1

Téma: hormonalna nerovnovaha, problemy s chrupavkou

pokusam sa o otazku ..ale neviem ci je to spravny postup a spravne miesto .

mam  55 rokov, desaz kg nadvahy, znizenu funkciu stitnej zlazy a vlekly  problem s kolenom ( chrupavka)
nedari sa mi schudnut...koleno mam po 3 operaciach.( robila so  vrcholovy sport za komunistov )
beriem euthyrox
obcas enzymy
problem mam aj s varixami, aj so spadnutymi klenbami..atd
poradte mi  prosim nejake pripravky..nech sa mi nastartuje metabolizmus....
dakujem
olga p.



2

Re: hormonalna nerovnovaha, problemy s chrupavkou

Euthyrox nevyriesi vsetky problemy s hormonalnymi zlazami v tele, dokonca ani len problem so stitnou zlazou.
Kazdemu odporucam brat ti zakladne doplnky ako selen jod, zinok vitamin C E D-3 mikrovlakniny probiotika a na cistenie ciev lecitin, 2 x lyzicu do tyzdna.
Ak mas krcove zily je obzvlast potrebne odmerat si zrazanlivost krvi a ak ju mas len trochu zvysenu, ber na riedenie krvi enzymy ako nattokinaza a serrapeptaza..
Na spevnenie  stien ciev, treba hodne vitaminu C, tiez aspon 400 IU vitaminu E, 2 gramy L-lysinu na tvorbu kolagenov, a rozne ine  antioxidanty, vcitane bioflavonoidov ako rutin hesperidin a najma diosmin
Klby treba hojit a regenerovat, nie rezat. Operacie su odovodnene len v pripade zraneni, ked treba veci poskladat spat a nie vyrezavat kadeco z tela.
Proti dalsiemu vydieraniu klbov treba klby mazat, na co je doplnok CMO alebo aspon 2 avokada zjest tyzdenne.
Ak si v prechode a po prechode, tak na rozne problemy ti pomoze najma yam, ale aj pupalkovy protizapalovy olej, mozno aj ine, ako damianA black cohosh a podobne. Na libido je vYborny Dong Quai(angelika cinska,)   davka 2 gramy plus.Je to pre zeny vseobecne uzitocny adaptogen na rozne procesy v ich tele.

Naposledy upravil: RNG (2014-03-11 00:22:50)