1

Téma: Alicin jedovaty ?

Zdravim RNG, mal by som otazku... prave citam tuto knihu a pise sa v nej citujem

"Například: cibule, šalotka, česnek, pór atd., obsahují jedovaté substance alicin a hořčičný olej, obě
jsou nestravitelné a škodlivé! Nákup česnekových tablet tedy znamená jen vyhozené peníze, ale také fakt,
že obě látky jsou pro nás přímo jedovaté! Reakce je stejná jako u chemických tablet: stimulace! Ta je
nesprávně považována za léčení! Špenát, rebarbora, mangold, šťovík a jiné druhy obsahují kyselinu
oxalovou (šťavelovou), která je zlodějem vápna!"

Najme ten alicin ma prekvapil lebo som bol v tom, ze je zdravy ved sa predavaju aj allicin kapsule.



2

Re: Alicin jedovaty ?

Co je v malom uzitocne(protiplesnovy a tiez antiviralny) moze byt vo velkom aj znacne skodlive.
Otravit sa da aj kuchynskou solou, staci zjest 50 gramov a moze ta zabit.
Dokonca jedna zena zo stavky vypila za 2 minuty 4 litre vody pred par rokmi a za 6 hodin ju v nemocnici prehlasili za mrtvu. Odpadla, narazila si jemne hlavu tak sa lekari sustredili na jej zranemie, ktore ale nebolo vazne, ale to, ze mala prinizko sodik v krvi a vypovedali jej vsetky prenosy nervovych signalov, to si nevsimli. Takze zomrela na svoju hlupost a nedbalost  lekarov , co nezobrali vzorku z jej krvi a neurobili okamzite rozbor. Jedinou slanou injekciou by ju totiz zachranili....



3

Re: Alicin jedovaty ?

... prave citam tuto knihu a pise sa v nej citujem

Aká je to kniha?

http://www.vesmir.cz/clanek/cesnak



4

Re: Alicin jedovaty ?

Nerozumiem otazke. Ale ten prispevok z casopisu Vesmir je pomerne obsazny a pokryva problematiku okolo cesnaku dobre.



5

Re: Alicin jedovaty ?

pardon... tato kniha to bola: http://www.martinus.sk/?uItem=144114



6

Re: Alicin jedovaty ?

Tam je ich vela, a treba si ich objednat skor, nech ich clovek moze citat.
Iste su mnohe dobre, hoci nie kazda informacia v ziadnej knihe nie je 100%, rozni autori maju rozne nazory, nie vzdy dobre podlozene. Takze treba brat vsetko s trochou rezervy.