1

Téma: Neutropenia neznameho povodu

ahoj RNG, chcela by som sa opytat, ci nahodou nemas skusenosti s dlhorocnou neutropeniou (malo neutrofilov) tazkeho stupna neznameho povodu, lekari si viacmenej nevedia rady, kostna dren je udajne v poriadku. Jedine co zabralo bol entizol (len 1.krat, efekt trval asi 2 tyzdne) a neskor Nitazoxanide (tiez len docasne zlepsenie). Moze to byt nejaka protozoa? hmm Dakujem



2

Re: Neutropenia neznameho povodu

Oba prostriedky su proti amebam-prvokom/protozoa ktore dostanes obvykle z roznych vod a mozu sposobit v tele problemy. Bezne su cryptosporidium, ktore dnes ma aj druhy vzdorujuce chlorovaniu vody, giardia a podobne.
Entizol je ucinny aj na niektore ine mikroorganizmy.
Nedostatok neutrofilov ma rozne priciny, ktore treba jednotlivo adresovat , lebo neutrofily potrebujeme na imunity rozneho druhu.
http://en.wikipedia.org/wiki/Neutropenia
Tam mas 2 rozne druhy nizkej hodnoty neutrofilov, jedna je porucha v kostnej dreni, obvykle su to plesne a druha je, ze sa ich niekde v tele hromada spotrebuva. Obe priciny sa daju adresovat . Plesne v kostnej dreni protiplesnovymi drogani alebo este lepsie doplnkami(oreganovy olej, kokosovy olej, enzymi, co rozkladaju bunkove steny plesni ako napr Candex)
a paraity, protozoy sa daju znicit napr oxidatormi ako MMS 1 a 2 alebo peroxidom vodika, alebo z potravinovych doplnkov napr protiparazitickym  protokolom dr Huldy Clark, ktory dnes mozes dostat aj od ceskej firmy Jukl
Wikipedia uvadza aj ine dovody  na nedostatok neutrophilov, najma mnohe zamorenia, co sposobia viacere chemicke lieky.