1

Téma: Syndróm polycystických ovárii

Dobrý deň,

minulý rok v lete mi bol zistený syndróm polycystických ovárii spojený s hirzutizmom. Pani doktorka mi nanútila antikoncepciu aj keď som ju nechcela, povedala, že je to potrebné na vyrovnanie hladiny hormónov ale začali mi strašne vypadávať vlasy, tak som ju po šiestich mesiacoch vysadila (minulý mesiac). Na hirzutizmus mi vôbec nezabrala a ani žiadne iné sľubované pozitívne účinky som si nevšimla. Mohli by ste mi poradiť, čo s tým? Zatial som si kúpila Dong Quai a Wild Yam. Bude to stačiť na vyrovnanie hormónov a potlačenie hirzutizmu alebo by ste mi odporučili aj niečo iné? Budem vďačná za každú radu



2

Re: Syndróm polycystických ovárii

Odporucam aj DIM, lebo ten znizuje aj testosteron , tj adresuje hirutizmus, aj estrogenicke hodnoty prilis vysoke, a to adresuje zase tvorenie tych cyst.
DIM naviac je protirakovinny, takze je to poistka, aby sa v tych cystach nieco nezvrhlo a nepremenili sa tam niektore bunky na rakovinne.



3

Re: Syndróm polycystických ovárii

Ďakujem a aká je účínná denná dávka týchto doplnkov?
Dong Quai mám 565mg,
Wild Yam mám 1000mg (16mg Diosgenin).
A DIM stačí ak si objednám 100mg?



4

Re: Syndróm polycystických ovárii

Ten wild yam ma ubohy obsah, odporucam taky co ma toho diosgeninu podstatne viac, lebo ucinna davka Diosgeninu je okolo 200 mg denne, pozri napr
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … g-100-caps
kde mas zarucene  vyse 40 mg Diosgeninu v kazdej kapsuli.
Davka DIM je 2 x 100 mg
Dog Quai je adaptogen, obsahuje hromady roznych ucinnych latok takze je tazko  z neho robit vytazok, lebo ked nieco vytazis, ine vyhodid a to by mohlo byt prave ucinne. Odporucene je okolo 2 gramov denne tejto angeliky cinskej