1

Téma: GLAUKOM ?

ahoj RNG chcem sa ta opytat ci mi nevies poradit bol som na HRT VYSETRENI toto som uz absoloval 3x krat.No ale tento krat boli ysledky velmi zle mal som same KRIZIKY a tento pristroj vyhodnotil ze mam GLAUKOM.....robili mi aj ine ocne testy ako pachymetira keratometria ocny tlak ocne pozadie tto vsetko som mal uplne v poradku robili mi aj pocitacovu perimetriu LO som mal v norme a prave oko som mal mino normy a bolo tam toto Po : MD +0,65 , PSD 2,79 , SF 4,15 ostatne veci som mal uplne v poraidku tak teraz neviem .
lebo HRT mi vyhodnotilo glaukom ....nevies mi poradit ako to vlastne vyhodnocuje ten glaukom alebo co mam robit mam este len 21rokov 

dakujem pekny zvysok dna



2

Re: GLAUKOM ?

nemohool som mat aj preto same kriziky ze dost casto pracujem na PC ? 3-4 hod denne



3

Re: GLAUKOM ?

HRT-1 prva strana vysledku http://www18.zippyshare.com/v/22042508/file.html
HRT-2 druha strana vysledku http://www28.zippyshare.com/v/12625367/file.html
zaver http://www14.zippyshare.com/v/17583641/file.html

uploadol som ti aj tie vysledky aby si sa nato pozrel ak to pomoze dakujem pekne



4

Re: GLAUKOM ?

Glaukoma je zvysenie tlaku v ociach, ktore je sposobene nedostatocnym odtokom tekutin z oka. Blokada moze byt sposobena zapalom odvodovych kanalikov(virusova pricina povacsine, alebo nejake usadeniny) pozri na temu "herpes" a "oci"
Odporucam striedat kvapky MSM a koloidnu striebornu vodu niekolkokrat denne.
Celove cistenie tela enzymami tiez moze pomoct pri tom

Inac tlak v oku moze byt merany nespravne, ked je zhrubnuta rohovka a heprehyba sa pod tlakom tak, ako ocny lekar predpoklada a preto je diagnoza ako keby proti bol privelky tlak.

Celove cistenie tela enzymami tiez moze pomoct pri tom



5

Re: GLAUKOM ?

ahoj rng dakujem za odpovedat ak sa ta este smiem opytat ako mam spravit to cistenie tela ?? enzymami ??? mam jest ovocie ? grepy citrony ? alebo akos a to vlastne robi??? a tie kvapky si kde mozem kupit ? maju aj vedlajsiew ucinky ???
a este sa ta cem opytat hranie PC ma vplyv na glaukom ci kvoli tomu nemam zle vysledy z HRT lebo dsot casto hram PC :(pekny vecer rprajem



6

Re: GLAUKOM ?

Pozri na temu enzymi.
Cistenie tela ovocim je dost nespolahlive pre nizky obsah enzymov. Dnes su na trhu ovela silnejsie enzymaticke potravinove doplnky.POzri na temu enzymi, cistenie/odmorovanie a podobne.
Co sa tyka vedlajsich ucinkov potravinovych doplnkov, to je medickym priemyslom rozsirovana loz, kedze kriterium pre schvalenie potravinoveho doplnku na volny predaj je jeho neskodnost v odporucenych davkach, ktoru musi potvrdit laboratorny rozbor, medicka komisia a hygienicky ustav. Tj to iste, co plati na potraviny.
http://rng.nazory.eu/potravinove-doplnk … vin-2.html

PC a uprete pozeranie do tej istej vzdialenosti definitivne kazi oci, lebo cast prudenia krvy a lymfy(eye humor) v oku je zavisly od pohybu oci(cvicenia) a zaostrovania sosovky a pohybu zrenicky. Preto je dolezite aspon raz za minutu sa pozriet inde, do vacsej vzdialenosti, preostrit oci na par sekund.

Naposledy upravil: RNG (2010-02-09 19:29:11)



7

Re: GLAUKOM ?

dost zaujimavy clanok ze kolko ludi zomrie na lieky.....az ma striaslo.....ak by si mi mohol poradit nejake tie enymaticke doplnky co by som si mohol zakupit lebo ja to vobec nepoznam takze neviem co mam pytat v lekarni a ohladom PC uz si dam racej pauz raz denne zahram, PC na 1,5 hodiny a koncim ......zatial pekny zvysok dna prajem

a pomaha aj ryby olej v precisteni lebo ten mam ?



8

Re: GLAUKOM ?

Kvalitne a silne enzymi asi nenajdes v miestnej lekarni.
Lekarne su na predaj liekov a ked maju nejake doplnky, tak len velmi slaby vyber, nie tie najlepsie na svete. Farmaceuti o nicj vedia dost malo, lebo to nie je predmet, ktory sa ucia na skolach.
Tie musis kupovat tam, kde ich maju, tak ako ja, cez internet.
Pozri napriklad na www.swansonvitamins.com alebo www.vitaminlife.com
Ja osobne pouzivam BioCore(swanson) a Super Enzymes(vyrobca NOW, dostanes zo swansona), tiez niekedy Bromelain, 2040 GDU na kapsulu, najdes v aj v Swansonvitamins.
Podstata pri kupovani doplnkov je obsah ucinnych latok.



9

Re: GLAUKOM ?

Aky doplnok vyzivy je vhodne uzivat pri glaukome a sedom zakale?



10

Re: GLAUKOM ?

Najma kvapky obsahujuce acetykl L carnosine(Can C) a 10% roztok MSM.
Z ustne branych rozne enzymy a samozrejme karotenoidy.