1

Téma: Akútna psychóza

Pred mesiacom diagnostikovali synovi akútnu psychózu. Bol to jeho úsek života, kedy nemal prácu,  niekoľko mesiacov pred tým musel ukončiť vysokú školu, nakoľko nezvládol polročný termín potvrdenia kreditov.
Momentálne prebieha liečba na psychiatrickom oddelení. Okrem iného je liečený aj elektrošokmi. Zdravotné problémy sa prejavili navonok v priebehu 10 dní. On ich  pociťoval asi 2 mesiace, vládal proti nim bojovať,  a neodvážil sa o nich hovoriť. Prejavy v posledných 10 dňoch: bol často mimo reality, nereagoval na otázky, podsúval odpovede, hovoril o svojom konci života, mal videnia a počul hlasy. Stále ho niekto prenasledoval, prežíval veľké napätie a depresie. Sám upozornil na tento stav a prosil, aby sme navštívili psychiatra. Priznal sa, že fajčil marihuanu a to dosť dlho / min. 3 roky, ale nie pravidelne /.  Hovorí, že nie je závislý na žiadnej droge. Zatiaľ verím, že je to tak.
Momentálne sa jeho stav zlepšil, hovorí že problémy pominuli. Aj my to pozorujeme. Čakajú ho ešte 3 elektrošoky.
Prosím o radu, ako máme ďalej pokračovať? Lekári hovoria o nepretržitom užívaní liekov. Varujú nás pred ich vysadením. Navrhujete synovi ešte nejaké liečenie? Aké lieky na prírodnej báze pre neho existujú?
Ďakujem za radu.



2

Re: Akútna psychóza

Elektrosoky su uplne barbarstvo z minulosti, ktoreho ucinnost je dost mala a vedie k strate casti pamati a inteligencneho quocientu u vyse 1/3 pacientov.  Viac o tom najdes napr popularne na
http://en.wikipedia.org/wiki/Electroconvulsive_therapy
Neviem, aky ma problem, ktore neurotransmitery mu chybaju, ale iste to nema z nedostatku umelych chemikalii, ktore neexistovali skor ako ich niekto nepatentoval, tj ako nove a skodlive latky predstavuju pre telo a aj celu prirodu zamorenie.
Roznych protidepresnych a inych na mozgovu cinnost  je v prirode hromada. Lekari mu zrejme davaju navykove lieky, ktore sa nedaju bez prblemov vysadit. Ale existuju neskodne potravinove doplnky s rovnakym ucinkom, bez skodlivej navykovosti alebo skodlivych postrannych ucinkov. Ak mi poviete, co mu zabera, mozem vam poradit neskodnu nahradu.

Detox z marihuany je predovsetkym odstranenie tukovorozpustneho THS z tela, na co pomahaju enzymy ako lipaza a emulzifikatory ako lecitin



3

Re: Akútna psychóza

Zistím presné znenie lieku a zajtra odpoviem.
Ďakujem za rýchlu odpoveď.



4

Re: Akútna psychóza

OK



5

Re: Akútna psychóza

Dobrý večer RNG, zistila som čo podávajú synovi : olanzapín + elektrošoky. Mal ich už 6. Je hospitalizovaný presne 1 mesiac. Jeho zdravotný stav,  zdá sa, že je oveľa lepší, dokonca usudzujem, že je vyliečený. Prosím Vás, môžte mi napísať, čo by ste mi doporučil z prípravkov, ktoré nemajú vedľajšie účinky a  kedy ich začať podávať?
Ďakujem moc. Bafka



6

Re: Akútna psychóza

Olanzapin/zyprexa je ukludnovac mozgovej cinnosdti, povodne navrhnuty na znizenie "napatia" v hlave pri schizofrenii, epilepsii a bipolarnej maniakatnej faze.
http://www.rxlist.com/zyprexa-side-effe … center.htm

Ukludnuje aj vytazok zo zeleneho caju, l-theanine(davka 2 x 400 mg),
ukludnuje aj vytazok zo st John's Wort, s obsahom 3 mg hypericinu a 30 mg hyperforinu, ktory ucinkuje na serotonin, norepinephrin a ciastocne aj na GABA  hladiny v mozgu.
To je narazova davka v pripade potreby, ucinkuje asi 8 hodin a nesmie sa opakovat castejsie, nez raz za den, este lepsie len pri potrebe, inac nie.Kedze drviva vacsia vytazkov z lubovnika/st John's wort neobsahuju obe zlozky uvediem sem taky vytazok, co to obsahuje
http://www.iherb.com/Paradise-Herbs-St- … -Caps/4913 
v pripade potreby narazova davka je 3 kapsule
A uvediem tu aj ten vytazok zo zeleneho caju, co sa da brat nepretrzite
http://www.iherb.com/Source-Naturals-L- … sules/1505
davka 2 x 2 kapsule
Tiez odporucam enzymy na precistenie tela  aspon 2-3 tyzdne, pozri napr na tento silny
http://www.iherb.com/Solgar-Pancreatin- … lets/39016
davka 2 x 2 medzi jedlami.
Ukludnujeu aj rozne B-vitaminy, odporucam zmes Stress B plus C pozri na
http://www.iherb.com/Now-Foods-Stress-P … ablets/864
jedna na noc.



7

Re: Akútna psychóza

RNG prosím Vás ešte raz o potvrdenie navrhovaných doplnkov, nakoľko by som rada zaslala objednávku. Ja ešte dopĺňam naordinované lieky:
Ráno SERLIFT 50 mg,
večer :20 mg Zalasta a Prothazin 1 25 mg
Syn je už na domácom liečení. Z liekov veľmi priberá. Zatiaľ sa mu psychické problémy nevrátili a verím, že ani nevrátia.
Ďakujem, Bafka



8

Re: Akútna psychóza

Serlift  ma mechanizmus SSRI, tj zvysuje hladinu serotoninu.  Tak isto funguje aj hypericin a hyperforin z St Johns Wort ktory navia zvysuje hladinu aj norepinephrinu a GABA, co tiez vplyva na klud a pocit spokojnosti.
Ale serotonin sa da zvysit aj branim polotovaru nan, co je 5-HTP, 2 x 100 mg denne.
Zyprexa/olanzapine tlmi ciastocne mozgovu cinnost, preto ho pouzivaju pri epilepsii a bipolarnej poruche. Co vselioco koze sposobit pozri na http://www.rxlist.com/zyprexa-side-effe … center.htm
tam je spomenute aj chporobne  priberanie deti.
Ale tlmenie cinnosti mozes dosiahnut aj zvysenim hladiny Gaba v mozgu co sa da branim zluceniny Picamilon, 2 x 300 mg, co je zlucenina vitaminu B-3 a GABA, lebo samotne GABA sa nemoze dostat do mozgu z tela cez mozgovu krvnu barieru. Kedze GABA sa tvori v nasich crevach v kvantitach, obvykle,  kde ukludnuje crevne procesy a cele svalstvo, , treba si dodat extra vitamin B-3 (forma inositol hexaniacinate, az  2 x 500 mg) a to sa obvykle postara o to, aby sa zvysila GABA v mozgu. A to bez skodlivych ucinkov chemickych liekov.
Prothazin/promethazine je hlavne antihistamine, ale ciastocne/slabo  ma aj ine funkcie . A hodne skodlivych postrannych ucinkov. Pozri viac na
http://en.wikipedia.org/wiki/Promethazine
Zrejme tu bol pouzity hlavne ako sedativ, co tiez ciastocne splna.
Ako antipsychotikum je dnes uz vyradeny z pouzivania.
Takze L-theanine a B-3 ho plne nahradia, ale bez skodlivych postrannych ucinkov

Naposledy upravil: RNG (2013-03-03 16:59:36)



9

Re: Akútna psychóza

Ahojte, chcem sa Vas opytat,nakolko mam podobny problem ako Bafka. Je na tomto fore este niekto, kto skusa liecenie psychozy iba doplnkami?



10

Re: Akútna psychóza

Este mam jednu otazku, objednala som si St. Johnś Wort od natural factors, pise ze obsahuje 300 mg powdered extract a 900 mcg hypericinu (0,3%). Je to OK? dakujem



11

Re: Akútna psychóza

Zialbohu nie, Spravna davka narazova ma obsahovat 3 mg hypericinu plus 30 mg hyperforinu. Top mas zhruba v 3 kapsuliach tohoto
http://www.iherb.com/Paradise-Herbs-St- … -Caps/4913



12

Re: Akútna psychóza

dik Bafka,
teda 3 x po jednej denne by malo stacit..
Mam navyse zacinajuce priznaky neurozy, prejavuje sa mi to arytmiou a takym pocitom prepatosti..
mozete mi poradit cosi na ukludnenie vegetativnej nervovej cinnosti?
este prosba na Teba, Bafka, mohli by sme si vymenit maily, ako som pisala, mam podobny problem a rada by som sa o tom viac pobavila, ale nie na verejnom fore..
dik za Tvoju odpoved



13

Re: Akútna psychóza

Arytmia je dosledok nedostatku mineralov,, najma magnezia, alebo vitaminu B-4, ktory nase telo obvykle vyrobi v dostatku, ale niekomu nie, zialbohu.
Na ukludnenie odporucam najma L-theanine, aminokyselinu zo zeleneho caju



14

Re: Akútna psychóza

môj e-mail stareckova@gmail.com



15

Re: Akútna psychóza

RNG poprosím o radu. Navštívili sme prvý krát psychiatra a po veľmi krátkej komunikácii najskôr so mnou, matkou a potom so synom sme sa ocitli u sestričky, ktorá synovi dala injekciu fluanxol. Opýtala som sa, že prečo mu ju dávajú ,odpoveď , že preto, lebo ju mal z nemocnice doporučenú. My sme sa ale vyjadrovali, že sa má syn dobre, žiadne problémy nemá. Žiadna depresia sa doposiaľ neprejavila.   
Po niekoľkých hodinách však to tak nebolo, bol veľmi ospalý a úplne vyradený zo života. Pretrváva to už 3 deň. Postrehol aj problém so stoporením p.ú. Prosím Vás je nutné brať takéto injekcie, keď mu doteraz nechýbali?/ od 29.2.2013/? Prosím zároveň o radu, aký doplnok nahradí fluanxol. Ďakujem, Bafka



16

Re: Akútna psychóza

Fluanxol je dobre svinstvo, davaju ho na psychozy a paranoiu, pri bipolarnych  poruchach. Ma hromadu postrannych skodlivych ucinkov,okrem utlmujucich,  niekedy aj dlhotrvajucich(tardive diskinesia) ine odidu po dobrati pomerne rychlo.
http://bipolar.about.com/od/fluanxol/a/sfx_fluanxol.htm
Ak je dieta niekedy prilis aktivne a potom depresnute("unava" mozgu, pri prilisnej aktivite spotrebovane privela neurotransmiterov), tak je dobre destresovat a brat nieco na ukludnovanie, ako stres B vitaminovu zmes alebo ukludnujuci L-theanine.

Druhy raz nenechajte do neho nic pichat ani brat lieky  skor nez si precitate vsetky mozne skodlive postranne ucinky.



17

Re: Akútna psychóza

Prosím Vás o radu.
Syn  postupne vysadil lieky pred 4 mesiacmi. Doteraz sa cítil veľmi dobre. V tomto čase pozorujem v jeho správaní zmeny, cíti sa neistý, je zamyslený, často nereaguje na okolie je akoby ponorený v svojich myšlienkach, niekoľko večerov mal problém zaspať, je pravdepodobne aj v depresii.  Prestal aj pracovať, popísal stav, "že sa necíti ísť do práce".
Obávam sa toho, či sa mu  nevracia akútna psychóza.
Mám doma všetky Vami doporučené extrakty:
Picamilon, 5-HTP, L-THEANINE, St John s Wort,

Doteraz, nakoľko sa dobre cítil , odmietal užívať  vitamínové doplnky. Užíval iba rybí olej - Biomare imuno - niekoľko balení.
Po prebdených nociach,  som mu dala  užiť 2x denne po 300 mg PICAMILON a zdá sa, že zabral. Zaspal každý deň bez problémov.
Tento raz už neodmieta, z toho usudzujem, že sa necíti dobe a že po užití sám prežíva úľavu.

Prosím Vás o radu, čo všetko z doporučených preparátov mu môžem dať denne naraz užiť.
Kým sa liečil v nemocnici a neskôr doma užíval Serlift a zyprexu- olazapin.
Máte pre nás ešte nejaké iné doporučenia?
S pozdravom Bafka



18

Re: Akútna psychóza

Picamilon je na GABA.
Serlift=sertraline je SSRI liek,
plne ho nahradi st Johns wort, nenavykovy tj mozes ho brat len v case potreby, ale davka musi obsahovat 3 mg hypericinu a tiez 30 mg hyperforinu. Pozri napr na tento, kde v 3 kapsuliach mas zhruba tu davku
http://www.iherb.com/Paradise-Herbs-St- … -Caps/4913

5-HTP zvysuje vyrobu serotoninu a pri hodne svetle cez den a tmy v noci aj vyrobu spankoveho hormonu, melatoninu.
L-theanine je ciste na ukludnenie pocas dna

Ktore on potrebuje, neviem, ale da sa to lahko vyskusat, lebo ucinky tychto(az na 5-HTP) su za par hodin a kedze nemaju skodlive postranne ucinky/bocne ucinky?, tak ich clovek bez obavy moze vyskusat.



19

Re: Akútna psychóza

Prosím Vás, keď mu dám Picamilon, nemôžem mu dať   -  L-THEANINE a  St John s Wort spolu s ním?
Doporučujete  odskúšať každý deň iný ?

Napíšte mi prosím Vás ,  čo môžem kombinovať.
Ďakujem
Bafka



20

Re: Akútna psychóza

Tie tri mozes nez problemov kombinovat, lebo kazdy z nich pracuje na inom neurotransmiteri.
Ale dobre je ich vyskusat osamote, lebo ak jeden z nich zaberie, netreba brat zbytocne druhe.



21

Re: Akútna psychóza

Ďakujem, ste perfektný !



22

Re: Akútna psychóza

Ďakujem, ste perfektný!



23

Re: Akútna psychóza

Daleko od toho.
Prave s vekom, cim viac studujem, tym viac si uvedomujem, ako vlastne malicko viem.
Aspon ze ini sleduju, ze napredujem, inac by som bol z toho velmi sklamany.
Jedno to ale provokuje=zvedavost a snahu poznat co najviac.



24

Re: Akútna psychóza

Prosím Vás o radu. Syn užíva už 2. týždeň : 3x 300 mg Ľubovník bodkovaný, 3x 200 mg picamilon a 1x 200 l- theanine-
začal to užívať, keď po 3 mesačnom vysadení chemických liekov, serlift a zyprexa sa začal cítiť horšie. ( nespavosť, nezáujem, úzkosť, strach, hovorenie do seba) Nespavosť užívaním pominula aj nálada je lepšia, ale ešte stále to nie je ono. Má dosť často studené ruky a chodidlá, strach a asi aj úzkosť. Hovorí si sám do seba, rozpamätáva sa na rôzne zážitky a nahlas na ne reaguje. Prosím Vás navrhujete nám vymeniť Ľubovník bodkovaný za 5 -HTP? Prípadne akú kombináciu navrhujete užívať. Čakám ešte na B3. Už dosť dlho 3. týždeň. Ešte som sa chcela poradiť, kedy objednávka neprechádza colnicou? Ďakujem za rady. Bafka



25

Re: Akútna psychóza

Ja odporucam z lubovnika bodkovasneho presny vytazok, s narazovym obsahom 3 mg hypericinu a 30 mg hyperforinu. Praskove listy lubovnika mozu mat velmi rozne obsahy tychto latok a vobrec nemusia byt ucinne.
Hovorenie samemu sebe nie je chorobny znak, Ja si casto sam sebe rozpravam aj nahlas, a sice mnohi sa nad tym pozastavie, l;ele je mam odovodnenie jasne, obcas nestaci len vovnutri rozmyslat, ale je dobre si to aj sformulovat a vnimat sluchom
Studene ruky a chodidla je zalezitost cirkulacie krvi a metabolizmu.
Odporucil by som mu brat jod a selen, co vlastne odporucam kazdemu, pripadne na zlepsenie cirkulacie nattokinazu alebo serrapeptazu, to tiez lepsie prekrvi mozog a pomaha celkove procesom v hlave a celom tele.
A kazdemu odporucam si cistit cievy lecitinom, na zlepsenie cirkulacie, ten je zaroven dobry aj na mozgove procesy. A samozrejme cvicit !!!



26

Re: Akútna psychóza

Prosím Vás o prehodnotenie situácie. Syn prestal brať lieky a po cca 6 mesiacoch sa mu vrátili psychické problémy. Asi si poškodil sám tým, že odskúšal znovu Drogu. Tento krát sme sa rozhodli potlačiť stav schizofrenie, depresie, nespavosti, úzkosti prírodnými prípravkami. Momentálne je stav stabilizovaný , vďaka Bohu. Podávala som mu 
na začiatku :
3x po 1 kapsule St Johns Wort s obsahom 3 mg hypericinu a 30 mg hyperforinus ,  3x 200 mg picamilon a 2x 400 l- theanine.
neskôr po 10 dňoch :/vysadený St Johns Wort/
podávané:
2x po 100 mg 5-HTP,   3x 200 mg picamilon a 2x 400 l- theanine. INOSITOL - 2x500 mg .
Prosím Vás môžem pokračovať v takomto dávkovaní? / rybí olej, Jód, vitamíny/.
Čo by ste mi ešte doporučil.



27

Re: Akútna psychóza

Nuz skor nez prestat brat tie doplnky by som odporucil postupne ich znizit, vysledky uvidis pomerne rychlo, za den-dva. Ale ak niektore  potrebuje, lebo mu telo bez nich poriadne nepracuje, tak sa neda nic robit a musi ich brat..
Casto su tieto problemy vysledky zleho travenia a absorbcie, skus mu davat s jedlom enzymy a nepit s jedlom vodu, aby mal co najviac neriedenych kyselin na stravenie a absorbciu zivin. Pit az 3 hodiny po jedle a to hojne. Dalsie jedlo 1.5 hodin po piti, lebo tolko potrebujes na zhromazdenie naovych zaludocnych kyselin.

Kazdemu doporucujem selen zinok, jod, vitaminy C E D-3, mikrovlakniny a probiotika. To je to, co nam v strave chyba a s tym su rozne  telesne procesy podstatne ucinnejsie.



28

Re: Akútna psychóza

Nemala som na mysli s užívaním doplnkov prestať, ale skôr sa uistiť, či to čo mu podávam nie je veľa.
2x po 100 mg 5-HTP,   3x 200 mg picamilon a 2x 400 l- theanine. INOSITOL - 2x500 mg .
Enzýmy nedávam, tie si zaobstarám.
Ďakujem



29

Re: Akútna psychóza

Nevidim, ze by to bolo vela, ale skus znizit na polovicu, pripadne aj  vynechat niektore, mozno ho nepotrebuje.
Enzymy su dobre pre kazdeho, zlepsia travenie a absorbciu zivin, a brane na prazdny zaludok precistia telo, ktore je vzdy aspon ciastocne zamorene.



30

Re: Akútna psychóza

RNG prosím poraďte ako mám zvýšiť dávku, aby pominuli schizofrenické prejavy  po zopakovanej epizóde diagnostikovanej " akútnej psychózy".( Pozitíne naladený, hovorí pravdepodobne tomu, čo mu príde do mysle. Je po napomenutí aj v realite, ale má tendenciu z nej uniknúť znovu do svojich myšlienok)
Prosila by som doporučiť aj niečo veľmi dobre na spanie, nakoľko túto noc vôbec nespal.
Užíva:
2x po 100 mg 5-HTP,   3x 200 mg picamilon a 2x 400 l- theanine. INOSITOL - 2x500 mg.
Rada by som sa vyhla liečeniu v nemocnici, radšej po epizóde vyhľadám nejakú inú formu liečenia v komunite.

Ďakujem za odpoveď



31

Re: Akútna psychóza

Schizofrenia su skraty v mozgu, pri zvysenej mozgovej aktivite. Na posilnenie nervovych izolacii(proti skratom) je dobre brat EPA a najma DHA. Zozen si napr calamarine olej a davaj mi 2 x 500 mg DHA
Aj mechanicke metody destresovania su ucinne, najma thai-chi a yoga. Tie kontroluju aj dusevnu cinnost.
Na spanie je spankovy hotmon Melatonin, davka 3 az 10 mg, brane tesne pred spanim. Spat treba v uplnej tme a cez den sa pohybovat na silnom svetle, lebo tak sa melatonin vytvara zo serotoninu a v tme uvolnuje.

Naposledy upravil: RNG (2013-08-24 16:22:14)



32

Re: Akútna psychóza

Ahoj RNG. Prosím ťa o pomoc. Mám diagnostikovanú psychózu. Prvý krát pred cca 4 rokmi sa mi začali diať divné veci a skončila som v nemocnici. Nie som tym človeka užívajúci lieky a tak som ich vysadila.. a skončila tam opäť...a doteraz tam bola 6 krát. Naposledy v októbri 2013. Užívam Seroqel 600, ale veľmi túžim po dieťatku. Hlavne kvôli tomu som sa pokúšala byť bez liekov...



33

Re: Akútna psychóza

Neviem aky mas problem , ale ked ti ho seroquel riesi je to nasjma ukludnujuci liek a takych latok v prirode je viacero.   
http://en.wikipedia.org/wiki/Quetiapine
L-theanine  v davke 2 x 400 mg ukludnuje bez uspavania.
Odporucam ti sa destresovat a zistit, ktoreho neurotransmitera mas malo, lebo to sa da doplnit aj potravinovymi doplnkami, bez pouzitia chemickych liekov s hromadou skodlivych ucinkov  a navykovostu. Precitaj si temy stres a spanok.
http://rng.nazory.eu/rubriky/s/stres
http://rng.nazory.eu/rubriky/s/spanok



34

Re: Akútna psychóza

Doktori to veľmi nevysvetlili.. ale vraj mám problém v "zbláznení sa" dopamínu v mozgu. Ten má za úlohu triediť a vyhodnocovať informácie šíriace sa medzi neurónmi. Ked sa "zblázni". tak mi chodia kadejaké informácie a všímam si veci, ktoré by som si inak nevšimla.. Prvý krát som to brala tak, ako by som mala niečo vyriešiť, ale musela som prísť s nejakou originálnou odpoveďou. A keď som to zvládla, tak prišla ďalšia.. a ďalšia a stále dookola.. nemohla som spať a nakoniec sa zosypala, pretože som mala pocit, že som to nezvládla a naši ma vzali na psychiatriu. Tam ma napchali injekciami a pustili so Seroqelom 600. Znížila som si ho na polovicu, lebo sa mi hlava motala.. a začalo sa to zasa.. akurát tentokrát som už asi po týždni neužívania liekov strácala vedomie.. odpadávala som a nepamätám si všetko. A tak to bolo odvtedy vlastne vždy. Naši ma už neuvedomujúcu si moc svet zavezú do nemocnice, tam ma napchajú injekciami a prvý týždeň si nikdy nepamätám.. akoby mi zrestovali hlavu. Už ma napchávali aj depotnymi injekciami (Fluanxol a ešte niečo podobné), bolo to najstrašnejšie obdobie môjho života.. mala som chuť nebyť. Odvtedy som pribrala vyše 10kg a nádej na život bez liekov mi nedávajú. O tom mať dieťa je lepšie iba snívať.. Inak nie som depresívny typ, hoci som vraj dosť citlivá. Stále pracujem a to zväčša psychicky, za počítačom. Keď sa mi to začalo, tak som naviac študovala externe a bolo to po otcovej smrti. Hoci prvé zvláštne veci sa mi začali diať tesne pred jeho smrťou.. a práve kvôli tomu som sa snažila hľadať odpoveď u jedného psychoterapeuta, zaoberajúceho sa archytypmi a rodinnými konšteláciami. Pravdepodobne to mi k psychóze dopomohlo... Inak nikto v rodine nemá psychické problémy, aj mňa brali, že všetko zvládnem. Stres a únava asi boli, ale nejak som si to moc neuvedomovala. Odvtedy som zmenila prístup, mám partnera a žijem kľudnejšie a šťastnejšie. Iné zdravotné problémy nemám, ani chorá nebývam. Jediné o čom viem je, že mám štítnu žľazu vraj v nie moc dobrom stave, ale funguje, takže lieky neužívam.



35

Re: Akútna psychóza

Na spanie sa da doplnit rozno spankovy hormaon, melatonin, v davka 3 az 10 mg, pol hodiny pred zaspanim.Samozrejme treba spat v uplnej tme a tichu, nie pri zapnutej televizioi A cez den sa treba [pohybovat zo najviac na slnku. Spanok na regeneraciu mozgovych procesov musi mat najmenej 4 hlboke fazy za noc.
Na nervove procesy a regeneraciu nervov je dobre brat EPA a DHA, najlepsie vo forme krill oleja, 2 gramy denne.A samozrejme aj vitamin D-3 v davkach az 5000 IU

Pod tym inositolom dufam myslis inositol hexaniacinate, tj dobru formu vitaminu B-3.

A pozor na cukor, vyssie davky navadzaju psychicke problemy. najlepsie je jest sacharidy vo forme komplexnych , s nizkym glycemickym indexom.