1

Téma: Syndrom sucheho oka

RNG, chcem sa Ta opytat jednu vec. Casto mavam palenie oci, pocit akoby som mala tazke oci...neviem to vysvetlit. Je to asi problem dnesnej doby - pocitace.
Chodim na pravidelne preventivne prehliadky oci kazdy rok. Bola som aj dnes. Je to OK. Dioptrie mam nulky, cize super, ocny tlak v norme.
Denne pouzivam od teba striebornu vodu z Lucenca, ktoru dodnes kupujem. Prave tu si stale striekam do oci, niekedy podla potreby aj viackrat denne.
No ide mi o to, ze dnes mi ociarka predpisala lieky na suche oci a to
ARUFIL a VIDISIC GEL, ze je to dobre , mam si to kupit a vyskusat, ktore z nich mi budu vyhovovat. Ci kvapky, alebo gel.
Mam vsak dilemu. Neviem, ci nie su skodlive / kedze sa hned opytala, ci neberiem nejake lieky/ a vobec ci ich mam uzivat, ked mam oci v poriadku. Teda okrem toho obcasneho palenia. Nestaci mi na to iba ta koloidna strieb. voda?
Mohol by si sa , prosim, pozriet na zlozenie tych dvoch liekov, ci neobsahuju nejake skodlive zlozky, popr. ktory z nich je lepsi...alebo sa na ne vybodnut a uzivat dalej striebro...ono vies,niekedy mi ani striebro nepomaha, ked si nakvapkam.

Naposledy upravil: 959touareg (2010-11-02 16:18:52)



2

Re: Syndrom sucheho oka

Arufil a visidisc su kvapky obsahujuce vodne mazivo, vysokomolekularny polymer
http://www.ophthalmic-instruments.eu/uk … ry_eye.htm
Nema ziadne liecive ucinky, nepotlaca nakazy v oku, len maskuje nedostatok slz a maziva.

Koloidne striebro, roztok citricidalu alebo len obycajna 2% boricka kyselina (borova voda) su antimikrobialne na rozdiel od tych odporucenych produktov Baush and Lomb, ktori maju peniaze vysoko investovane do zariadeni na oci, ocne operacie a rozne kvapky.Nemaju ziadny zaujem, aby vyliecili ocne problemy jednoducho a lacno.
Ak mas viralne infekcie , ktore ti napadaju rozne sliznice v tele, tj aj vystelky slznych, slinnych  a slinivkovych zliaz, je na case, aby si si zvysil viralnu imunitu, co dnes v case viralnych epidemii, ktore lekari nechcu vidiet, to odporucam kazdemu bez vynimky.

Opakujem selen, zinok, jod, vitaminy C E a D-3 by mal brat kazdy a ti co im ani to nestaci, musia si zvysovat imunity extra roznymi doplnkami. Pozri na temu herpes, imunita a podobne.