1

Téma: depresie, hormonalna nerovnovaha u zien

RNG, moja sestra porodila dve deti. Len teraz prestala kojit. Citi sa velmi unavena, ma stale o deti strach, predstavuje si same strasne veci a potrebuje stale pomoc s detmi a opateru. Sme z toho vsetci dost nervozny. Neviem, ci to suvisi s nejakymi hormonalnymi vykyvmi alebo to moze byt az depresia. Nevies mi poradit co v takych pripadoch moze pomoct? Vdaka.



2

Re: depresie, hormonalna nerovnovaha u zien

Poporodna depresia(postpartem) je velmi casta, je spojena najma s vycerpanim tela, ktore musi poskytnut hromadu zivin, mineralov a vitaminov dietatu casto aj na ukor matky
Preto vzdy zdoraznuje doplnky v tehotenstve a pri kojeni, aby matka nebola doslova vyrabovana.
Najma sa jedna o doplnok mineralov, vitaminov B, C a D-3, pripadne aj K-2 na lepsiu absorbciu mineralov a nejaky ten zeleny doplnok(superjedlo) ako spirulina a podobne.
A samozrejme ne nervy robi dobre aj rybaci alebo krill olej, ktore deti z tela matky vyrabuju na budovanie svojej nervovej izolacie(myelin) a mozgu.
Nedostatky mineralov su spojene s depresiami a tetaniou, samozrejme to sposobuje zly spanok, nocne "mory" a vseobecnu unavu a znizenu imunitu, lebo matka musi dietatu dodavat aj imunitne latky , casto aj na ukor vlastnej potreby.

Takze nejedna sa tu len o hormonalne zmeny, ktore samozrejme do toho prispievaju,, ale aj naozajstne nedostatky roznych zivin  v tele

Naposledy upravil: RNG (2010-10-28 23:07:09)



3

Re: depresie, hormonalna nerovnovaha u zien

Takze podla teba nieco ako Wild yam by tomu nepomohli?



4

Re: depresie, hormonalna nerovnovaha u zien

To nie je len hormonalna nerovnovaha, to je nasledok vycerpania organizmu, samozrejme hormonalne vykyvy tomu tiez prispievaju, tj yam by som aspon na kratky cas tiez pouzil v mensej davke.
Ale hlavne rybaci olej, mineraly a vitamin D-3 su v tomto pripade potrebne, ked s toho chce vyliezt a regenerovat sa co najskor.

Naposledy upravil: RNG (2010-10-29 19:27:03)



5

Re: depresie, hormonalna nerovnovaha u zien

cau vlado. to najjednoduchsie, co moze urobit je kupit si v DM-drogerie kapsle s lososovym olejom (v DM preto, ze podla mojich vlastnych vyskumov je tam najlacnejsi - 60 kapsul stoji okolo 130 Sk a ma priaznive zlozenie EPA voci DHA, nakolko rybaci olej ich obsahuje obe) a zjest ich denne aspon 9 (t.j. 9 gramov rybacieho oleja). k tomu snad cez den aj lyzicku - dve cerstvo pomletych lanovych semien, pripadne nejake tie vlasske orechy. vsetko to obsahuje omega - 3 mastne kyseliny, ktore podla niektorych lekarov maju priaznivy vplyv pri poporodnych depresiach. netreba sa bat, ze by tych kapsli bolo privela, ja som to takto jedol 3 mesiace denno-denne a som tu a v pohode:) neodporucam vsak kombinovat s liekmi na riedenie krvi, kedze aj samotne omega - 3 tuky riedia krv.



6

Re: depresie, hormonalna nerovnovaha u zien

Dobra rada. Skoda, ze to nebrala pocas tehotenstva a kojenia. Tak by nemala to telo natolko vysilene.A aj plodu/dietatu by to pomohlo pri vyvoji

Naposledy upravil: RNG (2010-11-03 16:51:37)



7

Re: depresie, hormonalna nerovnovaha u zien

presne tak, dnes sa odporuca brat extra omega-3 mastne kyseliny uz pocas tehotenstva, taktiez extra mineraly a vitaminy (vo vhodných väzbách), nakolko matka vlastne vyzivuje dva organizmy. taktiez sa odporuca brat 400 mcg kyseliny listovej dlhodobo pred samotnym pocatim...



8

Re: depresie, hormonalna nerovnovaha u zien

Dakujem za cenne rady, poviem jej to. Len to ma hacik, je to lekarka a boji sa vitaminov a doplnkov. Typicke. Vraj doktor Bukovsky povedal, ze vitamin C akosi napomaha pri vazbe volnych radikalov a este ich ucinok zvysuje. Tak odmieta synteticky vitamin C a mnohe ine. Tvrdi, ze to urobi strava, ale nemyslim si. Mne vitamin C (CeTeBe - na postupne uvolnovanie) velmi pomaha, ked sa mi zapali hrdlo. Uz od detstva mavam s tym problem, najma cez zimu, ked pijem studenu vodu. Neviete preco to tak je? A aka forma vitaminu C je nie synteticka?



9

Re: depresie, hormonalna nerovnovaha u zien

Tzv synteticky vitamin C sa vyraba enzymatickymi premenami, podobne ako si ho vyrabaju mnohe zvierata v tele. Napriek nazoru pana Bukovskeho, ten synteticky vitamin C je bioidenticky, tj nikto nevie povedat nijak ci bol vytazeny z ovocia alebo vyrobeny v laboratoriu. To samozrejme nie je nic nove, len niektori lekari to za svet nechcu priznat, samozrejme bez akehokolvek dokazu.
Kedze nase telo si nevie vyrobit take kvanta vitaminu C ako napr pes, prasa, kon atd, tak voci nim mame tohoto vitaminu zo stravy podstatne menej v tele. Tento paradox adresovali rozni lekari, najznamejsi z nich bol dvojnasobny nositel Nobelovej ceny Linus Pauling a zistili, ze branim extra vitaminu C tak aby mali ludia v tele hladiny porovnatelne so zvieratami, co si ich tvoria telo pracuje podstatne lepsie ci uz v obrane, ci uz v regeneracii
Dnes uz berie miliony ludi ectra vitamin C v roznych formach, ci uz kyselina askorbova, rozne askorbaty , vcitane tukovorozpustnej formy ester C palmitat, ktory robi velmi dobre na regeneraciu koze(kremy, serum C...)
Nuz a tuto tukorozpustnu formu ani v prirode vlastne nenajdes a predsa je vyborna  a nezamoruje telo, lebo sa absorbuje do tukov a tam posobi ako antioxidant a postupne sa premeni na ine formy C

Pan doktor Bukovsky je na velkom omyle, ked si mysli, ze v prirode po nasich zasahoch do nej je este stale v polnohospodarskych produktoch vsetko potrebne pre nas.
Ved sa spravito tolko zmien, slachteni bez ohladu na biologicke zmeny a biologicke hodnoty produktov, umele hnojenie, pesticidy, herbicidy....
Potom keby aj bolo, ako ze nie je, aj tak my ako ludia vieme vselico vylepsit, na to mame vedu
a ked vedci zistia, ze je pre nas nieco prospesne v davkach akych to z prirody nemozeme dostat, tak to nebudeme pouzivat, lebo nasi lekari su proti tomu?
(Teda nie vsetci, lebo ja mam tie vedomosti od lekarov, malej skupiny, co pouziva najma prirodne potravinove doplnky nma liecenie a udrzbu zdravia, tiez na regeneraciu a predlzenie zivota)
Nesmies sa pozerat na svoju lekarku prilis kriticky. Ona o doplnkoch a vitaminoch nevie prakticky nic, ved to v skolach neucia a nemoze ti odporucat a vlastne by nemala ani komentovat na to, do coho sa nevyzna. Zuialbohu ale v lekaroch vychovavaju povedomie, ze sa do vsetkeho, co sa tyka tela a zdravia vyznaju, takze si trufaju kritizovat nove smery vyzivy a doplnkov, kde su uplni laici, cest vynimkam.



10

Re: depresie, hormonalna nerovnovaha u zien

Mne sa nepaci, akou znackou si niektori vyrobcovia nazvu svoj vitamin C, napriklad Ester-C,
pricom tento nema nic spolocne so skutocnou a drahsou formou esteru a jedna sa napr. o vapenatu sol, askorbat.
http://www.iherb.com/American-Health-Es … 13854?at=0



11

Re: depresie, hormonalna nerovnovaha u zien

Menovany ester C je ten "pravy" patentovany ester C, ktoreho patent a vyrobu zatial drzi v rukach firma NBTY, ktora kupila povodnu firmu co to patentovala
http://www.nbty.com/phoenix.zhtml?c=856 … highlight=
Patent number 6,197,813
http://www.freepatentsonline.com/6197813.html
Kedze doba patentu je 16 rokoc ochrany a patent bol,udeleny v marci roku 2000, nikto nemoze davat na svete ziadny "falsovany" ester C na trh, a teda rozhodne nie v ramci USA vyrobcov
V skratke je to zlucenina askorbatu vapenateho s polyolmi, ktora ako molekula je velmi stabilna a dostatocne velka, aby sa zdrzovala v tele az 5 krat tak dlho, ako kyselina askorbova samotna. Telo ju postupne rozzlozi, ale produkty rozkladu su askorbat vapenaty a jedly polyol
Je sice pravda, ze je to vlastne chemicky produkt, lebo v prirode sa nenachadza(inac by nebolo mozne nan dostat patent, lebo prva podmienka patentu je ze to nikdy nikde neexistovalo a ziadatel o patent dokaze, ze to prvy vyrobil=vytvoril="Stvoritel"
Obvykle su taketo vytvory skodlive prte telo, vid vacsinu patentovanych liekov, ale kedze tento telo vie bez problemov rozlozit na dve jedle zlozky, nemoze skodit.



12

Re: depresie, hormonalna nerovnovaha u zien

no len som apeloval na to, ze ester-C nie je ester, ale sol kyseliny ascorbovej.
Skutocny ester ja napriklad ten ascorbyl palmitat... preto sa mi zdalo divne, ze si dali a patentovali taku znacku Ester-C?
ked po chemickej stranke nejde o ozajstny ester.



13

Re: depresie, hormonalna nerovnovaha u zien

Naviazanie askorbatu vapenateho na polyol je tiez esterizacia, na to dodatocne naviazu aj kyselinu palmiticku, tj vytvoria aj tukorozpustnu formu, ktora prenika do tukovych vazieb, tam sa dlhodobo skladuje a posobi ako antioxidant.