1

Téma: Tukovo prestavene lymfaticke uzliny

V podpazusi a aj na slabinach mi boli diagnostikovane podla usg tukove uzliny ben. typu.Lekarka mi k tomu v podstate nic nepovedala, co robit, aby s arozisli, rsp. netvorili dalsie.Mam ist na kontrolne usg o 6 mesiacov.
napriek tomu sa ich chcem zbavit.
Co by bolo najvhodnejsie?poprosim konkretne lin ky najlepsie iherb. Comu sa vyvarovat, co nekonzumovat?
V lavom podpazusi ma sem tam boli.Kvoli tomu som vlastne aj sla za dr.
dakujem velmi pekne



2

Re: Tukovo prestavene lymfaticke uzliny

Najma lecitin a vyssie davky enzymu lipazy, a snazit sa jest vo najmenej cukrov a jemnych bielych muk a vyrobkov z nich, , lebo z prebytocnych cukrov pecen vytvatra tuky a mozes mat nakoniec pretucnenu pecen, tj nielen tukove hrcky ale aj praskajuce preplnene tukove bunky v peceni=cirhoza.



3

Re: Tukovo prestavene lymfaticke uzliny

RNG napísal(a):

Najma lecitin a vyssie davky enzymu lipazy, a snazit sa jest vo najmenej cukrov a jemnych bielych muk a vyrobkov z nich, , lebo z prebytocnych cukrov pecen vytvatra tuky a mozes mat nakoniec pretucnenu pecen, tj nielen tukove hrcky ale aj praskajuce preplnene tukove bunky v peceni=cirhoza.


ze cirhoza!!!!moje nervy:(...ved to je choroba alkoholikov, tak zauzivane.ja sa alkoholu nedotknem...
kolko by bolo dobre tojho lecitinu?nemam ani 60kg, dojcim stale.....
poprosim link na lipazu z iherb, ak je nejaka dobra....a aj davkovanie
chlieb si peciem sama z celozrnnej muky, cukor temer nejem...stevia je ok?
je sanca, ze s atieto existujuce hrcky rozpadnu?dakujem



4

Re: Tukovo prestavene lymfaticke uzliny

Nuz zialbohu existuje aj nealkoholicka pretucnena pecen, najma z prebytkov cukrov(najhorsia je fruktoza) a jemnych bielenych muk a vyrobkov z nich. Ale mozes mat problem aj z pankreasom ze neprodukuje v dost lipazy a tak ju treba dodat. Domaci prostriedok na to je pancreolan, co je dobabrany prirodny pancreatin, ja osobne radim pancreatin entericky pokryty ako potravinovy doplnok, nie chemicky dobabrany . Co sa tyka lecitinu, ber 2 krat tyzdenne polievkovu lyzicu prasku alebo granulatu, to by malo stacit.Najdes ho aj doma vo firme Vemica. Ak mas problemy so sojou, tak odporucam lecitin zo slnecnice(sunflower lecitin) ktory maju napr vo Swansonvitamins.com
CO sa tyka inych doplnkov, nezabudaj na jod, ktory v tele sa tiez podiela na vyrobe enzymov, aj roznych  hormonov, cim nielenze cisti telo, ale aj zvysuje spalovanie tukov.

Naposledy upravil: RNG (2013-11-25 00:48:56)



5

Re: Tukovo prestavene lymfaticke uzliny

RNG napísal(a):

Nuz zialbohu existuje aj nealkoholicka pretucnena pecen, najma z prebytkov cukrov(najhorsia je fruktoza) a jemnych bielenych muk a vyrobkov z nich. Ale mozes mat problem aj z pankreasom ze neprodukuje v dost lipazy a tak ju treba dodat. Domaci prostriedok na to je pancreolan, co je dobabrany prirodny pancreatin, ja osobne radim pancreatin entericky pokryty ako potravinovy doplnok, nie chemicky dobabrany . Co sa tyka lecitinu, ber 2 krat tyzdenne polievkovu lyzicu prasku alebo granulatu, to by malo stacit.Najdes ho aj doma vo firme Vemica. Ak mas problemy so sojou, tak odporucam lecitin zo slnecnice(sunflower lecitin) ktory maju napr vo Swansonvitamins.com
CO sa tyka inych doplnkov, nezabudaj na jod, ktory v tele sa tiez podiela na vyrobe enzymov, aj roznych  hormonov, cim nielenze cisti telo, ale aj zvysuje spalovanie tukov.

poprosila by som link na nejaky vhodny pancreatin z iherb.dakujem



6

Re: Tukovo prestavene lymfaticke uzliny

Na cistenie tela je tento silny entericky pokryty
http://www.iherb.com/Solgar-Pancreatin- … l&ic=1
Obsahuje v kazdej tablete, 15 000 USP lipazy, tj vie rozpustit (kazda tableta) 15 gramov tuku.
Odporucena davka je 2 x 2 tablety.

Naposledy upravil: RNG (2014-06-27 02:55:34)