1

Téma: Now foods produkt

Dobrý vecer, chcela by som sa u Vás informovať ohľadom Epsom soli, alebo síranu horečnatého. Mám tento problém : uzila som prípravok Laxative cleanse od Now Foods, tento produkt obsahuje síran horečnatý(teda espom sol). Produkt som uzila 2 tbl jeden deň a 4 tbl na druhý den. Od druhého dna užitia od vecera mávam kolikové kŕče v bruchu a hnačky, v sobotu aj teplota 38 a v stredu tiež teplota 38,1. Neviem teraz či je to reakcia na síran horecnatý alebo nejaký iný problém.  Tieto problémy pretrvávajú už 5 dní, obávam sa či som si tým nepoškodila niečo v tráviacom ústrojenstve. Môžete mi prosím poradiť, či je moja obava na mieste alebo ide o detoxikačný proces. Dakujem . Elena



2

Re: Now foods produkt

Siran horecnaty je silne prehanadlo a berie sa z neho celkom malo, takze sa nediv ze ta prehana. Druhy krat pouzivaj na precistenie skor mikrovlakniny, tie zaroven podporia probioticku crevnu flory a nie vymetu ju von ako to zvyknu robit prehanadla. Po hnackach nezabudni si nasadit probiotika a podporut ich mikrovlakninami, nech sa mzu znova rozmnozit a osadit creva, ked si si ich uz vymietla.'



3

Re: Now foods produkt

Tie kolikové kŕče musia byť zo žlčníka, všetko to nasvedčuje tomu. Mohol dať síran h. do pohybu kamene v žlčníku ak tam nejaké boli? Už 5 dní mám kŕč cca 20x denne na pravej strane pod rebrom, je to dosť nepríjemné, potom to prejde a o chvíľu znovu. Ako to teraz zastaviť. RNG dakujem.



4

Re: Now foods produkt

Horku sol pouzivaju ako sucast tej drastickej metody na cistenie pecene, ktoru som sice viackrat spomenul(Liver clense) ale extra neodporucam, lebo je dost neprijemna a moze byt niekedy pri zaseknutom kameni aj nebezpecna.