.
ja mam diagnostikovanu nizku hladinu diaminooxidazy (teda histaminovu intoleranciu) a teda mam vysoku hladinu histaminu v krvi a myslim, ze stimuluje bunky v zaludku k tvorbe kyseliny. myslim si to pre tieto veci:
stale som hladna (ale to nie je smerodajne, som na prisnej bzl a nizkohistaminovej diete)
stale mi skvrka v zaludku a splachce mi tam
potom ked sa to dostane nizsie ti estavy, tak mi skvrkaju cele creva a ked to pride do hrubeho cez ileocekalnu chlopnu, tak to drazdi silno crevo az tak, ze zvacsa musim na velku a mavam vtedy aj hlieny v stolici...najhorise je to rano, po dlhej dobe bez jedla...
co povies rng, je to logicke?



2

Re: privela kyseliny v zaludku

Neviem, nemam krystalovu gulu. Ale zla crevna flora je casto dosledok nizkej hladiny kyselin v zaludku, lebo inac kyseliny nedovolia ani kvasenie, ani hnitie ani vstup roznych skodlivych  mikrobov do criev
Ak mas vysoke hladiny histaminov v tele, moze to byt z alergii=nedostatok enzymov v tele na cistenie tela, tak isto nedostatok enzymov znamena aj zle travenie z v crevach zostanu latky, co sa mali absorbovat a takto si na nich "pochutnavaju" rozne skodlive mikroby.

Nuz musis brat minimum DAO, a
le pravdepodobne aj ine enzymy. Teda aj ked si myslis, ze mas dost kyselin.
NO a samozrejme probiotika a plno mikrovlaknin.
Hlienami sa crevo brani proti skodlivym mikrobom a ich toxickym vyluckom.



3

Re: privela kyseliny v zaludku

Dobry den pan RNG,

pisem v mene kamarata.. Uz 4 roky ma problemy so zaludkom, pocas jedenia zacne mat neprijemny pocit na zaludku, ktory mu neumozni jest viac jedla, aj ked je hladny. Bol s tym na roznych vysetreniach, vsetky negativne.. Akurat kamerou mu zistili, ze ma v zaludku viac kyselin a ze teoreticky to moze byt reflux? ...je velmi chudy a ma problem pribrat.. Co by mohlo byt prosim pricinou bolesti zaludka? ..co by ste mu prosim odporucali aby pribral? dakujem krasne a zelam pekny den, A.



4

Re: privela kyseliny v zaludku

Kamera ukazuje obrazok, ale nemera kyseliny.
Na meranie tvorby kyselin je jedina metoda, ktoru asi nemaju, takze to "privela kyselin" je zrejme vycicane z prsta a urcite mu predpisali nieco proti kyselinam, co situaciu este viac zhorsi.
http://www.phcapsule.com/
Musi brat kyseliny, enzymy, mikrovlakniny a obcas si nasadit probiotika.
Zialbohu takuto radu od gastroenteorologa nedostane, lebo sa nejedna o pouzivanie liekov, ale potravinovych doplnkov, ktore lekari vobec nepoznaju, cest vzacnym vynimkam, od ktorych to mam aj ja.
Kvaseni a hnitie v zaludku, co sposobuje bolesti a reflux, kde kvasne plyny natlacia jedlo do pazeraka totiz moze nastat len pri NEDOSTATKU, kyselin. Kyseliny nielen rozkladaju jedlo, ale aj mikroby na nom, tj sterilizuju jedlo a znimoznuju, aby sa skodlive mikroby v zaludku rozmnozovali a cez zaludok dostali do tela.



5

Re: privela kyseliny v zaludku

dakujem pekne za odpoved.. este by som sa spytala co je dobre na zvysenie kyselin v zaludku? a ako pribrat nejake kila? dakujem



6

Re: privela kyseliny v zaludku

Niektore horke latky udajne stimuluju tvorbu zaludocnej kyseliny, ale to je skor tradicna viera v digestiva nez dokazany fakt.
Preto odporucam skor doplnovat kyseliny a enzymy, samozrejme kazdemu aj mikrovlakniny a probiotika, cim sa zlepsi travenie celkove a udrzi zdrava vaha pri spravnej diete.

Ak nechces brat doplnok kyselin, s vacsim jedlom nepi, aby si si kyseliny nerozriedila a pi az 3 hodiny neskor a to hojne a podla moznosti cistu vodu, co ti splachne dobre natravene a sterilizovane jedlo kyselinami do criev.



7

Re: privela kyseliny v zaludku

ahoj rng, zaujimali by ma dve veci, za predpokladu, ze palenie zahy sposobuje nedostatok kyselin, moze byt aj opak, kedy
1. palenie je zo stresu, kedy sa zaludok stiahne a tym vytlaci kyseliny, co vlastne nemusi znamenat ich nedostatok,
2. palenie zahy v tehotenstve, kedy je podobny problem, babatko tlaci na zaldok, co vytlaca kyseliny von.
3. pocula som uz aj o nadbytku kyselin zo stresu...??

ak je to teda pravda tak, ako pisem a v tychto  prvych 2 pripadoch, co robit, ako pomoct?
dakujem.



8

Re: privela kyseliny v zaludku

Nuz pala zo stresu je mozna, samozrejme, ved pri velkom strese sa niekomu aj cely zaludok obrati. Ale pravidelne paly, v klude , nie su stresom sposobene, ale kvasenim v zaludku a to moze nastat len pri primalo kyselinach.
Aj tlacenie plodu v tehotenstve moze sposobit vytlaceniem kyselin do pazeraku niekedy, ale to je dost zriedkave, tak isto.
Naviac kto mal paly aj pred tehotenstvom, samozrejme mu pokracuju aj do tehotenstva. A to je pred tehotenstvom v drvivej vacsine z kvasenia v zaludku a hnitia, ktoreho produkt=plyny a peny nasilne otvoria uzaver zo zaludka do pazeraku a sposobia palenie v pazeraku.
Inac absolutne kazdemu radim sa destresovat, inac to vedie k stovkam roznych zdravotnych problemov  po urcitom case.
Stres je doslova zabijak, aj ked ucinkuje pomaly
http://rng.nazory.eu/rubriky/s/stres



9

Re: privela kyseliny v zaludku

dakujem



10

Re: privela kyseliny v zaludku

OK



11

Re: privela kyseliny v zaludku

RNG zdravim.
priatelka ma prosi nech sa ta opytam za jejmamu.sice viem co mi odises, aj som jej to povedala, no pre istotu sa pytam.
pani je momentalne chora-ma chripku a nedokaze pit vodu, caj lebo ma neskutocny pocit , ze ma vela kyselin. tento pocit ma najviac pri piti tekutin. tento problem mam aj bezne ked nie je chora, ale nie v takom rozsahu ako teraz pri chorobe. uz je jej tak zle z toho, ze obmedzila pitie co je nie dobre, nakolko ma ona problem s mocovym mechurom a teraz ako pomaly nepije tak sa jej akoby zapalil mocovy mechur, chodi stale cikat ,hoci nic nevycika a pali ju to. zevraj jej aj operovali moc.mechur -trubicu ma umelu ci co ak sa nemylim, az som dobre pochopila.
chce vediet za tie kyseliny co robit.
preco pri piti ich ma tak vela.



12

Re: privela kyseliny v zaludku

Virusy casto poskodia vyrobu kyselin, to sa stalo pred vyse 2 mesiacmi aj mne, takze si ich musim ovela viac doplnovat, ako pred tym.
Uzaver medzi zaludkom a pazerakom sa uzaviera na signal dostatku kyselin v zaludku, tj pri ich nedostatku ostava otvoreny a kyseliny, aj ked redsie sa dostanu do pazeraku a tam palia.
Na infekcie v mechuri, pokial to nie je ten isty virus, pomaha brat napr 2 gramy Berberinu.
Na silne viralne nakazy odporucam najma chaparal, 2 x 1 gram.
Zapaly sa sice daju potlacit protizapalovymi, Ako napr serrapeptaza(3 x 120 000 IU) a curcuminoidy s bioperinom(3 x 1500 mg + 10 mg bioperinu), ale to neadresuje ich priciny.



13

Re: privela kyseliny v zaludku

ano,presne to som jejpovedala, ze pocas choroby je travenie oslabene virusmami. ale ta pani ma ten pocit nadbytku kyselin aj ked chora nie je. sice menej,no ma.
ma zacat brat Betain a traviace enzymy? ten pocit nadbytku kyselin nie je nahodou nedostatok kyselin ako zvyknes pisat?



14

Re: privela kyseliny v zaludku

Samozrejme je to nedostatok kyselin, inac sa uzaver medzi zaludkom a pazerakom pevne uzavrie  na signal dostatku kyselin a v zaludku nemoze nastat kvasenie.