1

Téma: proti plesniam v tehotenstve

Dobry den, chcela by som sa opytat, ktore doplnky by som mohla brat v tehotenstve proti plesniam...aj pred otehotnenim som trpela na mykozy, opakovane, isty cas som drzala aj protikvasinkovu dietu, uzivala chlorellu...na cas sa to zlepsilo,alebo teda aspon to uz nebolo v takom akutnom strasnom stave ako kedysi. pocas prveho tehotenstva sa to zlepsilo, no par mesiacov po porode sa to vratilo...teraz som tehotna znova, mam pocit ze kvasinky mam stale no uplne v takom miernom stave, ale dvakrat som uz brala cipky, lebo sa zhorsili... no po porode by som uz nechcela aby sa to vratilo. chcem sa teda niako zbavit tych pliesni, viem ze ich mam asi v celom organizme, alebo min. v crevach. no nechcem uz opakovat protikvasinkovu dietu, hlavne teraz ked si nechcem odopierat na co mam chut...myslite ze budu teda stacit niake doplnky?dakujem velmi pekne



2

Re: proti plesniam v tehotenstve

Zualbohu nemozes ist ani na striktnu dietu, co by skodilo plodu, ani brat oreganovy olej, lebo ten prekrvuje velmi maternicu a moze dojst udajne k spontannemu potratu. Ale mozes sa vyhybat saladkostiam, cukrom a jemnym mukam a brat mikrovlakniny a probiotika, Tiez mozes brat hodne kokosoveho oleja a pit roztok GSE a brat enzym celulazu, ako napr vyrobok Candex.
Po porode mozes brat spat aj  oreganovy olej ale nesmies sa vratit k cukru a jemnym bielenym mukam. Tak si si totiz kvasinky vyslachtila/vypestovala v crevach lebo si ich zivila cukrom a jemnymi skrobovinami(bielene muky) Naopak probiotika treba zivit mikrovlakninami ako napr  psylium, pektiny(jablka hrusky) a arabinogalaktanmi.



3

Re: proti plesniam v tehotenstve

a co sa tyka toho oreganoveho oleja po porode, pri kojeni sa moze uzivat? a este som sa chcela spytat, ci s tym moze suvisiet aj palenie zahy(aj ked som citala ze v tehotenstve je to normalne), pripadne co si na to mozem dat...(vcera som vyskusala sodu bikarbonu a pomohla mi, no neviem ci to mozem pit kazdy den) vdaka

Naposledy upravil: klara (2011-11-22 22:42:05)



4

Re: proti plesniam v tehotenstve

Po porode mozes pouzivat oreganovy olej.
Zaha je v tehotenstvce normalna, dieta tlaci na zaludok a vytlaci cast jeho obsahu do pazeraku. Ked budes neutralizovat zaludocne kyseliny, pokazis si traviaci proces.
Radsej jedz menej a castejsie a na bielkovinne jedla (maso, syry) pi malicko alebo vobec vody, a napi sa az po 2 hodinach, vtedy je uz natravene v zaludku a nepotrebujes uz natolko silne kyseliny



5

Re: proti plesniam v tehotenstve

vdaka za rady, uz len jeden dolezity postreh, zacala som jest chlorellu pred spanim (aj pocas dna samozrejme), ale ked si ju dam tesne pred spanim, tak uz ma nepali zaha pocas noci...normalne som ostala milo prekvapena...takze z vlastnej skusenosti to mozem potvrdit a odporucat...



6

Re: proti plesniam v tehotenstve

Zaujimave.



7

Re: proti plesniam v tehotenstve

dobry den, ja sa len chcem opytat, ci by event. ´mohol byt tento dobry-
http://www.inzercia.sk/inzerat-ATA5686- … /?ref=prfl
alebo tento gse:http://www.inzercia.sk/inzerat-ATA3640-gse-citricidal-balenie-59-ml-118-ml/
neviem, zda sa mi to podozrivo lacne...



8

Re: proti plesniam v tehotenstve

Ja odporucam davku carvacrolu 3 x 200 mg, a ten uvedeny tekuty ma 24 mg na 4 kvapky, a viac by ti spalilo jazyk. Preto odporucam produkt z firmy NOW, kde je 100 mg carvacrolu v kazdej kapsuli, tieto sa lahko hltaju bez palenia v ustach, hrdle a zaludku, lebo sa rozpustia az v crevach, kde nicia candidu.
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … s/731?at=0
Ten GSE je ten pravy, cena je zhruba spravna, tj asi dvojnasobok ceny v USA, co je normal po dovoze a zaplateni dani a DPH, tj nie zderska, ake su obvykle pri nedostatku konkurencie. Ja som odporucal to iste doviezt.
http://www.iherb.com/NutriBiotic-GSE-Li … /4211?at=0



9

Re: proti plesniam v tehotenstve

Dobry den,
som rok po porode, a takisto ako pocas tehotenstva, zase mam problem s candidou, pocas tehotenstva sa mi uz objavila, vtedy som o tom dost necitala sad brala som iba ab cipky.... teraz som dostala od doktorky odpoved, ze mam mykotika, ale predpokladam, ta candida je tam zase... znova som dostala cipky, ale vdaka viacerym clankom aj Vasim odporucaniam chcem sa toho zbavit a prejst na zdravsi ziv.styl (doteraz som jedla mucne sladke jedla ostosest).
Takze mam v plane prejst na bezsacharidovu dietu a chcela by som si objednat nasledovne doplnky (mam teraz znameho v USA):
http://www.amazon.com/NOW-Foods-Oregano … amp;sr=1-1
http://www.amazon.com/Nutiva-Organic-Co … -2-catcorr
http://www.amazon.com/Nutribiotic-Gse-L … -1-catcorr
http://www.amazon.com/Healthy-Origins-P … amp;sr=1-1
A kvoli comu som Vam aj pisala, ze ma napadlo, ci mozem vobec brat tieto doplnky pocas dojcenia (kedze este aktivne kojim)....vidim vyssie, ze oreganovy olej neodporucate, tak to by som vynechala....ale ostatne doplnky, ktore som uviedla vyssie mozem brat podla Vas? Bola by som vdacna, keby ste mi dali vediet. A este co sa tyka prebiotik, tie by som mala objednat tiez z USA? Ja som si u nas kupila minule xilit...mozem to pouzivat namiesto psylliumu?
A posledna otazka, myslite si, ze takato forma cistenia organizmu neuskodi malej? (a predpokladam, sacharidy jej chybat nebudu)
Dakujem vopred velmi pekne!



10

Re: proti plesniam v tehotenstve

Oreganovy olej neodporucam kvoli prekrvovaniu maternice, co udajne moze viest k potratu. Ale to sa ta uz netyka, tj mozes brat prakticky vsetko.
Neviem, co je xilit, ale mikrovlaknin je hromada, nielen plevy ako psylium, ale aj pektiny, arabinogalaktany, inulin. glucomanan a podobne.
Telo vyraba v peceni hromady cukrov, inac by eskimacky mali pri kojeni problemy, lebo tie prakticky ziadne sacharidy nejedia Ich potrava je maso, ryby a tuk. A predsa maju dost cukru v krvi....
Pri kojeni bud samozrejme opatrnejsia, nove doplnky, najma antimikrobialne ber s postupnym nabehom od mensich davok po plne., Lebo keby si mala prilisnu uhynovu reakciu=docasne zamorene telo obsahom znicenych mikrobov, mohlo by sa to objavit aj v mlieku.



11

Re: proti plesniam v tehotenstve

Dakujem za rychlu odpoved!
Takze mikrovlakniny by som zvlast kupovat nemusela, staci ked zjem velke mnozstvo strukovin, cerstvej zeleniny a ovocia, dobre som pochopila?
xilit - myslela som na brezovy cukor

inac produkty ktore som uviedla, znacky atd, su v poriadku, vsak?
antimikrobialne z nich su vsetky, oreganovy olej, kokosovy olej, probiotika aj GSE, vsak? Tak by som zacinala s minimalnymi davkami.
Dakujem Vam vopred!



12

Re: proti plesniam v tehotenstve

Aj vegetariani dnes casto nedostanu dostatok mikrovlaknin, lebo dnes jeme vysoko vyslachtene produkty s malym obsahom mikrovlaknin.
Odporucanie lekarov na vlakniny je 30 gramov denne oficialne,co prakticky nikto nedosahuje  skutocna potreba je vsak vyssia, takze odporucam si ich doplnovat.

Xylitol, je povodne brezovy cukor(polyol vlastne , na spresnenie) a nemoze byt nahrada mikrovlaknin v ziadnom pripade.
Na sladenie mozes pouzivat steviu, ked si zavisla na sladkej chuti.



13

Re: proti plesniam v tehotenstve

Dakujem pekne za rady!
Vidite, mam co este citat, u mna stevia, brezovy cukor...bolo jedno, hlavne, ze zdravsie sladidla.

Este mam doma agave sirup, citala som ze obsahuje vacsie mnozstvo inulinu, takze sirup by mohol byt?



14

Re: proti plesniam v tehotenstve

Ked chces inulin, kup si cisty inulin, z korena cakanky.
Agave syrup sice obsahuje trochu inulinu, ale aj hromadu fruktozy a glukozy, co vyzivuje kvasne a plesnove kultury v tele. Inulin(fruktooligosacharide) nevedia kvasne ani plesnove infekcie pouzit, ale je to vyborna vyziva pre nase probiotika.A je to tiez vyborne cistidlo/absorbent v crevach. Inac je pre nas tato forma nestravitelna.
Inulin dostat iste aj na Slovensku, pre istotu tu uvediem jeden
http://www.iherb.com/Now-Foods-Organic- … 227-g/1100



15

Re: proti plesniam v tehotenstve

Dakujem, je mi to jasne, takze iba stevia.

Kupim si doma inulin aj psyllium, cenovo su celkom dobre v porovnani so zahranicim, dufam, ze nie na ukor kvality.

Dovolte este prosim dve otazky.
1.Co je najlepsim dokazom toho, ze clovek ma candidu? Alebo ako najlepsie zistit?
2.Aky je Vas nazor na mliecne vyrobky (mlieko, yogurt, tvaroh, syr, smotana) pocas a po protisacharidovej diete?

Dakujem!



16

Re: proti plesniam v tehotenstve

Dieta nie je protisacharidova, len nizkosacharidova. Najma ziadne cukry a jemne skrobovite muky.
Candidu ma kazdy v crevach cely cas.
Problem je len, ked ju podporis a premnozi sa Teda podporis candidu cukrami a jemnymi mukami, a nepodporis probiotika mikrovlakninami. Alebo ich dokonca vyhubis antibiotikami a nenasadis spat.
Pri nizkosacharidovej diete velmi neodporucam ziadne kvasne produkty, lebo nicenie candidy uvolnuje v tele latky podobne niektorym kvasnym produktom. takze enzymy to nestacia vsetko rozlozit.
Samozrejme ked dokoncis protikandidovu dietu, a nemas s mliekom problemy(alergia na laktozu, nedokonale travenie mliecnych bielkovin), nevidim ziadny dovod na to, aby si sa vyhybala mliecnym produktom, najma ked su z volne pasenych krav a neosetrovane hormonami a antibiotikami.
Va Slovensku az 80% ludi znasa mlieko pomerne dobre.
V Cine napr ma laktozovu intoleranciu az 94% ludi, tj neponukaj mlieko Cinanovi, ani Japoncovi a uz vobec nie niektorym americkym Indianom.



17

Re: proti plesniam v tehotenstve

dobry den,
chcem sa spytat, co odporucate na plesen na nechtoch v tehotenstve. niekde som citala, ze gse, ale ako presne??? kvapkat na nechty, alebo macat v riedenom roztoku, alebo ako??? dakujem



18

Re: proti plesniam v tehotenstve

Odporucam 5% roztok,citricidalu tj do flasticky napr 10 kvapiek GSE(33% citricidal a 35 kvapiek vody.
To som si vyratal na zaklade kvapky vody, ktora vazi asi 65 mg, a kvapke GSE vaziacej 36 mg, s obsahom 12 mg citricidalu. Roztok si natieraj nielen na nechet, ale aj okolitu kozu, lebo plesne su na celej nohe, nielen nechte.



19

Re: proti plesniam v tehotenstve

Dobry den, kozny lekar mi povedal,ze mam medzi malickom a prstenikom candidu. Ja si to vsak nemyslim. To miesto je niekedy cervene a odlupuje sa z neho koza,nesvrbi. Co by ste mi odporucili. Mam to uz od tehotenstva. Raz mi to dokonca ustupilo a zhorsilo sa prk castejsom umyvani ruk. Dojcim. Dakujem



20

Re: proti plesniam v tehotenstve

Dobry den, kozny lekar mi povedal,ze mam medzi malickom a prstenikom candidu. Ja si to vsak nemyslim. To miesto je niekedy cervene a odlupuje sa z neho koza,nesvrbi. Co by ste mi odporucili. Mam to uz od tehotenstva. Raz mi to dokonca ustupilo a zhorsilo sa prk castejsom umyvani ruk. Dojcim. Dakujem



21

Re: proti plesniam v tehotenstve

Skus si tam davat 5% oreganovy olej. Ked je povod v plesni alebo kvasnej kulture, tak by to malo potlacit.



22

Re: proti plesniam v tehotenstve

Dobry den, chcela by som sa opytat co mozem pocas tehotenstva ked trpim kandidou..viem ze ste na to uz odpovedali..neviem presne ake davky a kedy...a hlavne GSE neviem kolko lebo je na flasticke napisane ze sa to nesmie pocas tehotenstva a dojcenia...a ja kojim pocas tehotenstva ...inak mam doma este candex, inulin, to gse a doctors best diggestive enzymes...prosim poradte co mam kedy brat...este chcem kupit probiotika. a tiez ma zaujima ci mozem pouzivat chlorellu pocas tehotenstva ci kojenia (doma mam medicura bio chlorella). prosim poradte. samozrejme sa snazim vyhybat bielej muke, cukru a podobne..len tie pripravky neviem kedy a ako brat..dakujem pekne.



23

Re: proti plesniam v tehotenstve

Nuz napr nasa FDA na odstrasenie ludi pise na doplnky, ze ich nesmu pouzivat deti, tehotne a kojace matky, samozrejme bez akehokolvek vyskumneho podkladu, ze by im to nejak skodilo. Co neodporucam v tehotenstve su silne koreniny tj aj oreganovy olej, leno prekrvrenim placenty zvysuju moznost potratov. To samozrejme tiez nie je dokazane, ale znie mi to logicky a ja som extra opatrny.
Vsetko ostatne mozes kludne brat, aj morske, kde odporucam skor stravitelnejsiu spirulinu,. najma taku, co je pestovana v ultracistej hlbokomorskej vode  napr firmou Cyanotech na Hawaii, ktorej produkty predavaju rozne firmy, napr pod menom Spirulina Pacifica a hromadou inych.
Jedine, co nemas robit je brat probiotika spolu as antimikrobialnymi latkami, ako napr GSE, extrakt z olivovych listov alebo jod a podobne. Nie ze by to skodilo, ale antimikrobialne ti znicia probiotika, ked to beries spolu. Treba dat medzi ne pauzu aspon 3 hodiny.



24

Re: proti plesniam v tehotenstve

Dobrý večer, kúpila som si Idelyn, tabletky do pošvy, ktoré okrem iného obsahujú aj manitol. Nemôže to uškodiť dieťatku? Ďakujem



25

Re: proti plesniam v tehotenstve

Nie