251

Re: candida v crevach

rng,len mam strach ci to moje telo zvladne,mam 43kg,zle mi travi a musim stale brat hcl,po novom roku sa strojim k lekarovi nech sa k tomu vyjadri,za chyby sa plati sad



252

Re: candida v crevach

syny, kazdy, co je hodne sacharidov a cukrov a neje extra mikrovlakniny si nakoniec znici crevnu floru, co sa prejavi snaho tela vyhodit neziaduce mikroby z creva=hnacky alebo nepevna stolica. Takze mas iste aj candidu v crevach, co sa ti prejavuje aj tymi vyrazkami, kde sa telo snazi vyhodit vsemozne toxiny, co tieto kvasne infekcie a iste aj ine produkuju. A to znamena aj cez kozu, kde nejes dostatok mikrovlaknin a neberies enzymy, ktore by tieto latky rozlozili, aby sa mohli vylucit normalnou cestou, tj cez moc a stolicu.
Celiakia a intolerancia laktozy znamena jasne , ze nemas dost kyselin  pravdepodobne, a iste nemas dost enzymov.
Gastroval ma nepatrny obsah enzymov, ty potrebujes silnu davku, napr ekvivalent 4 gramy pancreatinu s kazdym vacsim jedlom.
A aspon 15 gramov zmesi mikrovlaknin, bez coho sa probiotika nemozu rozmnozit na to, aby okupovali aspon
90 %criev.  Probioticke doplnky su len miligramy, ktore sa musia najmenej 1000 krat rozmnozit,az na vahu 1 kg,  tj treba ich neustale krmit mikrovlakninami.
Na precistenie tela mozes brat tie iste enzymy, ale lepsie su take, cpo su entericky ochranene, aby sa nespotrebovali a neznicili uz v zaludku
Na travenie pozri napr kyseliny
http://www.iherb.com/Solgar-Pancreatin- … l&ic=1
http://www.iherb.com/Now-Foods-Pancreat … l&ic=6
na cistenie tela
http://www.iherb.com/Solgar-Pancreatin- … l&ic=1

Naposledy upravil: RNG (2013-12-29 00:20:17)



253

Re: candida v crevach

Handmade, travenie je vec dostatku  kyselin, enzymov, mikrovlaknin a probiotik. Na tych 43 kg, zrejme velmi slabo jes, a chybaju tio dobre traviace enzymy. V tehotenstve by mal byt kaloricky prijem minimum 2600 Kcal denne,lepsia az 3000.
A samozrejme co najpestrejsia potrava , tj nic nevynechavat
Doplnove mineraly a brat krill olej na obsah DHA, potrebneho na vyvoj nervovej sustavy plodu sa velmi odporuca. Tj aj vitaminy D-3(2 az 5 tisi IU) a K-2 (100 mcg), co zlepsuje absorbciu mineralov a ich zabudovanie.



254

Re: candida v crevach

Rng,ved to je to,ze ja sa najem ale zle mi travi,len skoda ze som prisla az teraz ze potrebujem stale hcl,ze sa mi zle tvori,mam strach si normalne prestavit ako, ja to male budem zivit
zemiaky,ryzu moje brucho nestoleruje a potraviny bezlepkove tiez mozem len velmo obmedzene.....:rolleyes:

Naposledy upravil: handmade (2013-12-29 08:57:35)



255

Re: candida v crevach

RNG, ďakujem za rady.

A čo sa týka diety, mal by som držať nízkoscharidovú dietu ?

Ale ja už potom neviem, čo by som mal jesť... pretože už takto nejem skoro nič.

To sa mám potom obrátiť na bielkoviny z mäsa a zeleninu ?
Plus ako vyhubím candidu úplne ? resp. tie doplnky, by mi mali pomôcť candidu
no nie vyhubiť, ale aspom potlačiť ?

Tých informácií je velmi vela a zasa keď budem brať niečo a neupravím stravu, tak sa to podla mňa nezlepší...



256

Re: candida v crevach

Handmade, len kyseliny nestacia,zrejme potrebujes aj plno enzymov. najma ked budes jest potraviny co ti doteraz telo neznasalo dobre, ako silne bielkovinne jedla(maso, strukoviny orechy, ryby...)



257

Re: candida v crevach

Syny, candida je bezny mikrob okolo nas vsade aj v nas. Problem nie je, ze je tam pritomna v crevach, problem je, ze ju sacharidami a cukrami prilis rozmnozis na ukor probiotik.
Mas jest vsetko, s mierou a nizkosacharidova dieta a doplnky proti candide su len rychla metoda, ako ju znacne potlacit v co najkratsom case. Co ti robi problemy stravit, tam si musis doplnit kyseliny a najma patricne enzymy na tie latky, co nevies stravit poriadne.



258

Re: candida v crevach

RNG, prosimťa, ja mám 22 rokov a zistenie tohoto okrem všetkých ostatných problémov ma ničí hrozným spôsobom, vedel by si mi prosimťa konkrétne odporučiť všetko, doslova všetko, čo by som si mal zaobstarať a čím sa riadiť, aby som Candidu potlačil ?

Alebo či tu na fóre niečo nieje, kde si môžem zistiť čo presne kúpiť a čím sa riadiť ?

Prosímťa, velmi ťa prosím... ja to sám nezvládnem.



259

Re: candida v crevach

syny, musis brat kyseliny, enzymy a aspon 2 tyzdne drzat proticandidovu dietu podla
http://rng.nazory.eu/rubriky/c/candida
Potrebne doplnky na o najdes napr na www.iherb.com
vcitane uz spomenutych enzymov.
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … l&ic=1
Kokosovy olej dostanes aj na Slovensku ale enzym, ktory rozpusta bunecne steny candidy zialbohu tam nenajdes, pozri na
http://www.iherb.com/Pure-Essence-Cande … l&ic=2  alebo dokonca na vacsie 120 kapsulove balenie.
Samozreje toto vsetko je na nic, ked nebudes brat dostatok mikrovkaknin, nebudes si nasadzat obcas  kvalitne probiotika a neobmedzis prijem cukrov a vyrobkov z jemnych bielych muk. Tymi si si tu candidu v crevach sam vypestoval.



260

Re: candida v crevach

rng,tak mi prosim ta daj link,co by bolo vhodne brat,prislo to uplne necakane:)



261

Re: candida v crevach

Pozri na prispevok 252 na traviace doplnky.
Na mikrovlakniny pozri aspon na domacu  firmu Vemica, co predava aspon 2 mikrovlakniny, inulin a psylium,
ja osobne beriem zmes ktora ma uvedene, ale aj arabinogalaktany, aj modifikovane citrusove pektiny aj glucomannan, co som kupil zo swansonvitramins.com
Davam si to do mojej vody na pitie, co nosim stale so sebou. Samozrejme tam mam aj vitamin C, aloe vera a na ochutenie ovocne koncentraty, nesladene, z ovoci s vysokymi antioxidacnymi vlastnostami.



262

Re: candida v crevach

Ja si po kazdom jedle davam jarrow a betain hcl.enzymy musim brat s kazdym jedlom.ten jarrow ked nejedem sacharidy,neni moc silny?musim stzm nieco robit,chcem bezproblemove tehu,probiotika beriem



263

Re: candida v crevach

Ziadny enzym na dnesnom trhu este nie je prilis silny, su len viac alebo menej pomocne.
Sacharidy musis jest, na to ti pomoze ich stravit zlozka amylaza a kyselina.
Pestrost stravy nesmies narusat, len ked je na to nejaky velmi padny dovod, ako napr lepok u teba.
Ale bezlepkovych zdrojov sacharidov je hromada, len sa na ne treba preorientovat (kukurica, quinoa, kamut, chia, pohanka nelupana ryza...)
Pri jedeni pi co najmenej, aby si si nerozriedila zaludocne kyseliny a pi az 3 hodiny po jedeni, a to hojne, najlepsie  cistu vodu.
To ti splachne natravene a sterilizovane kyselinou potraviny do criev a nevyvola kvasenie a hnitie v zaludku.
Po hodine-dvoch mas zaludok znovu pripraveny na nove jedlo
Nezabudni si telo a najma creva precistit od zbytkov lepku silnymi enzxymami na lepok(gluten) ako napr tento
http://www.iherb.com/Enzymatic-Therapy- … l&ic=2
ktory na cistenie tela treba brat na prazdny zaludok, najlepsie. Inac sa spotrebuje na jedlo a potom uz nemoze cistit telo.



264

Re: candida v crevach

a nato cistenie mozem aj teraz ked som tehu,



265

Re: candida v crevach

Samozrejme ze mozes, hoci opatrnejsie. Tj nie plne davky ale polovicne.



266

Re: candida v crevach

este som sa chcela opytat,ako je to s enzymamy a betain,neskutocne mi chuti jest a vsekto vonia,mam riadny problem s ovladanim,kolko krat za den mozem jest a uzivat doplnky?



267

Re: candida v crevach

Neprekrqacuj 3000 KCal denne, lebo naberies prilis vela vahy v tehotenstve. jest mozes mensie davky az 5 krat denne, viac telo nestaci stravit.  Ja osobne odporucam 3 az 4 jedla, lebo kazde z nich potrebuje 3 hodiny v zaludku, a hodinu  na pripravenie zaludka na dalsie jedlo. To ti da za 16 hodin styri davky jedla.



268

Re: candida v crevach

No zaradila som opatrne zemiaky,trosku ma nafuklo bez krcov,uz fakt neviem co mam jest na tu kyseliny aby mi to dobre bez nafukovania natravilo



269

Re: candida v crevach

Kym sa znicena crevna flora napravi,. to trva aj niekolko tyzdnov. Medzitym mozes mat prechodne prilisne nafukovanie a dufat, ze sa ti to branim kvalitnych probiotik a mikrovlaknin nakoniec upravi.
Samozrejme ked mas nedostatok kyselin a roznych enzymov, musis si ich neustale dodavat, inac sa ti jedlo nestravi a ziviny neabsorbuju. A to vedie nakoniec k stovkam roznych zdravotnych problemov.
A v tvojom pripade nie len tvojich, ale aj dietata, ktore zije z teba, doslova.



270

Re: candida v crevach

Som si vsetkeho vedoma,dufam ze tobude oki,uvidime ako sa lekar k tomu vyjadri,co odporuci dalej
Este ten betain mam kedy brat?pred jedlom po?

Naposledy upravil: handmade (2014-01-01 16:13:35)



271

Re: candida v crevach

Najlepsie uz s jedlom, alebo aspon tesne po jedle. Nikdy nie na prazdny zaludok.



272

Re: candida v crevach

Najlepsie je uz sucasne s jedlom alebo tesne po jedle. Nikdy nie na prazdny zaludok



273

Re: candida v crevach

prosim ta toto sa v tehu moze http://www.iherb.com/Well-In-Hand-Yeast … 60-ml/6835   diky moc



274

Re: candida v crevach

Nuz to je len vonkajsi spray, lieciva kozmetika, takze ziadne strachy. Iste dobre na rozne zapareniny a podobne.



275

Re: candida v crevach

lebo tam je pisane ze moze aj na tampon,alebo  mi daj nejaky link,co by som mohla na zavadzanie si kupit,nejake vkladacie probiotika alebo nieco take



276

Re: candida v crevach

Nuz na tampon v tehotenstve by som to nedaval. Ale probiotik na vkladanie je plno, maju ich aj bezne lekarne.
Ale candidu treba adresovat tam, kde je jej daleko najviac, tj v crevach. Ak ju tam potlacis, tak ti probiotika vyrobia obvykle dost protiatok , aby si ju potlacila aj inde v tele.



277

Re: candida v crevach

kyselinu kaprilovu mozem teraz?oregan.olej ze nemozu tehu,dikyyy



278

Re: candida v crevach

Kyselina caprilova tvori 8% kokosoveho oleja a nikde nie je uvedene, ze sa v tehotenstve nemoze brat kokosovy olej. Vyse 2 miliardy ludi pouzivaju kokosove a palmove oleje bezne na varenie

Naposledy upravil: RNG (2014-01-07 17:30:37)



279

Re: candida v crevach

Ahoj rng,no mne to tak prelozilo ze to neni moc dobre brat tehu...prosim ta,vysvetli mi v skratke co ma za dvosledok prekysleny organizmus



280

Re: candida v crevach

Na internete je plno lzivych sprav umiestnenych tam zamerne proti potravinovym doplnkom a potravinam roznymi sluhami farmacie, ktora sa snazi svoju konkurenciu na predaj liekov takto potlacit. Dokonca mam aj dojem, ze sa nestitia tam davat spravy na zvysenie predaja svojich liekov, aj za cenu poskodenia ludi.
Uvediem ti napr ostrovanov v Oceanii, ktori az do prichodu "civilizacie" pouzivali lek kokosovy a kukui oleje a to v dost velkych davkach cely zivot. A boli relativne zdravsi, nez nasi "civilizovani" ludia.
Prekyslenyu organizmus je dosledok nespravneho vyberu stravy. prekysluije najma cukor a jednoduchwe sacharidy a bielkoviny. Odkysluju zeleniny a niektore ovocia.



281

Re: candida v crevach

RNG napísal(a):

...prekysluije najma cukor a jednoduchwe sacharidy a bielkoviny.

Aj rastlinne bielkoviny prekysluju organizmus?



282

Re: candida v crevach

Samozrejme ze aj tie prekysluju. Totiz sa skladaju z aminokyselin. Ale rastliny maju obvykle malo bielkovin a hodne mineralov takze celkove velka vacsina z nich alkalizuje v celkovom vplyve.



283

Re: candida v crevach

Ja som mal skor na mysli bielkoviny v strukovinach, orechoch, olejnatych semienkach a obilninach.



284

Re: candida v crevach

Obilniny samozrejme ze prekysluju, najma tie s vysokym obsahom skrobu a vysokym glycemickym indexom. Ostatrne spomenute az nie natolko.



285

Re: candida v crevach

Rng,fakt neviem ako sa mam stravovat,myslim si ze mam prekysleny organ.,ale po precitany zasad,neutralnych potravim,som v pomykove,docitala som sa ze pri prekysleny sa tvori vela kyseliny nie malo,tak co teda...



286

Re: candida v crevach

Dobrý deň, ja sa chystám na protikandidovú diétu hneď ako mi prídu všetky doplnky ktoré som si dnes objednala ale aj napriek prečítaniu všetkého možného mám ešte pár nezrovnalostí.

Môže sa počas diéty používať ocot - napríklad balzamikový?

A ktoré semená a orechy sa nemôžu kvôli obsahu škrobu?

Niekde som čítala že by sa mala jesť kapusta ale zdá sa mi že tu bolo povedané že by sa nemala tak ako to teda je?

Ďakujem



287

Re: candida v crevach

Prvosienka,
Balzamikovy ocot mozes pouzivat kludne, ved ho nakoniec pouzivas len trosku a obsah cukru je v nom nulovy a ta trocha kvasnych produktov neznamena nic.
Zo semien nesmies pouzivat obilniny, vsetky olejnate aj orechy su OK
Kapusta , pokial nie je kvasena nekontrolovane(ako drviva vacsina, zialbohu) ale cerstva aj varena je vyborna zelenina.

Naposledy upravil: RNG (2014-01-18 16:43:54)



288

Re: candida v crevach

Ďakujem smile a ešte by ma zaujímalo či sú nejaké koreniny ktoré nemôžem? Zdá sa mi, že som niekde čítala, že sa môžu iba čerstvé bylinky používať



289

Re: candida v crevach

Mozes pouzivat vsetky bylinky aj koreniny, dokonca mnohe koreniny pomahaju candidu potlacit, pozri napr na cesnak, cibulu, oregano, a pravdepodobne aj ine. Koreniny skoro vsetky maju antimikrobialne vlastnosti, takze sa pouzivaju nielen na chut, ale aj na konzervaciu potravin.



290

Re: candida v crevach

Už som začala s diétou ale práve som si všimla, že niektoré orechy majú v obsahu cukor, napríklad 150g mandle majú v sebe 4g cukru. Znamená to, že celá doterajšia diéta je znehodnotená a mám začať od začiatku? Ďakujem



291

Re: candida v crevach

Normalne maju dnes mnohi ludia prijem aj vyse 300 gramov sacharidov a najhorsdie je, ze znacna cast je z toho priamo cukor alebo skrob, co sa v zaludku velmi rychlo zmeni na cukor. Tym su samozrejme podporene velmi kvasne kultury a medzi nimi aj skodliva candida albicans.
Cukrom sa kompletne vyhnut neda, ale daju sa znizit na minimum, tj pod 50 gramov denne, dokonca pod 20 gramov denne pri prisnej diete.To je dostatocne malo na to, aby kvasne kultury doslova hladovali.
A ked zaroven silne podporis zmesou mikrovlaknin a nasadis probiotika, tak tu podvyzivenu a oslabenu candidu a ine skodlive kultury potlacia tym, ze sa rozmnozia na ich ukor.
Kvasne kultury a plesne su vsade okolo nas a v nas, vyhnut sa im neda, otazka je len ci ich vyberom jediel podporis alebo obmedzis a podporis ich nepriatela, pre nas uzitocne probiotika

Naposledy upravil: RNG (2014-01-29 10:22:52)



292

Re: candida v crevach

Má nejaký vplyv na candidu ak beriem vitamínový doplnok B-complex ?



293

Re: candida v crevach

Nie



294

Re: candida v crevach

http://www.chlamydie.info/node/8697


Podľa tohto článku treba pri boji s candidou dopĺňať vit B3(niacín) a Zinok.

Môže byť?



295

Re: candida v crevach

Zinok, selen a jod odporucam doplnat vzdy.
A ked ma clovek zhorsenu koncentraciu alebo mastrwes alebo  navedeny vnutorny stres v organizme napr mikrobami, ako napr candidou produkujucou acidaldehyd, zasadne na to by som odporucil zmes Stress B.
Ja osobne beriem ovela vyssie davky vitaminov B-1 a B-3 vo forme benfothiamine a inositol hexaniacinate(az jeden gram denne) na podporu cukrovkou poskodenych nervov(periferalna neuropathia)



296

Re: candida v crevach

Držím diétu presne podľa návodu už 18-ty deň ale nepociťujem nijaké zvláštne účinky, jazyk mám stále biely a spravil sa mi kútik, ktorý som nemala už asi 6 rokov. A navyše som si všimla že prvý ranný moč mám červený, cez deň veľa pijem tak to tak asi nie je vidieť ale ráno je úplne červený. Cviklu nejem a nepociťujem žiadne pálenie ani bolesti. Čo by to všetko mohlo znamenať?



297

Re: candida v crevach

Mala by si si dat urobit rozbor mocu co najskor
Mozu to byt ostre kamene, ale najskor to bude nejaka mikrobialna nakaza, typujem na candidu, e-coli alebo nieco podobne, ale moze to byt aj parazit.
Ber aspon Berberine, 2 x 1 gram, to casto rozne infekcie v urinarnom a traviacom trakte potlaci.
Na vodne parazity je dobre absolvovat 20 dennu kuru protokolom dr Huldy Clark,  protiparazitalny balicek aj s rozvrhom brania dostanes napr z ceskej firmy Jukl a predavaju ho aj na Slovensku.



298

Re: candida v crevach

Ďakujem, bude tento Berberine dostatocne ucinny? http://www.ebay.co.uk/itm/Swanson-Berbe … 3a8b372198

a s rozborom moči to bude trošku problém keďže momentálne som v Anglicku až do Veľkonočných prázdnin a tu tí doktori tak celkovo nerobia žiadne vyšetrenia no skúsiť to môžem



299

Re: candida v crevach

Ten isty berberine beriem aj ja odoporucam 2 x 2 kapsule denne.
A vysetrenie ti nepomoze, ale potlacenie infekcie ano.
Inac mozno ten cesky JUKL to posle ten parazitalny balicek  aj do Anglicka, alebo niekto z domu ti ho moze poslat.



300

Re: candida v crevach

Zdravim, chcel som sa opytat,ci mozem niektore z uvedenych potravin pri Candidovej diete...Tak napr. pouzitie sladidla sukraloza ? alebo xylitol sa moze? dalej srvatkovy proteinovy koncentrat(whey protein)mozem? Tvrdy syr asi nie ze? aj ked nema sacharidy... A sosovicu,alebo fazulu? Dakujem za rady..