1

Téma: Anemia v tehotenstve

Mimo tehotenstvs trpim chudokrvnostou, brala som 1tbl denne Easy iron od Country life na tvoje odporucanie (25mg). Teraz pocas tehotenstva som mala opat nizke hodnoty (vysledky som vsak nevidela) a bolo mi predpisane Ferous fumarette 210mg a to 3x denne. Co si myslis o takejto davke?
Dakujem.



2

Re: Anemia v tehotenstve

To sa mi zda privela a inac samotne zelezo nestaci, treba aj med, vitaminy B-6 B-9 a B-12, inac sa krvinky nemozu vytvarat.Najma B-12 je tazko do tela dostat, lebo sa nizi v zaludku, takze treba brat sublingualne/pod jazyk mikrotabletky, kde sa to vstreba priamo do krvi.

Naposledy upravil: RNG (2013-12-12 23:34:12)



3

Re: Anemia v tehotenstve

Dorbry den,
Rada by som sa spytala na vas nazor ako je to so znizenim zeleza v tehotenstve. Mam hodnoty 102. Sestricka mi vravela, ze norma zacina na 125 a ze tak ma kazda druha tehotná zena a ze je to dolezite pre kyslik. Dalej som nasla aj nazory, ze znizenie zeleza je fyziologie a ma  svoj vyznam v tehotenstve, tak podavanie liekov – vitaminov je neopodstatnene. Nakoniec som sa rozhodla pre vyzivovy doplnok ferrofortis B od finclub http://eshop.finclub.sk/vyzivove-doplnk … rofortis-b

Dalej by som mala otazku ohladne pomletych lanovych semienok v tehotenstve. Uz asi od 6 mesiaca(som v 34tt) mam na ne velkuuuu chut. Je to akoby mlska pre mna aj 3  kopcove cajove lyzicky denne. No nasla som info na nete, ze tehotne by nemali lanove semiacka resp.opatrne, kvoli toxicite. Ja si meliem každý tyzden cerstve a mam v pohari v tme. Tak sa chcem spytat na vas nazor a hlavne ci mozem ublyzit babatku pri pravidelnej kazdodennej konzumacii.



4

Re: Anemia v tehotenstve

Vseobecne spotreba roznych zivin a mineralov je v tehotenstve zvysena, kedze babatko doslova rabuje matku o ne. Nieco sa da vydoplnkovat, je to lepsie, nez ked mas mat nedostatok v tele
Mlete lanove semiacka drz uzavrete vo flasi v ladnicke.
Ziadnu toxicitu v lanovych semiackach nepoznam, to je rozsirovanie bludu.
Ale lanove semienko obsahuje fytoestrogeny, co mozu udajne sposobit zvysenu pravdepodobnost potratu.
Takze opatrnici, ako ja, skor odporucaju na potrebne omega 3 oleje brat krill olej alebo calamarine. A chut na lanove semeno skor uspokojit mletou zmesou roznych orechov a inych olejnatych semien.

Naposledy upravil: RNG (2014-04-16 18:45:40)



5

Re: Anemia v tehotenstve

dakujem velmi pekne za promtnu odpoved:)



6

Re: Anemia v tehotenstve

OK



7

Re: Anemia v tehotenstve

Dobrý deň,

opäť by som potrebovala Vašu radu. Som v 26 tt a zistili mi anémiu  - hodnotu hemoglobinu 113 ( predtým som mala 130 to bolo OK). Na internete som sa dočítala že tehotným hodnota železa klesá a podľa niektorých je hodnota do 1OO v poriadku. Doktor mi predpísal Ferro-Folgamma ( obsahuje železo, kyselinu listovú a B12) no ja by som si radšej objednala nejaké vitamíny z Iherbu - vedeli by ste mi poradiť nejaký doplnok na železo? Pozerala som Country Life Easy Iron  - len ten je momentálne nedostupný na iherbe. Kyselinu listovú s B12 užívam aj všetko čo odporúčate v tehotenstve.
Ď.



8

Re: Anemia v tehotenstve

Ferro-Folgama obsahuje 3 rozne anorganicke formy zeleza, siran zeleznaty a 2 rozne oxidy. Siran sa sice rozpusta dobre vo vode, ale nevie dopbre pouzt na tvorenie krvil lebo vazba v sirane je prilis silna, aby sa to premenilo na organicke vazby zeleza, ktore su v krvi.
Proteinove che;aty su ovela lepsie pouzitrelne a preto ich treba ovela menej. 20 az 30 mg zeleza vo forme napr bisglycinatov je ovela ucinejsie, nez tie vo folgamme alebo inych anorganickych zdrojoch.
Iherb ma viacero takych, na znacke nezalezi.



9

Re: Anemia v tehotenstve

Dobrý deň, som v 19tt a klesá mi hladina železa v krvi. Užívam aj B6 B9 B12 vit. C a ktorý konkrétne doplnok by ste mi odporučili na doplnenie železa? Lekárka mi predpísala Ferro- Folgamma 2x týždenne.
Ďakujem.



10

Re: Anemia v tehotenstve

V prvom rade vitamin B-12 sa nevstebava dobre cez zaludok, takze odporucam minitabletky pod jazyk/sublingual, ako napr tieto
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … Caps/46876
Najlepsi zdroj zeleza su proteinove chelaty, ktoree najdes pod menom Easy iron(bisglycinaty)
Anorganicky siran zeleznaty/zelena skalica, co je vo folgamme je slaby zdroj zeleza na absorbciu a pouzitie v tele.