1

Téma: probiotiká- do 25 C

p.Petela, chcem sa Vas opytat ci ste ten Biopron 9 Premium overili v mlieku (  skysnutie,zhorknutie ), ze ci to neboli len mrtve bakterie.
Citala som, ze kapsule Biopronu 9 Premium sa musia uskladnovat pri teplote do 25 stupnov Celzia.
Neviem ci pri kupe kazdeho noveho balenia mam tie tabletky testovat v mlieku, ci su tie bakterie zive. Mam strach ze probiotika nemaju v lekarnach v chladnickach - neda sa to overit, a aj pocas dovozu sa mozu znehodnotit a hlavne v lete.
Vy nemate obavy ze tie bakterie su mrtve ? Testujete ich pri kupe kazdeho noveho balenia Biopron 9 Premium ?
Dakujem.



2

Re: probiotiká- do 25 C

Netestoval som podobnym sposobom zatial nikdy ziadne probiotika.
Tieto kultury by mali byt stabilizovane, takze nevyzaduju chladnicku, na rozdiel od niektorych nestabilovanych preparatov,
ktore aj na internete ponukaju, ale vyzaduju chlad. Tieto preto aj odmietaju posielat z usa mimo staty kvoli dlzke dopravy.

Pre dietatko sme kupovali detske probioyika Dophilus Infants a tie vyzadovali chlad a aj nam ich v lekarni vydali z chladnicky.
Vsak to vyskusaj a samozrejme ich kludne zjedz, mozno dochutene, alebo pomiesane s klasickym jogurtom, ak budu hnusne.... ale zdrave budu urcite

Ja ich konzumujem uz asi asi 12-13 rokov 1 kapsulu denne. Zacal som to uzivat na skole, ked som mal dost rozhaseny traviaci rezim, no musim povedat, ze tak mi pomohli, ze preto som ich konzumoval odvtedy denne

Naposledy upravil: petela (2010-10-21 20:13:58)



3

Re: probiotiká- do 25 C

Probiotika sa rozmnozuju v crevach sami a pokial nemas hnacku alebo nepouzijes atb, staci ich dodavat, pre istotu raz za tyzden.



4

Re: probiotiká- do 25 C

Ja by som sa rada spytala.ze ak beriem citricidal,alebo ATB,a vecer uzijem davku probiotik..stihnu nieco urobit s imunitou v crevach?..pretoze o par hodin pride dalsia davka ctricidalu(ATB)ktora ich aj tak znici...ci nie,ako to funguje?



5

Re: probiotiká- do 25 C

Nuz po par hodinach sa v crevach znizi atb hladina tak nizko, ze to dalsie probiotika dodane preziju a cez noc sa rozmnozia , potlacia plesne a kvasne kultury, ktore tam antibiotika nechali neporusene a vyrobia nejake obranne latky pre telo. Samozrejme rano po masivnej davke atb su znova do znacnej miery znicene. Pre to odporucam co najsilnejsie probiotika, mnoho miliard kultur. GSE/citricidal pomaly pity neznici probiotika, lebo tie znesu pomerne dost velke hladiny citricidalu(az do 250 ppm) ale znici rozne skodlive stafylokoky(2-6 ppm) a streptokoky(20-60 ppm) takze je selektivne "na strane probiotik"
Pricom potlaca aj niektore skodlive kvasne kultury a plesne, co atb nerobia.