1

Téma: Detox pecene

Viete mi prosim nieco poradit na detox pecene? Ake pripravky su najlepsie a pripadne aj dieta? dakujem



2

Re: Detox pecene

Pozri na protokol dr Berksona, je v teme  http://rng.nazory.eu/pecen



3

Re: Detox pecene

Dobrý deň , chcela by som si urobiť očistu pečene podľa dr. Berksona, v predchádzajúcich stránkach som sa dočítala, že treba  silymarin rozdeliť do čo najčastejších  dávok, čiže viackrát denne, na  produkte je písané 2X - 300 mg, znamená to, že jedna capsula obsahuje 300 mg?, čiže užijem  3x1?  tiež  ALA, možem užiť 3x1 capsulu?  jedna obsahuje 300 mg. Taktiež neviem, neviem či to treba užívať spolu, alebo  po malom časovom odstupe cca 15 minut? , medzi užívaním?Tiež by som chcela vedieť, selén mám  100 mcg v
jednej tabletke, takže si to tiež mám rozdeliť do viac dávok?  Možno všetko spolu užiť a zapiť vodou, alebo  zhltnúť spolu s jedlom?  Sú potrebné  nejaké obmedzenia v strave? Alebo možno konzumovať všetko? Ako dlho by mala táká kúra trvať, stačí  15  dní? Prosím o skorú odpoved, chcem začať čím skôr, ale chcem to robiť správne, aby to malo čo najväčší efekt. Za odpoved dakujem a prajem pekný  zvyšok dňa.

Naposledy upravil: Helena (2012-02-18 16:25:38)



4

Re: Detox pecene

Protokol dr Berksona zvysuje tok zlci, cim sa pecen cisti a zaroven zvysuje vytvaranie novych hepatalnych buniek. Na to, aby sa ta zamorena zlc znova nereabsorbovala treba brat hromadu mikrovlaknin, do ktorej sa zlc nasaje a tie ju vynesu aj so zamorenim von z tela.
Ja to delim na tri davky a podla toho som si povodne objednaval doplnky, aby to sedelo na tie odporucene denne davky.
Viac sylimarinu ani ALA ti nezaskodi, max selenu odporucaneho by nemalo presiahnut 800 mikrogramov.

Obvykla cistiaca "kura" je 3 tyzdne, ale to velmi zalezi od stupna zamorenia pecene.
Ludia s hepatitidou C pouzivaju tuto metodu dlhe mesiace, lebo poskodenie virusom je znacne a neprestajne. Vysoke percento po case ten virus ale potlaci, co je velky uspech, lebo lekari to chemickymi liekmi zatial nevedia. Silne antiviralne totiz skodia peceni velmi znacne, tj nie je to system, ako ist na hep.C.



5

Re: Detox pecene

Ďakujem pekne za skorú odpoveď, a tie mikrovlákniny  mám užívať aspon 3x denne alebo viac? Mám aj  Fiber star, možem to striedať so psyllium? Správne sa to má brať  1/2 hodinu pred jedlom alebo po jedle, 1 velká polievková lyžica
zapit 1/2 l vody? prajem príjemný deň a ďakujem za váš čas

Naposledy upravil: Helena (2012-02-19 08:14:42)



6

Re: Detox pecene

3 krat denne lyzica, to neviem ci dlho vydrzis. Ale definitivne aspon lyzica denne k normalnej potrave s dostatkom zelenin ti znacne precisti telo a podpori tvoje probiotika.

Fiber star je ukrutne draha obycajna vlaknina, zo zlozkami , kde najucinnejsie su obycajne plevy z indickeho zrna, pod menom psylium(Plantago ovata, skorocel indicky, isabgol) A samozrejme aby tablety drzali dokopy su tam tabletovacie e-cka, co nase telo nepotrebuje.
V USA pouzivaju starsi ludia casto tieto vlakniny pod roznymi menami, jedno z najznamejsich je Metamucil, co je ovela lacnejsie, ako tie Star produkty, ale aj tak este zbytocne drahe voci neznackovym produktom.
Kedy to beries je dost jedno, len nepi na vacsie jedlo privela vody, lebo si prilis rozriedis kyseliny. Tj najlepsie to ber medzi jedlami



7

Re: Detox pecene

RNG ďakujem za odpoveď a prosim , ešte by som chcela vedieť, či možem    brať doplnky na candidu, candex a oregano a zároveň si robiť detox pečene.  ďakujem



8

Re: Detox pecene

Nevidim dovod, pre co nie. Tak to mas jednou" ranou dve muchy".
Naviac pri protokole dr Berksona je dobre brat hromady mikrovlaknin, aby vyniesli zamorenu zlc von, inac sa reabsorbuje spolu s toxinami v nej.



9

Re: Detox pecene

ďakujem, idem na to, príjemný deň



10

Re: Detox pecene

OK



11

Re: Detox pecene

dobrý  večer, prosim vás poraďte mi. Začala som si robiť očistu pečene podla dr. Berksona,  10 dní som brala určené výž.doplnky,ale musela som to prerušiť, pretože som nemala dostatok silymarinu. Už mi prišiel balík, a chcem sa opýtať, či možem začať pokračovať v očiste , aj ked bola prerušená, alebo  mám urobiť odznovu celú kúru? vďaka za radu



12

Re: Detox pecene

Zakazdym, ked zoberies silimarin sa ti zvysi tok zlce a s tym odchadzaju rozne zamorenia z peceni, Ci to prerusis alebo nie nie je dolezite, cistenie  zavisi od celkoveho mnozstva vylucenej zlci za cas, ne od jednotlivych dni.
Dufam ze beries dostatok mikrovlaknin, aby ti tu zamorenu zlc z tela vyniesli,. Inac sa reabsorbuje v crevach spat do krvi a teda, si nic nedosiahla.
Doplnky mikrovlaknin ma brat kazdy a to cely zivot.



13

Re: Detox pecene

Vďaka, bola by som na mikrovlákniny zabudla.



14

Re: Detox pecene

Tam je ten cely civilizacny problem so zamorenim a probiotikami, ze sa na ne,mikrovlakniny,  ako nestravitelnu cast v jedle zabuda, dokonca sa ich snazi a na nasu skodu odstranit(bielene muky) a odslachtit.



15

Re: Detox pecene

http://marianjanos.blog.sme.sk/c/346667 … paign=blog

... procedúra zjednodušene spočíva v požití ovocnej šťavy a väčšieho množstva olivového oleja. Následne „pacient" v stolici objaví spomínané kamene ako údajný výsledok prepláchnutia žlčovodov. Skutočne to funguje. Má to iba jeden problém. Podľa chemickej analýzy sú tieto kamene zložené zo zmydlovatenej kyseliny olejovej , čo je hlavná zložka olivového oleja. Nepochádzajú zo žlčníka, ale sú výsledkom ingrediencií samotnej „očistnej kúry"...

Sám som absolvoval túto kúru a myslel som si, že tie guľôčky sú zo ztuženého cholesterolu.



16

Re: Detox pecene

Pár krát som si robila tú pečeňovú očistu, ale nie som moc presvedčená o tom, že tie "guličky" sú reálne žlčníkové kamene. Myslím, že efektivita tejto kúry spočíva vo vyprázdnení toxickej žlče, horká soľ otvorí žlčovody a veľké množstvo tuku-olivového oleja zemulgovaného ovocnou šťavu núti žlčník k masívnej produkcii žlče a je možné, že sa pri tom aj nejaký kamienok vylúči, ale určite nie všetky tie vychádzajúce útvary sú kamene.
Pravidelné vyprázdňovanie žlče je veľmi efektívnym detoxikačným nástrojom lebo práve žlčou odchádza kopec toxínov. Nie nadarmo práve u Gersonovej terapii sa robili denne štyri kávové klystíry, kofeín v káve a kyselina palmitová stimulujú žlčník k vyprázdneniu žlče do čreva a tým odchod toxínov, zároveň tým odbremením aj pečeň.



17

Re: Detox pecene

Nuz v peceni sa zhromazduje hromada roznych neziaducich latok, od mnozstva cholesterolov az po rozne ine latky, ktore mozu po case stvrdnut.m A tok zlci  je jediny prostriedok, ako sa ich pecen moze zbavit. Samozrejme tu zamorenu zlc treba absorbovat do mikrovlaknin a vyniest z tela, inac sa postupom cez creva znova absorbuje, spolu s toxinmi, co sa v nej nachadzaju.



18

Re: Detox pecene

Tento doplnok na detoxikaciu a regeneraciu pecene som nasiel na rng.nazory.eu v prislusnej teme.
http://www.iherb.com/Now-Foods-Liver-De … /2483?at=0

Prosim, poznas aj nejaky rovnaky alebo podobny, ktory je lepsi ako tento? Alebo tento uplne staci?

Naposledy upravil: Pietro (2014-05-27 13:39:26)



19

Re: Detox pecene

Slabe, ale lepsie ako nic. Ja osobne idem s protokolom dr Berksona, ine sice su pomocne, aj cynarin(vutazok z articoku) aj taxacum(pupava,korene) riedia zlc, aj cierna redkovka, ale klinicky ucinny je protokol dr Berksona.

Naposledy upravil: RNG (2014-05-27 18:47:38)



20

Re: Detox pecene

Dakujem Ti smile



21

Re: Detox pecene

OK



22

Re: Detox pecene

Ahoj.

Chcem sa spýtať ohľadne Silymarinu, ktorý budem brať v rámci protokolu dr. Berksona, viď.:

http://www.iherb.com/now-foods-silymari … caps/13870

Chcem sa len uistiť - 1 tableta konkrétne tohto produktu rovná sa 300 mg, OK?! Lebo na prednej strane píšu 2X - 300 mg, čím akurát tak zbytočne mýlia ľudí. Ide zrejme o to, že predtým bol asi produkt od tejto firmy, ktorý ponúkal predtým v 1 takejto tablete len 150 mg potrebnej látky a teraz je to 2 násobok, teda 300 mg. Veľký nápis nápis "2X - 300 mg" na prednej strane však môže vyvolať pochybnosť, či sa nejedná až o 600 mg v 1 tablete! Ale o tom pochybujem - no pre istotu sa pýtam...

smile

Ďakujem.

Naposledy upravil: radim (2014-07-01 13:05:27)



23

Re: Detox pecene

Nenechaj sa pomylit. Tableta obsahuje 300 mg 80% sylimarinu, tj 240 mg sylimarinu. Ale obsahuje aj ine na stimulovanie a riedenie zlci  Vyzera to na ucinny produkt.



24

Re: Detox pecene

OK, takže teda na Berksona to budú 4 tablety denne - a teda 4 x 240 mg = 960 mg Silymarinu...teda definitívne 4 tablety denne treba brať konkrétne tohto môjho produktu - OK?

Ďakujem.



25

Re: Detox pecene

OK



26

Re: Detox pecene

Ahoj RNG, ešte prosím poznámka - čo by si odporučil skôr, detox pečene (dr. Berkson) alebo protiparazitalnu kúru? Možno mi napíšeš, že je to jedno alebo že sa to dá aj naraz, ale naraz to brať určite nechcem...takže možno je z nejakého dôvodu lepšie začať jedným z toho - ak áno, tak ktoré skôr? smile Alebo je to jedno?

Ďakujem.



27

Re: Detox pecene

Teoreticky pri zniceni parazitov sa moze pecen zamorit, tj snad protiparazitne je lepsie robit najskor a az potom cistit pecen



28

Re: Detox pecene

Ahoj RNG.

Prosím o radu - člen rodiny sa rozhoduje pre čistenie pečene podľa Dr. Berksona. Potreboval by som od teba vedieť, či tento protokol nie je nebezpečný, ak má dotyčný podozrenie (na vyšetrení nebol) na žlčníkové kamene. A teda, ak začnú čistiace procesy, zvýšený prietok žlče a podobne, či to nemôže spôsobiť prípadné upchatie žlčových kanálikov, ak by dotyčný mal žlčové kamene /prípadne piesok, atď.)...jednoducho, on má indikácie a symptómy na problém so žlčníkom resp. celkovo pečeňou, ale nebol doteraz na sono vyšetrení a chce sa pustiť do Berksona! Je to v poriadku? Nebude vadiť, ak by mal aktuálne žlčové kamene a bral Berksona...??!

Ďakujem za odpoveď.

-pekný deň-



29

Re: Detox pecene

Nuz zacni opatrne s mensimi davkami. Zvyseny tok zlci, co protokol dr Berksona sposobuje moze vyniest piesok ale ked sa ti zapchaju zlcovody kamenom, tak moze dostat zlcniokovy zachvat. Ale inac sa pecen a zlcnik cistit nedaju.



30

Re: Detox pecene

ak by niekto potreboval protokol Dr. Berksona tak pozri sem - http://rng.jecool.net/viewtopic.php?pid=45088#p45088



31

Re: Detox pecene

OK



32

Re: Detox pecene

Ktorý selén je lepší?
https://www.swansonvitamins.com/healthy … g-180-caps
https://www.swansonvitamins.com/swanson … ize=SWU067
Ďakujem.



33

Re: Detox pecene

To je zhruba jedno. Ten prvy je kvasnicovy, tj ludia vo maju na kvasnice alergiu musia pouzivat nekvasnicovy selen



34

Re: Detox pecene

Dobry den,

Mame zistil doktor, ze ma stukovatelu pecen. Na stranke www.zdravapecen.sk som jej objednal pestrec mariansky, ktory sa berie priamo do ust bez upravy. Berie 1 cajovu lyzicku rano a jednu vecer. Je to dostacujuce na precistenie resp. odtukovatenie pecene? Niekde na fore som cital, ze clovek musi prijimat vlakninu a probiotika aby tie skodliviny vysli z tela crevom von. Vdaka za odpoved.



35

Re: Detox pecene

Na precistenie a regeneraciu pecene je protokol dr. Berksona. Treba ho brat aspon 3 tyzdne. Treba uzivat silymarin, co je vlastne ucinna latka pestreca marianskeho, selen a ALA (alfa lipoova kyselina). Davkovanie: silymarin 900 mg, selen 400 mcg, ALA 600 mg.
A ako si povedal pri tomto protokole je vhodne brat aj zmes mikrovlaknin aby tu zamorenu zlc vyniesli von z tela.



36

Re: Detox pecene

Perfekt



37

Re: Detox pecene

Na www.bohatstvo-prirody.sk som našla  tento produkt: Liver care complex- ostropestrec mariansky 1400 mg.

Čo si o tom myslíte, je to vhodné pre 10 roč. dieťa?



38

Re: Detox pecene

Maja72 napísal(a):

Na www.bohatstvo-prirody.sk som našla  tento produkt: Liver care complex- ostropestrec mariansky 1400 mg.

Čo si o tom myslíte, je to vhodné pre 10 roč. dieťa?

Vyhladal som si ten produkt co si uviedla, asi je to pravdepodobne tento: http://www.bohatstvo-prirody.sk/zlcniko … y-1400-mg/ No, ten obsah silymarinu ma najprv ohromil, ale hned mi doslo, ze to vyzera az podozrivo dobre. Nuz, tak som si vyhladal co uvadza priamo vyrobca: http://www.naturesnaturals.com.au/shop/ … ex-100s-2/
A ked sa pozries, tak tam ziadny obsah silymarinu nedajdes.

Naposledy upravil: Pietro (2015-03-01 20:30:52)



39

Re: Detox pecene

Nuz distributor si to vysvetlil po svojom, ale je tam spomenuty obsah zmesi ostropestreca,bez uvedenia mnozstva sylimarinu, vytazku z articoka, bez uvedenia koncentracie cynarinu, a tiez vytazok z korenov pupavy/taxacum, takze by to malo byt stinulant na zlcotok a regeneraciu hepatalnych buniek, hoci neviem ako silny, tj  bez uvedenia ucinnych zloziek.

Naposledy upravil: RNG (2015-03-02 07:43:09)



40

Re: Detox pecene

Ja by som mala otázku ,mama ma žlčník už preč ma zvýšene pečenove testy može ona uživať ten protokol dr.Berksona? Teraz sa doliečuje z chrýpki (,kedisi prekonala čierny kašel )  dobrala atb  ale zasa ma zvyšenú teplotu  tak neviem či počkať ked sa vylieči, Nasadila som jej ester C a vyťažok z grepovych jadierok v tabletkách , ešte jej dokupim nac a oregano stale je to sedí na plucach .Neviem sice či to bude brať lebo je tvrdohlava čo by si mi odporučil take najdoležitejšie ? A mam čakať ked sa dolieči a potom isť na tu pečeň ? dakujem



41

Re: Detox pecene

Protokol dr Berksina podpori prakticky kazdu liecbu tym ze ocisti a regeneruje pecen.
Zialbohu niektore infekcie sa dostanu do tela vo forme kvapociek a prve, kde sa usadia su prinosne dutinuy, kde ich okrem antimikrobioalnych kvapiek a snad oreganoveho oleje nevie nic potlacit.
Dobre je kvapkat sdi do nosa roztok praveho citricidalu, profesional, v leze s hlavou zaklonenou co najviac dozadu, aby to natieklo aj do celnych dutin.



42

Re: Detox pecene

dobre idem objednať dnes mi povedala že ešte sa jej pridružilo zapal priedušiek.Aked mam doma GSE pomože to ked jej to nariedim do nosa s prevarenou vodou ? poprípade aj kloktať?



43

Re: Detox pecene

a ked teda nema žlčnik nebude jej to robiť dačo? bude to stačiť ? a mohlo by to reagovať aj na obličky mam na mysli že by to pomhlo aj tie prečistiť nebola 35 rokov u lekara problemy nemala len taketo vyrusove ale chcem jej telo prečistiť  od pluc až po až po obličky len neviem kde začať a čo jej dať ked ona to moc nechce uživať dostala som do nej serrapaptazu ale len jednu denne uživala takže aspm trošku ma telo prečistene chcela som aj teraz dať pankreatin ja som po ňom schudla tak možno pod touto zamienkou jej ho dam .Ach rodičia su horší ako deti malemu dam užije a je pokoj:D:D:D. Teraz ešte dačo užíva na tie priedušky tak uvidim len mi poradte čím začať a čo jej nasadiť aby som ju aspom troška prečistila a podporoli organy dakujem.A ešte je srdciarka  to len pre info smile:)



44

Re: Detox pecene

Kazdy by mal brat minimum 3 gramy vitaminu C najma srdciarom odporucam az 5 gramov esteru C a 2 gramy L-lysinu.
Serrapataza ocisti len bielkovinne latky, na precistenie tela odporucam najma Pancreatin entericky pokryty, a pecen sylimarin co ju cisti aj regeneruje. Ale pri vsetkom treba pouzivat extra mikrovlakniny, lebo nieco musi tie rozne splodiny a rozlozene zamorenia z tela vyniest.
Mamku treba presvecit, ze aj ked su to kapsule a pilulky, nie su to lieky ale len neskodne potravinove doplnky. Mnoho z toho mozes dostat aj v praskoch, cistych, ktore sa daju pridavat do jediel.
Najma odporucam pouzivat kazdemu lecitin na cistenie ciev,tj aj koronalnych/vencovych  na srdci , odtucnenie tela vseobecne tj aj pecene
. Dnesne GSE je dost malo ucinne, musis sa obratit na povodny citricidal, tj chemicky zmeneny vytazok z grapefruitovycy jadierok, ktory musi jasne tvrdit, ze obsahuje quaternialne zluceniny, nie len ovela menej ucinne polyfenoly. Hoogle ho ma, napr.

Naposledy upravil: RNG (2015-03-26 20:01:39)



45

Re: Detox pecene

O.k.dakujem



46

Re: Detox pecene

.



47

Re: Detox pecene

Mohol by si hodiť linky na tie mikrovlakniny?



48

Re: Detox pecene

Inulin a psylium, aj ovsennu vlaknionu dostanes aj v domacej firme Vemica.
Ina ja osobne kupujem zo www.swansonvitamions.com, najma arabinogalactans, glucomannan a najjemnejsiu mikrovlakninu modified citrus pectines.

Naposledy upravil: RNG (2015-03-30 23:19:34)



49

Re: Detox pecene

ďakujem, objednala som teda tu zo Slovenska, všetky tri ako si odporučil, mohla by som ešte poprosiť dávkovanie, mám jesť všetky 3 naraz, a koľko asi?



50

Re: Detox pecene

uz ja si robin z nich zmes, co si pridavam do mojej vody na pitie. Osobne beriem asi 10 gramov denne, ale odporucam aj viac. Da sa pouzivat aj rozne do varenia, pecenia a podobne.