1

Téma: Pleseň v močovom mechúry

Po dlhodobých problémoch s močovými cestami a vybratí veľa ATB mi lekár urobil cystoskopiu a zistil, že mám močový mechúr celý biely - potiahnutý bielym povlakom - plesňou.
Predpísal mi lieky Fluco-sandoz a vag. čípky Betadine. Liečba na 2 týždne.
Ja ale chcem popri tom držať aj protikvasinkovú diétu a brať antimiktobiálne doplnky, potrebujem mať istotu, že sa toho už zbavím. Preto Ťa prosím o radu, čo všetko by som mala užívať?
Mám už GSE, oregano oil, kokosový olej, objednala som candex a silné probiotiká.
Čo ešte by mi mohlo pomôcť? Prosím poraď.



2

Re: Pleseň v močovom mechúry

Oregano oil v enterickych kapsuliach,citricidal profesional(nie dnesne slabe GSE) NAC ako odmaskovac biofilmov, a berberine, ktory je dobry na rozne urinarne a crevne infekcie ti asi pomozu najviac. Samozrejme candidy sa treba zbavit v prvom rade v crevach a nahradit ju uzitocnymi probiotikami, ktore vyrobia protilatky aj pre ostatok tela. Teda nielen probiotika, ale aj hodne mikrovlaknin, lebo tie probiotika su len malicka nasada a treba ich rozmnozit aspon 1000 krat zivenim zmesou mikrovlaknin.
Modified citrus pectine sa dostane aj do krvi a mocu, tj podpori cistenie aj mechura a zivenie probiotik, ktore sa tam postupne vysplhaju cez mocovu trubicu. Vaginalne probiotika tam mozu pomoct.



3

Re: Pleseň v močovom mechúry

A tie lieky Fluco Sandoz sú dobré? Nie sú tak škodlivé ako Nizoral?
Čo je ten Modified citrus Pectine? Je to osobitný doplnok alebo to obsahuje GSE?
Potrebujem aj toto k tomu užívať?
Objednám si aj NAC a Berberine, nech už idem na istotu.
Ďakujem



4

Re: Pleseň v močovom mechúry

Pektiny su vlakniny, Citrusove pektiny je ta biela duzina zvnutra supky pomarancov, citronov a grapefruitov. Modifikovane znamena zo to enzymami posekaju na velmi male kusky, tak male, ze sa mozu absorbovat aj do krvi, kde ako absorbenty zachycuju do seba rozne toxiny. Tj je to super mikrovlaknina.
Samozrejme to podporuije aj odmorovanie criev a zivi probiotika.A kedze sa to dostane do krvi, vylucije sa to oblickami do mechura, tj tam tpo tiez sluzi ako potrava pre probiotika. A odmorovac/absorbent plesnovych toxinov.
Zabudni jna GSE, dnes jediny povodny silny zdroj citricidalu je Citricidal, profesional z firmy Bio chem research, pozri na viacere temy pod citricidal alebo GSE kde sa o tom hovori.



5

Re: Pleseň v močovom mechúry

Pri tej protiplesňovej diéte sa má jesť zelenina surová? alebo sa môže aj varená? Lebo
od surovej zeleniny som strašne hladná a to čím ďalej tým viac a točí sa mi z toho hlava.
Tá varená ma predsa viacej zasýti.
Nemá to potom vplyv na zničenie kadidy, keď sa konzumuje varená zelenina?

Koľko času môže trvať zničenie kandidy keď je už rozšírená aj v iných orgánoch ako len v črevách? Dá sa jej vôbec zbaviť?



6

Re: Pleseň v močovom mechúry

Zelenina surova ci varena obsahuje malicko cukrov. A candidu treba vyhubit najma tak, ze ju vyhladujes a podporis jej konkurenciu, probiotika , ktore krmis vlakninami, najma mikrovlakninami.
Urcite mnozstvo kalorii telo musi dostat, takze ked ich nedostanes zo sacharidov, musis ich dostat z tukov a bielkovin. Ak mas problemy s travenim tychto vo vacsich mnozstvach, musis brat enzymi, co ti ich pomozu stravit. Dobra nahrada sacharidov je kokosovy olej, ktoreho mastne kyseliny sa vedia spalovat aj na tepelnu, aj na mechanicku energiu, na rozdiel od inych olejov s ovela dlhsimi molekulami.



7

Re: Pleseň v močovom mechúry

Tak asi si budem musieť pomáhať tráviacimi enzýmami.
Ešte sa chcem opýtať kde kúpim dobrý Berberin?
Lebo na iherb.com som pozerala ale nie je tam nič čo poznám....



8

Re: Pleseň v močovom mechúry

http://www.iherb.com/Thorne-Research-Be … Caps/46113
Ja to ale kupujem u  Lee Swansona
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … mg-60-caps



9

Re: Pleseň v močovom mechúry

OK, diky. Ešte mám nejaké otázky ohľadom diéty, lebo dookola jem len zeleninu, už či varenú alebo surovú a mäso pripravené na rôzne spôsoby.
V diskusii som kdesi čítala, že sa môžu jesť strukoviny ako: hrach, fazuľa, šošovica to je pravda?
Huby neviem či môžem, lebo vraj obsahujú veľa plesní - tak sa vraj pri tejto diéte neodporúčajú.
Ale mne huby chutia tak rada by som si spestrila jedálniček ak možem.
A kyslá kapusta sa môže tiež?
Inak od kedy sa liečim stále zo mňa s močom ide taký biely "bordel" - tak považujem to za pozitívnu reakciu, asi sa mi už močový mechúr očisťuje nie?
Ale inak sa ešte vôbec necítim lepšie, stále mám teplotu 37C, cítim sa nanič a stále cítim taký tlak v oblasti obličiek aj keď niekedy mám pocit, že je už slabší alebo vôbec nie je chvíľami.
Vďaka za rady!



10

Re: Pleseň v močovom mechúry

Ešte sa chcem opýtať kde kúpim ten original Citricidal?
Je to napr. tento: http://www.needs.com/product/bio_chem_R … m_Research

Z akej stránky sa dá objednať na Slovensko?
Diky.



11

Re: Pleseň v močovom mechúry

Ja zijem v USA takze neviem, ako sa zo Slovenska objednava, to musis vyskusat sama



12

Re: Pleseň v močovom mechúry

Ja som len chcela aby si mi poradil z ktorej webstranky to mam objednat?
Ten original Citricidal?



13

Re: Pleseň v močovom mechúry

Ja neviem ktora stranka ti ho posle na Slovensko. Skus objednat.



14

Re: Pleseň v močovom mechúry

RNG, co si myslis o tychto dvoch produktoch mozu byt fakt tak ucinne proti candide?
http://www.iherb.com/Enzymedica-Candida … sules/3608
http://www.iherb.com/Enzymedica-ViraSto … sules/3609



15

Re: Pleseň v močovom mechúry

Samozrejme su dobre. Ber ich ale nie spolu s mikrovlakninami, lebo sa spotrebuju na rozklad vlaknin a nie bunecnych  obalov candidy alebo plesni. daj medzi ne pauzu aspon 8 hodin, pre istotu.



16

Re: Pleseň v močovom mechúry

OK, vďaka potešil si ma.
A chcem sa ešte opytat konzumacia zeleniny nebude rusit ich ucinok?
Lebo zelenina je predsa len tiez vlaknina?



17

Re: Pleseň v močovom mechúry

Ako som povedal, celulaza a hemicelulaza su najucinnejsie na candidu, ked ich beries s jedlami neobsahujucimi celulozu a hemicelulozu. V tomto pripade odporucam to brat na prazdny zaludok vo vacsej davke a najblizsie jedlo bielkovinne, nie zeleninu alebo celozrnne produkty a sacharidy.

Naposledy upravil: RNG (2013-10-24 14:12:40)



18

Re: Pleseň v močovom mechúry

Cize to znamena, ze keby som sa liecila spominanymi produktami, tak treba aspon obmedzit nizkosacharidovu dietu? Chapem to spravne?
No a ostatne protiplesnove produkty popri tom treba uzivat alebo ani nemusi?
Vdaka za rady.



19

Re: Pleseň v močovom mechúry

Cukry zivia candidu, podobne aj skroby. takze tym sa musis tak ci tak vyhybat co najviac, ked chces candidu vyhladovat a znicit.
Cim viac protiplesnovych pouzivas tym skor a pravdepodobnejsie ten problem vyriesis.



20

Re: Pleseň v močovom mechúry

RNG, prosim Ta este o radu. Kolko serrapeptazy treba uzivat pri cystitide? Mam kupenu od Enerexu 120 000 jednotkovu.



21

Re: Pleseň v močovom mechúry

Na serrapaptazu odporucam 3 x 120 000 IU.
Osobne ale odporucam ovela lacnejsi pancreatin, entericky pokryty, ako napr tento
http://www.iherb.com/Solgar-Pancreatin- … lets/39016



22

Re: Pleseň v močovom mechúry

Aj pancreatin moze pomoct pri cystitide? Ma take ucinky ako serrapeptaza? Co este by mohlo pri cystitide pomoct podla Teba? Dakujem.



23

Re: Pleseň v močovom mechúry

Cysty su obvykle zlozene z proteinov(bielkoviny) a inych materialov. Komplexny zivocisny enzym ako pancreatin ich vie rozlozit, tj ich rozne zlozky.



24

Re: Pleseň v močovom mechúry

Ja som mala na mysli cystitidu - ako zapal mocoveho mechura. Plati to aj pri tom?



25

Re: Pleseň v močovom mechúry

Cystitida je pritomnost cyst.
Zapaly su ina zalezitost. Tie mozu byt sposobene roznymi mikrobami na ktore treba brat rozne antimikrobialne, alebo na niektore ich staci doslova vyplachnut D-manozou, ktora mnohe odhakne zo sliznic a vystelkov a prudom mocu sa splachnu von.



26

Re: Pleseň v močovom mechúry

Toto je text o účinkoch serrapeptázy: "V urológii sa s úspechom využíva pri liecbe cystitídy – zápalu močového mechúra a nadsemenníka. Serrapeptase rozpúšťa tkanivá, ako jazvy a blokuje chemické látky, spôsobujúce zápal. Toto ju robí účinnou pri každom ochorení spôsobenom zápalom."
Čiže malo by to byť účinné nie?



27

Re: Pleseň v močovom mechúry

Serrapaptaza je druh proteolytickeho/proteaza, tj bielkoviny rozkladajuceho enzymu. Pancreatin obsahuje obsahuje proteazu(bielkoviny), amylazu(sacharidy) a lipazu(tuky/lipidy)



28

Re: Pleseň v močovom mechúry

RNG, prosim Ta kolko z tohto Berberinu: http://www.iherb.com/Thorne-Research-Be … l&ic=1
treba uzivat denne?
2 -3 kapsule alebo aj viac? Na urinarnu infekciu enteroccoc. faecalis?



29

Re: Pleseň v močovom mechúry

Berberinu odporucam 2 x 1 gram. Ci ti to ale pomoze na enterococcus faecalis, neviem.Ale definitivne ti to pomoze napravit probioticku floru v crevach co moze nakoniec aj tu urinarnu infekciu odstranit.
Inac enterococii sa daju aj vyplavit  pouzitim D-manozy, 2 gramy kazde 3 hodiny.
Tu mam napr studiu,
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22794217
kde skusali berberine na nakazy zubov, vcitane enterococcusu faecalis a potlacili ho koncentraciou 500 mikrogramov na mililiter, tj 500 ppm, co je 500 mg na liter/kg, tj pomerne vela.
Kedze berberine sa vylucuje ako alkaloid najma mocom, a pomerne rychlo, mozno aj 2 nasobna davka by bola treba.
2 gramy 2 krat denne by dali do mocu 4 gramy a ked mocis menej nez 4 litre(pravdepodobne) a ucinnost absorbcie a vylucovania je aspon 50%, tak by to v moci mohlo tu vysoku koncentraciu dosiahnut.
Pre istotu by som bral aj NAC(2 x 600 mg),alebo serrapaptazu, 3 x 120 000 IU,  lebo tento enterokok sa zvykne zhlukovat do skupin  a biofilmov a spolocne maskovat proti prieniku antimikrobialnych, preto ho je tak tazko zamaskovany odstranit. Takze ho treba odmaskovat a potom sa da ovela lahsie znicit.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15385507

Naposledy upravil: RNG (2013-11-19 03:35:28)



30

Re: Pleseň v močovom mechúry

Dakujem za rady su pre mna velmi cenne. Takze D-manozou sa da vyplachnut aj Enterococcus faec.? to je super som myslela, ze je ucinna len na E.coli bakterie.
Takze Berberinu potom radsej 2x denne 2g, aby to bolo naisto.
Tej candidy som sa viac menej zbavila aspon si myslim. Uz nemam biely jazyk, ale ruzovy, to je taky najviditelnejsi dokaz.



31

Re: Pleseň v močovom mechúry

D-manose je ucinna na vsetky mikroby s afinitou/pritazlivostou na cukry.
Ak mas ruzovy jazyk, tak si OK co sa tyka candidy velmi pravdepodobne..



32

Re: Pleseň v močovom mechúry

Ešte sa chcem opýtať ako dlho treba brať Berberin na urinárne nákazy 2g denne. Stačí jedno balenie (60tbl.) alebo treba toho viac a dlhšie?



33

Re: Pleseň v močovom mechúry

Drzim palce, aby ti stacila jedna krabicka. Ale ja osobne mam Berberine vzdy v zasobe, lebo crevna flora sa neustale meni, najma ked clovek chodi do davov ludi, do restauracii a casto cestuje.



34

Re: Pleseň v močovom mechúry

Nechcem nikoho strasit, ale berberine som zacala uzivat aj ja, prve cca 2-3 dni to bolo ok, ale potom mi zacalo byt na vracanie a mala som krce v crevach, naduvalo ma.. Tak som znizila z 3x500mg denne na 2x500mg denne a uz po prvej rannej davke 500mg bolo naduvanie enormne, pocit na vracanie sa z hodiny na hodinu zhorsoval a nakoniec som aj vracala... Takze asi naozaj to treba radsej rozpustit vo vode a pomaly cely den popijat, ako radite..



35

Re: Pleseň v močovom mechúry

Ked sa ti v crevach naraz vyhubi privela skodlivych mikrobov, samozrejme mozes mat herxheimerovu reakciu. Preto vzdy radim na nove latky, co uz jedla, doplnky  a dokonca aj lieky zacinat od mensich davok, aby tako uhynova reakcia bola co najmiernejsia.



36

Re: Pleseň v močovom mechúry

Ja som praveze tak postupovala, 1.den len 500mg vecer, 2.den rano aj vecer po 500mg, takto asi 2 dni, potom som presla na 350mg denne, zo 2 dni bolo dobre, ale uz zacalo nafukovanie, krce, na dalsi den som si dala len rano 500mg, na obed uz nie a o par hodin bolo uz vracanie. Musi to byt riadne silny doplnok.... :-)
Pekny den



37

Re: Pleseň v močovom mechúry

Slabe doplnky tu neradim. V prirode su miliony roznych latok a doplnkovy priemysel a lekari co liecia alternativne si snazia vybrat tie najucinnejsie, samozrejme.
Ale nie kazdy doplnok je pre kazdeho, treba sa riadit aj podla reakcii tela. A niektore niekomu vobec nezaberu, ine zase ich telo moze odmietnut. A niektore sa musia brat v nizsich davkach, najma kvoli uhynovej reakcii alebo kvoli tomu, aby si telo na ne mohlo navyknut.

Ked sa ti meni crevna flora, kym sa usadia v nej dobre probiotika a nahradia ine mikroby, to moze trvat aj pri brani plno mikrovlanin aj par tyzdnov. Dovtedy mas rozne prechodne stavy, pri ktorych mozes dostat aj nafukovanie, aj spomalenie motility, aj hnacky, kym sa to vsetko neustabilizuje a creva obsadia na vyse 90% probiotikami.
Nezabudaj, ze probioticke kapsule obsahuju len nasadu probiotik a tieto sa musia za pomoci vyzivy mikrovlakninam,i rozmnozit az 1000 krat, kym obsadia crevnu floru dostatocne

Naposledy upravil: RNG (2013-12-06 22:46:23)



38

Re: Pleseň v močovom mechúry

Vdaka za odpoved, pan RNG.
Dala som si zo 2 dni pauzu s tym berberinom, lebo stale mi bolo tak trochu na vracanie a dnes rano som skusala dat jednu 500mg kapsulu do pol litrovej flase s vodou, no podla mna to je 100x horsie ako GSE sad((( Idem radsej skusit brat v kapsuliach po mensich davkach, t.j. delit napr na polovicu.
Este by som sa vas chcela opytat, castokrat tu spominate ovocne koncentraty bez cukru zo swansonu... existuje take nieco aj v iherbe? Ak ano, poprosim vas o link....
Srdecna vdaka. Peky den :-)



39

Re: Pleseň v močovom mechúry

Berberine je ta horka latka v brusniciach, ale velmi koncentrovana. Preto v tzv brusnicovych stavach je max 15% brusnicovej stavy a ostatok ine. Pozri na
http://www.iherb.com/search?sug=cherry% … rank=2#p=1
najma na tart chery(nase visne) alebo ine ovocia
http://www.iherb.com/search?kw=juice+co … mp;y=5#p=1



40

Re: Pleseň v močovom mechúry

Vdaka :-)



41

Re: Pleseň v močovom mechúry

OK



42

Re: Pleseň v močovom mechúry

Mne od Berberinu nebolo nič brala som 2x denne 1000mg, aj keď trochu pocit na vracanie som sledovala, ale nebolo to nič hrozné. Ale brala som ho stále s jedlom nikdy nie nalačno - možno to je v tom.
Pan RNG, potrebujem poradit ohladom D-manozy, teraz beriem uz treti den D-manozu 2g kazde tri hodiny, ale len cez den v noci nie - neviem, ci treba brat aj v noci?
Zatial mi D-manoza velmi pomohla mocenie sa mi od nej velmi zlepsilo (zatial mi nic tak nepomohlo ako D-manoza). Ale chcem sa opytat ako dlho ju mozem uzivat v takych davkach?
Pripadne ci ju mozem uzivat aj dlhodobo do uplneho vymiznutia priznakov?
Lebo ja to mam uz dlhodobejsie a komplikovane, tak asi potrva dlhsie kym sa toho uplne zbavim.
A moze byt aj od D-manozy ta Herxheimerova reakcia? Alebo D-manoza ju nesposobuje?
Dokonca sa mi od nej upravil aj tlak - od tej uro-infekcie sledujem dlhodobo znizeny tlak cca 95/60. A od D-manozy mam teraz lepsi tlak 105/75 - To je super aj sa ovela lepsie citim a ovela lepsie spim. Super vec ta D-manoza.



43

Re: Pleseň v močovom mechúry

Nuz ked to splachne tie mikroby zo stien  cez den, v noci ked ich nesplachujes tak sa znova rozmnozia. Preto to treba robit 24 hodin. Kedze D-manoza je len cukor a dokonca skoro nic z neho v tele sa nespotrebuje ale vyluci mocom, niet ziadny dovod na to, aby si to nemohla brat lubovolne dlho.
Herxheimerova reakcia od D-manozy nemoze byt, lebo tie skodlive mikroby nie su znicene, ale len splachnute, v celku.
Keby si ich zabila a ich toxicky obsah by sa dostal do krvi, tak mozes mat Herxheimerovu/uhynovu reakciu.
Otravenie sposobuje casto aj znizeny tlak a teplotu, lebo poskodzuje celkove latkovu vymenu a spalovanie. Takze nakazy ti mohli sposobovat znizeny tlak a nedostatok energie.



44

Re: Pleseň v močovom mechúry

No presne aj tlak aj teplotu mam zniženu tak 36,1C mám dosť často vedela som že to nejak súvisí s infekciou, ale nevedela som ako. Som rada, že si mi to objasnil. Lebo keď som sa na to pýtala lekárov tak pozerali na mňa ako teliatka a zostalo to bez odpovede... škoda slov....
Ten tlak je teraz od D-manozy lepši aj energie mám ovela viac.
No a ako sa mám z toho dostat z tej otravy? Co by mi na to najviac pomohlo? Denne beriem probiotika, mikrovlakniny, D-manozu, enzymi. Co este by mi mohlo pomoct sa zbavit tej otravy?
Velka vdaka za rady!!!



45

Re: Pleseň v močovom mechúry

Nuz na creva je okrem berberinu, mikrovlaknin a roznych probiotik dobre aj triphala, a aloe vera.
Herx reakcia netrva dlho, postupne, ako su mikroby vybite a telo sa odmori od toxinov to prejde.
Ak mas systematicky nizsiu teplotu, nezabudni na doplnok jodu. Inac kazdemu odporuca aj jod aj selen, zinok, vitaminy C,E D-3 a samozrejme mikrovlakniny a probiotika,. lebo tieto nemame v potravinach v dostatku a doplnene pomozu telu lepsie pracovat.



46

Re: Pleseň v močovom mechúry

OK, ďakujem!
A ešte sa chcem opytat, ci D-manosa davkovanie 2g kazde 3 hodiny je tiez na 75 kg hmotnosti, lebo ja vazim 55kg tak by mi mozno stacila aj mensia davka nie?
Dakujem.



47

Re: Pleseň v močovom mechúry

Vsetky davkovania su len zhruba. A prepocitavanie je podla vahy, samozrejme.



48

Re: Pleseň v močovom mechúry

Dobry den,
este sa chcem opytat, ci D-manosa vyplavuje aj plesne ako candida?



49

Re: Pleseň v močovom mechúry

Nemyslim. Aspon som o tom este nepocul. Na bakterie je casto velmi ucinna ale nie na ine nakazy.



50

Re: Pleseň v močovom mechúry

Po dlhšej dobe potrebujem zase poradit. Mocovy mechur mam uz vylieceny od plesni aj od bakterii, vsetko uz mam ciste.
Ale mocovy mechur mi stale aj napriek tomu nefunguje ako by mal. Neviem sa normalne vymocit, moc ide tazko stale musim tlacit a aj napriek tomu mi este ostane viac ako 100 ml mocu v mechury. A uz ma od toho bolia aj oblicky, lebo to na nich vytvara tlak.
Lekar mi povedal, ze v mechury su nervove zakoncenia od vsadial a ze oni nevedia zistit  kde moze byt problem a ze mi nevedia s tym pomoct. Som uz zufala velmi mi to stazuje zivot.
Taha sa mi to uz vyse pol roka. Myslela som ze ked sa zbavim bakterii a plesni mechur zacne normalne fungovat, ale zatial sa tak nestalo.
Pred tym som bola uplne zdrava nemala som s tym ani nicim inym ziadne problemy.
Cele sa to zacalo zanedbanou gynekologickou infekciou. Ale po gynekologickej aj urologickej stranke som uz podla lekarov v poriadku, ale mechur stale nefunguje normalne.
Prosim Ta RNG porad mi nejake doplnky, co by mi mohlo pomoct sfunkcnit mocovy mechur, co by mi zlepsilo citlivost a zregenerovalo tie nervove zakoncenia?
Este takto ze rano a vecer mi funguje najhorsie, cez den lepsie. A obcas sa stane ze mi zafunguje uplne bez problemov, ako ked som bola zdrava. Nepodarilo sa mi to vsak odsledovat, ze cim to je.
Prosim Ta porad mi nieco. Velmi dakujem!