1

Téma: Pervitin

Chcem sa opytat co mozem robit v tejto situacii. Po niekolkych uzitiach pervitinu sa moja psychika uplne rozhadzala, dostal som panicke ataky, uzkosti. Panicke ataky po niekolkych tyzdnoch presli, ale uzkosti stale pretrvavaju. Niekedy mam nocne mory. Necitim sa celkom ako predtym. Ako keby polovica mojich pocitov uz neexistovala. Mam tlak v hlave a mam pocit ako keby som celkovo mal vysoky tlak, dychavicnost, bolesti hlavy. Skusal som to riesit cestou liekov na psychiku (Seroxat, Depakine) no nejak nepomahaju. Cital som ze moze ist o zuzene kapilary v mozgu alebo nieco podobne. Co mozem urobit? Dakujem za odpoved



2

Re: Pervitin

Doktor ma poslal aj na vysetrenie stitnej zlazy, brali mi krv, ale hladiny hormonov mam vraj v poriadku... Hoci subjektivne mam pocit ako keby som mal zvysenu cinnost stitnej zlazy.. Mam uzkosti ktore neviem kontrolovat.. a mam ich stale nie len v urcitych situaciach.. z toho pramenia aj panicke ataky ktore som mal v spanku



3

Re: Pervitin

Nuz je to dobre hlupe od teba, ze si pouzil drogy.
No ale co uz, treba pozerat dopredu, nariekat ti nepomoze.
Na rozsirenie ciev pomaha brat ovocie hlohu/hawthorne, co rozsiruje cievy/vasodilatant mechanizmom ACE.
Pomaha brat aj rozne antioxidanty ako extrakt z hrozniovych semien/grape seed extract, a ine ako vinpocetine, huperzine A a gingkolidy.
Pomoze brat aj lecitin na cistenie ciev.
Cirkulacia krvi  v hlave sa da zvysit bezpecne aj zriedenim krvi nattokinazou, serrapeptazou a lumbrokinazou.
Vyhybaj sa nikotinu, kofeinu a inym, co zuzuju cievy.

"lieky" na psychiku neriesia cirkulaciu krvi. A vobec casto neriesia nic a prinasaju zo sebou len skodlive postranne ucinkuy a navykovost=drogova zavislost.



4

Re: Pervitin

RNG a myslis ze prave v tom je problem? Ze ide o nedostatocne prekrvenie mozgu?



5

Re: Pervitin

Neviem, ale literatura hovori aj o poskodeni neuronov amfetaminom, tj  o permanentnom poskodeni vysokymi hladinami naraz uvolneneho dopaminu, tiez sa hovori o poskodeni uvolnovania serotoninu. Viac na
http://en.wikipedia.org/wiki/Methamphetamine
Zlepsenie cirkulacie v mogu zvysi aj regeneraciu poskodenych casti. Odporucam brat aj EPA a DHA z rybacich olejov a najma vitamin D-3.



6

Re: Pervitin

Pre swaan.   
Na tento druh úzkosti použi 1-2 gramy magnézia s B6, najlepšie taký, ktorý vieš rozpučiť alebo rozhrízť, aby sa rýchlejšie vstrebal keď je zle, keď to príchádza, alebo menšie dávky medzitým. Na rozdiel od seroxatu je úľava zaručená. Viem, že to zneje stupídne jednoducho, ale funguje to. Uvidíš.  Okrem toho, podľa tradičnej čínskej medicíny je strach a úzkosť znakom slabých obličiek a nadobličiek (slabá čchi). Pervitín núti aby nadobličky vyrábali hormóny a umelý stres, ktorý človeku dodá zdánlivo veľa energie a núti ho utekať, až kým nadobličky neskolabujú. Skús zázvor, postruhať do čaju, koľko sa dá. Zohreje obličky a hlavne funguje.



7

Re: Pervitin

Nic co ucinkuje nie je stupidne ani nevedecke.
To si zialbohu neuvedomuju  ale dnesni lekari, ktori su nabiflovani z ucebnic usmernovanymi/kontrolovanymi  farmaciou a medickym priemyslom vseobecne.
Oni maju natrenovany drill postupovat neomylne a neodchylovat sa od natrenovanych postupov zo skol, bez ohladu na to, co sami pozoruju casto na vlastne oci. Lebo ked z toho odbocia, tak su prenasledovani okamzite a to casto velmi tvrdo, aj keby mali ake dobre vysledky. Nic totiz nie je 100% a tak ich obvinia z pripadov, kde sa in vyliecenie nepodarilo a hodia to na "sarlatanske" , medickou komunitou oficialne neschvalene metody a narobia z nich "zlocincov", alebo minimalne zbavia diplomov.



8

Re: Pervitin

Ahoj. Chcem sa pripojit k diskusii. "RNG", velmi obdivujem tvoju sirokospektralnu pomoc a rady, ktore su na vysssej urovni, podla mojho nazoru ako u niektorych odbornych lekarov. Uz dlhsie sledujem tvoje prispevky. A mam odskusane mnohe doplnky vyzivy, ktore mi pomohli. K citlivej teme pervitinu, kazdy sa moze dostat priamo alebo nepriamo k urcitym zakazanym latkam.. Niekedy aj liek moze byt jed a jed liek. Prilezitostne beriem pervitin. A vychytavam aj jeho tieniste stranky. Uff. Ale mne do zivota dava tolko, ze hovorim otvorene.. moj zivot, moj vyber.
Mne z vyzivovych doplnkov najviac pomahaju; 5 htp, Gaba a L-theanin. S psychikou som ako tak v poriadku, niekedy nervozita. Zatial najhorsie su na tom moje ladviny, nuti ma to velmi casto chodit na toaletu, vyslovene to nutkanie ist, je hrozne.. Pisala som strucne, ale rada by som v diskusii pokracovala. Dakujem za odpoved. Arthemis



9

Re: Pervitin

Nuz pozri na temu spanok a stress. Tam je zopar veci uvedenych co by ti mohli pomoct.
Viac na pervitin/ methamphetamine pozri na
http://www.methamphetamine.net/
Okrem ineho nici aj ladviny, takze by som ho rozhodne neodporucal nikomu....