51

Re: Ako obísť colné poplatky

Hmm cudne..aj mne meska...uz davno som mal mat a len cakam a cakam.... hmm



52

Re: Ako obísť colné poplatky

Mne tak isto neprišiel balík z iherb, ktorý tu už mal byť (objednaný 5.7). Ale už prišli balíky objednané o týždeň neskôr.



53

Re: Ako obísť colné poplatky

Vid posta na Slovensko a colnica.....Na zaplakanie .



54

Re: Ako obísť colné poplatky

Dnes balík dorazil. Po 3 týždňoch, ale predsa.



55

Re: Ako obísť colné poplatky

aj mne dneska chvalabohu dorazil, a to som už 2x písala do iHERB a raz volala na poštu. trvalo to 18 dní, viac ako  zvyčajne.....



56

Re: Ako obísť colné poplatky

No to sme na tom asi viacerí. Ja som si objednával 4 balíky a ten posledný mi ešte neprišiel... Už sú to je dobrých 20 dní... Tak, ale aj minule sa mi toto stalo a vždy mi všetko prišlo, takže sa nestresujem a to som už toho naobjednával za dobrých pár výplat... Stále brúzdam iherb čo by som kúpil ešte, haha.



57

Re: Ako obísť colné poplatky

Podľa mňa toto robí predovšetkým colnica, nie pošta, hoci tam sú tiež riadni povalači, ale colníci to robia zámerne, aby ukázali, že majú nad nami obyčajnými ľuďmi moc...Iherb je podľa mňa spoľahlivá firma. Konkrétne mne teraz chodia balíky ok, ale colníc je samozrejme v SR viac, takže závisí samozrejme od konkrétnych ľudí. Treba sa sťažovať, písať, ozývať sa. A napísať nielen na colné úrady, ale aj na colné riaditeľstvo SR (Machová) a na ministerstvo financií (Mikloš). Inak sa nič nepohne, bohužiaľ.

Adresa colného riaditeľstva:

Mierová 23
815 11 Bratislava

Telefón:

02/4827 3112
02/4827 3111
Fax: 02/4342 4408

E-mail: infocrsr@colnasprava.sk

Úradné hodiny:
7:30 – 15:30 (Po – Pi)

Jednotlivé colné úrady (približne podľa krajov): http://new.colnasprava.sk/wps/portal/!u … _A/7_0_26L



58

Re: Ako obísť colné poplatky

Ako sa hovori," ten pant dostane olej, ktory vrzga"
Vladni uradnici okamzite zneuziju moc, ktoru dostanu do ruk a pokial sa ludia nestazuju, tak im tancuju na chrbtoch.Tak je to vsade a vzdy to bolo.



59

Re: Ako obísť colné poplatky

Prosim Vas ,ako je to s objednavanim cez i-herb?lebo tu bolo napisane ze niekedy naburaju a vybielia ucet s peniazmi??



60

Re: Ako obísť colné poplatky

Uz len to, ze mas vobec ucet v banke normalne na Slovensku, je riziko ze ti ho mozu vybielit. Osobne nepoznam nikoho, komu sa take stalo.

Co viem, zahranicne objednavanie zo zarucenych firime je celkom bezpecne, takze az taky dovod na obavy nemusi byt. Na druhej strane ostrazitosti nikdy nie je dost, preto odporucam platit do zahranicia kartou z uctu, kde si presunies len tolko penazi, ktore pripadne ozelies keby nahodou.

Ja som si vopred vypocitala kolko ma tovar bude stat, presunula som si na extra na tento ucel zriadeny ucet v banke a previedla iba tolko penazi s malou rezervou.



61

Re: Ako obísť colné poplatky

Nuz iherb to iste nerobi. To musi byt niekde na Slovensku miestne najpravdepodobnejsie



62

Re: Ako obísť colné poplatky

Toto je celosvetova zalezitost, nie Slovenska.  Hackeri nedavno naburali Pentagon ci nejaky urad v USA, takze nie je problem naburat sa aj do bank.

Riziko je hlavne u zahranicnych platieb a hlavne cez kreditky. Po celom svete miznu z uctov peniaze, ale neviem ci su to ojedinele zalezitosti.

Takze tu nehovorime o iherb ani o obchodnych firmach, ale o kriminalnikov, mafii s bielymi goliermi.

Casto ludia urobia nejaku chybu napr ze vyplnia svoje hesla na skopirovane internetove stranky bank a takto spristupnia svoj ucet. Videla som o tom anglicky dokument ako to vysetruju, kriminalnici su casto aj velmi sikovni amateri.

Naposledy upravil: Yannie (2011-07-28 12:14:37)



63

Re: Ako obísť colné poplatky

Z celkoveho obratu na kreteditkartach v USA je podvodne ratanie len zlomok percenta, tj akceptovatelne riziko.Ale clovek si musi davat pozor, aby sa to nestalo prave jemu.
A davat udaje z kreditkariet len cezbezp[ecne kanaly na nete, alebo len velkym reputabilnym spolocnostiam, ktorym sa neoplati si kazit reputaciu .



64

Re: Ako obísť colné poplatky

Presne tak. Preto si myslim ze ak je clovek opatrny riziko nie je az take velke.
Keby som mala na ucte miliony, tak to by som uz inak hovorila :-)



65

Re: Ako obísť colné poplatky

rng
taka otazka uplne mimo fora, dufam ze sa nenahnevas, kamarat by mi poslal balik z ameriky, platim to ja, kolko prosim ta to asi stoji, poslanie balika na slovensko?A ked to je ako dar/budu to topanky/ budem musiet platit aj dph ?hladala som info na nete, len som nic nensla, tak preto sa pytam teba, ak by si vedel velmi by si mi pomohol, dakujem/prosim ta nehnevaj sa za taku odveci otazku/



66

Re: Ako obísť colné poplatky

Zalezi od toho, ako to poslal.
Ja posielam cez polsku agenciu DOMA a zatial z aspon 100 balikov, co som za roky poslal nikdy to na colnici nezadrzali. Hodnotu tam samozrejme uvediem tak max 60 dolarov, aby to nebilo do oci.
Inac oficialne za dary sa neplati DPH a clo do 150 euro. Inaksie su komercne objednavky.
Ale ako som vzdy povedal, to zalezi od colnikov. Zrejme DOMA to ma  nejak s nimi vyjednane,aby im zbytocne nezadrzovali dodavky, lebo DOMA dodava do domu.



67

Re: Ako obísť colné poplatky

a este prosim ta cena za balik?



68

Re: Ako obísť colné poplatky

Doma ma cenu za 8 librovy balik(minimum letecky) na Slovensko okolo 32 dolarov . Za kazdu libru nad pocitaju 2. 75 dolara.
Su aj ine agencia, napr Polamer a v New Yorku dokonca Slovenska agencia, ale ja zijem v oblasti Chicaga (zije tu okolo 2 miliony Poliakov), takze toto mi je najvyhodnejsie, kedze DOMA ma tu  niekolko miest v meste a predmestiach.



69

Re: Ako obísť colné poplatky

Teraz až do stredy 17.augusta, má znova iHerb dopravu zadarmo  pre objednávky v hodnote 40,00 dolárov alebo viac.

Tento spôsob dopravy je obmedzený na balíčky, ktoré vážia 4 libry (1814 g) alebo menej a má hodnotu 80,00 dolárov alebo menej.

Takže colným výdavkom sa ale asi nevyhnú.



70

Re: Ako obísť colné poplatky

Ahojte, platila som 66 USD, balík prišiel do dvoch týždňov a neplatila som nič navyše. To sa ako stalo???? Nie že mi príde po 10 rokoch nejaký exekučný colný príkaz.. hmm sa trochu bojím



71

Re: Ako obísť colné poplatky

Ak nie je na baliku nic napisane, nebol otvoreny vobec, tak sa neobavaj nicoho.

Ako som mnohokrat zistil, v mnohych krajinach so socializovanou vladou si rozni ludia na poziciach uzurpuju rozne prava a zneuzivaju svoju moc, a ludia sa ich boja.
Nuz je len na vas, aby ste sa proti tomu "vzburili", tj vyjadrili svoju mienku pri volbach a , tak sa to robi v demokraciach.



72

Re: Ako obísť colné poplatky

Éééééj, ale hádžeš všetkých do jedného vreca! Ja som "úradničila" dlhé roky a brala som to myslím dosť poctivo, tak prrrrr wink I keď súhlasím - pečiatka má príchuť moci a človek si rýchlo zvykne..
Balík som otvárala ja a sú tam len také dve nálepky; adresy a bla bla, a všetko v angličtine, tak hádam mi to žiaden infarktový stav v budúcnosti neprivodí.. (v skratke - nemám s colným úradom žiadne skúsenosti, ale snáď sú povinní človeka nejak upovedomiť, ak niečo chcu.. )



73

Re: Ako obísť colné poplatky

Brante sa . Mate hlasy pri volbach. Pouzite ich.
Podla hesla Viliama Sirokeho: "nenechajte si sr..t na hlavy, otvorte na to huby" hahaha.



74

Re: Ako obísť colné poplatky

Teraz až do30.11., má znova iHerb dopravu zadarmo  pre objednávky v hodnote 40,00 dolárov alebo viac.
Tento spôsob dopravy je obmedzený na balíčky, ktoré vážia 4 libry (1814 g) alebo menej a má hodnotu40- 80,00 dolárov



75

Re: Ako obísť colné poplatky

Ahojte.
Co sa tyka poplatkov, posielam link:
http://www.colnasprava.sk/wps/portal/!u … _A/7_0_35O

Hadam to bude uzitocne.



76

Re: Ako obísť colné poplatky

Od 22 euro + sa DPH neda vyhnut, nad euro platis aj colne poplatky.

Teda v teorii, colnici si obcas vytvoria svoje vlastne pravidla, zialbohu.



77

Re: Ako obísť colné poplatky

Pridam aj ja jeden poznatok. Ja zijem v Bratislave a objednal som uz cez 10 balikov z Iherbu. Snazim sa do 22e ale mal som par krat aj troska vyssie objednavky a okrem obcasneho zlteho stitku na baliku som nikdy nic nedoplacal ani nebol balik pozdrzany. Minule som vsak objednaval rodicom na strednom slovensku a tam to islo cez Kosicku colnu spravu a dosla mi vyzva o zdokladovani a cestnom prehlaseni. Tak ma to troska vytocilo, ale nastastie po odmailovani objednavky s cestnym prehlasenim, ze je to pre vlastnu spotrebu mi balik dorucili na dalsi den.



78

Re: Ako obísť colné poplatky

Prosim vas viete mi niekto pordit ?
V minulosti som uskutočnil dve objednavky z iherbu nad 22e všetky prišli v poriadku bez neakych dalšich popolatkov.  Pred dvomi tyzdnami som objednal priblizne za 55 dolarov, prešli dva tyzdne a objednavka stale nedorazila. Teda mozno zostala na colnici, zaujimalo by ma čo treba dokladovat pritej platbe dph.. pretoze niekdo tu píše ze stači odoslat email ktory som dostal od iherbu ako fakturu a iny ze treba aj preffoteny občiansky, neake splnomocnenie a vypis z bankoveho učtu /Screen/ ? Ako to teda je? ake splnomocnenie treba a kde ho zozeniem, vypisi mi chodia mesačne som vtomto novy tak som stohho hotento. moc dakujem



79

Re: Ako obísť colné poplatky

Pokial sa ti colnici neozvali, neries. Baliky z iherbu na SVK nechodia za presny pocet dni - niekedy tyzden, ale zvacsa su to 2-4 tyzdne.



80

Re: Ako obísť colné poplatky

No hej mne sa zatial neozvali ani z colnice no ani mi nic este neprišlo a to som objednaval treti krat. Objednavku podla emailu odoslali 8.10. je to normalne ze to trva tak dlho ? Predtym mi to prišlo za dva tyzde. Ved tak často sa hadam nestracaju objednavky..?



81

Re: Ako obísť colné poplatky

Aj mne teraz prisli 2 baliky naraz - jeden odoslany okolo 4.10., druhy 8.10. Colnica by sa ti iste ozvala, ale ak velmi chces, informuj sa u nich. Ak si pozries skusenosti na tomto fore, niektorym balik cestoval vselikde a prisiel aj o 3-4 mesiace. Ano, je to mrzute, ked tie doplnky potrebujes a nevies, ci si peniaze zbytocne nevyhodil do luftu...ale stava sa kdeco.



82

Re: Ako obísť colné poplatky

Preto ja odporucam drzat doma aspon tie najzakladnejsie  doplnky, aby si ich mal okamzite k dispozicii. Tj zinok, selen jod, vitaminy C E D-3, mikrovlakniny, probiotika a zopar antimikrobialnych ako citricidal, oreganovy olej exttrakt z olivovych listov a chaparal. Vo vacsej rodine sa tieto casto zidu.



83

Re: Ako obísť colné poplatky

vo stvrtok som dostala list z colnice, vyziadane doklady som este v ten vecer poslala, v piatok mi prisiel mail, ze dakuju a posielaju na colnicu, kedy asi mozem ocakavat balik, ako dlho im to moze trvat? objednavala som za cca 50€, cize budem platit dph.



84

Re: Ako obísť colné poplatky

ovekyska: vypocitas si, kolko je 20% z 50 eur a pripocitas si 3.60 eur ako colny poplatok - takze ti vyrubia asi 13-14 eur. Vsimam si, ze v tomto predvianocnom obdobi zastavuju viac, nez inokedy. Dufam, ze po novom roku ich to prejde.



85

Re: Ako obísť colné poplatky

prepac, trochu som odbocila od tvojej otazky: cas je asi tyzden, max. dva tyzdne od zaslania dokladov. Ak to trva dlhsie, ozvi sa im.



86

Re: Ako obísť colné poplatky

wind, dakujem velmi pekne. potrebovala by som to do 6.12. snad to bude.



87

Re: Ako obísť colné poplatky

Ja mám skúsenosť do dvoch troch dní.



88

Re: Ako obísť colné poplatky

no prave  mi prislo oznamenie z posty, takze do 4 pracovnych dni to mam.



89

Re: Ako obísť colné poplatky

Potrebujem poradit pred 10 dnami som si objednala z iherb suma bola nieco vyse 30e a dnes mi prisiel papier z colneho uradu. a neviem co mam teraz spravit? inac z iherb objednavam uz vyse dvoch rokov poradi niekto?



90

Re: Ako obísť colné poplatky

na papieri by malo  byt napisane, ake doklady treba poslat, je tam niekde aj mailova adresa, ja som takto vsetko poslala, na druhy den mi odpisali, ze to prijali a za par dni uz som mala balik na poste, tusim na dobierku za tu sumu - clo.



91

Re: Ako obísť colné poplatky

sssisa preposli im len fakturu od IHERB, co Ti poslali pri obj. na email, nic ine nemusis robit, skontroluju a poslu Ti zasielku na adresu dodania a vyrubia poplatok + dph....zaplatis pri prevzati zasielky..



92

Re: Ako obísť colné poplatky

takze len fakturu dobre, a co sa tyka postovneho oni mi uz stiahli, opat budem nieco platit?



93

Re: Ako obísť colné poplatky

Na poste pri preberani zasielky doplatis, co ti colnici vyrubia plus postovny poplatok



94

Re: Ako obísť colné poplatky

Viete niekto prosím poradit? Dajú sa obísť colne poplatky ked mi napriklad pošlu doplnky bez akejkolvek faktury ?



95

Re: Ako obísť colné poplatky

moj kolega si nechava posielt baliky s ebay, s tym, ze je tam uvedene, ze v baliku je dar, takze neplati nic, aj ked objedna za vacsiu sumu, ak sa ti nejako takto podari dohovorit s predajcom, tak by to malo byt ok.



96

Re: Ako obísť colné poplatky

Ovekyska:
To platilo pred 10 rokmi, dnes kontroluju aj dary, nie su to hlupaci.



97

Re: Ako obísť colné poplatky

no zda sa, ze to plati aj teraz, ved on objednava stale, cize je to cerstva skusenost.



98

Re: Ako obísť colné poplatky

Ak kupuje od sukromnej osoby z USA, tak sa da dohodnut, z firmou tazko/tazsie.
Z predajcami z Azie sa da dohodnut na vsetkom, napisu tam co chcete...



99

Re: Ako obísť colné poplatky

NaJhorsie je s Cinanmi, ze  nielenze napisu cokolvek, ale casto poslu aj zly tovar.



100

Re: Ako obísť colné poplatky

mám takú otázočku, ak Vám zazdržali tovar na colnici, čo sa stalo práve teraz mne....komunikovali s Vami?
pretože som im poslal všetky vyžadované info, ktoré chceli ale odozva žiadna, takže neviem, či čakať balík s cenou DPH alebo čakať kým sa neozvú?