1

Téma: Zapal vajecnikov?

Dobry den, pan RNG,

podla priznakov na nete mam asi zapal vajecnikov (alebo niecoho tam okolo), mam narazove krcovite bolesti na stranach podbruska, niekedy ma chvilu boli aj cele.. Teplotu nemam, ale mam taky az hnedasty mierne zapachajuci vytok. Myslela som, ze mam zapal mocovych ciest, ale test vysiel negativny. Na jednej strane mam aj velmi bolestive zdurene uzliny. Bolia ma aj krize. U gynekologicky som este nebola, lebo ju mam dost daleko a u mna je to komplikovane s tym prevozom... Zacala som uzivat GSE (to stare), zazvor, curcumin a NAC. Co by som este podla vas mohla uzivat?

Vdaka za odpoved.

Naposledy upravil: alica (2013-11-11 13:27:43)



2

Re: Zapal vajecnikov?

Serrapeptazu a Berberine



3

Re: Zapal vajecnikov?

Vitajte doma, pan RNG :-)

Serrapeptazu som zabudla napisat, tu uzivam 1x120.000, lebo z nej uz vela nemam, bude neskor stacit 3x40.000? Lebo som si tu slabsiu objednala.. Zaroven aj ten berberin..

Mam doma este samento, sangre de grado, aj citral.... Mala by som uzivat aj to? Viete, nechcem mat zas toho vela, uz teraz mam tych doplnkov vyse hlavy...

Velka vdaka :-)



4

Re: Zapal vajecnikov?

Ked beries dostatocnu davku doplnkov, tak by sa to malo ukazat pomerne rychlo.



5

Re: Zapal vajecnikov?

Dakujem.



6

Re: Zapal vajecnikov?

Dobry den, pan RNG, bolesti v podbrusku mi viac menej prestali, aj vytok je uz len taky minimalny, len ma stale boli ta navreta uzlina v slabinach. Nie je nejak extra velka, mozno max 2 cm, ale mam dojem, ze sa mi upchala, lebo pod nou sa mi robi opuch na vnutornej strane stehna. Davam si na tu uzlinu zazvorovo-zemiakove obklady, ale zatial len 2 dni. Co by prosim vas na tu uzlinu aj ten edem pomohlo?
Vdaka a pekny den...



7

Re: Zapal vajecnikov?

Pan RNG, asi ste prehliadli moju poslednu otazku, mozte mi prosim na nu odpovedat?
Vdaka.



8

Re: Zapal vajecnikov?

Nuz telo cistia vseobecne  silne enzymy, pridaj napr entericky pokryty pancreatin, to moze situaciu vyriesit .
Nemyslim ze sa to da riesit zvrchu, musi to byt riesene zvnutra.
Kedze nemam ani sajnu, aka nakaza to moze sposobiovat, cim viac antimikrobialnych beries tiez odmaskovacov ako NAC a serrapaptazu, tym skorej bude medzi nimi nieco,  co ti pomoze.
Nezabudaj na zakladne ako zinok selen, jod, vitaminy C E D-3 a samozrejme mikrovlakniny a kvalitne probiotika.
Ked sa ti to zda vela, mala by si vidiet, co musim brat ja!
Nuz kto sa nebrani aktivne , ten na to doplati.



9

Re: Zapal vajecnikov?

Dakujem za odpoved, pan RNG.
Entericky pokryty pankreatin od Solgaru beriem, asi malo, len 2x2 denne, k tomu nejaky bromelain s quercetinom od dr.best, samotny bromelain 2x200 mg a aj zmes enzymov od Damiana. Takisto aj serrapeptazu, ale len 2x40.000 jednotiek, asi musim zvysit.
Ostatne, ktore spominate tiez uzivam, vitaminu C len cca 2-3 gramy denne, to je asi malo, zvysim aj to. NAC beriem len 600mg denne kvoli malej vahe, mozem aj tak zvysit na 2x600? Nebude to vela? Ostatne spominane beriem, ako je predpisane na 70kg cloveka. S tymi mikrovlakninami som sa vas chcela opytat, aka pauza ma byt medzi doplnkami a nimi?
Vdaka za vas cas, pekny den! :-)



10

Re: Zapal vajecnikov?

Nuz 2 x 2 pancreatinu  zo Solgar je dost velka davka, to je 12 gramov ekvivalent, tj tolko, ako mas v 60 tabletach wobenzymu./
Ja beriem mikrovlakniny cely den, lebo ich mam pridane do vody na pitie, spolu s vitaminom C, MSM , aloe vera a pripadne aj antimikrobialnymi, podla potreby, a ochutene kvalitnym ovocnym koncentratom, nesladenym, na extra antioxidanty. A s tym aj zapijem ine doplnky, okrem probiotik. Tie beriem osobitne, na noc s jablkom.To mi zaroven ucinne vycisti zuby, lepsie ako zubne kefky. A na noc si dam aj ustne probiotika.

Naposledy upravil: RNG (2013-11-22 17:36:48)



11

Re: Zapal vajecnikov?

Vdaka za radu...



12

Re: Zapal vajecnikov?

OK