51

Re: parkinsonova choroba

Nuz casto su problemy z mozgom aj spojene s cirkulaciou, vtedy je velmi uzitocne pouzivat bnattokinazu a hloh na rozsirenie ciev. Nedavno som cital , ze masivne davky vitaminu D-3(50 000 IU) za par tyzdnov uplne zmenili spravanie sa Parkinsonikov, Alzheimerovych pacientov  a ludi s depresiou. Potom znizili davky na 10 000 IU ako udrzobne.
Na ukludnenie su napr L-theanine, 2 x 400 mg.
Parkinsom je casto spojeny s nedostatkom vitaminu B-12, odporucam brat pod jazyk(sublingual) aspon 5000 mikrogramov
ahoj RNG prosim ta uz sme si obj pre ocka D-3 aku davku moze denne,takisto aj l theanine tie priznaky parkinsona su vzdy horsie hlavne ta chodza uz vie chodit len za pomoci berie stalevo 150 mg 2krat a pramipexol 2krat ja som mu uz znizila davky lebo beztak nepomozu ba je na tom ovela horsie prosim ta porad som zufala



52

Re: parkinsonova choroba

RNG prosim ta uz sme si obj pre ocka D-3 aku davku moze denne,takisto aj l theanine tie priznaky parkinsona su vzdy horsie hlavne ta chodza uz vie chodit len za pomoci berie stalevo 150 mg 2krat a pramipexol 2krat ja som mu uz znizila davky lebo beztak nepomozu ba je na tom ovela horsie prosim ta porad som zufala
E-mail



53

Re: parkinsonova choroba

D-3 odporucam az do 10 000 IU, bezne 2000 do 5000 IU.
Casto pomozu davky vitaminu B-12 pod jazyk, 5 mg,  mozno by mu pomohli aj omega 3 oleje, najma EPA a DHA, pozri na krill olej, 1.5 gramu denne.
Lieky, synteticke, maju casto plno skodlivych postrannych ucinkov pozri na
http://en.wikipedia.org/wiki/Pramipexole
http://www.rxlist.com/stalevo-drug.htm
Mozno obycajna L-dopa by tu mohla pomoct bez skodlivych postrannych ucinkov
http://www.iherb.com/Now-Foods-Dopa-Muc … l&ic=1



54

Re: parkinsonova choroba

Dakujem za radu si velmi mily a ochotny pomoct prosim ta D3si spominal este davnejsie ze si cital ze pacienti s park.chorobou dostavali az 50000uidenne a potom 10000udrzobne zesi to cital a ze boli dosahovane vysledky velmi dobre prosim ta mozes mi preposlat ten clanok



55

Re: parkinsonova choroba

Clanok bol na Alzheimerovu chorobu, nie na parkinsona a otlacit ti ho nemozem pre autorske prava. Popisat mi ho ale nikto nemoze zakazat, jednalo sa o pacientov, ktorym namerali hladinu D-3 az 10 nanogramov na mililiter, co je hrozne nizke. Davkami 50 000 IU pocas troch tyzdnov im zvysili hladinu v krvi na vyse 135 ng/ml, a potom znizili davky na 10 000  IU cim im udrzali hladinu okolo 65 ng/ml. Uz po 2 tyzdnoch tych masovych davok sa pacienti doslova prebudili do normalnej cinnosti, po rokoch uzavrenia. A s davkou 10 000 IU dnes su aktivny a cinni.
Dr Whittaker dnes odporuca vyssie davky v krvi nez stare(30 az 55 ng/ml  zvysil na 65 do 85 ng/ml) lebo s nimi telo lepsie pracuje, kazdemu.

Naposledy upravil: RNG (2014-03-19 21:16:50)



56

Re: parkinsonova choroba

Dakujem prosim ta tak ako mam davat ockovi na den aku davku obj.som mu aj B12pod jazyk lenze on to prehltne nerozumienam ani mi jemu totiz nerozprava



57

Re: parkinsonova choroba

B-12 je v davkach 1 az 5 mg, tj 1000 az 5000 mikrogramov.
Je aj tekuty vitamin B-12, tj kvapky, ktore staci podrzat v ustach bez zhltnutia len 10-15 sekund.



58

Re: parkinsonova choroba

Ok tak obj.tekutu formu b12a tu D-3 kolko mozem teda za den tych 10toboliek masovedavky by mu uskodili ?mame teda vyskusat tymi masovymi davkamizatial davame 2 tbl denne



59

Re: parkinsonova choroba

D-3 dostat aj v silnejsich kapsuliach, pozri na
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Vi … &ic=48
alebo mensie balenie
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Vi … &ic=77



60

Re: parkinsonova choroba

Ok len prosim ta napis kolko capsul mozme mu dat max denne aku davku on ma tu 5000 ako radis jadam nateba



61

Re: parkinsonova choroba

na zaciatku mu davaj trebas 3 x 3  kapsulky(su malicke) a po troch tyxdnoch to zniz na 2 denne



62

Re: parkinsonova choroba

Ok takze mozem aj po 3naraz a 3krat denne nemalo by to neak tie vysokr davky skodit vsak?ako zareaguje orgsnizmus  najviac sa mu zhorsil priebeh parkinsonovej choroby ze skoro prestal chodit nevie uz dvihat nohy a pritom chce nrie sa kontrolovat



63

Re: parkinsonova choroba

Nuz ked ja mozem zobrat naraz 10 kapsul po 5000 IU bez akychkolvek problemov, tak to kludne odporucim aj inym. Vitamin D-3 sa skladuje v peceni a pokial sa ho tam nenahromadi dost, v krvi sa hladina nezvysi prilis. A smerodajna hladina pre telo je to, co je v krvi a nie co je v peceni.



64

Re: parkinsonova choroba

Drahy rng minuly tyzden mamka ockovi zacala davat 3kratdenne D3-5000ui3caps.cize 9kapsul on nerozpravatak neviem ci sa citil z tych vysokych davok zle spravanim asi ano aj spadolnevedel udrzat tu rovnovahu je aj taky bledy nezvykol byt.neviem dneskamu dalamamka uz iba15000ui prosim ta comam robit sa bojim dneska sme ho uz doslova tshali vobec nedvihal nohy to ma ten priznak parkinsonatras nemalen ta chodza,a,tie depresie takco teraz mame toe 2 tyzdne neak vydrzat a davatt mu 50000ui de.nne cize 9kapsul akpako sa prejavuje hypervitaminoza d3ak topomoze vydrzim pre ocka vsetkk



65

Re: parkinsonova choroba

Hypervitaminoza D-3 nie je velmi nikde poriadne popisovana, len naznacovana, bez dokazov.
Jediny slusny kus informacie som nasiel tu
http://www.fda.gov/Food/IngredientsPack … 61118.htm, kde hovoria, ze maximum co by co vek mal brat je 1000 IU na kg, zialbohu tam nevidim ziadny vyskum na to, lele kedze je to zo zakladneho vladneho vyskumu, mozem tomu dost doverovat.
Dokonca pri novorodencoch spominaju davky az 1000 do 3000 IU na kg vahy ako hranicne, odkial sa uz moze prejavovat skodlivost.
Ked chcete vediet, aku hladinu si v krvi vybudoval, nepomoze na to nic ine, ako krvny test na vitamin D-3, kde povodne bola hladina 30 az 50 nanogramov na mililiter, dnes odporucaju lekari az 65 do 85 nanogramov na liter.
Slabost noh moze byt z roznych dovodov, nielen z Parkinsona, ale aj zo zlej cirkulacie krvi, zlej cirkulacie lymfy, zo zamorenia tela, z nedostatkov roznych neurotransmiterov(tam su skryte aj depresie), z nedostatocnej cinnosti nadoblickovej zlazy atd.
Bledost nasvedcuje zlej cirkulacii alebo malo cervenych krviniek, na to je zase odpoved len v rozbore krvi na pocet erytroytocv=cervenych krviniek, a koagulacie.
Posilnenie travenia moze pomoct budovat extra cervene krvinky, kde je potrebne dodat aj vitaminy B-6 B-9 a najma B-12, pod jazyk.
Krv sa da riedit bezpecne nattokinazou a serrapeptazou a tym odstranit aj fibriny na stenach ciev, ktore zabranuju priestupu kyslika do tkaniv a tak sposobuju celkovu slabost.



66

Re: parkinsonova choroba

dakujem ti velmi pekne takze ja to zacnem odznova s tymimasivnymi davkami D3,50000UI,UVIDIM CO BUDE UZ SOM BEYMOCNA A VELMI MU CHCEM POMOCT JE V MOJICH RUKACH VIES A TO JE NA MNA VELKA ZATAZ ZE JA SA ROZHODUJEM O JEHO LIECBE PRETO MAM NESKUTOCNE OBAVYSTALEVO BERIE 2KRAT AJ PRAMIPEXOL ZNIZILA SOM A NEUROLOG MA VZDY STRASI ZE AK VYSADIM UPLNE PRESTANE CHODIT NA RIEDENIE MA TU PRADAXU B12 MU DAVAM POD JAZYK ALE ON TO PREHLTNE HNED NEROZUMIE NAM ,MIESTO PRADAXY MU TEDA OBJ.NATOKINAZUA NA TO PARKINSONA MAM UPLNE VYSADIT LIEKY MNE LEN O TO IDE ABY OCKO ZNOVA ZACAL CHODIT ON TRAS NEMA LEN TA CHODZA A NEUROLOG VRAVI ZE TO JE PARKINSON PROSIM TA PORAD VSETKO BUDEM TAK ROBIT AKO TY RADIS DAKUJEM PEKNE VOPRED



67

Re: parkinsonova choroba

Pradaxa/dabigatran uplne zastavi koagulaciu krvi, tj moze vyvolat masivnu krvacavost, pozri na
http://en.wikipedia.org/wiki/Dabigatran
A pritom nerozpusta uz existujuce krvne zrazeniny, a fibriny na stenach ciev, ci uz v nohach alebo pravdepodobne aj v mozgu.
Ucinnost riedicov krvi, ci uz patentovanych liekov, alebo fibrinolytickych enzymov sa lahko zmera z krvi, ked stanovis INR
koagulacny faktor.
Na rozdiel od liekov tieto fibrinolyticke enzymy neznicia uplne krvnu zrazanlicost, tj ani vo vacsich davkach nevedu ku krvacanlivosti. A na rozdiel od warfarinu, coumadinu aj tej PRADAXY/DABIGATRAN, tieto enzymy  rozpustaju aj uz existujuce fibriny a tromby v cievach.
Lekari az na vzacne  vynimky ale nepoznaju fibrinolyticke enzymy, kedze to su prirodne latky a nie patentovane lieky. Takze pytat sa na ne bezneho lekara nema zmysel, ten je zo skol nauceny predpisovat len a len schvalene farmaceutika a zastrasovany pouzivat cokolvek ine, vcitane vlastneho rozumu a uvahy.



68

Re: parkinsonova choroba

Drahy rng 2 tyzdne smedavali ockovi 3krat3toboliek d3cize denne 9kapsul v cera sme mu prestali davat velmi sa mu zhorsil zdravotny stav je bezvladny prprestal uplne chodit,je uplne dezorientovany nepoznava nas pozera do nepricetnosti,co mam robit ?vceta sme mu prestali davat boze moj ja,som muadi viac uskodila dostane sa z tohto este uplne je mimo ale to tak postupne ako som mu zacala davat d3tie vysoke davky velmi je aj bledy uz dneska,moze ten vit d3posobit nieco take alebo on ma aj problemy s,prosyatou ma plienky,nevie uz na potrebu nemoze byt nieco s oblickami z tej d3prosim ta pomoz mi nechcem prist o ocka,aj jaumrem



69

Re: parkinsonova choroba

Nuz o jedno ta mozem uistit, tie davky co si davala ockovi mu nemozu za tak kratky cas nijak ublizit. To by bol prvy na svete, a to iste nie je. Potravinove doplnky na rozdiel od chemickych liekov neskodia, a na trh su schvalene lekarmi len pre to, ze neskodia.

Problem je, ze ma ocko privela roznych zdravotnych problemov, znicene travenie aj absorbciu, je totalne vycerpany a kto vie ake ine poruchy organov uz ma dlhsie, ako zapchate cievy , nefungujuci lymfaticky system atd.
Mozes pokusit sa ho "nastartovat" colostrom, davky najmenej 3 x 10 gramov praskoveho. A pokracovat mu davat fibrinolyticke enzymy, lebo zrejme jeho problem s nohami je najma zla cirkulacia.



70

Re: parkinsonova choroba

Rng drahy tak ja len preto ze je uplne dezorientovany,pozera ako nepricetny poharsi nedava fo ust ale vedla ako keby nevidel uplne je mimo mahnacku. A je velmi slaby a ro tak zrazu dalej ako key mal krce v rukach tak cudne ma ruky prosim ta ja si myslim ze je to hypervitaminoxa co mam robit do kedy bude mat v tele tie davkyd3v tele co mu mam podat aby sa ho organizmus zbavil ja lenplacem nad nim co som mu urobila vsak on chudak nevie rozpravat ja som mu to vsetko zapricinila vsak sa dostame z toho boze moj dobry nechcemmajeho smrt na svedomi



71

Re: parkinsonova choroba

TO nie je ziadna hypervitaminoza, ale podvyziva a zla cirkulacia.
Nakoniec rozbor krvi na vitamin D-3 ti to moze velmi rychlo potvrdit.
Niekdajsie normalne hladiny boli 30 do 50 nanogramov na mililiter, nove odporucane su 65 az 85 nanogramov na mililiter.
Vitamin D-3 sa skladuje v peceni a treba ho ovela viac, ako si ho ty davala, aby sa v krvi vytvorili potrebne hladiny a este ovela viac, aby nastala hypervitaminoza.
Takze si vycitas nieco, co nenexistuje.



72

Re: parkinsonova choroba

V noci malo mocil skoro bola plienka sucha mozno mu zlyhali oblicky predtym aj 2plienky za noc je taky spomaleny teraz ma aj nechutenstvo predtym este minuli tyzden pytal jest zakazdym mam hona svedomi mam mu datvit a ze sa skor dostane org.z toho ptedavkovania brsl vlastne50000ui denne 2_3tyzdne



73

Re: parkinsonova choroba

Prosim ta, nevymyslaj si, ked mas nazor, ze je predavkovany da sa po lahko zistot krvnou skuskou. A vitamin D-3 sa v tele spaluje a vylucuje najma zlcou,. takze ho netrap s davenim. Inac ked sa pozries na svok prispevok cislo 64, tak ziadne 3 tyzdne ste mu taku davku nedavali. Takze nemoze byt predavkovany.
A jeho slabost je z nedostatku zivin, iste do tela nedostane ani tych minimalnych 1200 kalorii a ked , tak ich neabsorbuje pre oslabene travenie. A pravdepodobne ma aj zapchate cievy(tromboza) co sa da tiez jednoducho zistit , dnes su na to ultarzvukove ozvenove metody, co sui podstatne menej problem, ako niekdajsie CT s farbivom, co by som rozhodne neodporucal pre oslabeneho cloveka.

Naposledy upravil: RNG (2014-04-09 16:12:43)



74

Re: parkinsonova choroba

Drahy rng prosim ta chcem sa ospravedlnit ze som tak reagovala a mala vycitky ze ockovi vit d3posobil problemy ,nebolo to stym spojene a suhlasim s tebou esteraz nehnevaj sa,som velmi citliva a neskutocne viazana citovo na ocka ,prosim ta mozem sa ta si ochotny po tom vsetkom mi radit ak ano tak ti budem velmi povdacna:)



75

Re: parkinsonova choroba

OK. Nesmiete napetiet na rozne falozne spravy rozsirovane okolo potravinovych doplnkov,. Tieto su uznane a schvalene za bezpecne skupinami lekarov na to urcenych. Tak potom rozne spravy o skodlivosti su lzi rozsirovane casto cez neinformovanych lekarov a vychadza to samozrejme najma z farmacie, ktorej je doplnkovy priemysel vazny konkurent na predaj ich liekov.
Ja som uz prilis stary, aby som sa nechal velmi vykolajit cimkolvek,  a naviac chlap, a chlapi su podstatne menej citove zalozeni aj tak, od prirody.
Ale chapem ta, ja som mal tiez velmi silne city k rodicom a snazil sa pre nich urobit vsetko , co len bolo mozne.
A dodnes mi velmi chybaju, hoci sa dozili  relativne pekneho veku(otec 90, mama96).



76

Re: parkinsonova choroba

Prosim ta o radu teraz ode o mna 6.5.som mala uraz vyvrtnuty clenok,presli
2*mesiace a dg.sudeckov syndrom prosim ta porad som velmi zufala,nohu mam velmi opuchnutu bolesti chodim na rhb ale ziadne zlepsenie



77

Re: parkinsonova choroba

Dakujem mas velke srdce iked ta nepoznam citim ze si velmi dobry clovek vazim si ta:)sudeckov syndrom alebo algodystrofia



78

Re: parkinsonova choroba

Nuz odborna literatura to popisuje dobre, popularne si to mozes pozriet tu
http://en.wikipedia.org/wiki/Complex_re … n_syndrome
Samozrejmemvela ti to nepomoze, len ze sa jedna o nervove poskodenie a ze sa to ma tendenciu zhorsovat.
Nuz na obnovu myelinu je dobre brat DHA(1.5 greamu), na zapaly je dobre brat rozne protizapalove(serrapeptaza, curcuminoidy, boswelin)
ale osobne mam dojem, ze sa na tom podielaju nase vlastne virusy na mieste, kde je telo oslabene, a tak radim dnes kazdemu si zvysovat viralnu imunitu, tj nie len na toto, ale na vsetky virusy, ktorych nosime v tele coraz viac a coraz viac je ich okolo nas. Pozri na temu herpes
http://rng.nazory.eu/rubriky/h/herpes
Na periferalnu neuropathiu, co moze byt nieco dost podobne a caste je to pri cukrovke, ako napr aj u mna je dobre brat najma benfothiamine(forma vitaminu A, davka 600 az 1200 mg) tiez vitamin B-3 vo forme no Flush, tj inositol hexaniacinate, 500 mg.

Ak bolo zranenie spojene so zhorsenim miestnej cirkulacie, odporucam brat serrapeptazu aj na to, aby si si zriedila bezpecne krv a tym zlepsila cirkulaciu krvi, pripadne odstranila zrazeniny v cievach/tromby. Davka je intenzivne 3 x 120 000 jednotiek.

Naposledy upravil: RNG (2014-07-10 09:31:22)



79

Re: parkinsonova choroba

Drahy rng:-)dakujem krasne za radu trosilinku sa to zlepsuje,velmi ta prosim zase ide o mojho ocka vies on nerozprava ako mal cievnu peihodu takze ak ho nieco trapi ma bolest tak ukazuje vyzera ze
ma bolesti pri moceni ma plienky problemy s prostatou zvacsena,cize nevie povedat len ukazuje obcas ma aj herniu pruh moze byt ze aj to ho boli ale vyzera to na mocove prosim ta co radis ,pruh ma velky ale operaciu mu uz neuznam za vhodne prosim ta porad co na tie mocove problemy



80

Re: parkinsonova choroba

Na prostatu je dobre brat steroly, najma Beta sitosteol, davka 1  az 2 gramy denne.

Kazdy starsi muz ma prakticky zvacsenu prostatu, ktora priviera mocovod a tak sa nam zadrziava moc v tele, co vedie k castemu nutkaniu a dokonca zlemu spanku.
Pozri napr na tento
http://www.iherb.com/Source-Naturals-Me … l&ic=1
Mne to rozhodne velmi pomaha. Uz sa v nocio nebudim 4-5 krat , ako kedysi a mam plny prud mocu, ako za mladosti.
Zmensenie prostaty zaroven znizuje pravdepodobnost rakoviny prostaty



81

Re: parkinsonova choroba

Drahy rng:-)dakujem krasne za radu trosilinku sa to zlepsuje,velmi ta prosim zase ide o mojho ocka vies on nerozprava ako mal cievnu peihodu takze ak ho nieco trapi ma bolest tak ukazuje vyzera ze
ma bolesti pri moceni ma plienky problemy s prostatou zvacsena,cize nevie povedat len ukazuje obcas ma aj herniu pruh moze byt ze aj to ho boli ale vyzera to na mocove prosim ta co radis ,pruh ma velky ale operaciu mu uz neuznam za vhodne prosim ta porad co na tie mocove problemy



82

Re: parkinsonova choroba

Inac, bola ta porazka zapchata cieva v mozgu alebo prasknuta a teda vyron krvi v mozgu?

Nam totoz starsieho kamarata(90) ktory sa okolo Vianoc smykol a narazil si havu. Lekari ho prepustili po dni z nemocnice, s tym, ze mu nic nie je. Ale od toho casu viditelne spomalil, nevedel poriadne udrzovat roznovahu a celkove spomalene myslenie aj vyjadrovanie a caso, sa to zhorsovalo.. Pred mesiacom znovu spadol a narazil si zase hlavu, ale tentokrat v nemocnici videli na CT velku zrazeninu, co mu tlacila na mozog, tak mu ju odstranili.
Ako svihnutim carovneho prutika odrazu bol spat vo forme, balanc, rozmyslanie a postupne aj chodza. Uz znova chodi na hodinove prechadzky 2 x denne, vodi auto a rozprava ako kedysi, len 7 tyzdnov po operacii!!!

Takze mozna CT hlavy by sa oteckovi zislo, co tam nema nahodou krvacanie a to mu tlaci na mozog.
Nemusi to byt ani naraz, len pretrhuta krehka cievka.
Ak ma krehke cievy treba si ich cistit lecitinom, a spruznovat branim hromady roznych antioxidantov(rozne karotenoidy, huperzine A, Vinpocetine, PAC z hroznovych jadierok(grape seed extract), bioflavonoidy ako rutin hesperidin a najma diosmin a samozrejme vitaminy C E, D-3 a K-2
To vsetko podporuje aj cirkulaciu krvi v mozgu a teda regeneraciu.

Inac toto odporucam dnes vlastne kazdemu, ci uz ako nutnost na hojenie a obranu tela, alebo ako prevenciu na cele telo.

Naposledy upravil: RNG (2014-07-25 18:20:32)



83

Re: parkinsonova choroba

Dobry den ..chcem poprosit o radu pre mojho znameho..je to 46 rocny muz..ktory trpi od detstva na Epilepsiu...v osmenastich rokoch po havarii bol ochrnuty od krku dolu..mava casto bolsesti chrbta..hlavne pri z chladnejsom pocasi..jedna sa tam o porusenie nejakeho nervu..ma aj problemy s hormonami..neviem ci to dajako suvisi s tou epilepsiou..ale vypadavaju mu vlasy a ma problemy s erekciou..co mu sposobuje tazke depresie..nieco som mu poradila z doplnkov..hlavne omega 3..silne davky..ale mam v tom chaos..on by potreboval aj na tie hormony nieco..neviem ci by mohol pomoct Yam..ako u mna....tiez zinok,selen,vit C .E..prosim je nieco co by mu mohlo vyrazne zlepsit jeho stav..???kde zacat v tomto pripade??Je velmi smutny pohlad na tohoto muza..:(Dakujem zo srdca za pomoc a rady...



84

Re: parkinsonova choroba

Nuz urazom porusene nervy sa nedaju nijak doplnkami prepojit. Na to su ucinne lejn komplecne nervove chirurgie. Na podporu poskodenych nervovych obalov pomaha brat DHA, tj specialnu omega 3 kyselinu potrebnu na myelin/nervovy obal.
Proti epileptickym zachvatom niekedy pomaha brat vitamin B-3 bo vyssich davkach(inositol hexaniacinate, tj No flush B-3,davka 500 mg. Tento sa v tele zlucije z GABA, vytvorenym v crevach a trak sa moze prebojvat cez mozgovu krvnu barieru do mozgu. GABA v mozgu je neurotransmiter na ukludnenie cinnosti.
Epilepticky zachvat sa da pre pochopenie porovnat s elektrickym skratom, ked sa napatie podstatrne zvysi.
Rozne menovane doplnky co odporucam kazdemu odporucam samozrejme aj jemu(zinok, selen jod, vitaminy C E D-3 K-2, mikrovlakniny a probiotika a cistenie ciev a  tela lecitinom. Lecitin je zaroven potrebny pre mozgovu cinnost.

Mozno si potrebuje zlepsit cirkulaciu krvi fibrinolytickymi enzymami, napr nattokinazou alebo serrapeptazou, ktora je nielen bezpecny riedic krvi ale rozbija aj krvne zrazeniny a odhlienuje/odmaskuva rozne skryte maskovane nakazy.
Problemy erekcie  u starsich muzov su problemy najma  z krvnej cirkulacie a jej priskrtenie zvacsenou prostatou priskrcuje aj mocovod/uretru, takze starsi chlapi malo a casto mocia, aj v noci sa parkrat budia na nutkanie.
Na to pomaha brat rozne rastlinne steroly, napr beta sitosterol v davkach az 2 x 1 gram.
Ja osobne beriem 2 x 1/2 gramu
To zaroven upravuje ciastocne hormonalne hladiny, lebo mnoho starsich muzov ma znizeny testosterom a podstatne zvyseny estrogen, co vedie k impotencii.

Naposledy upravil: RNG (2014-08-07 16:17:27)



85

Re: parkinsonova choroba

Ten B-3 staci davka raz denne 500mg?Netreba s tym brat aj Gaba??Mozem poprosit nejaky link na ten beta sitosterol?Ma to lepsie ucinky ako Saw plametto??Vdaka



86

Re: parkinsonova choroba

Ucinne latky v saw palmetto su rozne oleje a steroly.
Ale ovela  silnejsie je napr
http://www.iherb.com/Source-Naturals-Me … l&ic=1

Gaba sa vytvara v crevach obvykle v dostatku, len sa nevie bez vitaminu B-3 dostat do mozgu. Mozes samozrejme vyskusat aj doplnok GABA, napr 500 mg 2 x denne.



87

Re: parkinsonova choroba

Drahy rng:-)
Prosim ta o radu ocko ma prelezaniny vsetko som uz skusala je to hlboke a hnisa to



88

Re: parkinsonova choroba

Skus zmes  jemneho praskoveho cukru, kokosoveho oleja a par kvapiek citricidalu.



89

Re: parkinsonova choroba

RNG napísal(a):

Skus zmes  jemneho praskoveho cukru, kokosoveho oleja a par kvapiek citricidalu.

citricidal to sa kde da kupit?a co to je a prosim ta je to hlboke cca 1cm a hnisa to cize sa r to zuzuje ale stale je sekrecia zapachajuci hnis a mozem teda do tej rany otvorenej ako aplikovat tu zmes



90

Re: parkinsonova choroba

Samozrejme je to vhodne do otvorenych ran ako Bercove vredy. Mam to od dr Juliana Whittakera,uz hodne davni a mnohokrat vyskusane aj na sebe,  len trochu vylepsene. On aplikoval len cisty cukor do ran napr cukrovkarskych pacientoch s otvorenymi diabetickymi vredami. Ja som pridal kokosak a citricidal.
Pravy citricidal musi obsahovat quartenne zluceniny/quaternial compounds a napr na Slovensku ho dostanes v Hoogle alebo Biozdravie na internete.



91

Re: parkinsonova choroba

Ahoj obj.som citricidal z tej stranky co si odporucil 34perc.teraz v akom pomere to mam spravit prask.c.citricidall a kokosovy olej aka ma byt koncentracia,a ako to aplikovat do tej rany a ako casto obvazova ta ko to dat do tej rany je to cca 1,5cm hlboke je to dekubit



92

Re: parkinsonova choroba

Zialbohu ta stranka ma rozne GSE a citricidly, ale jediny ucinny z nich je taky, co jasne pise ze obsahuje quaternialne Zluceniny a ten je 60%, pokial viem.
Zmes cukru a kokosaky robim tak ze dam kopcom lyzicu kokosaku, do nadoby posadim do teplej vody a ked sa kokosak zmeni na tekuty, pridam tam zhruba 1.5 lyzice jemneho praskoveho cukru a 5 kvapiek praveho citricidalu, tj takeho, co ma jasne napisane, ze obsahuje quaternial/quartenne zluceniny ako napr tento
http://biozdravie.sk/obchod/citricidal/ … oncentrat/
http://www.hoogle.sk/CITRICIDAL-bio-che … escription

Citricidal je tam ako konzervant a antimikrobialna latka, cukor a kokosak su vyziva, co sa dostavaju do tej rany,, kde je porusene zasobovanie zivinami a tak podporene tkanivo sa ma moznost zahojit. Pracuje to aj transdermalne tj cez kozu, takze to davaj nielen do rany , ale aj na okolitu kozu.



93

Re: parkinsonova choroba

Ok tak obj.tu60%jedno z tych stranok co si uviedol ze z ktorej stranky je lepsia a teraz mozem zatial kym mi to pride len ten prask.c.a kokosak?a tu 34%naco mozem vyuzit?



94

Re: parkinsonova choroba

Vytazok z grapefruitovych jadierok obsahuje antimimkrobialne polyfenoly, lenze ich aktivita je dost slaba a prave tou chemickou premenou polyfenolov na quatwernialne zluceniny sa ucinok radove zvysi, od 10 az do 50 krat , na rozne mikroby. Ale nieco je lepsie ako nic, mozes pouzivat 60 az 120 kvapiek do litra vody
  alebo 15 kvapiek do tej zmesy cukru a kokosaku. Ale pre istotu by som to chladil, lebo neviem na kolko ten len vytazok z grapepfruitovych semien konzervuje tu zmes.
Dr Julian  Whittaker daval na bercove vredy len plno praskoveho cukru, na obvaze natretom vazelinou. Ja som to vylepsil s tym kokosakom a citricidalom a pouzivam to najma na sebe, cukrovkarovi uz vyse 12 rokov, s uspechom na vsetky rany.



95

Re: parkinsonova choroba

Z toho biozdravie alebo hoogle napis presne ktoru teda a obj.a zatial kym to pride budem davat ten cukor s kokosakom ok?



96

Re: parkinsonova choroba

OK. ppzri na cislo 92. Biozdravie to ma lacnejsie



97

Re: parkinsonova choroba

Ahoj uz mam doma obj.som z toho biozdravia ,teraz spravim tu zmes v pomere jedna kavova lyz.prask.c.+kolko toho oleja a kolko kvapiek citricidu?ale este prosim ta tu nekroticku cast cca 1,5cm co je este tam a hnisa  to okolo je koza cervena tak teraz tu zmes mam aki mam ako aplikovat



98

Re: parkinsonova choroba

Ja si zarabam di sklenenej nadobky 1.5 lyzice praskoveho cukru, co najjemnejsieho, 1 lyzicu tepleho kokosaku(zohriate v teplej vode) a 5-10 kvapiek citricidalu.
Nekrorizovane tkanivo je najlepsie  odstranit podla moznosti a celu ranu aj okolie prikryt tym cukrovym  "blatom"



99

Re: parkinsonova choroba

Este je tam kusok tej nekrotickej casti ale je to hlboke cca 1,5cm a rozsah tak cca 3,5cm neviem ako scelit tu ranu,a teraz mam to dezinfikovat s tym betadinem a potom natriet tu hmotu na tu cast co je uz krvave a potom ako casto to mam obvazovat velmi sa bojim to je najhorsie ze na tom sedi presne tam ma tu ranu



100

Re: parkinsonova choroba

Predavaju take kolesa, ako miniaturne plavacie kolesa a tie zoberu tlak  z tej oblasti. Betadine je zdroj jodu, ale ja osobne ho nepouzivam.Skor pouzivam silnejsiu a ucinnejsiu jodovu tinkturu. Ci to pomoze na bercove vredy, neviem.