151

Re: stafilokok v krku a nose

Tie kvapky som zarobil este raz so znizenou davkou GSE, ako si pisal.
Ako som uz pisal, aj mne a manzelke zistili toho streptokoka a samozrejme nam lekarka naordinovala atb., ako malemu, uz ich berieme, nevedel som vtedy, ze sa toho da zbavit aj pomocou GSE.
Ja beriem V-Penicil 750 mg à 6 hod. a manzelka Zinat à 12 hod.. Myslis, ze by ich bolo dobre vysadit a uzivat len roztok GSE alebo ked sme s tym uz zacali, tak ich douzivat? Mame ich na 10 dni, doktorka povedala, ze pri tejto diagnoze sa to predpisuje na dlhsie.
Inak ma to stve, pretoze ked chce clovek popri piti horkaca aj uzivani atb este zobrat aj probiotika, tazko sa hlada ten cas, ked mas mat 3 hod. pauzu po aj pred uzitim atb. aj GSE.
.
Prosim ta, co je este dobre jest okrem jablka, aby sa dobre rozmnozili probioticke kultury v crevach?



152

Re: stafilokok v krku a nose

Nuz mozes pit roztok arabinogalaktanu, zobrat pektiny v kapsuli, inulin...
Nuz ja sa lekarom do ich predpisovania nebudem miesat, ja tu pisem len co moje lekarske zdroje odporucaju. Nezabudnite na probiotika, ked uz berete atb, inac budete riskovat komplikacie z premnozenia atb rezistentnych mikrobov, tj najma candida, plesne a dokonca aj niektore bakterie(VRE, MRSA, clostridium difficile)
Ja osobne neberiem a nebudem brat ziadny chemicky liek, mne uplne stacia prirodne doplnky, samozrejme v dostatocnych davkach a pre istotu viacero, lebo clovek nikdy nevie, ake rozne nakazy sa zvezu s oslabenyum telom.



153

Re: stafilokok v krku a nose

Probiotika beriem 2x denne 1 tableta s obsahom 10 bilionov mikroorganizmov.
Ja sa nechcem uberat smerom chemickych liekov, ale ked clovek nema vedomosti, ze to ide aj inak, tak jednoducho uziva to, co mu naordinuje lekar. Myslis, ze subezne pitie roztoku GSE a uzivania atb moze rozmnozeniu tych skodlivych mikrobov a bakterii zabranit, pripadne treba to GSE pit radsej aj po ich douzivani urcitu dobu?



154

Re: stafilokok v krku a nose

GSE potlaca hromadu mikrobov, na ktore atb neucinkuju a tym im vlastne davaju "zelenu", lebo potlacia ich prirodzeneho nepriatela, probiotika. Takze ked uz beries atb, odporucam pre istotu brat aj GSE.
GSE spravne brane nepotlaca probioticku floru, tj neznizuje imunitu a neda moznost skodlivym kuturam sa premnozit.



155

Re: stafilokok v krku a nose

Tie probiotika berieme a budeme brat aj po douzivani atb aspon tyzden, aby sme si dali dokopy crevnu mikrofloru.
To si ma ukludnil, myslel som, ze aj GSE potlaca probioticku kulturu v creve.
Manzelka ma obavy, ci jej to GSE na toho streptokoka zaberie, aby to zasa nepreniesla na maleho.
Vravel som len nech pravidelne zaraba horkac a popija ho. Ucinok sa dostavi.
Velmi pekne dakujem za vsetky odpovede a prajem pekne prezitie nastavajucich sviatkov nam vsetkym!!!



156

Re: stafilokok v krku a nose

Streptokoky su znicene uz koncentraciou 60 ppm citricidalu, co sa da v celom tele dosiahnut . Probiotika sa znicia az koncentraciou 300 ppm, co sa sice da dosiahnut nahlym vypitim toho litra horkaca, ale pre to ho radim pit pomaly po malych glgoch cely den.
Probiotika, aj tie najsilnejsie sa musia rozmnozit aspon niekolkotisic krat , aby osidlili crevnu floru. Totiz dobre osidlena crevna flora ma az 10 na 14tu mikrobov, a to co beries ma len 10 na 10tu v case plnenia kapsul, a aj z toho je znacna cast znicena casom a kyselinami v zaludku.
Takze musis brat plno vyzivy pre probiotika a to su mikrovlakniny aby sa ti z tej malej kapsule rozrastli az na 1 kg, co je vaha probiotik v dobre zakultivovanych crevach.
Dost malo ludi si toto uvedomuje a myslia si, ze ked zoberu par kapsul, creva sa automaticky osidlia a zabudaju na mnozstvo mikrovaknin co su na to potrebne.

Naposledy upravil: RNG (2012-04-05 16:57:04)



157

Re: stafilokok v krku a nose

Dobrý večer Rng. Som tu opäť s prosbou o radu. Som momentálne dosť chorá. Zacalo to nadchou a prešlo na mandle. Keďže už som v minulosti mala potvrdeného zlateho stafylokoka tak si myslím že je to práve on. Z nosa aj z hrdla idú zelene hlieny. Ťažko sa mi polyka. Začala som si dávať veľké dávky ester c s biflanoidmi, zinok, selén, e, d. Mam ten správny Gse roztok. Skúsila som do asi 5ml fľaštičky pridať 3 kvapky a takto si to kvapkám do nosa niekoľkokrát denne. Mám pocit akoby ma išlo odrovnat. Zrazu strašná horúčava a teplo v celom tele, zvysil sa mi tĺkot srdca, bola som malatna a slabá. Až na druhy deň to bolo celkom ok. Dala som si aj kazdy druhy deň oreganovy olej. Som z toho zúfalá, pretože tak rada by som vyskúšala tvoju doporučenu dávku ale akosi to nezvládam. Asi mám slabú imunitu a ktovie čo este ked mám take silné prejavy pri tak malých dávkach. Vieš mi prosím v mojom pripade poradiť ako nato? Budem ti veľmi vďačná. Ďakujem



158

Re: stafilokok v krku a nose

Spravna koncentracia GSE je 6 kvapiek do 100 ml  vody. Mas hrozne silnu koncentraciu, takze sa nediv na tu reakciu, ved si spalis sliznicu!!!
Oreganovy olej si musis davat 3 krat denne, mikroby nepracuju len kazdy druhy den ale stale, tj si musis udrazat urcitu hladinu antimikrobialnych v krvi cely cas, nie len obcas.
A pouzivaj odporucene kapsule, lebo tie sa rozpustaju az v crevach, nedrazdia zaludok a nepalia v hrdle. A maju dostatok ucinnej latky, tj carvacrolu.
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … ftgels/731



159

Re: stafilokok v krku a nose

Dobry den RNG,
chcem sa poradit s nasledujucou situaciou pocas uzivania GSE:
1,5 rocny syn dlhsie obdobie sem-tam pokasliaval, inak navonok zdravy. Doktorka urobila vytery a v hrdle mu zistili zlateho stafylokoka. Predpisane antibiotika sme mu nedali a namiesto toho pije roztok originalneho Citricidalu z biochemu (30 kvapiek do litra vody) a kazdy den postupne vypije cca 1,5dcl + kvapkanie do nosa 2-3 denne + s odstupom striekanie koloidnej vody, na posilnenie imunity uz nejaku dobu bral AHCC (aby sme pred jesenou neboli chori) + zarobili sme do detskej vyzivy Ester-c a pocas dna mu to postupne davame, takze celkovo ma za den cca 1,5g vitC (dieta s hmotnostou 12kg) + NAC ak by ten stafylokok bol aj v hlienoch.
Na prvy den, sa mu zvysila teplota a bol aj viac zahlieneny ale potom to ustupilo a vsetko bolo OK, ale teraz na 4 den uzivania dostal "nadchu" !!! Plny nos, musime odsavat, tecie mu ciry hlien z nosa, teploty zatial nema, ale tvari sa to ako klasicka nadcha....:( pritom pred zacatim tejto kury proti SA bol navonok zdravy.

Je mozne, ze tymi antibiotikami (Citricidal + koloidne striebro) sice bojujeme proti zlatemu stafylokovi, ale nejak sme ho viralne oslabili? Ako to, ze dostane nadchu (zatial sa to tak tvari), pocas takejto kury? probiotika ma tiez vo zvysenej davke, vzdy s odstupom od citricidalu...

Ako dlho by sme to mali uzivat, na znicenie toho zlateho stafylokoka?
Dakujem.



160

Re: stafilokok v krku a nose

Hlieny nemusia mat nic so stafilokokom, moze to byt ciste alergia.
Citricidal neoslabuje viralnu imunitu,prave naopak, niektore virusy nici, teda ked sa jedna u neho o viralnu nakazu, nie len o nejaku alergiu.To iste plati pre koloidne striebro.
Stafylokok v nose musi byt zniceny najneskor do tyzdna, ked mu kvapkate roztok praveho povodneho citricidalu



161

Re: stafilokok v krku a nose

ahoj, dal som si pre istotu urobit vytery aj ja - v ramci preventivky , na ktorej som aj tak nebol uz dost dlho a aj z toho dovodu, ze pomerne casto mavam rano hlieny v hrdle ale inak zdravy... Nasli mi v nose Zlateho stafylokoka - hrdlo je OK. Zacal som teda pit roztok citricidalu a striekal som si do nosa ten isty roztok aj 5-6 krat za den. Ide o roztok 60% citricidalu z "komplexni zdravi" - je horky ako des, boli tu viacere ohlasy, ze tento funguje a na flasticke pisu vyrobcu - Biochem Reserch ale.... objavili sa mi v nose polypy, teda myslim, ze su to polypy, ktore bolia, a sem tam aj take chrasty mensie mam v nose a celkovo ma nos boli zvnutra... nie je to stipanie po stretknuti citricidalu, ale taka bolest. (roztok je 30 kvapiek do 1 litra - denne som vypil 1 liter  + rozprasovanie do nosa). Toto som aplikoval 10 dni a opakovane vytery opat potvrdili SA.... problem moze byt na viacerych miestach, ale chcem sa opytat na tie polypy, ktore sa mi objavili v nose pri aplikovani citricidalu.
Dakujem.



162

Re: stafilokok v krku a nose

Polypy nie su z aplikovania citricidalu. Tie sa tvoria z roznych dovodov, niekedy ako nasledok vzdusnych alergii, niekedy ako nasledok zamorenia tela. Napr alergia na roztoce casto vedie k polypom.
Kedze predajcom celkove neverim, su schopni povedat cokolvek, ja osobne pouzivam len citricidal profesional  baleny priamo vyrobcom, BioChem Research corp.



163

Re: stafilokok v krku a nose

Zvlastne na tom vsetkom je, ze doteraz som nemal absolutne ziadne problemy s nosom, ani svrbenie, ani bolest, ani alergie... len spominane nepravidelne ranajsie hlieny v hrdle... co moze byt aj suchym vzduchom napr... kedze vyter bol cisty. Takze nebyt pozitivneho nalezu SA v nose, tak nie je dovod nos riesit. Citricidal som dal pred chvilou do drozdia s vodou cca 5-6 kvapiek na 50ml a nic sa nedeje, porovnavaci pohar s druhym drozdim pekne bublinkuje - takze Citricidal sa zda byt funkcny.

Je mozne, ze Citricidal nejak "vyprovokoval" zlateho stafylokoka ale neznicil ho? a telo to tam teraz nejak riesi a z toho su tie polypy. Niekde som cital, ze polypy vznikaju aj z dlhodobej pritomnosti bakterii v nose a telo sa tam s nimi pasuje a tak vznikaju vyrastky apod...

fakt neviem, ale s urcitostou tie "chrasty v nose" + bolest a spol. zacali s pouzivanim Citricidalu (a pred tym bol klud...dlhe dlhe obdobie som nebol chory) - aj ked nepopieram, ze nemusi byt ucinny, kedze opakovane vytery potvrdili, ze nezabral.... ale stale mi vrtaju v hlave tie polypy.

Ozaj, na "komplexnom zdravi cz" som niekde cital, ze to kupuju priamo od vyrobcu Biochem Reserach USA a aj ty si tusim niekde spominal, ze sa da/dalo kupit nejake vacsie balenie, ktore mozno predajcovia capuju do malych flasticiek.... mas nejaky odkaz, kde by sa dal kontaktovat resp. objednat citricidal priamo u vyrobcu? a nie cez vseliakych distributorov... vratane nedavneho sklamania u NutriBiotics...:(

lebo na internet uz ta firma akoby neexistovala... ziadny priamy kontakt sa neda najst, ziadny email, web, telefon...

Naposledy upravil: karoltt (2013-10-02 21:15:44)



164

Re: stafilokok v krku a nose

Ja neviem co mas, ako je mozne, ze sa ti vytvorili chrasty v nose. 35 kvapiek praveho citricidalu do litra  vody mi len malicko na par minut podrazdi nos, alebo oci a je to koncentracia asi 720 ppm, tj dost na znicenie vsetkych streptokokov a stafylokokov. Pozri na
http://rng.nazory.eu/rubriky/c/citricidal
Inac polypy sa tvoria dlho, nemozu sa vytvorit za 10 dni. Takze ked ich mas teraz, mal si ich nuz aj pred kvapkanim roztoku  citricidalu do nosa.
Chrasty sa ale mozu vytvorit aj za den, kde si das do nosa nieco leptajuce sliznicu alebo ked mas v tele utok napr nasich vlastnych v tele vzdy pritomnych  virusov na sliznice.



165

Re: stafilokok v krku a nose

Ja mam podobny problem ako Karoltt. Tie chrasty v nose s hlienmi su typicky priznak pre stafylokoka, aj lekar mi to potvrdil. Niekedy moze byt aj krvacanie z nosa jemne. Ja toto vsetko mam uz asi rok a nieco, plus mam navyse skaredy ekzem na pravej ruke, na ktory som vyskusala asi vsetky masti a olejceky na svete. Ten ekzem je tiez stafylokok, pretoze sedi na to presne definicia na impetigo-medove chrasty. Potieram si ho teraz roztokom citricidalu 35kvapiek/liter a vyzera to nadejne. Sice to strasne vysuse kozu, ale vyzera to, ze sa ekzem zmensuje. Jedine, co mi na to zaberala bola antibioticko-kortikoidna mast od koznej, lenze ta pomohla na chvilu a zase sa to vratilo a ja som si nechcela davat nonstop. Tak som zacala skusat vsetko mozne aj nemozne. Teraz citricidal este kombinujem aj so striebornou vodou...uvidime. Chcela som sa vsak spytat na toho stafylokoka, kt. mi pred vyse rokom zistili v nose. Odvtedy ma casto bolievalo hrdlo -zrejme zisiel aj dole na mandle. Od cca oktobra som zacala brat GSE tablety alebo Citricidal tablety - beriem doteraz nonstop a citricidal kvapky do nosa: http://www.pureformulas.com/citricidal- … uGW0n.dpbs
Su tie kvapky dost silne?
Teraz som uz po neuspesnom zniceni  stafylokoka zacala aj chlipkat z citricidaloveho roztoku - nie je drazdivy, ked som mala nedavno gastritidu, helikobaktera?
A chcela by som sa este spytat, ci mozem s tym roztokom aj kloktat, aby som tie mandle aj preliecila?

inak taka poznamka - odvtedy co beriem citricidal tablety a ine doplnky vyzivy som naozaj nebola ani raz chora, max ma pobolievalo hrdlo dva dni a dost. A je to uz vyse roka, co je u mna zazrak. Avsak toho stafylokoka stale mam, nechce sa ma pustit potvora, len uz tak nesarapati, lebo proti nemu viac bojujem.



166

Re: stafilokok v krku a nose

a este jedna otazka, mozem zvysit davkovanie citricidalu, konkretne tohto: http://www.pureformulas.com/citricidal- … iotic.html
na 60 kvapiek/liter vody? Chcela by som si tym potierat ten ekzem, lebo 35kvapiek nezaucinkovalo na ekzem, bohuzial. Neviem kolko percentny je tento citricidal totizto.
A tie nosne kvapky su teda dostatocne silne?  http://www.pureformulas.com/citricidal- … uGW0n.dpbs
A na kloktanie silnejsi (60kvapiek) ci slabsi (35kv.) ? Dakujem



167

Re: stafilokok v krku a nose

Ahoj RNG,
nechcem stále omieľať svoje otázky, ale neviem rady....kvapkám citrical 60% do nosa, 1 kvapka do 10ml už viac ako týždeň 2x denne, dosť často mi teraz steká krv alebo ako to nazvať, krvavý odpad, nemám problém fúkať ďalej, nech to vyjde plus stále sa mi tvoria farebné hlieny (mam aj polypy) ale nerozumiem, nemalo to vyhubiť baktérie v nose? takisto už mám asi tak znecitlivený nos, že ani necitím, že ten citrical si kvapkám, pred tým áno....
pravdepodobne by som mal začať piť citrical, ale jednoducho nemôžem, je to strašný hnus a neviem, či má zmysel piť 2-3dcl zriedeného citricalu (to by som dokázal), tu asi nenastane potreobné vysoké množstvo latky na zničenie baktérii?
lebo už tieto problémy s farebnými hlienami trvajú niekoľko rokov...bral som aj NAC aj oregano, ale zase nie všetko naraz aj s citricalom, ale osobitne....



168

Re: stafilokok v krku a nose

Enriquetta, ja ti naozaj neviem povedat, cio ten uvedeny citricidal ma naozaj tie quaternialne zluceniny a ci je to na tej flaske naozaj napisane a pravda, tj ci sa nejedna o ten isty podcod, co povodne urovbil NutriBiotic kde bez upozornenie zmenil svoj GSE z ovbsahom quaternialnych zlucenin na obycajnu vytazok z grapefruitovych semien, kde su miesto quaternialnych zlucenin len polyfenoly.
Inac ja osobne som skusil a 3 x tak silny roztok do nosa, ale som po nom vyse 1/2 hodiny kychal. Da sa samozrejme urobit nielen do vody, ale aj kokosoveho oleja, ktory je sam o sebe mierne antimikrobialny a nedovoli, aby sa sliznica vysusila a popraskala.
Ustne brane amtimikrobialne latky sa do tych dutin prakticky nedostanu, tj su potrebne kvapky a to kvapkat v leze, s hlavou zaklonenou co najviac dozadu, aby sa to dostalo aj do celnych dutin. Kratka prudka bolest je znak toho, ze sa to tam dostalo(osmoticky sok na sliznici)
\Doplnky treba kombinovat na zvysenie ucinnosti, tj brat spolu viacero.