1

Téma: prečo robit klystír ??

http://www.novazem.info/markus-rothkran … t-klystir/



2

Re: prečo robit klystír ??

Autor clanku znacne prehana. Nie kazdy ma 2 az 5 kg odpadu v crevach, najma ked je dostatok vlaknin a mikrovklaknin a pije dost vody. Dokazom toho je, ze pri preplachu criev len malo ludi ma vela usadenim vyplachnute z criev, ako to nazorne ukazali v 50tych rokoch modne v Californii pravidelne vyplachy criev.
Vyplach criev , hlavne high colonic, nesie so sebou aj rizika znicenia probiotickej crevnej flory,poskodenie crevnych stien a pod.,  takze pokial niekto nie je extra zaneseny, ich neodporucujem.



3

Re: prečo robit klystír ??

Kedysi dávno som bola pár krát na črevnej sprche, pocitovo to bolo fajn, človek sa cíti taký odľahčený, či to malo nejaký reálny účinok, netuším.

Ale teraz som si dávala pár krát kávový klystír a ten efekt je super. Nejak ten kofeín z kávy má stimulačný efekt na žlčník a črevá a žlčník začne pumpovať žlč a tým pádom toxíny nahromadené v žlči začínajú odtekať. Nie nadarmo v Gersonovej terapii sa používal kávový klystír viac krát denne ako účinný detox. Ono nejde o nejaké razantné vyplachovanie čreva, ja si dávam max. 1/2 litra, ale samotný ten efekt kávy a kofeínu to robí. Dôležité je skúsiť podržať tú kávu ca. 12 min. Ja kávu nepijem a účinok kofeínu cítim len chvíľu, mierne búšenie srdca, ale rýchlo to odchádza.

Naposledy upravil: bludicka (2014-01-03 10:29:23)



4

Re: prečo robit klystír ??

Nuz v patdesiatych rokoch bol High colonic velmi popularny v Californii a ten pocit stimulacie a odlahcenia pri tom plno ludi udrziaval pravidelne.
Ale casom, ked sa robili statistiky, nedokazali ziadny celkovy pozitivny ucinok na to a naviac, pri nespravne aplikovanom preplachovani bolo hodne ludi poskodenych. takze dnes je uz ta "zdravotna cistiaca  moda"  pasé
Nuz ale ked ma niekto urcite  problemy s crevami, tam to moze pomoct
Inac na cistenie odporucam najma mikrovlakniny a na zvysenie toku zlci sylimarin, ktory nielen zvsuje tok zlci, ale ma aj regeneracne vlastnosti na hepaticke bunky.Spolu s ALA a selenom, dokaze poskodenu a zamorenu pecen vyliecit, a to dokonca ja z tzv neliecitelnych viralnych nakaz pecene, najma hep. C, ktora je inac velmi casta a po case smrtelna choroba.



5

Re: prečo robit klystír ??

Ja som mala  problémy so žlčníkom - pravidelne bolesti v pravom podrebrí kvôli detoxu medi, ktorá sa mi tam hromadila a oslabovala jeho funkciu, meď znižuje tvorbu žlče, stravou to rozhodne nebolo. A paradoxne práve funkčný žlčník a pečeň je najdôležitejší pri vylučovaní medi, väčšina medi odchádza z organizmu žlčou.

Som skúšala všetko možné, horké byliny, sylimarín, púpavu, artičok, na trávenie enzýmy, ox bile, lecitín na emulgáciu tukov, všetko pomohlo len trochu. Ale až tie kávové klystíry mi to rozhýbali a prestalo ma úplne bolieť v podrebrí. Takže určite majú opodstatnenie pri niektorých ochoreniach a potrebe razantnejšieho detoxu. A pri problémoch so žlčníkom, kameňoch, stagnácii žlče a nedostatočnej tvorbe žlče sú super. Celkom dobré info o kávových klystíroch:
http://rawfoodrehab.ning.com/group/thel … -for-liver



6

Re: prečo robit klystír ??

Klistiry su definitivne dolezita cast , ktora sa zialbohu dnes znacne zanedbava. Kedysi nebolo domacnosti kde by nemali klistir a pouzivali ho pri zapchach, hnackach a podobne dost casto.