301

Re: candida v crevach

Sukraloza nie, xiyitol trosku, do 3 gramov OK, viac naduva, Bielkoviny akehokolvek druhu OK, strukoviny s mierou.



302

Re: candida v crevach

Ahoj RNG!
Spozorovala som na sebe priznaky premnozenej candidy a preto sa chcem pustit do proticandidovej diety na dva tyzdne. Mam 30rokov, 174cm, vaha sa mi pohybuje od 56-58kg a chcem sa opytat ci je taketo davkovanie doplnkov OK:

- bezsacharidova dieta
- na ranajky ovciu bryndzu na styl Dr. Budwigovej
kedze bryndza obsahuje vela probiotik, po troch hodinach zacat s doplnkami:
OREGANO OIL (NOW enteric coated softgel min. 55% carvacrol) - 3x2 kapsule s jedlom
KOLOREX Intestinal Care (SWANSON 2,5mg) - 3x1 kapula (???)
CAPRYLIC ACID (SWANSON 600mg) - 2x2 kapsule
KOKOSOVY OLEJ - 3x1 lyzica
BLACK WALNUT tinkturu (postupne davkovanie podla Dr. H. Clark)
CTRICIDAL (35kvapiek do litra vody, popijat cely den)
OLIVE LEAF EXTRACT (SWANSON 20% oleuropein, 750mg) - 1x1 tableta
k tomu si este mozem robit caj lapacho a pit mikrovlakninu aj cez den.
Na noc, po troch hodinach od poslednych doplnkov zmes probiotik + zmes mikrovlakniny.

Otazka ci mozem uzivat aj Betaine HCL pred jedlom a traviace enzymy s jedlom (Doctor's BEST - Best Digestive Enzymes 90 veggie caps)
Mam totiz problemy s travenim (13 rokov som brala antikoncepciu a od kedy si pamatam jedla mliecne kravske produkty. Asi pred rokom som sa zacala zaujimat o svoje zdravie a tieto veci vysadila a prestala konzumovat, resp nahradila kozimi a ovcimi vyrobkami v mensom mnozstve)

Vopred velmi pekne dakujem za odpoved smile



303

Re: candida v crevach

Malo kyselin v zaludku nielenze sposobi zle travenie, ale ani nezabije na surovom jedle mnozstvo mikrobov, ktore sa v zaludku rozmnozia a dostanu do criev, kde zniocia dobru crevnu floru.
Takze v boji proti zlej crevnej flore(vcitane candidy) je dostatok zaludocnych kyselin a roznych enzymov  nevyhnutnost



304

Re: candida v crevach

OK, takze budem pokracovat v betaine, v enzymoch a nadalej aj s DGL 20 min pred jedlom.
Co sa tyka toho mnozstva doplnkov a ich davkvanie, verim, ze je to na moju vahu ok. (?)
Nedavno som bola totiz na vysetreni vitalnej funkcie vnutornych organov frekvencnou metodou a vraj mam v zlom stave pecen, tak verim ze mi toto mnozstvo doplnkov nemoze "ublizit".

Dakujem smile



305

Re: candida v crevach

Keby som veril tym roznym frekvencnym diagnostickym metodam, povedal by som ti aby si si precistil pecen protokolom dr Berksona.



306

Re: candida v crevach

smile tiez tomu viac neverim ako verim..
ale kvoli tym 13tim rokom brania antikoncepcie som si tu pecen protokolom Dr. Berksona zacala cistit.
Teraz som to vsak po vyse dvoch tyzdnoch prerusila kvoli tej proticandidovej diete.



307

Re: candida v crevach

Chcela by som sa poradit ohladom mojej kandidy v crevach. Dodrziavam dietu, jem stale len salatiky, masko, dusenu alebo grilovanu zeleninu, ziadne pecivo, obilniny ani strukoviny tiez nie. Obcas syry a jogurty. ovocie len kysle. Uzivam Citricidal, Monolaurin, Dgl, ulcetrol, oreganovy olej, enzymy s jedlom, probiotika so psyliom, biotin a Lapacho bud pijem alebo mam aj vo forme doplnku Pau d´Arco ako tablety na cesty.
Moj problem je, ze stale chudnem a nedari sa mi pribrat ani deko. Mozem toho zjest kolkokolvek. Uz ma to hneva, lebo vyzeram ako anorekticka pomaly. Preto ma napadlo, ci nemam uz Leaky gut a tym padom trpim malnutriciou? Citala som si tu o tom a tam doporucujete aloe susene mrazom, triphalu, curcumin a l-glutamin.

Myslite, ze by som si to mala objednat. Som uz zufala. Dakujem



308

Re: candida v crevach

Nuz nevidim tam nic kaloricke ako napr orechy roznych druhov,, olejnate semena, 3 lyzice kokosoveho oleja a podobne. Ked nedostanes dost kalorii, tak samozrejme chudnes.
Leaky gut sice mozes mat, candida ho po case moze sposobit, ale to sa prejavi hromadou roznych alergii na jedla.



309

Re: candida v crevach

Orechy jem jasne, aj kokosovy olej, pravidelne na nom aj varim. Olejnate semienka ako sezam, lan si davam do salatov, takisto aj tekvicove semiacka. Pouzivam do salatov aj panensky olivovy olej. Cize tuky urcite konzumujem.
Stava sa mi vsak obcas, ze ma tak pichne v creve (asi v creve) okolo pupka (zeby tenke crevo?) A takmer vzdy ked jem, tak mi zacne na pravej strane brucha (asi hrube crevo) tak bublat - proste sa tam nieco deje, co mi nepride normalne. Potom to este chvilu po jedle akoby pracuje a prestane to. Nemavala som to predtym, tak mi to pride divne.



310

Re: candida v crevach

Nuz to trva nejaky cas, kym sa probioticka flora v crevach stabilizuje. A ked jes viac zelenin, tak ta viacej nafukuje, co je samozrejme, lebo su rozne sacharidy, co my nevieme stravit ale nase probiotika ano a niektore z nich produkuju aj extra plyny pri tom.Odporucam brat enzym alpha galactosidase, davka 1000 az 1500 GaIU, tato tu plynnatost zo zelenin a strukovin znizi. Mas ho napr v enzyme firmy Yarrow
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ja … l&ic=1

Naposledy upravil: RNG (2014-03-12 23:41:29)



311

Re: candida v crevach

Je to mozne, aj ja to pripisujem tomu, ze sa to stale lieci. Beriem enzymy s jedlom, konkretne tieto: http://www.swansonvitamins.com/swanson- … 0-veg-caps
ale je tam alpha galactosidase len 300GalU. Zase to bublanie v creve sa nie vzdy spaja s nafukovanim. Raz ma nafukuje, inokedy vobec. A to sa mi stavalo aj pri strukovinach. Niekedy ma tak nafuklo, ze som mala az krce a nemohla som ani chodit len si cupnut a cakat, a niekedy nic. Ale co sa tyka nafukovania, tak musim povedat, ze je to ovela lepsie ako na zaciatku.

A teda tu triphalu a curcumin, pripadne to aloe a l-glutamin? mam si to objednat? Mozno by to urychlilo hojenie creva, nie?



312

Re: candida v crevach

Aloe definitivne odporucam. tak isto DGL.
Triphala je vyborna pre vacsinu ludi, ale casti sposobuje hnacky, takze tu som na vazkach.
Bio core su dobre , ale dost slabe, takze by som ich bral viacero s jedlom
A nezabudaj na kyselini mikrovlakniny a probiotika.
Niektore enzymy totiz pracuju len v kyslom prostredi a kyselinu potrebujes aj na sterilizovanie surovych jediel, inac dostavas do tela neustale rozne mikroby, co ti kazi okrem ineho aj crevnu probioticku floru.



313

Re: candida v crevach

a ten curcumin? L-glutamin? Aloe si teda objednam, DGL beriem stale



314

Re: candida v crevach

Nuz curcumin pomaha aj na ine, rozne ine zapaly v tele, je to ciastocne antimikrobialny prostriedok aj antioxidant. Odporucujem ho kazdemu, lebo znizuje zapaly v tele, a napr tym odstranuje aj v mensich davkach napr moznost Alzheimerovej choroby
Ale na candidu  extra neposobi, ani na hojenie criev.



315

Re: candida v crevach

Ano ano, ved na hojenie criev som ho hlavne chcela. Nech sa cim skot spamataju z tych kvasiniek. Lebo urcite mi tam narobili sarapatu. A ak je na zapaly, tak to je super vseobecne. Dakujem



316

Re: candida v crevach

OK



317

Re: candida v crevach

Zdravim RNG smile

Dakujem za komunikaciu cez email,  tak si nam pomohol, a ospravedlnujem sa za otravovanie, rozhodli sme sa to napisat aj sem, nech z toho cerpaju vsetci, len este potrebujeme tvoju pomoc nejak upravit denny plan, keby je to nutne...

vstavanie o 5tej
rano, 2 kapsule (prva davka z dvoch), candex na prazdny zaludok, 1 hod pred jedlom/ranajkami, cize napr o 7:00 (prvy prijem vody), potom ranajky (nejake acidko/kefir..alebo sunka a zelenina) o 8:00. spolu s oreganovym olejom (pred asi nie, takze, po alebo v strede jedla?) 200mg carvacol (prva davka z troch). cize nakvapkam citricidal, 35kvapiek do 1L vody, pokial clovek pije viac, opakovat?

medzitym, napriklad okolo 9 00 FiberAid Larch Fiber (arabinogalactan) 1.5gramu (1Z3) do poldeci vody.. moze sa zapit citricidal vodou?

medzitym okolo 9 45 Low Molecular Weight Modified Citrus Pectin (short chain) (82% galacturonic acid) 5gramov (1z2) do 1dc citricidal vody.

desiata, 10:00 napriklad kusok jablka (alebo salat typu cervena paprika (sladka?) plus paradajky plus mrkva..) a 30-45 minut pred desiatou Glucomannan (from Konjac Root) prasok 2gramy do 2dc citricidal vody ,

medzitym, napriklad 11 00 FiberAid Larch Fiber (arabinogalactan) 1.5gramu (2Z3) do poldeci citricidal  vody..

obed (vajicka/maso/polievka/salat) 11:45, spolu s oregnovym olejom (2kapsule, 2.z3.davka), povedzme ze obed natriet 1 lyzicou (1z1 kedze absolutne nechuti bohuzial, snad je to lepsie jk nic) kokosoveho oleja, (alebo si ho dat pred/po/pocas)

medzitym okolo 13 30 Low Molecular Weight Modified Citrus Pectin (short chain) (82% galacturonic acid) 5gramov (2z2) do 1dc citricidal  vody.

olovrant 15 00 (oriesky, jogurt, je povolene toto aj vynechat? alebo nieco ako ranajky.)

medzi 15:00-17:30 musim byt bez kejkolvek vody.

po prichode z prace napr 17 30Certified Organic Freeze Dried Aloe Vera (Aloe barbadensis) (200:1 concentrate) 1.5gramu do 2dc CAJU - da sa do caju ? moze sa caj zalit citricidal prevrnou vodou?

vecera (to iste co ranajky/obed, podla chuti) medzi 17:45 az 18:30 (podla okolnosti, neda sa ovplyvnit),

po veceri FiberAid Larch Fiber (arabinogalactan) 1.5gramu (3Z3) do poldeci CAJU(?)...

a este pred spankom (21:00-30 kedze je tm voda a tesne pred spankom to nejde) si dat 1 tabletku 30mld probiotik (Healthy Origins) s cajom? vodou? + 1/4 az 1/2 jablko (nechuti bohuzial - nahradza ho psyllium?, zelene, kysele) + "Psyllium • Lactobacillus a Bifidobacterie • Inulín • Omega 3"  15gramov (alebo viac?) zmiesat s vodou asi podla navodu, to este nemam.

ma znacny zmysel nasadit aj NAC, lapacho, a koloidnu striebornu vodu?


este ohladom jedla, moze sa, v malom mnozstve
parmezan, kava (1lyzicka 1-2x denne s bezlaktozovym mliekom), bravcove maso (aj 95-98% sunky), jogurty, tvaroh, olivovy olej, hriby?
a ak sa moze kava, da sa kava zaliat vriacou vodou ktora obsahuje 35kvapiek/1L citricidalu?


a ta najdolezitejsia otazka, kolko vody by mal clovek vypit, keby toto vsetko ma do seba dat? (viem ze zalezi aj od typu stravy, ale zelenina/ovocie je asi dost nasiaknute je vodou samo o sebe, ine by to bolo pri nejakom suchom knackerbrote asi smile )

Asi vela otazok naraz, ale vyzera to na prvy pohlad ako jednoducha dieta, no keby clovek urobi malu chybicku, pokazi celu a dost tvrdu snahu hmm



318

Re: candida v crevach

Ahoj RNG.
Prosim ta, chcela by som sa opytat; po tyzdni dodrziavania prisnej bezsacharidovej diety a brania vsetkych potrebnych doplnkov plus enzymov a kyselin na travenie, vecer probiotika a silnu zmes mikrovlaknin, sa mi pohorsilo travenie a uz dva dni mam velmi riedke vylucovanie. Mam to brat ako sucast ocisty tela, je to normalne, alebo sa nieco pokazilo? smile
Dakujem moc za info!



319

Re: candida v crevach

Justin, uvadzas tam presny program, nevidim na tom ziadnu chybu, v zasade je to ale velmi komplikovane. Ja si to zjednodusujem zarobenim toho litra vody zo vsetkymi mikrovlaknionami dokopy a pijem to pocas celeho dna, prichutene nesladenym ovocnym koncentratom.
NAC , lapacho a koloidna strieborna voda nema na candidu  velky ucinok.
Kava s citricidalom musi byt extra oskliva, takze to neodporucam z chutovych dovodov. Inac mozes to skusit, ked chces.
Parmezan opatrne, maso bez obmedzenia akekolvek, vcitane hydiny a ryb, oleje tak isto, mliecne vyrobky celkove opatrne, lebo obsahuju mliecne cukry, samozrejme vdobre vykvasene  a neprisladzane nie. VZdy pozeraj na zlozenie, a ked tam vidis cukor, tak sa tomu vyhni.



320

Re: candida v crevach

Kovi, riedka stolica je z hromady dovodov, takze neviem, pre co ju mas. 
Moze to byt aj uhynova reakcia/(herxheimer/ jarish), ktora po case, ked su vyhubene skodlive mikroby prestane.



321

Re: candida v crevach

Dakujem za odpoved.



322

Re: candida v crevach

A ked mam teraz zvyseny prijem masa - bielkovin, tak nevadi, ze za 1 den som schopny prakticky cele kura zjest? (ale male, take domace, moze mat 1.5kg, minus kosti a voda - pecene)



323

Re: candida v crevach

Nezabudaj na to, ze maso nie je jediny zdroj bielkovin, bielkoviny mas aj napr. v orechoch a olejnatych semienkach.



324

Re: candida v crevach

Ja vzdy podporujem pestrost stravovanie, my sme este velmi daleko od toho, aby sme vedeli, co vsetko telo potrebuje, preto pestrost je asi najlepsi nastoj na to, aby sme dostali vsetko potrebne.



325

Re: candida v crevach

este otazka na pectin
"As a dietary supplement, mix one scoop (5 grams) in a glass of water one to two times per day. Stir briskly and drink immediately. "
ked sa to ma hned vypit, neni to potom zle, ked si to zamiesam rano a pijem pocas dna?

este otazka na CANDEX, pisu ze  For maintenance, one capsule at bedtime, ale neznici to potom probiotika ?



326

Re: candida v crevach

Justin, pektin velmi zahustuje vodu a ked to dostatocne nerozriedis dostanes z toho po kratkom case  "zelatinu"
Preto ja ho rozpustam v ovela viac vody a to pijem po cely den ako syrupovite hustu vodu.
Probiotika su pomerne velmi odolne a ked ich dostatocne krmis mikrovlakninami, tak aj ked ich cast vyhubis, znova sa rozmnozia.A mnohe nemaju celulozove ale bielkovinne steny.

Candex na maitenance neodporucam, ale ako silny enzym na travenie celulozy a hemicelulozy to mozes obcas pouzivat.



327

Re: candida v crevach

mozu sa aj orechy, vlaske, para oriesky a vsetko?
len zas tam to moze obsahovat plesen? to moze predlzit dietu? hmm

a mam tu este glutendefense.. ten sa nebude bit s tym oreganovym alebo podobnym napriklad?

Naposledy upravil: Justin Case (2014-03-20 13:23:43)



328

Re: candida v crevach

Nie vsetky orechy a semena su plesnive.
Glucodefense sa nemoze bit z oreganovym olejom



329

Re: candida v crevach

Inak, vsade kde pozeram, sa pise, ze pocas protikvainkovej/candidovej sa moze celozrnne pecivo, je ot pravda, alebo nie ?
lebo pecivo ma dost sach.. tak 40-50g/100g
cize ak je clovek v koncoch, maximalne tak na kruzky pokrajat rohlik (polovicu, cize tak 25gramov) a tych 10-12g cukru co do seba da, nepokazi dietu?
EDIT: a da sa trochu citronu dat do tej vody s praskami ?

Naposledy upravil: Justin Case (2014-03-20 19:03:15)



330

Re: candida v crevach

Ten, co pise take blbosti ne[pouziva vlastny rozum. Candia zije z cukrov, a skroboviny v zrninach sa v zaludku premenia za par minut na cukry. Takze kde je tu vyhladovanie candidy????
Do vody mozes dat cokolvek sa ti paci, ja tam davam malicko cranberry concentratu, ten je besne kysly. Kysly je aj vitamin C vo forme kyseliny askorbovej a osladit si to mozes steviou.



331

Re: candida v crevach

A to udene maso, to tiez opatrne ?
Napr klobasa.. ked sa uvari (ona je asi udena sama o sebe?) tak je to OK ?

a arasidy? a tieto odrody? lebo to ma 25g sach. a z toho 6-98g cukrov na 100g hmm

Naposledy upravil: Justin Case (2014-03-22 18:34:53)



332

Re: candida v crevach

Udenie nepridava cukry, tj je OK. Arasidy nemaju v sebe volne cukry a nie vsetky sacharidy vie candida pouzit.



333

Re: candida v crevach

vyborne, lebo tie arasidy velmi pomozu smile cize predpokladam ze aj para oriesky su ok? smile
inak sranda, ked clovek sa snazi povedat rodine, na rodinnom nedelnom obede, ze clovek neje zemiaky lebo ma "dietu" a hned si myslia ze chudnem big_smile sialene.. a pozoruju atd..
este mam 1 otazku - je alkohol povoleny? (nezabije probiotika, ked by bol povoleny a konzumoval by sa vecer?)
aj ked to znie absurdne.. smile
vdaka



334

Re: candida v crevach

Samozrejme, para orechy mozes konzumovat, podstate vsetky druhy orechov su povolene, mozno s vynimkou kesu orieskov, lebo tie maju viacej cukru, ale ak si ich obcas das, nemal by to byt problem, urcite to je lesie ako keby si si dal zemiaky, ryzu alebo cestoviny. A alkohol v podste mozes, ale striedmo a to hlavne ciste destilaty, ako je napr. vodka. Ale alkohol by som pre istotu nedaval spolu s probiotikami, radsej by som dodrzal dostatocny odstup.

Naposledy upravil: Pietro (2014-03-23 19:57:21)



335

Re: candida v crevach

A ten enzym, aky je dobre nasadit? serrapeptazu napr alebo aj nattokinazu ?



336

Re: candida v crevach

Nattokinaza llen rozpusta krvne zrazeniny a riedi bezpecne krv, serrapaptaza aj odhlienuje zaroven. Ale s candidou to nema nic spolocne
Mnoho stredieuropanov ma prilis rychle sa zrazajucu krv, co zvysuje pravdepodobnost poraziek a infarktov. Takze tym, co maju zvysenu zrazavost odporucam si riedit  bezpecne krv enzymami  cely zivot. Inac az 50% ludi tam zomiera na taku malu blbost, ako zrazeninka casto len  velkosti spendlikovej hlavy, pri inac zdravom tele.



337

Re: candida v crevach

Inak nevies ako sa da zahustit polievka?
ked nie mukou, tak...
napr taku gulasovu/gulas..
lecitinom to asi nepojde, ze ?



338

Re: candida v crevach

inak mozarella je tiez zla pri tejto diete?



339

Re: candida v crevach

Vsetky mikrovlakniny zahustuju, takze tam nemas ziadny problem



340

Re: candida v crevach

Ahoj RNG, ak ma clovek premnozene plesne minimalne v crevach, moze jest huby alebo uzivat vyzivove doplnky z hub? Pretoze ja som pocul, ze huby a plesne maju nieco spolocne a tym padom by mohli plesne podporovat. Ake mas ty informacie?



341

Re: candida v crevach

Nuz je v tom cosi pravdy, ale nie privela. Najma ked sa kedna o vytazky z hub, ktore su vytazene s ohladom na betaglukany, tj je tam menej inych hubovych materialov.
Nie ze by huby podporovali plesne, ale enzymy, co nicia plesne su tie iste, co travia huby.



342

Re: candida v crevach

Dnes mi prisoi vysledky stolice,jasna candida,doktorka mi hovori ze mam prekysleny organizmus,trosku som citala,o tom,akurat neviem prekysleny  ze by som mala mat vela kyseliny?



343

Re: candida v crevach

Kyseliny v zaludku nemaju nic spolocne s prekyslenim organizmu
Parietalne bunky v stenach zaludka stiepia sol(NaCL) na kyselinu(HCl) a sodu bikarbonu(NaHCO3), tj vytvoria roznake mnozstvo kyselin aj zasad, tj neokysluju twelo celkove, lebo v dvanastorniku sa naopak tie kyseliny zo zaludka roznakym mnozstvcom Sody bikarbony  zneutralizuju.
Okyslenie organizmu je vysledok jedenia jediel, co pri traveni vytvaraju kyseliny, ako napr cukry a bielkoviny. Zeleniny a mnohe ovocia su naopak zasaditotvorne, tj spravna zmes tychto jediel udrzuje telo neutralne alebo mierne zasadite.
Candida je vsadepritomna a problem nastane  len ked sa premnozi, lebo ju podporujes/krmis privela cukrami a skrobami.



344

Re: candida v crevach

Vcera som si kupila  www.acidofit.sk a mala som taku tazobu na zaludku,pytala som s dr. O Tej hist.intolerancii,ze to ma kazdy len niekto ako ja viac,ze to je nic,lebo neviem ako sa mam stravovat
aj v knihe je pisane,ze prekyslenie vedie k paleniu zahy

Naposledy upravil: handmade (2014-10-30 08:21:57)



345

Re: candida v crevach

Vsade koluje spusta hluposti. Pozri spat na cislo 343. Divim sa, ze doplnkari ako Kompava siria take hluposti.
Telo vytvara kyselinu solnu/chlorovodikovu len v parietalnych bunkach a tam vytvori rovnale mnozstvo kyseliny ako zasad,, takze tak sa telo nemoze prekyslovat.
Naviac telo ma rozne mechanizmy, ako vylucit kyseliny aj zasady mocom, takze prekyslenie je dost problematicke
Moc moze podla potreby tela citat od PH5 az do PH8
Kyslicnik uhlicity sa napr vylucuje pri dychani z tela, tj to "prekyslenie sodou" je hlupost. Ale napr rozne napoje obsahuju kyslidla ako kyselinu fosforecnu a privela tejto moze odoberat mineraly z tela.
Palenie zahy je z NEDOSTATKU kyselin, nie z prebytku.
Vseobecne palenie nepochadza zo zaludka, ktory je dobre chraneny proti kyselinam zaludocnym mazom, ale z pazeraku,. kam sa natlaci obsah zaludka nasilne pri zaludocnom kvaseni, a to moze nastat len pri NEDOSTATKU  kyselin.
Bolesti zaludka su pri zapaloch ked mas nedostatok kyselin a v zaludku sa ti rozmnozuju rozne skodlive mikroby.
Alebo ked mas kvasenie v crevach co ti vytlaci z dvanastornika obsah do zaludka a tak sa do zaludka dostane zlc, ktora zaludok popali. A to je zas len dosledok nedostatku kyselin, pripadne mikrovlaknin,  inac sa v dvanastorniku nemoze odohravat kvasenie a hnitie

Papier je trpezlivy , znesie natlacenie akychkolvek hluposti, tak isto internet, kde sa len tak hemzia hluposti, reklamy a lzi na pomatenie ludi.

Naposledy upravil: RNG (2014-10-30 08:49:20)



346

Re: candida v crevach

Po tej jednej tablete od taho acido fit citim opat akoby mi zaludok  vyschol akoby tam nemam ziadne   kyseliny, neverim tomu ako mi moja dr povedala ze mam vela kyseliny



347

Re: candida v crevach

Zialbohu, to je dnesny trend v medicine, tvrdit, ze pala je z prebytku kyselin a ked predpisu lieky proti kyselinam, pala prestane palit, lebo nie je co by palilo. Samopzrejme to uplne znici travenie a vedie to k stovkam roznych zdravotnych problemov.
Tj monopol si vyraba buducich zakaznikov.
Samozrejme bezni lekari su tu len obete, lebo musia robit to, co ich v skolach naucili



348

Re: candida v crevach

Dobry den RNG,
chcela by som poprosit o radu. Manzel ma dlhodobe problemi s travenim a nafukovanim (v podstate uz rok ma nafuknute cele brucho..). Vysetrenia zistili, ze ma premnozeneho helicobactera a mam podozrenie aj na candidu a este dake parazity. Co sa tyka ostatnych vysetreni, tak vsetko ostatne ma v poriadku, krvne testy aj sono, vsetko v norme. Skusali sme MMS, bohuzial nezabralo. Tak by som Vas chcela poprosit o radu ako na candidu. Ideme na prisnu dietu, objednali sme protiparazitarny balicek Jukl (oresak, klincek, palina), citricidal (ten ktory je odskusany ako pravy), oreganovy olej od NOW, kokosovy olej, probiotika. Ked som citala prispevky, tak ste spominali este aj enzymi, bohuzial tu sa uz stracam. Manzel ma problem  s tym naduvanim, tak by som Vas chcela poprosit o radu, ci by sme mali kupit aj dake enzymi alebo ine produkty (candex, pancreatym, dgl ..) ?
Dakujem za kazdu radu



349

Re: candida v crevach

Travenie/naduvanie je vec dostatku kyselin, enzymov, mikrovlaknin a probiotik. Nicoho ineho. Takze si zrejme musi doplnat kyseliny(betain HCl), enzymy(najma pancreatin, to je zmes roznych), zmes roznych mikrovlaknin(psylium, inulin, arabinogalactans, modified citrus pectines, glucomannan) a samozrejme kvalitne, teploodolne a kyselinovzdorne probiotika, lebo inac sa ti ziadne zive do criev nemusia dostat.

Tie ine problemy, ako candida, helikobacter a parazity treba samozrejme adresovat inac, co si mozes vyhladat na
www.rng.nazory.eu
Znizenim prisunu cukrov a produktov z jemnych bielych muk sa podstatne znizi candida v crevach, hoci takto to bez inych proticandidovych trva dost dlho.



350

Re: candida v crevach

Dakujem RNG, na candidu mame oreganovy olej, citricidal a kokosovy olej. To som nastudovala podla rad, ktore si tu uz porozdaval smile Probiotika vecer aj s kuskom jablka. Mame kupene tieto :

http://www.daflorn.com/sk/biomilk-aloe-vera.html

Myslis, ze su dobre alebo lepsie su tie z NOW?
Objednam aj ten pancreatin. Co sa tyka arabinogalactans, modified citrus pectines, glucomannan vedel by si mi prosim aj poradit ktore, lebo je ich trosku viac ako som myslela a zhruba ake davkovanie by bolo vhodne? Aj ked bol manzel na sone, tak aj tam mu povedali, ze ma v crevach vela plynov. Mohlo by mu toto pomoct?
Na helikobaktera myslis, ze bude stacit citricidal a kokosovy olej? Alebo by bolo dobre zaradit aj striebornu vodu alebo pepzin?

Naposledy upravil: Mata (2015-02-01 21:23:51)