1

Téma: psychicke problemy detiakoby stratil radost zo zivota

Mam problem so 6 rocnym idetatom.V poslednej dobe akoby stratil radost zo zivota.Casto place, az vrieska.je velmi vyberavy v jedle, nic mu nie ej po chuti, s nicim nie je spokojny, na nic sa netesi...V jeho zivote nastali zmeny-zacal chodit do skoly, kde sa mu ale dari, narodil sa surodenec.Mam pocit, ze ma velmi vela podnetov z okolia, s ktorymi si nevie poradit.
Ako mu pomoct?
Kolko dcka mu dat denne?ma 18-19kg.dakujem



2

Re: psychicke problemy detiakoby stratil radost zo zivota

Este otazka"kolko uzivat a  ako casto z tejto jododvej tinktury-aj pre deti davku poprosim?pisali sme o nej uz skor...pozdavala sa ti
jod 65,0
kalium jodaty 25.0
etanol 96% -826.0
aqua purificata 84,0
to je na 1 kg



3

Re: psychicke problemy detiakoby stratil radost zo zivota

Vyberavost v jedle znamena nedobre zasobenie zivinami. Nesmies natolko ustupovat, aby dieta doslo o potrebnu pestrost stravy.
Na 18 kg dieta treba v priemere(vitamin D-3 sa skladuje v peceni, tj netrba ho davat kazdy dehjn, ale len na priemer) asi 500 az 1000 IU vitaminu D, tj 5000 IU kapsulka mu staci na tyzden.
DFospela davka jodu je od 2 do 6 mg denne podla novsich lekarskyuch nazorov, tj lekarov co pracuju vo vyskume a praxi s jodom a ppouzivaju s uspechom davky podstatne vyssie, ako stare archaicke a mylne odporucene denne davky.
Podla popisu ta tinktura ma asi 8.5% jodu dokopy a kedze sa jedna o alkoholicky roztok, jedna kvapka z neho je asi 30 mg, tj obsahuje asi 2,7 mg jodu.Takze staci dietatu davat 1 kvapku kazdy druhy alebo treti den. Jod sa v tele skladuje, takze ho netreba davat kazdodenne, ale len v priemere.
Ja si ho davam pod pazuchu obvykle len raz tyzdenne a to davku, na cely tyzden



4

Re: psychicke problemy detiakoby stratil radost zo zivota

ok, budem tak davat..zaujimal by ma vsak aj nejaky doplnok na psychicke zdravie, upokojenie...najlepsie rovno aj link z iherb.dakuejm



5

Re: psychicke problemy detiakoby stratil radost zo zivota

Mozno zmes vitaminov B alebo L-lysin. Bez toho , aby clovek vedel o c sa jedna, ci je to nedostatok spanku, niektoreho z neurotransmiterov, zle travenie a podobne neviem, co ine by som poradil.