1

Téma: Krcove zilky

Dobry den.
Mojej mamicke, (64) sa tvoria na nohach krcove zilky. Meria 160 cm a vazi 64 kg. Su vejaroviteho tvaru. Prosime o radu, aky vyzivovy doplnok ma zaradit do stravy. Nesportuje, ale uz sa zaviazala k byciklovaniu a prechadzkam. Dakujeme za radu.



2

Re: Krcove zilky

Na metlicky je dobry krem s vitaminom K zvonka a zvnutra hlavne mnozstvo roznych bioflavonoidov ako rutin, hesteridin a diosmin  a rozne antioxidanty na spruznenie cievok, ako samozrejme vitaminy C E a D-3 plus ine ako karotenoidy, anto a proantokysnidy, vinpocetine, huperzine A  a rozne polyfenoly.
Kazdemu odporucam si cistit cievy aspon raz za tyzden branim lyzice lecitinu, lebo zanesene cievky su krehke zo stvrdnutych tukov, polymerizovanych, a tak isto z oxidovaneho stvrdnuteho cholesterolu(LDL, a najma LLDL)



3

Re: Krcove zilky

Dakujeme velmi pekne za bohatu odpoved. Pozriem vsetky tie doplnky, ktore odporucate a budem sa snazit ich mamicke doplnit.



4

Re: Krcove zilky

Zabudol som pripojit este escin, co je vytazok z pagastanu konskeho. Viem, ze aj Poliaci vyrabaju mast aj gel, ludove "konska mast" s obsahom tohoto silneho antioxidantu. Dostanes ho aj vo forme piluliek.



5

Re: Krcove zilky

Super! Akurat s mamou o tom diskutujeme. Popozerame tu po niecom. Aj ked ja uz mam take skusenosti, ze radsej objednavam urcite doplnky, ked je moznost  z Americkych firiem, su nepredstavitelne rozdiely v ucinnosti. Dakujeme za pomoc!



6

Re: Krcove zilky

Gel s 1% escinu je dost ucinny.