1

Téma: leaky gut syndróm

Ahoj RNG. Ako by si liečil leaky gut syndróm? Ďakujem za odpoveď.



2

Re: leaky gut syndróm

Leaky gut syndrom je crevna porucha, kde su poskodene stenu criev a do krvi sa absorbuju prilis velke castice potravy.

Takze tu hovorime o dvoch problemoch
Prvy je zamedzenie absorbcie a rozbitie tychto castic v krvi, na co su enzymi a enzymaticke cistenie

Druhy problem je znicenie mikrobov ci parazitov, co tieto "diery v crevach" sposobili a vyhojenie crevnych stien.

Kazdu z moznych pricin treba adresovat spravnym prostriedkom.

Candidy, ktore to sposobuju najcastejsie protikandidovou dietou a doplnkami
Rozne ine infekcie sposobujuce zapaly prislusnymi antimikrobialnymi.

Parazity protiparazitnymi(antiparasitic) kurami

Pri tom pomahaju samozrejme probiotika a rozne hojive latky, ako DGL(zo sladovky hladkoplodej), dlhodobe branie hojiveho aloe vera, cistenie criev jemnymi vlakninami(psylium, pektiny)
Triphala ma tiez vyborne ucinky pri udrzbe a regeneracii criev a udrzovaniu spravnej crevnej flory.

Naposledy upravil: RNG (2010-03-01 23:13:48)



3

Re: leaky gut syndróm

http://www.evenbetternow.com/irritable- … ndrome.asp

Preklad http://translate.google.com/translate?h … D%26sa%3DG

http://www.ei-resource.org/store/nutrit … reatments/

Preklad http://translate.google.com/translate?h … D%26sa%3DG

http://www.ei-resource.org/treatment-op … treatment/

Preklad http://translate.google.com/translate?h … D%26sa%3DG



4

Re: leaky gut syndróm

Môžem si začať plátať diery v čreve s L-glutamine už  počas toho ako ničím kandidu? Čo si myslíš o tzv. bentoine flush(psyllium+bentoine+caprylic acid)? Alebo si dať do čreva kyslík niečo ako OXY-OXC? Nie je to moc drsné na telo? A ešte má zmysel si robiť pickles, dostanú sa mi vlastne aj nejaké probiotiká do čreva cez žalúdok?

Naposledy upravil: davoo (2011-06-14 15:38:26)



5

Re: leaky gut syndróm

Crevo sa hoji samozrejme aj samo, najma ked mas dobru probioticku floru, pripadne ked beries aloe a triphalu(to je povodne z ayurvedy, ale potvrdene mnohymi alternativnymi lekarmi..
Kazde probiotikum, co je chranene proti kyselinam(entericky podane) sa ti dostane dop criev.
Dnes odporucam len entericke a tepelne stabilne.
Ta kombinacia absorbentov(psylium bentonite a protikandidova caprilicka kyselina sa zda dobra.Dufam ale ze nie je prilis draha, lebo nema zmysel platit za absorbenty privela.

Vaceri lekari spominaju na creva curcumin proti zapalom a l-glutamine na zrychlenie hojenia crevnych stien.Cim skor ich zacnes brat, tym lepsie.



6

Re: leaky gut syndróm

Chcela by som sa poradit, co mam este vyskusat na znicena creva. Mam evidentny nedostatok HCL, beriem betain alebo lysin, zvysila som si aj davky, lebo niekedy mi nestacili a pomaly ich beriem s kazdym jedlom okrem ranajok-ak nie su sytejsie. Ale stale mam tie iste problemy s crevami uz tak pol roka urcite-bublanie, nafukovanie, bolesti, krce, obcas hnacky. Zaroven mam zlu absorpciu zivin cez tenke crevo a chudnem, nech jem cokolvek, pobolievaju ma uz aj klby, mam nedostatok vitaminov, moja nalada je na bode mrazu, som zrela na psychiatru akurat. 3 tyzdne som poctivo drzala protikandidovu dietu, vlastne doteraz sa takmer uplne vyhybam skrobom. Skusala som uz Oreganovy olej (NOW 3 balenia),
                                                                                  Monolaurin - 2 balenia,
                                                                                  Candida support - 1 balenie
                                                                                  Probiotika (beriem nonstop kazdy den uz pol roka vkuse so psyliom alebo inulinom)
                                                                                  Citricidal - kazdy den si davam do 3dcl pohara 20 kvapiek a pochlipkavam
                                                                                  Curcumin - beriem momentalne
                                                                                   Triphala - tiez beriem teraz
                                                                                   NAC - beriem teraz
                                                                                   DGL - beriem uz dlhodobo, skoro rok
                                                                                   L-Glutamin - beriem momentalne
                                                                                   Milk Thistle - beriem teraz
                                                                                   Traviace enzymy - skusila som viacero (Biocore, Dr. best, Super enzymes)
                                                                                   Aloe susene mrazom - zacala som teraz pouzivat
                                                                                   
Samozrejme si davam aj vitaminy, co mi chybaju, selen, cecko a varim len na kokosovom oleji.
Kedze nemozem skroby, zacala som viac jest orechy, skusala som si spravit aj test na intolerancie potravin a vysla mi stredna reakcia na lepok, mlieko, kesu, mandle, kvasnice a vajcia. Samozrejme, ze pri protikandidovej diete som najviac jedla mandle, kesu a vajcia - cize teraz by som nemala ani to.
UZ som naozaj zufala, neviem, co mam este vyskusat alebo co robim zle?
Objednala som si teraz este raz Candida support, Oregano oil, Monolaurin, skusim este Serrapeptazu, Berberim a Bosweliu a Gluten defense na cistenie criev od lepku. Skusam uz vsetko. Neviem, co ine by som uz mala robit???

Dakujem

Naposledy upravil: Enriketa (2014-05-07 13:13:23)



7

Re: leaky gut syndróm

Kvasenie v zaludku je z nedostatku kyselin. Kvasenie v crevach a zla absorbcia je pravdepodobne nedostatok spravnych enzymov,  zmesi roznych mikrovlaknin a nasadenych spravnych probiotik.
Leaky gut znamena poskodenie criev , najma z candidy, ale moze byt aj z glutenu, ktoremu sa musis vyhybat  a aj popri tom brat nan enzym, lebo ho mas iste v crevach plno a aj inde v tele



8

Re: leaky gut syndróm

A mozem v pohode kombinovat Candida Support s monolaurinom a oreganovym olejom a tymi dalsimi vecami - serrapeptaza, boswelia a berberin, gluten defense. A kedy co si davat? Nalacno alebo s jedlom?

Naposledy upravil: Enriketa (2014-05-07 22:09:12)



9

Re: leaky gut syndróm

Mozes ich vsetky s kludom kombinovat. na lacno je to najucinnejsie, ale nie kazdeho zaludok to znesie.
  Takze to mozes brat aj s jedlom



10

Re: leaky gut syndróm

ale vsetko nalacno? Candidu som brala s jedlom, aj oreganovy i ked ten je entericky pokryty. Serrapeptaza sa aj ma brat nalacno, i ked aj ta je enteric. pokryta, boswelia berberine neviem.



11

Re: leaky gut syndróm

Ako som povedal na lacno je o trochu vyssia ucinnost, ale rozdiel nie je prilis velky.
Jedine, kde by som odporucal brat na lacno su enzymy, ktore nie su entericky pokryte na cistenie tela,, alebo zinok, koloidnu striebornu vodu alebo monolaurin pri potlacani helikobakteru pilori.



12

Re: leaky gut syndróm

A daju sa cistit creva a telo aj od mlieka enzymami na mlieko rovnako ako enzymami na gluten od lepku? Ci to nie je potrebne? Dakujem



13

Re: leaky gut syndróm

Samozrejme ked mas zamorenie od mlieka alebo lepku tak to treba vycistit prislusnymi enzymami.
Enzymy na mlieko su velmi ucinne, enzymy na lepok menej ucinne, ale ovela  lepsie ako nic.



14

Re: leaky gut syndróm

cize, aj ked som mlieko uplne vylucila, mam zrejme jeho zvysky v tele a treba to adresovat enzymami na mlieko. Mam tieto enzymy doma, mozu byt?http://www.iherb.com/Country-Life-Gluten-Free-Dairy-Zyme-Caps-50-Veggie-Caps/1683#p=1&oos=1&disc=0&lc=en-US&w=dairy%20zyme%20caps&rc=860&sr=null&ic=1



15

Re: leaky gut syndróm

OK, Ber ich na prazdny zaludok s poharom vody.



16

Re: leaky gut syndróm

V suvislosti s lepkom som narazila na zaujímavy članok- lepok može u ludí, kt.vadí sposobit aj bolesti hlavy, migreny a dokonca aj abnormality v mozgu- stratu mozgovej hmoty, mozgove lezie ....link:  http://www.globalhealingcenter.com/natu … the-brain/ .